برگزیده های پرشین تولز

اصول تخفیف گرفتن و چانه زنی

پسره خوب

Registered User
لایک‌ها
2,159
برای من همیشه یکی از سخت ترین کارها تخفیف گرفتن از فروشنده بود ( خصوصا لباس و ....)

برای پوشوندن این ضعف سعی کردم تا میتونم قبل از خرید قیمت ها رو چک کنم و مطمین شم از ارزونترین جا خرید می کنم. ولی خوب همیشه این روش جواب نمیده.

حالا دیدم که اموزش شیتیل دادن تو پاتوق هست ، اموزش تخفیف گرفتن رو هم دوستان با تجربه به اشتراک بذارن ممنون میشم

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,678
به دو منبع غنی زیر رجوع کنید:

1)آیا این حدیث از پیامبر(ص) و یا ائمه(ع) نقل شده و صحت دارد: «در هنگام معامله یا خرید، جهت گرفتن تخفیف، آن‌قدر چانه بزنید که عرق کنید»؟

2)کراهت چانه زدن

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
من کلا خودم رو برای خرید های شخصی در شرایط تخفیف گرفتن قرار نمیدم
چون پوشاک رو از فروشگاه هایی میگیرم که لیبل داره و قیمتش مشخصه، من میبینیم اگر برام مناسب بود میخرم .همچنین اگر حراج یا تخفیفی هم باشه خودشون روی لیبلش درج کردن. بقیه چیزها هم که دیگه تخفیف نداره ...
لطفا تاپیک قفل بشه
یه لحظه قفل نکنید
ولی برای خرید های مغازه چه داخلی و چه خارجی چانه زنی فراوان میکنم، اگر چانه زنی تجاری بدرد دوستان میخوره چند مورد رو بگم 15.gif

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
من کلا چونه نمیزنم😈
همونطوری که دوست دارم باهام کل کل نکنن و تخفیف نگیرن ، خودمم دوست ندارم از کسی تخفیف بگیرم :p

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
جوون بودم یه پیرمرد دست فروش که اتفاقا لباس هم میفروخت طرز چونه زدندنو به من اموخت
گفت میخوای چونه بزنی دستات تو جیبت نباشه بگی این اخرش چند
گفت دست میکنی پولاتو در میاری تا فروشنده پولا رو ببینیه شل میکنه بعد تخفیف میگیری :)
یک تیشرت از ایشان ابتیاع نمودم

پ.ن الان کارت بانکی هست بنظرم درش بیاری اون برش و تاثیرگذاری پول رو نداره پول یه جلوه صوتی بصری جذابی داشت حتی بو هم داشت طوری که میگن افتک قبل خواب پول بو میکشیده بعد پولار رو میذاشته تو بالشتش میخوابیده

وكيل الرعايا

همکار کسب درآمد از اینترنت
همکار انجمن
لایک‌ها
7,442
ریال پشگل شده ! تخفیف ارزش نداره :))

درمورد پوشاک :
برند که خودش تخفیف و حراج باشه لیبل میخوره

بوتیک های دوزاری هم که اگر مرکز خرید باشه گرون فروشی هم کنن به چش نمیاد واقعا ! کتونی مثلا 1700 باشه بدن 1900
--
اجناس دیگه هم نفروشن ضرر نکردن گرون تر میشه،مشتری ضرر میکنه .. پس تو مجبوری بخری حتی با قیمت روز گرونم بدن ضرر نمیکنی در اینده :))

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,473
آخرین بار اینجوری تخفیف گرفتم:
برای عید میخواستم یه شلوار و دوتا پیراهن بخرم.
گفتم خوب فرضا اینا همش رو هم میشه 600 فروشنده بخواد خیلی تخفیف بده رو کلش 30 تومن تخفیف میده.
اول یه شلوار برداشتم و 30 تومن چونه زدم و کارتشو کشیدم.
بعد گفتم عه اون پیرهنه هم بیار.برای اونم 30 تومن چونه زدم و کارتشو کشیدم.
بعد رفتم بیرون یکم به ویترین و مانکنا نگاه کردم و اومدم داخل و شل گفتم دیگه پیرهن نداری جنس خوب ؟ اونم شروع به معرفی کرد و منم همون پیرهنی که زیرنظر داشتم گفتم بیاره 30 تومنم رو اون چونه زدم.
2u96f00.gif

یاد گرفتید ؟

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,684
آخرین بار اینجوری تخفیف گرفتم:
برای عید میخواستم یه شلوار و دوتا پیراهن بخرم.
گفتم خوب فرضا اینا همش رو هم میشه 600 فروشنده بخواد خیلی تخفیف بده رو کلش 30 تومن تخفیف میده.
اول یه شلوار برداشتم و 30 تومن چونه زدم و کارتشو کشیدم.
بعد گفتم عه اون پیرهنه هم بیار.برای اونم 30 تومن چونه زدم و کارتشو کشیدم.
بعد رفتم بیرون یکم به ویترین و مانکنا نگاه کردم و اومدم داخل و شل گفتم دیگه پیرهن نداری جنس خوب ؟ اونم شروع به معرفی کرد و منم همون پیرهنی که زیرنظر داشتم گفتم بیاره 30 تومنم رو اون چونه زدم.
2u96f00.gif

یاد گرفتید ؟
سی که نشد تخفیف
شما باید وقتی قیمت نهایی رو بهت داد بگی همرو میخوای بعد پلاستیک رو بگیری دستت در هنگام خروج پنجا درصد مبلغ رو میذاری روی میز و میری که از مغازه خارج بشی هرچی طرف التماس کرد گوش نمیدی هی ده تومنده تومن میدی دست طرف تا اینکه حداقل سی درصد تخفیف گرفته باشی
s267.gif

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,220
زیاد اهل چونه نیستم.
موقع کارت کشیدن به فروشنده میگم اگه راه داره یه تخفیف بدین ، دیگه یا میده یا نمی‌ده.

pedro88

Registered User
لایک‌ها
1,015
باید دختر باشی دختر باشی تا ۷۰ درصد تخفیف هم میتونی بگیری

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,798
این حرکت تخفیف و چانه زنی ، از منظر من خیلی سخیف و حقیر هست.

