• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

ايران - جام جهاني 2006

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
در آستانه ی بازی دوم خودمان با تیم قدرتمند پرتغال قرار داریم.
بعد از باختی که در مقابل مکزیک آوردیم و بازی دیشب مکزیک در مقابل آنگولا داغ دل ما را تازه کرد، جو ناامید کننده ای سراسر مردم ما را فرا گرفت و هم اکنون نیز این نگرانی که با ناامیدی همراه شده سراسر وجود تمام فوتبال دوستان را فرا گرفته است به گونه ای که از همین الان عده ای به ذکر مصیبت! و عرض تسلیت بابت شکست مقابل پرتغال روی آورده اند. شاید هم حق با ایشان باشد چون در تیم کشورشان تغییراتی که دوست دارند را مشاهده نمی کنند. به هر حال این بحثی است که در چند سال اخیر برای همه ی ما آشناست و قدری هم خسته کننده شده....
من اکنون اصلا نمی خواهم در مورد ترکیب تیم ملی و این که چه کسی باید بازی کند و چه کسی بازی نکند بحث کنم، چرا که به اندازه ی کافی این روزها فوتبال دوستان ما تنش دارند و بهتر است این بحث های بی هوده در این مقطع کنار گذاشته شود.
اما من به نوبه ی خودم هرگز راضی نمی شوم که از شکست حرف بزنم؛ اصلا هم به حریف و نام او کاری ندارم. این را نی توان خوش خیالی نامید بلکه در حقیقت انسان ناامید با میّت فرقی ندارد.
ایرانی ها بارها نشان داده اند که غیرت و مردانگی ای دارند که گوهر غریبی است و حتی بر آمدن از پس تجربه ی بیشتر، امکانات و سلاح های برتر حریفان قدرتمند را ممکن ساخته است؛ بنابراین علیرغم همه ی ناراحتی هایی که در مورد تیم مان در این چند روز از خود بروز داده ایم بهتر است به جنگندگی تا پای جان از سوی هم وطنان فوتبالیست خود بیندیشیم و با قدرت بگوییم غیر ممکن ممکن است!

در نا امیدی بسی امید است
پایان شب سیه سپید است

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
به احتمال زیاد دایی امروز فیکس بازی نمی کند، به این خبر توجه کنید:
دايى فيكس بازى نمى كند
برانكو ايوانكوويچ سرمربى تيم ملى كشورمان در گفت وگو با سايت Football media مى گويد: «تصميم گرفتم مقابل پرتغال يك تيم سرعتى را وارد ميدان كنم. به همين منظور از دايى به دليل مصدوميتش به صورت فيكس استفاده نخواهم كرد. با عدم حضور او، هاشميان در نوك حمله و كريمى پشت سر او بازى خواهند كرد ولى بازيكن جناح چپ خط ميانى مشخص نيست.»
منبع: روزنامه ی ایران ورزشی

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
به نقل از mori_model54 :
به احتمال زیاد دایی امروز فیکس بازی نمی کند، به این خبر توجه کنید:
دايى فيكس بازى نمى كند
برانكو ايوانكوويچ سرمربى تيم ملى كشورمان در گفت وگو با سايت Football media مى گويد: «تصميم گرفتم مقابل پرتغال يك تيم سرعتى را وارد ميدان كنم. به همين منظور از دايى به دليل مصدوميتش به صورت فيكس استفاده نخواهم كرد. با عدم حضور او، هاشميان در نوك حمله و كريمى پشت سر او بازى خواهند كرد ولى بازيكن جناح چپ خط ميانى مشخص نيست.»
منبع: روزنامه ی ایران ورزشی
البته اینطور که دیشب صحبت کرد , گفته علی دایی تو ترکیب هست !! امیدوارم دروغ گفته باشه :دی

hamid-cha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
علي دایی تو ترکیب نیست ولی میرزاپور هست

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
خوب میرزاپو کار خودش رو کرد و .... به ملت!

