برگزیده های پرشین تولز

انتخواب ورزش رزمي براي درگيريهاي خياباني

vahidreza64

Registered User
لایک‌ها
173
والا من خودم جودود کار میکنم و یا بهتره بگم میکردم و لی به نظر جودو کاری با روح و روان ادم میکنه که دیگه اصلا سمت دعوا و درگیری نمیری . واقعا ورزش ارامش بخش و خوبی هستش . به نظرم جودو 90 درصد قدرت فکر و ذهن و خلاقیت هستش و 10 درصد قدرت بدنی و امادگی .

در هر صورت ولی از فن هاش میشه برای مقابله با حملات خیابانی به خوبی استفاده کرد

semnani

Registered User
لایک‌ها
57
آره مال منم ارس هست . من از اون طرف فکر کنم 50 تومن خریدم یا همچین حدودی . یادم نمیاد . مال خودش بود سه چهار بار پوشیده بود چون دو تا دست داشت و استفاده نمی کرد . البته 150-300 میگفت من 50 خریدم . :D

این لینک هم که دادید برای استان آذبایجان غربی و شهر خوی چیزی نداشت . اینجا هم فقط یه خانه جودو داره . همه جودوکارا اونجا ورزش میکنن .
خودشم اومد! اینطور که معلومه ماشالله شما خیلی تیز و زرنگ تشریف دارید لباس ارس رو ۵۰ گرفتی؟! ;)
تا انجایی که اطلاع دارم خوی از شهرستان های فعال و قوی آذربایجان در رشته جودو هست
حیفه لباس خوب داری حداقل چند جلسه در ماه جودو تمرین کنید لااقل بدرد دفاع شخصی میخوره

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
خودشم اومد! اینطور که معلومه ماشالله شما خیلی تیز و زرنگ تشریف دارید لباس ارس رو ۵۰ گرفتی؟! ;)
تا انجایی که اطلاع دارم خوی از شهرستان های فعال و قوی آذربایجان در رشته جودو هست
حیفه لباس خوب داری حداقل چند جلسه در ماه جودو تمرین کنید لااقل بدرد دفاع شخصی میخوره
خواهش میکنم . قابل شما رو نداره عزیز . این لینک تاپیک . عکساش حذف شده . سایز 5 هست قد من 183 هست نمی دونم به قد من میخوره و مناسب هست یا نه . شما که خودتون استادی این به قد من میاد ؟ قد 183 وزن 84 .
نمی دونم والا ما که چیزی ندیدیم بگن فلانی مقام آورد تو جودو .
راستی من هفته ای یک جلسه برم کافیه ؟ به درد میخوره هفته ای یک جلسه ؟ چون فنونش معمولا باید روی حریف اجرا بشه خونه نمیشه تمرین کرد چون حریف ندارم .

semnani

Registered User
لایک‌ها
57
خواهش میکنم . قابل شما رو نداره عزیز . این لینک تاپیک . عکساش حذف شده . سایز 5 هست قد من 183 هست نمی دونم به قد من میخوره و مناسب هست یا نه . شما که خودتون استادی این به قد من میاد ؟ قد 183 وزن 84 .
نمی دونم والا ما که چیزی ندیدیم بگن فلانی مقام آورد تو جودو .
راستی من هفته ای یک جلسه برم کافیه ؟ به درد میخوره هفته ای یک جلسه ؟ چون فنونش معمولا باید روی حریف اجرا بشه خونه نمیشه تمرین کرد چون حریف ندارم .
ماشالله هیکل ردیفی دارید :general601:
برای شروع هفته ای یک جلسه خوبه اما انتظار پیشرفت نباید داشته باشید
در جودو سه نوع تمرین وجود دارد
  1. انفرادی (مثل اوچیکومی سایه ، تایسابکی و بدنسازی)
  2. دو نفری (مثل اوچیکومی و زمین زدن ، مبارزه)
  3. چند نفره (معمولا برای افزایش سرعت انجام میشه)
پیشنهاد می کنم با یکی از جودوکارای خبره شهرتان طرح دوستی بریزید و ازش تمرینای انفرادی را به درستی یاد بگیرد اینطوری میتوانید در محیطی غیر از سالن جودو به تمرین بپردازید و پیشرفت کنید (اوچیکومی سایه یا همان مرور تکنیک انفرادی به همراه تایساباکی خیلی مهمه درست یاد بگیرید از نظر تکنیکی خیلی پیشرفت می کنید)
راستی اگه مشکلی داشتید میتوانید از اینترنت و یوتیوب استفاده کنید و جای نگرانی نداره

