• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

اسپیکر و کارت صدا

pooyahacker

Registered User
لایک‌ها
2
برای 2 به 1 به اون صورت پیشنهاد نمیشه.
حداکثر یه Live 24bit کافیه.
جدیدا کریتیو یه قطعه زده به اسم creative Xmode که کیفیت هر منبع رو تا سطح X-fi بالا میبره.یه قطعه اکسترناله.
قیمتش رو ندارم.ولی چیز خوبی به نظر میرسه.

ممنون
پس لازم نیست ....

pooyahacker

Registered User
لایک‌ها
2
از کیفیتش کاملا راضی هستی؟

من چند ماه پیش altec atp3 گرفتم .شکی نیست که با توجه به قیمتش(60 تومن) بهترینه
ولی من میتونستم 200 تومن برای خرید اسپیکر کنار بذارم و این کارو نکردم.کاری که الان میخام بکنم.به قول انگلیسیها اینقدرپولدار نیستیم که جنس ارزان بخریم
atp3 تو حجم صداهای خیلی بالا کم میاره !

حالا شما altec fx6021 رو پیشنهاد میکنید یا mx 5021 ?

من هم بین چند مدل که یکیش MX 5021 بود گیر کرده بودم و با راهنماییهایی که شماها کردید به این مدل رسیدم , از صداش هم کاملا راضیم ,
به نظر من همین FX 6021 رو بگیر ...

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
برای 2 به 1 به اون صورت پیشنهاد نمیشه.
حداکثر یه Live 24bit کافیه.
جدیدا کریتیو یه قطعه زده به اسم creative Xmode که کیفیت هر منبع رو تا سطح X-fi بالا میبره.یه قطعه اکسترناله.
قیمتش رو ندارم.ولی چیز خوبی به نظر میرسه.

اون حدود 90-100 تومنه ... تو ایران ام ندیدم...
کارت صدا آنبورد با جدا زمین تا آسمون فرق میکنه!
من هدفون میزارم قشنگ صدای نویز های آنبورد میاد!

اگر دوستمون بودجه اش رو داره یه کارت خوب بگیره , اگر نه ارزون ترین کریتیو هم (حدود 30 ) خیلی از آنبورد بهتره...
تفاوت رو حس خواهی کرد!

من هم بین چند مدل که یکیش MX 5021 بود گیر کرده بودم و با راهنماییهایی که شماها کردید به این مدل رسیدم , از صداش هم کاملا راضیم ,
به نظر من همین FX 6021 رو بگیر ...

در مورد 6021 و 5021 ... 6021 صدای ریز و 5021 باس قوی تری دارن... و 6021 به علت درایو های تیتانیوم پیشنهاد نمیشه...
درضمن شما لاجیتک Z-2300 رو که سرتیفیکیت THX داره رو هم به لیست اضافه کنید...
در نهایت 5021...

Last edited:

pooyahacker

Registered User
لایک‌ها
2
در مورد 6021 و 5021 ... 6021 صدای ریز و 5021 باس قوی تری دارن... و 6021 به علت درایو های تیتانیوم پیشنهاد نمیشه...
درضمن شما لاجیتک Z-2300 رو که سرتیفیکیت THX داره رو هم به لیست اضافه کنید...
در نهایت 5021...

نه , من نظرتونو قبول ندارم , این طوری هم که میگید نیست , شما اگه به این لینک که بارها هم تو این تاپیک گذاشته شده نگاه کنید , متوجه قدرت FX6021 نسبت به MX5021 و اسپیکرهای دیگه میشید ...

( به جای این لینک , http://www.behardware.com/articles/493-12/comparative-test-11-2-1-computer-speaker-systems.html رو قرار بدید ) .... ( شرمنده نمیتونم لینک بذارم به خاطر همون فیلت/شکن ) ....

ضمن اینکه اکثر منابع معتبر هم fx6021 رو تایید کردن ( مثل Cnet ; میتونید امتیازات Fx6021 رو نسبت به MX5021 و Z 2300 نگاه کنید )

در کل منابع مجازی موجود در اینترنت و منابع حقیقی موجود در کره زمین (!) FX6021 رو برتر میدونن ...

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
با توجه به نظر دوستان درایوهای تیتانیومی صدای جالبی ندارند و در صداهای حجیم کم میارند

البته من به شخصه بین این 2 تا 5021 رو بیشتر میپسندم
هم به لحاظ طرح و هم بخاطر THX
اصلا نمیشه نادیده گرفتش
تایید محصولات جدید توسط شرکتها بیشتر بخاطر از رده خارج کردن محصولات قبلی و تشویق خریداران به محصولات جدیده

البته کسی که میخواهد 2.1 بخره نباید از کنار Z 2300 لاجیتک راحت رد بشه

Heaven

Registered User
لایک‌ها
0
بهترین انتخاب z2300‌ه ولی بین 5021 و 6021 .... 5021 نسبت به قیکتش خیلی بیشتر می‌صرفه .... کلا 6021 قفط در صورتی که پول اضافی داری بدی واسه قیافه!

