• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

اسپیکر و کارت صدا

amirmw

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
71
سلام
وقتتون بخیر
با راهنمایی های دوستان تصمیم بر اون شد که یک Z-2300 لاجیتک تهیه کنم ... منتها چون یه مقدار تو بازار کم شده و دیگه آواژنگ وارد نکرده قیمت ها خیلی پرته ...
من تو پایتخت قیمت های 185-190 گیر آوردم ... پاساژ ایرانیان تو خیابون ولیعصر زیر 180 تا ... یارو می گفت هر وقت خواستی بخری من یه تخفیف خیلی خوب بهت می دم ... ما که نفهمیدیم منظورش از تخفیف خیلی خوب چی بود ...
حالا از دوستان کسی جای دیگه ای هم سراغ داره ما بتونیم یه قیمت بگیریم و یا اینکه خریدمون رو انجام بدیم ....
ممنون

amirmw

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
71
با سلام و عرض ادب
بالاخره ما هم یه Logitech Z-2300 خریدیم ....
خواستم از کمک همه دوستان در این زمینه تشکر کنم ... ممنون بابت راهنمایی هاتون ....
ولی انصافا این اسپیکر یه چیز دیگست ... قوی ... شفاف ... عمیق در کلاس 2.1 ها ...
حداقل منو به شدت ارضا کرده ... اقوا کننده است
موفق باشید

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
با سلام و عرض ادب
بالاخره ما هم یه Logitech Z-2300 خریدیم ....
خواستم از کمک همه دوستان در این زمینه تشکر کنم ... ممنون بابت راهنمایی هاتون ....
ولی انصافا این اسپیکر یه چیز دیگست ... قوی ... شفاف ... عمیق در کلاس 2.1 ها ...
حداقل منو به شدت ارضا کرده ... اقوا کننده است
موفق باشید

آقا مبارکت باشه

قیمت؟
با چه گارانتی؟
از کجا؟
یه کمی بیشتر ازش تعریف کن ببینیم تو انواع موسیقی خوب جواب میده؟ سنتی؟ غربی؟

amirmw

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
71
آقا مبارکت باشه

قیمت؟
با چه گارانتی؟
از کجا؟
یه کمی بیشتر ازش تعریف کن ببینیم تو انواع موسیقی خوب جواب میده؟ سنتی؟ غربی؟

175000 با 2 سال گارانتیه آواژنگ از پاساژ ایران تو خیابون ولیعصر ... یکم پایین تر از میدون ولیعصر ...
والا من آهنگ های کلاسیک و غربی و ایرانی و سنتی رو همه جوره باهاش گوش کردم ... حتی فیلم های HD هم باهاش دیدم ....
همه موسیقی ها یه طرف ... فیلم های HD یه طرف ... بی نظیره ... منو یاد سینمایی که تو دوبی رفته بودم مینداخت ... انگار تو خود صحنه هستی ...
در کل تفکیک صداش از همه برای من جالب تر بود ...
فقط یه سئوال که ممکنه زیاد مرتبط با این تاپیک نباشه ...
چجوری می تونم ایمیج ادیو سی دی های اورجینال رو تو نت پیدا کنم ... می خوام یه آدیو سی دی اورجینال رو روش پخش کنم ببینم کیفیت چجوریه ... آخه به گفته یکی از دوستان معمولا این Mp3 ها معیار خوبی واسه تست نیست ... یا مثلا loss زیاده توش
در کل من که شدیدا راضی هستم ...:)

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
175000 با 2 سال گارانتیه آواژنگ از پاساژ ایران تو خیابون ولیعصر ... یکم پایین تر از میدون ولیعصر ...
والا من آهنگ های کلاسیک و غربی و ایرانی و سنتی رو همه جوره باهاش گوش کردم ... حتی فیلم های HD هم باهاش دیدم ....
همه موسیقی ها یه طرف ... فیلم های HD یه طرف ... بی نظیره ... منو یاد سینمایی که تو دوبی رفته بودم مینداخت ... انگار تو خود صحنه هستی ...
در کل تفکیک صداش از همه برای من جالب تر بود ...
فقط یه سئوال که ممکنه زیاد مرتبط با این تاپیک نباشه ...
چجوری می تونم ایمیج ادیو سی دی های اورجینال رو تو نت پیدا کنم ... می خوام یه آدیو سی دی اورجینال رو روش پخش کنم ببینم کیفیت چجوریه ... آخه به گفته یکی از دوستان معمولا این Mp3 ها معیار خوبی واسه تست نیست ... یا مثلا loss زیاده توش
در کل من که شدیدا راضی هستم ...:)

شدیدا مبارکت باشه.
83.gif

آوای باربد چند تا CD ترنس زده مثل violet و ultra violet که کیفیتهای عالی دارند قیمتشونم 3 تومنه. بگیر تست کن. البته مثل cd های ریمستر شده از مادر نیستند ولی چیزهای خوبی هستند.

amirmw

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
71
شدیدا مبارکت باشه.
83.gif

آوای باربد چند تا CD ترنس زده مثل violet و ultra violet که کیفیتهای عالی دارند قیمتشونم 3 تومنه. بگیر تست کن. البته مثل cd های ریمستر شده از مادر نیستند ولی چیزهای خوبی هستند.