سایزش را اطلاع ندارم که چگونه است اما لباس جودوی استاندارد مبارزه چندتا فاکتور مهم باید داشته باشه (بازم تاکید می کنم در مبارزه چون در تمرین زیاد مهم نیست)
۱ - پایین جودوگی (لباس جودو) باید روی ران و بادسن را بپوشاند (حدودا یک سوم بالایی ران)
۲ - در حالت ایستاده دستان را به سمت جلو بالا بیاورید ، فاصله مچ دست تا سرآسیتن نباید بیشتر از چهار انگشت باشد (عرض انگشتان)
۳ - شلوار هم نباید زیاد کوتاه باشه البته از مچ پا پایین تر نره

Judogi.gif

ببخشید پرحرفی کردم احساس کردم که لازمه توضیحات بیشتری به شما بدهم
باعث افتخاره که بتونم به شما کمک کنم
مشکلی بود بنده را در جریان بزارید​

PETO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
123

BHQ KILLER

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت مشاوران محترم من 16 سالمه و میخواستم یک ورزش رزمی رو انتخاب کنم قبلا برای مدتی تکواندو و کونگ فو رفتم ولی زیاد خوشم نیومد چون دوست دارم موقع مبارزه بیش تر از مشتام استفاده کنم البته نه اینکه لگد زدن رو دوست نداشته باشم ولی مشت رو ترجیح میدم... در ضمن هیکل خیلی درشتی ندارم و بیشتر لاغر و قد بلند هستم و فکر میکنم کیک بوکس برام مناسب باشه لطفا منو راهنمایی کنید قد:181 وزن: بین شصت تا هفتاد کیلو درضمن هدفم هم از ورزش بدست آوردن امادگی دفاعی توی دعوا ها و درگیری های احتمالیه که پیش میاد به عبارتی میخام تو دعوا کتک نخورم و کتک بزنم;);):)

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت مشاوران محترم من 16 سالمه و میخواستم یک ورزش رزمی رو انتخاب کنم قبلا برای مدتی تکواندو و کونگ فو رفتم ولی زیاد خوشم نیومد چون دوست دارم موقع مبارزه بیش تر از مشتام استفاده کنم البته نه اینکه لگد زدن رو دوست نداشته باشم ولی مشت رو ترجیح میدم... در ضمن هیکل خیلی درشتی ندارم و بیشتر لاغر و قد بلند هستم و فکر میکنم کیک بوکس برام مناسب باشه لطفا منو راهنمایی کنید قد:181 وزن: بین شصت تا هفتاد کیلو درضمن هدفم هم از ورزش بدست آوردن امادگی دفاعی توی دعوا ها و درگیری های احتمالیه که پیش میاد به عبارتی میخام تو دعوا کتک نخورم و کتک بزنم;);):)
کیک بوکس خوبه
میتونی باشگاه موی تای هم یه نگاهی بندازی . علاوه بر مشت و لگد زانو و ارنج و کلینچ هم داره

semnani

Registered User
لایک‌ها
57
تازگی ها سبک دفاع شخصی خیلی مد شده
هر چند نقطه ضعف های دارد اما تو زمینه دفاع شخصی کاملترین سبکه
چون تکنیک های کاربردی هر سبک را آموزش میدند
جوجیتسو هم سبک خوبیه

AhangCity.CoM

Registered User
لایک‌ها
1,907
دوستان یه ورزش رزمی برای بنده پیشنهاد بدید ، برای امادگی در مواقع اضطراری :|
مشخصات من :
وزن: 75
قد : 184
در ضمن مشت و لگد های سنگینی می زنم ولی خیلی خیلی کند هستم ، مراعات کنید ، نفرستیدم قاطی ورزش های سخت که سر و صورت مون رو داغون کنن :D
سوال دیگه هم این که حتما بگید ایا نیاز به بدنسازی داره قبلش ؟ ( تا حالا هیچ ورزش رزمی هم کار نکردم )

