برگزیده های پرشین تولز

الگوی شما در زندگی

روح الله ولیانگرد

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
30
ایلان ماسک

تو یه خونواده‌ی میلیونر بزرگ شو و جوری رفتار کن که همه فکر کنن خیلی باهوشی به یه جایی رسیدی

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,996
هنری فورد ، بنیانگذار خودرو سازی فورد
هیتلر این آدم رو به عوان الگو و مرد بزرگ معرفی کرده بود!

فورد و حزب نازی
هاینریش هیملر در سال ۱۹۲۴ در مورد هنری فورد نوشت: «او یکی از باارزشترین، مهم‌ترین و آگاه‌ترین جنگجویان است.»
فورد تنها فرد آمریکایی است که در کتاب نبرد من هیتلر از او نام برده شده‌است. آدولف هیتلر در مورد او نوشته‌است «تنها یک مرد تنهای بزرگ، فورد، که (یهودیان) از او متنفر هستند، دارای استقلال کامل است. از بین رئیسان کشوری با جمعیت ۱۲۰ میلیون نفر». در سخنرانی ۱۹۳۱ هیتلر از فورد به عنوان فردی مهم یاد کرد و دلایل خود را برای نگهداری عکس تمام قد فورد در کنار میزش بیان کرد. استیون وات نوشته‌است که هیتلر، فورد را الگوی خود قرار داده بود و گفته بود «من تمامی تلاش خود را خواهم کرد تا تئوری‌های او را در آلمان عملی کنم» و او فولکس‌واگن را بر اساس مدل تی طراحی کرد.

در سال ۱۹۲۴ فورد با کرت لودک یکی از نمایندگان هیتلر در خانه ملاقات کرد. لودک به همراه زیگفرید واگنر (فرزند ریچارد واگنر آهنگساز معروف) بود، که او نیز از طرفداران حزب نازی و از مخالفان یهودیان بود. لودک از فورد درخواست کمک مالی به حزب نازی کرد، ولی او با اینکار مخالفت کرد.

در سال ۱۹۳۸ قبل از شروع جنگ جهانی دوم، سفیر آلمان در کلیولند، به فورد در ۷۵ امین جشن تولد او، مدال بزرگ عقاب آلمانی را داد، که بالاترین مدال آلمان نازی بود، که به یک خارجی ممکن بود، داده شود.

1280px-Henry_Ford_and_Barney_Oldfield_with_Old_999%2C_1902.jpg

2b854f83-1179-49d6-8fbe-8cabcecb1d4d.jpg

Cleeev

Registered User
لایک‌ها
794
on the edge of a super-massive black-hole
عرمین، مدیر عامل خانه امرخیر بروکلند

بالا