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
باختیم
اما خوب بازی کردیم
کاش به جای زندی که در راست استفاده شد:eek:
از شجاعی استفاده میکردیم که خط حافکمون راحت و بهتر بازی کنه و بهتر توپ بسازه
چرا مهدوی کیا اینقدر تکروی میکنه:( فقط میس خواد با توپ بره جلو
به جای کریمی می تونستیم از اول زندی رو بیاریم!
دایی نبود خط حمله عالی بود!
کعبی عالی بود! لیاقتشه تو یه باشگاه خوب بازی کنه!
میرزاپور روی گل اول 100 درصد مقصر بود!

Reza364

Registered User
لایک‌ها
9
گل اول تقصیر میرزاپور نبود ، کات توپ هر دروازه بانی رو به اشتباه میانداخت!
خود دکو هم معلوم بود که امید به گل نداره!

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام.
با اینکه باختیم ولی فکر میکنم بازی بدی انجام ندادن بچها فکر کنم اگه جلوی مکزیک اینطوری بازی میکردیم حداقل یه مساوی میگرفتیم و اینطوری الان با این باخت بازم امید به سعود داشتیم

stefan

Registered User
لایک‌ها
177
خوب انتظار نمي رفت از پرتغال امتياز بگيرن.

اما حالا با مساوي آنگولا با مكزيك و اميدواري آنگولا ممكنه اصلا نتونن

از آنگولا هم امتياز بگيرن.

raico

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
38
برانکو بازیخونیش حرف نداره!
هر موقع خواست یه بازیکن رو بیاره تو یه گل خوردیم.
ما کی میخوایم از گذشته درس بگیریم،نمیدونم.

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
اين دقيقا همان نتيجه اي بود كه قبل از شروع جام جهاني پيش بيني كرده بودم. اگر چه امروز قبل از شروع بازي يك پست زدم كه نبايد نااميد بود ولي كسي نمي تواند منكر سطح فوتبال ما با پرتغال بشود كه اين همه بازيكن حرفه اي داشتند و تازه ما واقعا شانس آورديم كه باخت پرگل تر ي نياورديم. درست مثل همين اظهار نظر ژاپني هاست كه مي گويند برزيل را مي بريم! اما .اقعيت چيز ديگري را نشان مي دهد...
اما امروز سطح مربي گري مسوول اول تيم ملي كشورمان شخص برانكو ايوانكوويچ بر همگان روشن شد. ديگر كسي هيچ كس حتي bocelli كه طرفدار سينه چاك برانكو بود هم نمي تواند صرفا با استفاده از يك سري الفاظ دهن پركن و كلمات قلمبه سلمبه بگويد برانكو بهترين مربي ما بوده و ما با اين مربي در سطح آسيا قابل احترام شده ايم!! (انگار قبلا نپال يا بنگلادش بوديم و حضرت برانكو با دم مسيحايي اش جان تازه اي به كالبد بي جان ايران دميده و ما را در آسيا سرافراز كرده! در اينباره حرف و گفتگوي زيادي وجود دارد كه باشد براي بعد و در موقعيتي كه با تمدد اعصاب بتوانم اين قضيه را باز كنم.)
اما بازي امروز:
همانطور كه حدس مي زدم علي دايي امروز بازي نكرد (و معلوم شد آدم باهوشي است! توضيحش بماند...)
در خط حمله وحيد هاشميان تلاشش را كرد اما اي كاش از همان ابتدا از آرش برهاني هم استفاده مي شد و حتي اشكالي نداشت كه رضا عنايتي هم در نيمه ي دوم به جاي هاشميان وارد زمين مي شد و در شرايطي كه با نتيجه ي 0-1 باخته بوديم هر چه داريم رو مي كرديم. اما خب برانكو است و تفكرات ملال آور محتاطانه اش!...