94farid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
من یه سوال دارم،
قدم 176
وزن 62
سن 23
الان سه هفته س دارم بدن سازی کار میکنم و میخوام یه ورزش رزمی هم به بدن سازی اضافه کنم ( در کارش کار کنم).
راستش هدفم اینه که دیگه از کسی کتک نخورم و بتونم به بهترین شکل از خودم دفاع کنم.
میخوام بدونم چه ورزش رزمی رو انتخاب کنم بهتره؟ و اینکه ایا بدن سازی و یه ورزش رزمی در کنار هم به بدنم اسیب میزنه؟
توضیحی که شاید لازم باشه بدم اینه که منو به عنوان یه پسر مامانی میشناسن و من نمیخوام
اینطور بمونم، اینو میگم تا بدونید که درحال حاضر نه بدن هیکلی و عضلانی دارم و نه هیچی. طوری که اگه دماغمو بگیرن افتادم :(

amir AMD

Registered User
لایک‌ها
53
سلام
من یه سوال دارم،
قدم 176
وزن 62
سن 23
الان سه هفته س دارم بدن سازی کار میکنم و میخوام یه ورزش رزمی هم به بدن سازی اضافه کنم ( در کارش کار کنم).
راستش هدفم اینه که دیگه از کسی کتک نخورم و بتونم به بهترین شکل از خودم دفاع کنم.
میخوام بدونم چه ورزش رزمی رو انتخاب کنم بهتره؟ و اینکه ایا بدن سازی و یه ورزش رزمی در کنار هم به بدنم اسیب میزنه؟
توضیحی که شاید لازم باشه بدم اینه که منو به عنوان یه پسر مامانی میشناسن و من نمیخوام
اینطور بمونم، اینو میگم تا بدونید که درحال حاضر نه بدن هیکلی و عضلانی دارم و نه هیچی. طوری که اگه دماغمو بگیرن افتادم :(

اگر می خواید رزمی برید , باید تعداد روز هایی که بدنسازی می رید رو کمتر کنید و نمی تونید مثل کسی که فقط بدنسازی میره هر روز تمرین کنید

پیشنهاد می کنم جودو رو انتخاب کنید و 3 روز در هفته برید و در هفته 1 روز هم برای بدنسازی اختصاص بدید

تمرین های جودو بخش مهمیش بدنسازی هست که تو همون باشگاه باهتون کار می کنن و واسه یه ورزشکار آماتور کافی هست

94farid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اگر می خواید رزمی برید , باید تعداد روز هایی که بدنسازی می رید رو کمتر کنید و نمی تونید مثل کسی که فقط بدنسازی میره هر روز تمرین کنید

پیشنهاد می کنم جودو رو انتخاب کنید و 3 روز در هفته برید و در هفته 1 روز هم برای بدنسازی اختصاص بدید

تمرین های جودو بخش مهمیش بدنسازی هست که تو همون باشگاه باهتون کار می کنن و واسه یه ورزشکار آماتور کافی هست
خیلی ممنونم

