برگزیده های پرشین تولز

انتخواب ورزش رزمي براي درگيريهاي خياباني

semnani

Registered User
لایک‌ها
57
من به عنوان کسی که 5 روز در هفته بدنسازی کار میکنه و لباس جودو رو خریدم انداختم خووونه چطور میتونم هم بدنسازی کار کنم هم جودو ؟ مگه میشه اصلا ؟ بدن که نمیکشه !!! ادم به شدت هم تمرین زده و ورزش زده میشه . چیکار کنم ؟ چجوری هم جودو کار کنم و هم بدنسازی ؟ هفته ای یک الی دو جلسه هم برم جودو کفایت میکنه ؟

بستگی به نوع تمرین داره ، اول مشخص کنید برنامه تمرینی و هدف شما از بدنسازی و جودوکار کردن چیه
در حالت عادی تمرینات بدنسازی سنگین و به منظور افزایش بافت عضلانی صورت می پذیرد ، و این برای ورزشکاری که قصد داره رزمی کار کنه چندان مناسب نیست
حالا اگه از شدت تمرین بدنسازی کم کنید و برنامه تمرینی ویژه ورزش های رزمی بگیرید میتونه کمک شایانی به شما بکنه (به مربی مربوطه که در سالن حاضره یادآوری کنید که شما " برنامه بدنسازی رزمی " نیاز دارید نه مسابقات زیبایی اندام!)

خودم با این روش هم جودو کار کردم هم بدنسازی (البته مقطعیه و بیشتر تمرکزم روی تمرینات جودو گذاشتم)

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
دوستان بین کیک بوکسینگ و جودو کدوم رو پیشنهاد می کنید ؟
تو تهران که هرجا رفتیم فقط کاراته آموزش میدن......خسته شدم دیگه......

semnani

Registered User
لایک‌ها
57
دوستان بین کیک بوکسینگ و جودو کدوم رو پیشنهاد می کنید ؟
تو تهران که هرجا رفتیم فقط کاراته آموزش میدن......خسته شدم دیگه......

مسلماً جودو رو پیشنهاد می کنم
نمیگم کیک بوکس بده ولی شما تو این ورزش آینده خوبی ندارید ، تازه اگه سالم بمونید

اگه کلاس جودو خودتونو پیدا نکردید برید کاراته کنترلی کار کنید

روی لینک زیر کنید کنید شاید بتونه در انتخاب کلاس جودو مناسب حالتون به شما کمک کنه
کلاس های جودو تهران

البته طرفای هفت تیر کلی کلاس جودو دایر هست ، آرش میراسماعیلی دارنده مدال طلای جهان در مجیدیه شمالی کلاس داره

تهرانی

Registered User
لایک‌ها
2,351
در انتخاب رشته رزمی , خوده استاد یا شیان هم خیلی مهمه دوستان توجه داشته باشن

L7 II

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
مسلماً جودو رو پیشنهاد می کنم
نمیگم کیک بوکس بده ولی شما تو این ورزش آینده خوبی ندارید ، تازه اگه سالم بمونید

اگه کلاس جودو خودتونو پیدا نکردید برید کاراته کنترلی کار کنید

روی لینک زیر کنید کنید شاید بتونه در انتخاب کلاس جودو مناسب حالتون به شما کمک کنه
کلاس های جودو تهران

البته طرفای هفت تیر کلی کلاس جودو دایر هست ، آرش میراسماعیلی دارنده مدال طلای جهان در مجیدیه شمالی کلاس داره
میشه رفت تمرین کرد اما بگیم مثلا نمی خوایم مبارزه کنیم ؟
کیک بوکس نمی دونی کجا آموزش میدن ؟ کیک بوکس منم شنیدم وحشی بازیه......منم خوب راستش یجورایی وحشی بازی رو دوس دارم :دی

semnani

Registered User
لایک‌ها
57
کیک بوکس نمی دونی کجا آموزش میدن ؟ کیک بوکس منم شنیدم وحشی بازیه......منم خوب راستش یجورایی وحشی بازی رو دوس دارم :دی

مبارزه کردن اصلی ترین بخش ورزش های رزمیه اصلا از اسمش میشه به این نکته پی برد! اما اگه نخواید مبارزه کنید باید در بخش کاتا یا همان هنرهای نمایشی فعالیت کنید
متاسفانه کلاس کیک بوکس سراغ ندارم :general312:

Paraziiit

Registered User
لایک‌ها
115

دوست عزیز اگه وحشی بازی دوست دارید که موی تای و کیوکوشین خیلی وحشی بازی شون بیشتره چون رسما برا داغون کردن طرف حرکات شون استفاده میشه .