ميرزاپور: به مراتب بهتر از بازي قبل بود. روي گل اول به هيچ عنوان مقصر نبود در حقيقت بهترين گلر دنيا هم آن را مي خورد چون آنقدر محكم سرضرب و كات دار بود كه جاي هر گونه عكس العملي را مي گرفت. خيلي از توپ ها را با رشادت مهار كرد مثل ضربه ي وحشتناكي همين دكو در نيمه ي اول از نزديكي هاي محوطه ي شش قدم شليك كرد و ميرزاپور آن را مشت كرد. گل دوم هم كه پنالتي بود و رونالدو هم ضربه اش را با قدرت و ارتفاع خوبي زد. (البته ميرزاپور هم كه چندان گلر پنالتي گيري نيست و من اصلا به خاطر نمي آورم پنالتي مهمي گرفته باشد.)

تعويض ها:
من متوجه نشدم چرا در اين دو بازي برانكو زورش به علي كريمي رسيد و هم در بازي قبل در موقعيت مناسبي از او استفاده نكرد و هم در بازي امروز كه به جاي آنكه از او به عنوان مهاجم كاذب استفاده كند او را در نوك قرار داد و بد تر از همه در زماني كه هنوز در همين شرايط هم مي توانست براي ما مفيد باشد او را تعويض كرد! واقعا از اين كارش بهتم زد...
تعويض رسول خطيبي خيلي خوب بود ولي همانطور كه اشاره كردم واقعا بايد به آب و آتش مي زديم و برهاني را هم به بازي مي گرفتيم.

كافيه...ديگه خسته شدم!
حرف هاي خيلي زياد ديگري مانده كه حتما دوستان عزيزي كه در اين فورم فعاليت مي كنند و به داغ ماندن آن كمك مي كنند در اين بحث شركت كرده و خواهند گفت، اما چيزي كه مهم است و فعلا به ذهن من مي رسد اين است كه ما از اين بازي درس هاي زيادي گرفتيم و مسوولين فوتبال كشور هم بايد اين درس ها را آويزه ي گوش خود كنند و به جاي لجاجت و زير پاگذاردن شعور جمعي مردم و كارشناسان از تمام توان و موجوديت كشور كه حتي در همين شرايط و همين بضاعت هم امكان نتيجه گيري بهتر هم مي توانست محتمل باشد، استفاده كنند.

جمله ي آخر فردوسي چور كه تلخي زيادي هم همراه داشت در عين تلخ بودن بيانگر همين واقعيتي كه در بالا اشاره كردم بود:
خدا حافظ جام جهاني، خداحافظ برانكو ايوانكوويچ!

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
این حرفها کشکه! وقتی غنا چک رو لوله میکنه اینها مزخرفاتی بیش نیست(ببخشید البته!)

هی میگن تیم دوم اروپا ! خوب تیم اول اروپا که به جام جهانی نیومد. چک هم که کامپیوترها گفتند قهرمان جام جهانی از یک تیم آفریقایی 2 تا خورد!

خودمون رو گول نزنیم! ما فوتبالمون رو در حد همون جام جهانی 98 نگهداشتیم و پیشرفتی نکردیم ! چون انسانهای کوچکی در راس فوتبالمون بودند

armandesign

Registered User
لایک‌ها
6
نا کارامدی فدراسیون و کادر فنی تیم ملی بزرگسال ربطی به کل داشته فوتبال و توانائی های بازیکنان ایرانی نداره ما حرف های زیادی برای گفتن داشتیم که متأسفانه با بوجود امدن یک مافیا در فوتبال کشور هم خواسته های مردم ***** شد و هم ایران نتوانست داشته ی خود رو به نمایش بذاره ...

بازی اخیر غنا و چک که میتونست نتیجه ی بمراتب پرگل تری رو بهمراه داشته باشه نشون داد دیگه اینکه فلان تیم چند تا
جام برده چند تا ستاره داره هیچوقت نتیجه و عملکرد رو در میدان معلوم نمیکنه و این توجیه که ما بخاطر تجربه و قدرت بازی پرتغال محکوم به ارائه ی بازی تدافعی و شکست بودیم بی پایه و اساس است ضمن قبول داشتن اینکه تجربه و قدرت تیم مقابل بهمراه اتفاقات در بازی بی تأثیر نیست ...

ali-boofaloo

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
66

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
به نقل از DariushAgah :
این حرفها کشکه! وقتی غنا چک رو لوله میکنه اینها مزخرفاتی بیش نیست(ببخشید البته!)