semnani

Registered User
لایک‌ها
57
سلام
من یه سوال دارم،
قدم 176
وزن 62
سن 23

سلام
سال ها پیش وقتی رزمی رو شروع کردم اصلا بفکر دعوا و معرکه گرفتن نبودم اوایل بخاطر تفریح میرفتم الان بخاطرم اعتیاد (به ورزش):general705:
القصه الان میتونم از حق خودم و اطرافیانم بخوبی دفاع کنم، اصلا هم نیازی نیست که کسی را بزنم همین که منو می بینند ماستشونو کیسه می کنند (چون میدونند که رزمی کارم)
اینکه میخواهی برای دفاع از خودت رزمی یادبگیری خیلی خوبه اما باید بدانید که تا چند مدت ورزش رزمی اصلا بکارت نمیاد! چون به فنون مسلط باید باشی تا بتونی درست اجراش کنی مخصوصاً اگر میخواهید جودو را شروع کنید
با اینکه خودم جودوکارم و تعصب خاصی روش دارم به شما میگم که در کنار مزیت های جودو یکسری معایبی هم وجود داره ، مثل سایر ورزشهای دیگه نواقصی داره، مهم ترین مزیت یا عیب جودو اینکه که توش مشت و لگد نیست ، البته بخاطر اینکه هنرجو در رده های پایین آسیب نبیند این ضربات را ازش حذف کردند!
اما مهمترین مزیتهای جودو:
1 - ساختن طبیعی بدن، جودو جوری هست که بدن را به طور طبیعی سفت می کنه و فرم خاصی به هیکل جودوکارها می دهد.
2 - فنون جودو کشنده نیست فقط برای دفع حمله و یا قفل کردن مهاجم هست، از فنون پرتابی گرفته تا فنون انسداد شریان تنفسی تحت استاندارهای رزمی قرار دارد بخاطر همین جودو را هنر رزمی ملایم طبقه بندی می کنند! این یعنی اینکه اگر مطابق اصول جودو تمرین کنید آسیب نمی بینید (این موضوع اصل مهمی است که نباید فراموش کنید که ورزش کردن زمانی بدرد می خورد که به بدن ورزشکار در درجه اول آسیب نزنه! این حرفی که زدم را با بررسی وضعیت سایر رزمی کارها خوب خواهید فهمید!)

خب یک نکته دیگه هم که گفتید بدنسازی کنار رزمی هست، برید تمرین کنید اشکالی نداره
خودم 5 روز جودو تمرین می کنم 4 روز بدنسازی (سر ظهر بدنسازی، دم غروب جودو)
فقط باید بدانید که
اولا مواد مورد نیاز بدن باید تامین بشود
ثانیا استراحت و فرصت ریکاوری برای بدن وجود داشته باشد

سوال دیگری بود بنده در خدمتم

javidiran1

Registered User
لایک‌ها
75
دفاع شخصی هم ورزش محسوب می شه؟ به عنوان رشته جدا؟

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
دفاع شخصی هم ورزش محسوب می شه؟ به عنوان رشته جدا؟

تو ایران کلاسای دفاع شخصی جدا برگزار میشه .. اکثرا تکنیکای جودو و ایکیدو و کاراته و بصورت ترکیبی یاد میدن + یه سری فنون ویژه دفاع شخصی
مثلا وقتی حریف یقه رو گرفته . یا وقتی چاقو گذاشته زیر گلو و .....

به نظر من با توجه به شرایط ایران این کلاسا در صورتی که مربی خوب پیدا بشه بهتر از اینه که یه ورزش رزمی خاص رو کار کنید
این تاپیک رو هم اگه تونستید مطالعه کنید . دید خوبی بهتون میده در مورد دفاع شخصی کاربردی و واقعی
http://forum.persiantools.com/threads/کراوماگا-کارشناس-متخصص-lord-viper.515860/

94farid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
سال ها پیش وقتی رزمی رو شروع کردم اصلا بفکر دعوا و معرکه گرفتن نبودم اوایل بخاطر تفریح میرفتم الان بخاطرم اعتیاد (به ورزش):general705:
القصه الان میتونم از حق خودم و اطرافیانم بخوبی دفاع کنم، اصلا هم نیازی نیست که کسی را بزنم همین که منو می بینند ماستشونو کیسه می کنند (چون میدونند که رزمی کارم)
اینکه میخواهی برای دفاع از خودت رزمی یادبگیری خیلی خوبه اما باید بدانید که تا چند مدت ورزش رزمی اصلا بکارت نمیاد! چون به فنون مسلط باید باشی تا بتونی درست اجراش کنی مخصوصاً اگر میخواهید جودو را شروع کنید
با اینکه خودم جودوکارم و تعصب خاصی روش دارم به شما میگم که در کنار مزیت های جودو یکسری معایبی هم وجود داره ، مثل سایر ورزشهای دیگه نواقصی داره، مهم ترین مزیت یا عیب جودو اینکه که توش مشت و لگد نیست ، البته بخاطر اینکه هنرجو در رده های پایین آسیب نبیند این ضربات را ازش حذف کردند!
اما مهمترین مزیتهای جودو:
1 - ساختن طبیعی بدن، جودو جوری هست که بدن را به طور طبیعی سفت می کنه و فرم خاصی به هیکل جودوکارها می دهد.
2 - فنون جودو کشنده نیست فقط برای دفع حمله و یا قفل کردن مهاجم هست، از فنون پرتابی گرفته تا فنون انسداد شریان تنفسی تحت استاندارهای رزمی قرار دارد بخاطر همین جودو را هنر رزمی ملایم طبقه بندی می کنند! این یعنی اینکه اگر مطابق اصول جودو تمرین کنید آسیب نمی بینید (این موضوع اصل مهمی است که نباید فراموش کنید که ورزش کردن زمانی بدرد می خورد که به بدن ورزشکار در درجه اول آسیب نزنه! این حرفی که زدم را با بررسی وضعیت سایر رزمی کارها خوب خواهید فهمید!)