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
اول از همه این نکته هست که این 2 اسپیکر هر کدوم برای کار جدا گانه ای ساخته شدن ... یکی برای فیلم و صدای سوراند و یکی برای موسیقی و صدای باس ...

از فروم های خارجی ...

I think I will take FX6021. I've been told and I've read from many reviews that MX5021 are good for music, rock music, and maybe that's it.
FX6021 are much better for movies and music with not so many bass, which is exactly what I'm looking for. It seems like MX5021 have been designed just to play music, when you don't need any sorround sensation, while FX6021 are the opposite extreme, created to provide sorround even with only 2 speakers, and the In-Concert technology should also enhance this feeling. I don't really need a big sub like MX5021 one to shake the floor...

Yeah I know they are both good systems, but many reviews, almost every reviews, say the MX5021 is designed to play music with bass, nothing else.
What I don't really like of FX6021 is the dimension of the 12 drivers and the depth as well (26 mm / 1") but 2 high speakers like those should spread the sound pretty well.

این منبعی رو هم که شما دادید من چند سال پیش دیده بودم... اما سوال ام اینه که اینها معیار امتیاز هاشون چی بوده؟! با چی تست گرفتن؟!؟ بیشتر به نظر میاد سلیقه ای برخورد کردن!

در مورد سایت Cnet هم ... سی نت Z-2300 رو انتخواب کرده...
5021 اینجا
6021 اینجا
2300 اینجا

Last edited:

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
اول از همه این نکته هست که این 2 اسپیکر هر کدوم برای کار جدا گانه ای ساخته شدن ... یکی برای فیلم و صدای سوراند و یکی برای موسیقی و صدای باس ...

از فروم های خارجی ...

I think I will take FX6021. I've been told and I've read from many reviews that MX5021 are good for music, rock music, and maybe that's it.
FX6021 are much better for movies and music with not so many bass, which is exactly what I'm looking for. It seems like MX5021 have been designed just to play music, when you don't need any sorround sensation, while FX6021 are the opposite extreme, created to provide sorround even with only 2 speakers, and the In-Concert technology should also enhance this feeling. I don't really need a big sub like MX5021 one to shake the floor...

Yeah I know they are both good systems, but many reviews, almost every reviews, say the MX5021 is designed to play music with bass, nothing else.
What I don't really like of FX6021 is the dimension of the 12 drivers and the depth as well (26 mm / 1") but 2 high speakers like those should spread the sound pretty well.

این منبعی رو هم که شما دادید من چند سال پیش دیده بودم... اما سوال ام اینه که اینها معیار امتیاز هاشون چی بوده؟! با چی تست گرفتن؟!؟ بیشتر به نظر میاد سلیقه ای برخورد کردن!

در مورد سایت Cnet هم ... سی نت Z-2300 رو انتخواب کرده...
5021 اینجا
6021 اینجا
2300 اینجا

وقتی اون مقایسه راجع به اسپیکر ها رو خوندم به غایت خنده ام گرفت.
هر کدوم از اون اسپیکرها یه صدایی دارند.
مگه میشه تیتانیوم(که خودم هم قبولش ندارم ولی اینجا بحثش نیست) رو با درایوهای معمولی مقایسه کرد.
آنها از دوجنس متفاوتند.
نه فقط تو اسپیکر بلکه تو سیستمهای Hi-Fi هم همین مطلب صادقه.
یه Solidstate رو نمیشه با Tube مقایسه کرد.
تو خود دیجیتالها هم نمیشه گفت کدوم بهتره.
اصلا مقوله لذت بردن از صدا خودش نیازمند یه تاپیک مجزاست.
البته بحث بیشتر در این زمینه فکر کنم از حوصله تاپیک خارج باشه. ولی دوستداران می تونند به وبلاگ زیر بروند (مطالب بسیار عالی در این زمینه نوشتند)
www.hifi.ir

Last edited:

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
وقتی اون مقایسه راجع به اسپیکر ها رو خوندم به غایت خنده ام گرفت.
هر کدوم از اون اسپیکرها یه صدایی دارند.
مگه میشه تیتانیوم(که خودم هم قبولش ندارم ولی اینجا بحثش نیست) رو با درایوهای معمولی مقایسه کرد.
آنها از دوجنس متفاوتند.
نه فقط تو اسپیکر بلکه تو سیستمهای Hi-Fi هم همین مطلب صادقه.
یه Solidstate رو نمیشه با Tube مقایسه کرد.
تو خود دیجیتالها هم نمیشه گفت کدوم بهتره.
اصلا مقوله لذت بردن از صدا خودش نیازمند یه تاپیک مجزاست.
البته بحث بیشتر در این زمینه فکر کنم از حوصله تاپیک خارج باشه. ولی دوستداران می تونند به وبلاگ زیر بروند (مطالب بسیار عالی در این زمینه نوشتند)
www.hifi.ir
هوم؟!؟ مقایسه؟ کامل تر بگو عزیز!