سلام
ممنون
باشه یه سری می زنم ببینم چجوریاست ...
تو نت چیزی به صورت ایمیج نداره بگردم پیدا کنم ...
کلمه کلیدی ... چیزی که بشه مثلا لینکی از تورنت یا رپید پیدا کرد ...
باز هم ممنون

dynasty

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
دوستان من زیاد موسیقی گوش میدم ،میخاستم اسپیکر logitech x540 بگیرم که شنیدم واسه موسیقی صداش خوب نیست واسه فیلم و گیم خوبه، حقیقت داره؟

دوستان همه واسه من altec lansing ATP3 رو پیشنهاد کردن
میخاستم بدونم این خوبه؟ واسه موزیک هااااا

یکی ام altec atp3 خوبه یا altec lansing vs 4121؟

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
با سلام
دوستان من زیاد موسیقی گوش میدم ،میخاستم اسپیکر logitech x540 بگیرم که شنیدم واسه موسیقی صداش خوب نیست واسه فیلم و گیم خوبه، حقیقت داره؟

دوستان همه واسه من altec lansing ATP3 رو پیشنهاد کردن
میخاستم بدونم این خوبه؟ واسه موزیک هااااا

یکی ام altec atp3 خوبه یا altec lansing vs 4121؟

چقدر میخواهی پول بدی این از همه مهمتره ;)

اول از همه بگم بیخیال اول x540 شو اصلا جالب نیست بچه های اینجا که اصلا ازش تعریف نمیکردند من هم به این تیتانیومی ها آلرژی دارم
اگه برای فیلم و بازی میخوای با 120 تومن کریتیو T 7900 فقط
اما بعد
مشخصات altec atp3 رو اینجا آورده که اصلا جالب نیست

این هم مشخصات 4121 که این هم زیاد جالب نیست من نمیفهمم طراحی ستلایتهاش چطوریه؟؟ تیتانیومیه؟ یا از اون پایه های پشتیش صدا در میاد البته پایه که نیست مشابه اش رو با برند دیگه دیده بودم

اگه زیر 100 تومن میخواهی یه سر به کریتیو بزن
بعدش روم به دیوار هم نمیگم دیگه یه سر هم به مدلهای ادیفایر
مخصوصا 2 تکه هاش که اصلا هم ارزون نیست و خیلی با کیفیت و حرفه ای به نظر میاد و برای موسیقی عالیه
لاجیتک هم زیر 100 فکر کنم فقط یه مدل 2.1 داره
اما اگه میرفتی بالاتر اونوقت همین Z 2300 رو بهت پیشنهاد میکردم که تو C NET هم بالاترین امتیاز رو گرفته
اما در کل اون آلتک ها چیز های جالبی نبودند

Last edited:

alireza_3d

Registered User
لایک‌ها
29
سلام
دوستان من قصد خرید یک اسپیکر 2.1 رو دارم برای موزیک
حدود 150 تومان هم میتونم بودجه بزارم
چند مدل رو هم مد نظر دارم ، یکی همین z2300 که بحثش بود و z10 . برند مورد نظرم هم لاجیتک هست (ترجیحا! ) .
قدرت اسپیکر خیلی برام اهمیت نداره ، مهم وضوح و شفافیت صداست
در ضمن یک کارت صدای اکسترنال هم میخوام چون فکر کنم برای داشتن یه صدای خوب فقط داشتن یک اسپیکر خوب کافی نباشه.

میخواستم با توجه به این موارد یک اسپیکر و یک کارت صدایی در همین سطح معرفی کنید .

ممنون

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
سلام
دوستان من قصد خرید یک اسپیکر 2.1 رو دارم برای موزیک
حدود 150 تومان هم میتونم بودجه بزارم
چند مدل رو هم مد نظر دارم ، یکی همین z2300 که بحثش بود و z10 . برند مورد نظرم هم لاجیتک هست (ترجیحا! ) .
قدرت اسپیکر خیلی برام اهمیت نداره ، مهم وضوح و شفافیت صداست
در ضمن یک کارت صدای اکسترنال هم میخوام چون فکر کنم برای داشتن یه صدای خوب فقط داشتن یک اسپیکر خوب کافی نباشه.