-برای خرید های شخصیم ، چند تا مغازه چرخ میزنم تا عیار قیمت دستم بیاد و متوجه بشم کدوم کاسب داره هُل میده. و کی داره کف میده. بعد که مشخص شد ، خرید میکنم.ولی به هیچ وجه نه قیمت رو گِرد میکنم . نه تقاضای تخفیف میکنم.

-برای خرید های مغازه هم بین چند تا عمده فروش آمار جنس رو میگیرم و کف قیمت رو در میارم ، بعد که مشخص شد ، ارزیابی میکنم و میبینم اگر ارزشش رو داشت ، سوراخ ِ اصلی ِ فلان جنس رو پیدا میکنم . اگرم دیدم واسطه داره دوزار خیر میگیره ، میگم بی خیال ، نوش جونش. ولی بعد از طی کردن این پروسه ، دیگه چونه نمیزنم.

کلا مشکل دارم با چونه زنی و تخفیف
مشتری هم که میاد مغازه و تخفیف میخواد ، میخوام بزنم گردنشو بشکنم جا(رو)کشو !

تنها جایی که زیاد رو قیمت کار میکنم ، روی خرید ماشین یا مِلک . همین یه مورد. اونم نه که بخوام بُز خر کنم مال یارو رو . فقط تا حدی که خِیر معامله از بین نره پیش میرم. نه بیشتر .

Last edited:

AbolTheRocker

Registered User
لایک‌ها
4,807
هیچوقت تو عمرم تخفیف نگرفتم، فقط یه بار زورکی بهم تخفیف دادن، اونم وقتی بود که واسه اولین بار‌ میخواستم برم سانفرانسیسکو، دختره گفت چون اولین باره وارد هواپیمای ما میشی ۳۰ درصد تخفیف میدم که مشتری آژانسمون بشی
ampool.gif

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,693
من اهل چونه نیستم
خیلی مورد برام پیش اومده که چونه نزدم و یارو موقع کارت کشیدن، حتی بیشتر از قیمتی که گفته میخاسته کم کنه که کلا معامله رو کنسل کردم
توی این دوره زمونه وقتی چونه نمیزنید برای فروشنده سوتفاهم پیش میاد
سعی کنید وقتی قیمتو میگه، حداقل یه قیمتی در حد ۵ تومن هم که شده تخفیف بگیرید

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
باید دختر باشی دختر باشی تا ۷۰ درصد تخفیف هم میتونی بگیری
من دختر دیدم لباس فروشی واسه ۵ توووووومن داشت جر میداد خودشو ک بیشتر تخفیف بگیره و گرفت :/

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
من اهل چونه نیستم
خیلی مورد برام پیش اومده که چونه نزدم و یارو موقع کارت کشیدن، حتی بیشتر از قیمتی که گفته میخاسته کم کنه که کلا معامله رو کنسل کردم
بعد شوما چرا کنسل کردی؟

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,693
بعد شوما چرا کنسل کردی؟

فکر میکنم منظورمو اشتباه رسوندم
شما وقتی ببینی یکی داره یه جنسی رو که بار اول بهت گفته ۵۰ تومن، و موقع کشیدن کارت ۵۵ تومن کم میکنه چیکار میکنی‌؟

وكيل الرعايا

همکار کسب درآمد از اینترنت
همکار انجمن
لایک‌ها
7,442
یک میز تیوی دیدم 5500 قرار شد انلاین بخرم ! اهل خونه گفتن حضوری بریم ببینم و چند مدل دیگه هم ببینیم !

برگشتن همون میز رو 3600 فاکتور کرده بودن ، از همون فروشگاهی که انلاین میفروخت :))

Sadrapadra

Registered User
لایک‌ها
422
من خودم زیاد اهل چونه زدن و تخفیف گرفتن نیستم ولی توی خرید پوشاک سعی میکنم تخفیف بگیرم مثلا رفتم یه تیشرت بخرم اولش به فروشنده گفتم قیمتش 148 بود گفتم 130 تومن میدی وقبول کرد
خودم هم کاسبم و از چونه زدن و تخفیف گرفتن مشتری خوشم نمیاد ولی سعی میکنم قیمت رو یکم بالاتر بگم که بتونم تخفیف بدم شاید تخفیف کوچیک چیزی نباشه و کاسب ضرر نکنه ولی همون تخفیف کوچیک باعث جذب مشتری میشه
البته بعضیا هم هستن که به روش لاشخوری تخفیف میخان بگیرن مثلا میرن یه جنسی بخرن بهشون میگی صد و پنجاه یه دفعه میگن صد تومن هم میدی انگار فروشنده جنسش را از توی جوب پیدا کرده

بالا