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
هوم؟!؟ مقایسه؟ کامل تر بگو عزیز!

منظورم مطالب پست شما نبود اون مقایسه پست 1465 بود که اومده بود به اسپیکرها نمره داده بود.
من هم در تائید پست شما پست شما رو کوت کردم.
بگذار منظورمو رو واضح تر بیان کنم.
شما می تونی یه اسپیکر رو تست کنی و به اون نمره بدی مثل کاری که تو همه زمینه ها و همه سایتها انجام میشه (که من اون رو هم قبول ندارم)ولی نمیتونی اون رو با یه محصولی که از جنس دیگه ای مقایسه کنی.
بگذار یه مثال خارجی بزنم:
شما نمیتونی بگی بنز بهتره با لکسوس.
تو رده های بالا دیگه اثری از نقص و کمبود دیده نمیشه که بخای به علت نقص یکی برای دیگری برتری قائل بشی.
تو این موارد عامل تعیین کننده صلیقه است.
یکی عاشق ولو و یکی جز بنز ماشینی رو حساب نمیکنه.
در مورد صدا (خصوصا تو Hi-Fidelity ) هم همین مساله صدا صادقه.
یکی گوشش رو بازه فرکانسی حساسه میره سیستمی میخره که تو این زمینه بهترین باشه. یکی رو transparency و شفافیت حساس باشه.یکی رو Timing صحیح اصرار داره یکی رو Ambience حساسه (اکثرا کلاسیک کارها) و...
صدا عناصر مختلفی داره که هر کدوم از این عناصر میتونه در خرید سیستم نقش تعیین کننده ای داشته باشه.
حالا ما چطور میتونیم بر اساس برداشت و صلیقه خودمون به سیستمها (که در اینجا فقط اسپیکرش + آمپلی اش مطرحه) نمره بدیم و اون رو به دیگران ارائه بدیم تا کمکی تو خریدشون بشه.(نظرمون برای خودمون ارزش داره)
صدا کاملا یه مساله صلیقه ایه مگه میشه صدای یه سیستم رو نشنیده در موردش اظهار نظر کرد؟ (منظور اسپیکرهای پست و چیپ نیست که از روی پلاستیکشون میشه پی با صداشون برد)
شاید اون دوستمون که fx6021 رو خریده اگه صدای سایر اسپکرهای مطرح شده تو مقایسه رو می شنید انتخاب دیگه ای میکرد. ولی به استناد حرف اون ادیتور و صلیقه اون ادیتور رفته fx6021 خریده.
اسپیکر cpu نیست که بیای بر طبق یه معیار واحد بسنجیش و نتایج رو به خط کنی.

امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم.

pooyahacker

Registered User
لایک‌ها
2
دوستان توجه داشته باشید خودتون تو اینجا و صفحاتی دیگر , fx6021 رو تایید کردید و برای خرید به من پیشنهاد دادید ...

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8

pooyahacker

Registered User
لایک‌ها
2
بهتر بود به جای این جواب کوتاه 2-3 خط مطلب مفید می نوشتی!

مطلب مفید !
167.gif

تا مطلب مفید چی باشه
292.gif
فعلا که شما FX6021 رو مضر میدونید
300.gif

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474

Mahbod_v

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
دوستان من بحثي در خصوص اسپيكر هاي فراسو اينجا نمي بينم ايا كسي اسپيكرهاي فراسو را توصيه مي كنه ؟

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
به هیچ عنوان! مگر مدل های زیر 7 هزار تومنش!! آخه وقتی کریتیو و لاجیتک و التک هست فراسو؟!!؟

Mahbod_v

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من يك اسپيكر 2+1 مي خوام وصل كنم به يك دستگاه دي وي دي پلاير حد اكثر هم مي خوام 80000 تومان پول بدم از اين مدلهاي 3030 3100 3000 كريتوي يكر را انتخواب كنم خوبه بعدش توي اتصال اونها به دي وي دي پلاير مشكلي نيست ضمنا اين دي وي دي پلاير هاي جديد سوني خروجي صداي ديجيتال داره ( اپتيكال ) اين اسپيكر ها ورودي اپتيكال نداره درست مي گم

راهنمايي بفرماييد ممنون مي شم

با تشكر

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
نه ... مدل هایی که ورودی اپتیک داشته باشن خیلی محدودن...

به لیست ات التک ATP3

speaker-altec-lansing-atp3.jpg

و لاجیتک 230 رو هم اضافه کن... 3030 خوبه... 5.1 اش 6060 هم هست (برای 5.1 دستگاهت باید خروجی 5.1 مجزا داشته باشه) و مدل 3100 هم خوبه

بالا