میخواستم با توجه به این موارد یک اسپیکر و یک کارت صدایی در همین سطح معرفی کنید .

ممنون

با سلام
بحث 2.1 که دیگه داغ داغه
لا اقل همین 2 صفحه آخر
همین 2300 رو بگیر خیالت راحت/ اگه خواستی همین 2 صفحه آخر رو بخون به اندازه کافی در مورد 2.1 حرف زده شده
اما کارت چقدر براش میخواهی هزینه کنی؟
اگه تا 100 تومن داری برو تو سری EXTERME کریتیو
حالا یا GAMER یا MUSIC اونجا هر چی پول بدی آش میخوری اما برای موزیک و 2.1 زیاد هم بالا نرو همین 2 مدل خوبند مخصوصا GAMER که خوب گرونتر هم هست اگه پیدا بشه چون میگفتند کمیاب شده

موفق باشی

alireza_3d

Registered User
لایک‌ها
29
واسه ی کارت نمیخوام اونقدر هزینه کنم ، برای این اسپیکر 2.1 کارت صدای OnBoard خود سیستم کیفیت لازم رو ارائه میده ؟

نظرتونو در مورد بقیه اسپیکر ها نگفتین ، z10 چطوره ؟ کارت صدای ارزون تر سراغ ندارین ؟ منظور من از در همین حد در حد یه اسپیکر 2.1 بود نه در همین حد قیمت .

بازم ممنون از راهنماییتون .

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
واسه ی کارت نمیخوام اونقدر هزینه کنم ، برای این اسپیکر 2.1 کارت صدای OnBoard خود سیستم کیفیت لازم رو ارائه میده ؟

نظرتونو در مورد بقیه اسپیکر ها نگفتین ، z10 چطوره ؟ کارت صدای ارزون تر سراغ ندارین ؟ منظور من از در همین حد در حد یه اسپیکر 2.1 بود نه در همین حد قیمت .

بازم ممنون از راهنماییتون .

z10 که 2.1 نیست
به نظر من اگه پول داری همین 2300
البته یه سر هم به abit -- I DOME بزن من خیلی از کارش خوشم اومد البته صداش رو نشنیدم ولی یه دکودر داره که خیلی به درد میخوره مخصوصا وقتی بخواهی به دی وی دی پلیر وصل کنی اونوقت ارزششو نشون میده اون هم دیجیتال با ورودی s/pdif یعنی خداحافظی با نویز

گفتم که اگه این 3 صفحه آخر رو نگاه کنی به اندازه کافی راجع به 2.1 بحث شده

کارت صدا هم اگه مادر بردت جدیده ( این 3 ساله ) کافیه مگه اینکه بخواهی خیلی حساسیت نشون بدی
اما بقول یکی از بچه ها کارت صدا بد ترینش هم از آنبورد بهتره
خلاصه از 15 تومن هست تا برو بالا

موفق باشی

pooyahacker

Registered User
لایک‌ها
2
یه سوال از اساتید صدا داشتم ; درایو یه اسپیکر تیتانیوم باشه چه مشکلی داره ؟ یعنی در واقع چه ویژگیهایی داره ؟
بعد درایو اسپیکر از چه جنسی باشه خوبه ؟

amirmw

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
71
سلام دوستان
دیدم بحث اسپیکر داغه و در مورد محصولات THX سرتیفاید لاجیتک دارین صحبت می کنین گفتم یه نگاه به اینجـــــا بندازین بد نیست ... یه 10 صفحه ای میشه .... Z-5500 رو ببینین چی کار کرده
خیلی قشنگ کار کرده ... جدا زیباییش دو چندان شده ...
به نظر شما از لحاظ کیفیتی هم افتی می تونه داشته باشه یا نه ... با توجه به این همه محکم کاری که کرده ...
این هم چند تا از عکس ها

valmis5.jpg

valmis2.jpg

موفق باشید.