هی میگن تیم دوم اروپا ! خوب تیم اول اروپا که به جام جهانی نیومد. چک هم که کامپیوترها گفتند قهرمان جام جهانی از یک تیم آفریقایی 2 تا خورد!

خودمون رو گول نزنیم! ما فوتبالمون رو در حد همون جام جهانی 98 نگهداشتیم و پیشرفتی نکردیم ! چون انسانهای کوچکی در راس فوتبالمون بودند

ظاهرا من اگه خودمو بكشم هم نمي تونم باعث بشم اين خشونت از كلام شما كمتر بشه.:(
عرض كرده بودم كه بله ما هم بايد اميدوار باشيم و بوده اند تيم هايي مثل كامرون در جام 90 يا سنگال در جام گذشته يا همين غنا در اين جام كه شگفتي خلق كرده اند و باز اشاره كرده بودم (در يكي دو پست قبل) كه حتي مي توانيم به اين جمله ايمان بياوريم كه: غير ممكن ممكن است!
اما اين رو هم قبول كنيد كه هميشه بايد انتظارات و توقعات به اندازه و در حد امكانات باشد. امكانات ما در چه حدي است؟ ليگ حرفه اي ما واقعا حرفه اي است يا فقط عنوان آن را يدك مي كشد. باشگاه هاي ما چطورند؟ از نظر علمي و مطابق تعريف واقعي يك باشگاه كه بايد زمين تمرين، ورزشگاه اختصاصي و... داشته باشد، ما كدام باشگاه را در كشور داريم؟ و...
من نمي دانم دقيقا وضع امكانات فوتبال در كشوري مثل غنا چگونه است ولي ضعف هاي خودمون رو دارم مي بينم و نمي تونم انكارشون كنم.
اما دقيقا ما مشكل مديريتي هم داريم و با همين بضاعت و امكانات هم مي تونستيم نتايج بهتري بگيريم. البته اين يك بحث طولاني و خسته كننده اي است كه به نظرم همه اونو قبول دارن ولمسش هم كرده اند!
اما در مورد جام جهاتي 98 با شما موافقم كه اون موقع عليرغم اينكه اين تعداد لژيوند نداشتيم اما به دليل شهامت و جسارتي كه بر كل تيم حكمفرما شده بود توانستيم نتايج بهتري كسب كنيم. به شخصه معتقدم ما هر بار كه زيادي احتياط كرده ايم نتيجه ي عكس داده و با نتايج ناگواري روبرو شده ايم...

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
به نقل از mori_model54 :
ظاهرا من اگه خودمو بكشم هم نمي تونم باعث بشم اين خشونت از كلام شما كمتر بشه.:(
عرض كرده بودم كه بله ما هم بايد اميدوار باشيم و بوده اند تيم هايي مثل كامرون در جام 90 يا سنگال در جام گذشته يا همين غنا در اين جام كه شگفتي خلق كرده اند و باز اشاره كرده بودم (در يكي دو پست قبل) كه حتي مي توانيم به اين جمله ايمان بياوريم كه: غير ممكن ممكن است!
اما اين رو هم قبول كنيد كه هميشه بايد انتظارات و توقعات به اندازه و در حد امكانات باشد. امكانات ما در چه حدي است؟ ليگ حرفه اي ما واقعا حرفه اي است يا فقط عنوان آن را يدك مي كشد. باشگاه هاي ما چطورند؟ از نظر علمي و مطابق تعريف واقعي يك باشگاه كه بايد زمين تمرين، ورزشگاه اختصاصي و... داشته باشد، ما كدام باشگاه را در كشور داريم؟ و...
من نمي دانم دقيقا وضع امكانات فوتبال در كشوري مثل غنا چگونه است ولي ضعف هاي خودمون رو دارم مي بينم و نمي تونم انكارشون كنم.
اما دقيقا ما مشكل مديريتي هم داريم و با همين بضاعت و امكانات هم مي تونستيم نتايج بهتري بگيريم. البته اين يك بحث طولاني و خسته كننده اي است كه به نظرم همه اونو قبول دارن ولمسش هم كرده اند!
اما در مورد جام جهاتي 98 با شما موافقم كه اون موقع عليرغم اينكه اين تعداد لژيوند نداشتيم اما به دليل شهامت و جسارتي كه بر كل تيم حكمفرما شده بود توانستيم نتايج بهتري كسب كنيم. به شخصه معتقدم ما هر بار كه زيادي احتياط كرده ايم نتيجه ي عكس داده و با نتايج ناگواري روبرو شده ايم...