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
مبارزه کردن اصلی ترین بخش ورزش های رزمیه اصلا از اسمش میشه به این نکته پی برد! اما اگه نخواید مبارزه کنید باید در بخش کاتا یا همان هنرهای نمایشی فعالیت کنید
متاسفانه کلاس کیک بوکس سراغ ندارم :general312:
نه اولش منظورم بود...نرم ثبت نام کنم همون اول منو بندازه وسط زمین کیسه بوکسم کنه :))....دست گلت درد نکنه به هر حال
دوست عزیز اگه وحشی بازی دوست دارید که موی تای و کیوکوشین خیلی وحشی بازی شون بیشتره چون رسما برا داغون کردن طرف حرکات شون استفاده میشه .
والا به اون دوستمون هم گفتم هرجا رفتم گفتن کاراته و تکواندو....من اصلا به اسم این 2 تا حساسیت دارم....یعنی اینقدر رزمی تو ایران افت کرده.......
موی تای و کیوکوشین رو هم نمی دونی کجا آموزش میدن تو تهران ؟
راتی بعضی ها هستن میگن ما میایم خصوصی تمرین می کنیم.....خصوصی به درد نمی خوره ؟

semnani

Registered User
لایک‌ها
57
Mehran Mahmoodi Dear
تو هیچ ورزش رزمی از هنرجو تازه وارد انتظار بالای ندارند ، همین که اصول پایه سبک رو یاد بگیره کفایت می کنه
در ضمن دو نکته!
اگه از مبارزه کردن میترسید چرا دوست دارید برید ورزشی که توش وحشی بازی حرف اول رو میزنه ؟‌(طبق قول خودتون!)
کاراته و تکواندو دو سبک با ریشه و کاربردی هستند ، اصلا شما میدونستید همین کیک بوکس از ترکیب کاراته با چندسبک دیگه درست شده؟!

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
بهترین روش روش بی نظمی در درگیرهای ناگهانی است

با تشکر
ببر سیاه

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
درود
تو اینجور بحثا معمولا هر کی ورزش خودشو پیشنهاد میده ! و نمیشه به یه جواب منطقی رسید .
شخصا معتقدم سبکی میتونه تو خیابون کاربردی باشه که :
1-بدن رو کاملا بیاره رو فرم و قوی کنه
2- فنون ساده و بدون پیچیدگی داشته باشه
در نتیجه این سبکها رو مناسب میدونم : کیک بوکسینگ - کیوکوشین - موی تای - بوکس - کشتی - جودو و ....

تو صفحات قبلی راجع به باشگاه های دفاع شخصی هم صحبت کردن دوستان . به نظر بنده کلاسهای دفاع شخصی در صورتی میتونه خوب باشه که شما " مبارزه کردن " رو تو سبکهای دیگه یاد گرفته باشید در غیر این صورت نه تنها کاربردی نیست بلکه اعتماد به نفس کاذب میده به ادم و خیلی خطرناکه !
خود اساتید دفاع شخصی میتونن خوب از خودشون دفاع کنن چون معمولا قبلش سبکهای زیادی مثل جودو کاراته کونگفو و .... رو کار کردن .
ولی کسی که بدون هیچ سابقه رزمی یا درگیری واقعی بخواد یه شبه تو این کلاسا بروسلی بشه کاملا اشتباه و مضحکه !

Last edited:

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
راستش من خیلی در این مقوله حرفه نیستم اما برای شروع برای شناخت بیشتر رفتم سرغ ویدیو های اموزشی و با بیشترشون حال نکردم چون حرکت اضافی زیاد داشتن (برای دفاع ) و حرکاتشون معمولا هم سخت بود و هم اینکه ادم فراموشش میشد(البته یکی بود که شاگردان خود بروسلی تعدادی از حرکات مفیدشو برای دفاع اموزش میدادن که جالب بود) تا اینکه رسیدم به کارو ماگا من که عاشقش شدم این سبک کاملا ساده و کاملا هم کارامد هستش و به طور کلی هیچ چیز اضافی هم نداره هم چنین نیازی به بدنی که خیلی رو فرم باشه هم نداره به نظر من بهترین سبک برای درگیری های خیابانی و چیزایی که یهویی پیش میاد همین سبکه که البته فکر کنم تو ایران باشگاه نداره :general208: ( البته دوستان اگه میشناسن معرفی کنن چون بدجور چشمو گرفته ) نظر شما اساتید در مورد این سبک چیست؟
نه دوست من این سبک تو ایران وجود نداره . اگه خیلی علاقه داری بیا به این تاپیک
http://forum.persiantools.com/threads/515860/

MrValour

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
27
جودو عالیه هم بهتون آرامش میده هم شما رو برای مواقع سخت قوی می کنه!