خب یک نکته دیگه هم که گفتید بدنسازی کنار رزمی هست، برید تمرین کنید اشکالی نداره
خودم 5 روز جودو تمرین می کنم 4 روز بدنسازی (سر ظهر بدنسازی، دم غروب جودو)
فقط باید بدانید که
اولا مواد مورد نیاز بدن باید تامین بشود
ثانیا استراحت و فرصت ریکاوری برای بدن وجود داشته باشد

سوال دیگری بود بنده در خدمتم
ممنون لطف کردین دوست عزیز
میشه نظرتون رو درباره ی تکواندو بدونم؟

semnani

Registered User
لایک‌ها
57
ممنون لطف کردین دوست عزیز
میشه نظرتون رو درباره ی تکواندو بدونم؟
تکواندو سبک خوبیه. خودم علاقه داشتم برم این سبک رو کار کنم اما بخاطر اینکه برادر بزرگترم جودو می رفت مجبوراً جودوکار شدم، بعدها بخاطر دوستای جدیدم میرفتم ولی کم کم علاقه مند شدم بهش این اواخرم که تحقیقاتی داشتم فهمیدم راهمو اشتباه نرفتم و سبک قوی تری نسبت به تکواندو هست
چون تکواندو بیشتر بدرد مبارزه از فاصله دور میخوره نه نزدیک درست برعکس جودو! تو بیشتر درگیری ها هم مهاجم به آدم میچسبه که خوراک جودو هست!
کره ای ها برای پوشاندن این ضعف سبک جدیدی به نام یونگ مودو ابداع کردن و ....
مخلص کلام، بغیر موارد استثنایی تکواندو بیشتر یک سبک المپیکی هست نه مبارزه خیابانی! جودو هم همینجوره اما باز به سبک مبارزه آزاد نزدیک تره

یه توصیه هم می کنم که اصلا سراغ سبک های آزاد رزمی مثل کیک بوکسینگ ، موی تای نرید برای شما اگر میخواهید رزمی کار بشید یکی از این سبک ها کاراته یا جودو یا جوجیتسو را برید! تکواندو گزینه چهارم هست بغیر از این موارد وارد رزمی نشید بهتره!

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
ه

یه توصیه هم می کنم که اصلا سراغ سبک های آزاد رزمی مثل کیک بوکسینگ ، موی تای نرید برای شما اگر میخواهید رزمی کار بشید یکی از این سبک ها کاراته یا جودو یا جوجیتسو را برید! تکواندو گزینه چهارم هست بغیر از این موارد وارد رزمی نشید بهتره!
با سلام
حق انتخواب با هنرجو هست . ما نمیتوانیم خوب و بد را مشخص کنیم

semnani

Registered User
لایک‌ها
57
با سلام
حق انتخواب با هنرجو هست . ما نمیتوانیم خوب و بد را مشخص کنیم
اینجا میاند تا از اونهایی که رزمی کار کردند راهنمایی بگیرند!
بنده حداقل به عنوان کسی که نسبت به ورزشهای رزمی شناخت داره نظرم را اعلام کردم!
به نظر من ورزش نکردن بهتر از اینکه سلامتی هنرجو به خطر بیوفته تا مثلا نیجا بشه!

بالا