مطلبتون طولانی بود اصلا هم نخوندم چی نوشتید! این مطلبتون رو هم فقط دو خط اولشو! فقط بگم که مخاطب من اصلا شخص خاصی نبود!

armandesign

Registered User
لایک‌ها
6
یه مطلب جالبی خوندم و از اونجایی که به نوعی حرف خودمم بود گفتم به اینجا انتقال بدم :

داستان فو تبال ما در جام جهانی تمام شد رو یای صعو د به دو ر دو م به پایان رسید و تنها یک بازی دیگر داریم که برای ما جنبه حیثیتی دارد و برای آنگو لا می تو اند سر نو شت ساز باشد باید افسوس خو رد که هنو ز آنگو لا شانس صعو د دارد و تیم ما حذف شده است ...سر انجام به آخر شاهنامه با زیهای تیم ملی در جام جهانی رسیدیم تیم ملی ایران در دو مین باز ی خو د هم به پر تغال باخت .شاید تو قع زیادی باشد که از تیم ملی انتظار داشته باشیم که تیم ملی پر تغال را ببرد. پر تغال با مر دان بزرگ فو تبالش چه در داخل میدان و چه در بیرو ن میدان و بر روی نیمکتش بر تر یهای زیادی نسبت به مر دان داخل میدان و خصو صا بیرو ن میدان و بر روی نیمکت ر هبر یمان داشت اگر رو سای فد راسیو ن فو تبال دو کشو ر را مقایسه کنیم می بینیم رئیس فد راسیو ن فو تبال پر تغال حاضر است بزرگ مر دی چو ن اسکو لار ی را بر روی نیمکت پر تغال ببیند چو ن هم قد ر تمند است و هم کاریزمای بزرگی دارد و هم دانش فنی بسیار اما ر ئیس فد راسیو ن فو تبال ما برانکو و همکاران نا کار آمد ش را پسندید چو ن هیچ کدام از خصیصه ها را ندارند

اگر اسکو لاری با دانش بو د برانکو ما تا رو ز آخر ندانست که جام جهانی فر صتی برای تر سو هائی چو ن او نیست 90 دقیقه بازی کاملا تدافعی بر اساس چه فاکتو ری برای فو تبال ما طر احی شده بو د ؟ بازی با پر تغال برای ما حکم مرگ و زندگی را داشت و لی با اند یشه های تد افعی پا به میدان گذاشتیم براستی چرا ؟ سر مر بی تیم ملی کشو ر مان در حالیکه یک به صفر عقب بو د مر تب به ساعت و ر زشگاه نگاه می کرد تا بازی با همین نتیجه تمام شو د تیم ما در رو زی که نباید می باخت و یک به 0 عقب بو د تنها خطیبی را به عنو ان یک نیرو ی تهاجمی افزو د و ز ندی نا آماده و سهراب بختیاری زاده جانشین مصدو می چو ن گل محمدی شد تا بدانیم که برانکو بعد از 4 سال حضو ر در ایران هنو ز مهر ه های ایران نمی شناسد تیم ملی ما باخت و چقدر هم بی افتخار باخت بر استی در حالیکه تیم آنگو لا با یک یار کمتر با مکزیک به تساو ی می رسد چرا باید از یک نیمه بازی در برابر مکزیک این گو نه ذو ق کند ؟