A.N.A.P

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام. اینجور که من متوجه شدم همه چندین سبک کار کردن. من واسه شروع بوکس رو انتخاب کردم. میگن تمرین های هوازی سنگینی داره و بدن رو کامل میسازه . نظر شما درباره بوکس چیه ؟ بعد از بوکس چیه رشته ای رو انتخاب کنیم خوبه ؟ من میگم کیک بوکس ! ;) ممنون.

semnani

Registered User
لایک‌ها
57
سلام. اینجور که من متوجه شدم همه چندین سبک کار کردن. من واسه شروع بوکس رو انتخاب کردم. میگن تمرین های هوازی سنگینی داره و بدن رو کامل میسازه . نظر شما درباره بوکس چیه ؟ بعد از بوکس چیه رشته ای رو انتخاب کنیم خوبه ؟ من میگم کیک بوکس ! ;) ممنون.
اگر دوست دارید سروصورت خودتونو خراب کنید حتما برید بوکس !!! در ضمن تو بوکس حلوا خیرات نمی کنند که فقط مشته که نثارتون می میشه شما محمدعلی کلی را نگاه کنید ، اون بهترین بوکسور جهان بود چه بلای به سرش اومد؟ وضعیت سایر بوکسورها هم همینطوره ، حالا کیک بوکس و موی تای و ufc و mma و .... را به این سبک غیر استاندارد بیافزاید
این حرف من نیست بلکه تحقیقات متخصصین مغز و اعصاب جهان است که متوجه شدند آسیب مغزی در ورزشهای که ضربات به سر متداول است امر اجناب ناپذیری هست ، به نظرم تکنیک های ضربه ای کاراته و جوجیتسو (سبک های کنترلی) خطر کمتری دارند
شما یه مدت کاراته تخصصی کار کنید وقتی دان گرفتید جودو را تخصصی شروع کنید (یا بالعکس) اونوقت یک جوجیتسو کار کامل میشید
وقت و سلامتی خودتان را با این سبک ها هدر ندهید

A.N.A.P

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
اگر دوست دارید سروصورت خودتونو خراب کنید حتما برید بوکس !!! در ضمن تو بوکس حلوا خیرات نمی کنند که فقط مشته که نثارتون می میشه شما محمدعلی کلی را نگاه کنید ، اون بهترین بوکسور جهان بود چه بلای به سرش اومد؟ وضعیت سایر بوکسورها هم همینطوره ، حالا کیک بوکس و موی تای و ufc و mma و .... را به این سبک غیر استاندارد بیافزاید
این حرف من نیست بلکه تحقیقات متخصصین مغز و اعصاب جهان است که متوجه شدند آسیب مغزی در ورزشهای که ضربات به سر متداول است امر اجناب ناپذیری هست ، به نظرم تکنیک های ضربه ای کاراته و جوجیتسو (سبک های کنترلی) خطر کمتری دارند
شما یه مدت کاراته تخصصی کار کنید وقتی دان گرفتید جودو را تخصصی شروع کنید (یا بالعکس) اونوقت یک جوجیتسو کار کامل میشید
وقت و سلامتی خودتان را با این سبک ها هدر ندهید
خیلی ممنون .
ای کاش زودتر این سوال رو میپرسیدم. چون رفتم وسایل بوکس (کلاه و دستکش و محافظ لثه) رو خریدم. :( چندتا سوال داشتم اگه میشه جواب بدین :
از این وسایل (بوکس) میشه توی کاراته استفاده کرد ؟
کاراته و جودو مثل بوکس خطرناک نیستند ؟
اگه میشه یه توضیح درباره جوجیتسو بدین.
در ضمن من 20 سالمه .امروز میخوام برم تمرین های جودو رو ببینم. واسه کاراته یا جودو دیر نیست ؟

Last edited:

semnani

Registered User
لایک‌ها
57
۱ - تنها وسیله که تو کاراته بدرد میخوره محافظ لثه است ، البته اگه محافظ بیضه هم گرفته باشی بدرد جوجتسو می خوره (بهتره که بری همون مغازه ای که گرفتی پسشون بدی و بجاش لباس جودو یا کاراته بگیری ، لباس جوجیتسو هم مثل جودو هست)