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
خیلی آدم خوش سلیقه ای بوده و کارش رو هم قشنگ انجام داده کاملا حرفه ای

البته ما ایرانی ها بعضی هامو ن همچین با جنس نو رفتار میکنیم که نگو بعضی ها پلاستیک روی جنس رو هم نمیکنند تا یه وقت خراب نشه رو:p ( حتما بر چسب سریال تولید ماشین ها رو رو شیشه جلو دیدید دیگه میبرند پرس میکنند و با چسب میچسبونند که خدای نکرده تا نخوره و نو بمونه :lol:) اونوقت این بابا اومده اسپیکر نو لاجیتک رو این بلا رو سرش آورده
اینها خیلی با ما فرق دارند

رفتم تو فکر که همین بلا رو سر اسپیکر خودم هم بیارم
البته قبلش باید یه نجار درست حسابی پیدا کنم

Last edited:

dynasty

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
دوستان کارت صوت creative xfi xtream audio و creative xfi xtream music یکیه ؟
کدوم بهتره و قیمتشون ؟
یکی ام دوستان یه اسپیکر 2.1 خوب حدود 100000 تومان برام معرفی کنین ترجیحا Altec lansing یا logitech یا creative
از بین این سه برند بهترینشو با قیمت حدودا 100 تومان

یا اگه 5.1 خوب به این قیمت هست لطفا اونو بگین

kmino

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من با خوندن این تاپیک به این نتیجه رسیدم که یه اسپیکر 7900 کریتیو بگیرم . همینکارم کاردم و راضی هستم ازش

فقط مشکل این بود که از چهارتا اسپیکر پشتی ها صدا در نمیاومد که با جابجایی سیم سیاهه صدای 2 تا از پشت سری ها درست شد ( البته فقط تو تست کارت صدا و گرنه توی آهنگ همونا هم صدا ندارند ) ولی 2 تا وسطی ها حتی تو تست هم هنوز صداشون در نیمده .

لطفا راهنمایی ...

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
من با خوندن این تاپیک به این نتیجه رسیدم که یه اسپیکر 7900 کریتیو بگیرم . همینکارم کاردم و راضی هستم ازش

فقط مشکل این بود که از چهارتا اسپیکر پشتی ها صدا در نمیاومد که با جابجایی سیم سیاهه صدای 2 تا از پشت سری ها درست شد ( البته فقط تو تست کارت صدا و گرنه توی آهنگ همونا هم صدا ندارند ) ولی 2 تا وسطی ها حتی تو تست هم هنوز صداشون در نیمده .

لطفا راهنمایی ...

آقا مبارکت باشه
واقعا خوشم اومد که اول خوندی مطالب رو و اقدام کردی چون فکر کنم همه چیز در این زمینه گفته شده

اما در مورد مشکلت
اولا اینکه مادر بردت چیه؟ کارت صدات چند خروجیه؟
اگه هر 7 تا رو وصل کردی یکبار تمام کانکشن ها رو دوباره از اول جابزن
بازدن هم کانکشن یه پیغام روی صفحه میاد که ازت میخواد تایید کنی که این مربوط به کدوم اسپیکره
اونو حتما دقیق تیک بزن وتایید کن
بالای کانکشن های ساب یه کلید کوچیک هست که میتونی حالت 5.1 یا 7.1 رو انتخاب کنی اون رو هم درست تنظیم کن

بعدا بیا ببینیم چه خبر داری;)

kmino

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا مبارکت باشه
واقعا خوشم اومد که اول خوندی مطالب رو و اقدام کردی چون فکر کنم همه چیز در این زمینه گفته شده

اما در مورد مشکلت
اولا اینکه مادر بردت چیه؟ کارت صدات چند خروجیه؟
اگه هر 7 تا رو وصل کردی یکبار تمام کانکشن ها رو دوباره از اول جابزن
بازدن هم کانکشن یه پیغام روی صفحه میاد که ازت میخواد تایید کنی که این مربوط به کدوم اسپیکره
اونو حتما دقیق تیک بزن وتایید کن
بالای کانکشن های ساب یه کلید کوچیک هست که میتونی حالت 5.1 یا 7.1 رو انتخاب کنی اون رو هم درست تنظیم کن

بعدا بیا ببینیم چه خبر داری;)

ممنونم

من مادربردم 8 کانال رو ساپورت می کنه . اما اینطوری نیست که هر کدوم رو بزنم بهم بگه که مال کجاست . توی تنظیماتش ولی نوشته مثلا 6 کاناله 8 کاناله و...

مادربردم ga-k8nsultra-939 هست

سیم هم اون خاکستریش رو جدا از پشت ساب به خاکستری مادربرد وصل کردم . ولی باز تمامش صدا نداره ( همیشه 2 تاش جا می مونه و در بهترین حالت چهارتا پشتی هخا 2 تای سمت راست با هم صدا می کنه و دوتای سمت چپم با هم ! )

kmino

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
الآن توی تنظیماتش اون سیم هایی که زده بودم رو تنظیم کردم روی پاور و درست شد . فقط صدای تیکه وسطی های راست و چپ خیلی ضعیفه و حتما باید بلندش کنی تا شنیده بشه .

و همچنان توی آهنگ فقط 3 تا تیکه و سابش کار می کنه !

بالا