جو اب به این سو ال رو شن است زیرا کم خو استیم زیراحضو ر تیم ملی در جام جهانی را مکانی برای عر ضه مر بیان در جه سو م تیم ملی کشو ر مان دانستیم زیرا دلالان فو تبال را حاکم بر سر نو شت فو تبالمان کردیم. تیم ملی باید زندی را به میدان می آو رد تا دلالان بتو انند برای او تیم خو بی در فصل آینده بیابند همین اتفاقی که با اضافه شدن محرم نو ید کیا به اردوی تیم ملی هم برایمان تداعی می شو د. داستانهای فو تبال ما بسیار تلخ است هیچ تیمی در جام جهانی به اندازه ما تر سو بازی نکرد هیچ تیمی در جام جهانی به اند ازه ما بی میل برای کسب مو فقیت نبو د هیچ تیمی در جام جهانی این گو نه بی انگیزه نسبت به مو فقیت نبو د هیچ تیمی در جام جهانی این گو نه به خو است ملتش بی تفاو ت نبو د هیچ تیمی در جام جهانی این گو نه با مر دمش بی مهر ی نکرد. البته جای تعجب نیست برانکو و شاهر خی و فر کی اگر جاه طلب بو دند اگر دارای شخصیت متعالی بو دند که این گو نه مر عو ب رسیاست فد راسیو ن فو تبال نمی شدند .

فسو س می خو ریم برای آن جو انانی که در غر و ب غمناک بهاری 27 خر داد با پیراهن تیم ملی اشکهای خو د را پاک کردند افسو س خو ردیم برای تیمی که با نفراتی چو ن عنایتی و کاظمیان و شجاعی و بر هانی می تو انست شجاعانه و ارد بازی در برابر پر تغال می شد حسر ت می خو ریم که چرا مر دان خو بی چو ن فر هاد مجیدی و علی سامره و مهدی پاشازاده و ایمان مبعلی و کریم باقری و میثم منیعی و.... را با تیم ملیمان نبر دیم تا قد رت و اقعی فو تبالمان را به نمایش بگذاریم.

ناراحتیم که نخو استیم مر دان بزرگی چو ن مصطفی دنیز لی و آری هان و سیمو ئژ را بجای این کروات محافظه کار بر روی نیمکت مر بیگری تیم ملی کشو ر مان بنشانیم.

افسو س زیاد می خو ریم با مثلث داد کان و بر انکو و شاهر خی شاهنامه تیم ملی ما نه او ل و نه و سط و نه آ خر خو شی داشت افسو س ...

=====================
بله این است داستان مافیای فوتبال ما
منبع :
http://www.parsfootball.com/php/index.php?op=articulos&task=verart&aid=26549

raxtastar

"کاربرفعال ورزش""کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
672
كريمى: مقابل آنگولا بازى نمى كنم
على كريمى هافبك دريبل زن تيم ملى كشورمان ديروز در اواسط نيمه دوم تعويض شد تا فريدون زندى جاى او را در زمين بگيرد. كريمى كه از تعويضش فوق العاده ناراحت بود، پس از خروج از زمين و وقتى به سمت نيمكت ذخيره ها مى رفت با عصبانيت به لوازم پزشكى پزشكان تيم ملى لگد محكمى زد تا ناراحتى اش را بر سر اين اشياى بى جان خالى كند! كريمى پس از اين حركت بر روى زمين نشست و تا ۲۰ دقيقه پس از پايان بازى از جايش تكان نخورد! هافبك ناراضى تيم ملى كشورمان مقابل دوربين هاى تلويزيونى گفت: «مقابل آنگولا بازى نمى كنم!» ايران ورزشي

بالا