۲ - هر ورزشی خطرات خاص خودش رو داره مثلا در کاراته اگه ضربه سنگینی به شکمت وارد بشه شاید شاید شاید یجات عیب کنه (البته اجرای اینجور ضربات کار هر کسی نیست و از طرف دیگه قوانین کاراته تغییر کرده و الان از نقاب و هوگو استفاده می کنند)
تو جودو یا جوجیتسو خطر مرگ بر اثر خفگی یا شکستن ارنج در قفل مفصل هست ، البته در چنین موقعی باید اعلام مایته (شکست) کند ، و یا ممکن است که مفاصل در اثر کثرت در تمرین اشتباه از حالت طبیعی خارج شود

۳ - جوجیتسو یک سبک خاص نیست بلکه به مهارت مبارزه با دست خالی گفته می شود ، جودو و کاراته که دو رشته کاملا مجزا از هم می باشند به نوعی فرزندان جوجیتسو محسوب می شوند ، در این هنر رزمی تمام تکنیک های پرتابی (جودو) ، زمینگیری (جودو) و ضربه ای (کاراته) استفاده می شود
از این حیث بهترین سبک برای دفاع و حمله همین جوجیتسو هست ، البته رشته های دیگری که توان مقابله با جوجیتسو را دارا می باشد وجود دارد ولی نوع تمرینشان استاندارد نیست مثل کیک بوکس (که تازه بخشی از تکنیک های جوجیتسو را کپی برداری کردند!!) یا نینجوتسو (که تکنیک های جوجیتسو را به طرز افتضاحی اجرا می کنند)

یک نکته راجب تکنیک های جودو و کاراته لازم میدونم که بگم علی رغم اینکه جودو منحصر در تکنیک های پرتابی و زمینگیری است اما در سطوح بالا تکنیک های ضربه ای برای آموزش فرم های نمایشی یا دفاع شخصی آزاد می شود ، در کاراته نیز همینطور است و بعضی از تکنیک های پرتابی جودو کاربرد دارد

۴ - برای ورزش هیچ موقع دیر نیست ، عده زیادی را میشناسم که در سن بالا (۳۰ ، ۴۰ و یا حتی ۵۰ سال) آمدند و رزمیکار شدند شما چی از اونا کمتر دارید ، حریف تمرینی بنده در جودو یک فرد ۳۵ ساله است که دوتا بچه هم دارد ایشان دو سه سال است که جودو را شروع کرده ، هر جلسه همدیگر زمین میزنیم
تو آپارات یک ویدیو گزاشتم مخصوص جوانانی مثل شما که در شروع ورزش دودل هستند " چیت از این پیرمرد ۶۴ ساله کره ای کمتره؟ "
اگه جودو یا جوجیتسو را خواستید شروع کنید بنده در خدمت شما هستم ، ببین تو صفحه کلاس جودو شهرتان را پیدا می کنی؟

A.N.A.P

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
خیلی ممنون . جودو و کاراته از ووشو بهتر هستن ؟
اگه جودو یا جوجیتسو را خواستید شروع کنید بنده در خدمت شما هستم ، ببین تو صفحه کلاس جودو شهرتان را پیدا می کنی؟
اتفاقا دیشب رفتم توی همین لینک آدرس باشگاه رو گرفتم امروز میخوام برم نگاه کنم.;)

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
خیلی ممنون .
ای کاش زودتر این سوال رو میپرسیدم. چون رفتم وسایل بوکس (کلاه و دستکش و محافظ لثه) رو خریدم. :( چندتا سوال داشتم اگه میشه جواب بدین :
از این وسایل (بوکس) میشه توی کاراته استفاده کرد ؟
کاراته و جودو مثل بوکس خطرناک نیستند ؟
اگه میشه یه توضیح درباره جوجیتسو بدین.
در ضمن من 20 سالمه .امروز میخوام برم تمرین های جودو رو ببینم. واسه کاراته یا جودو دیر نیست ؟
کاراته کنترلی درسته خطرات کمتری داره ولی چندان کاربردی نیست ... مثلا تو کاراته کنترلی شما نمیتونید با نهایت قدرت حریف رو بزنید در حالی که تو واقعیت نه تنها با تمام قدرت به شما ضربه میزنن بلکه قمه و چاقو و ... هم میکشن !
ضمن اینکه سبک های کنترلی بدنسازی خیلی ضعیفی هم دارن ( دقیقا به همین علت که ضربه رو نمیشه با نهایت قدرت زد اساتیدش هم خیلی رو بدنسازی تاکید نمیکنن)

به نظرم اگه میخواین سر و صورتتون اسیب نبینه جودو و کیوکوشین انتخواب های خوبی هستن ولی بازم به خودتون بستگی داره

بالا