برگزیده های پرشین تولز

ایسام؟! چیه؟!؟

رضا قاسمی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
منم همین دو روزه پیش یه گوشی دست دوم خریدم خدایی خوبه مشکل نداره. چندین خرید تو ایسام داشتم تا حالا بمشکلی نخوردم.ولی احتمالا بخوای چیزی بفروشی بدردسر خواهی افتاد.

A_M_D

Registered User
لایک‌ها
288
سلام این سایت به طور کامل طرف خریدار رو میگیره چون نمیخواد از طرف خریدارها شکایتی ازش بشه و براحتی خریدارها میتونن از فروشنده ها کلاهبرداری کنن
هزینه کارمزد دست دوم سایت هم بسیار بالاست مثلا یه کامپیوتر 10 میلیونی 700 هزار تومن کارمزد داره که میشه 7 درصد
الانم که تبلیغ هاش رو همینجا هم کرده
بیشتر محل فروش کالاهای دزدی دست دوم هست چون 7 درصد کارمزد اصلا جور در نمیاد

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
با سلام و درود خدمت شما دوست عزیز بنده در ایسام صفحه دارم و هم خرید دارم وهم فروش خدارو شکر خوبه. راهنمایی خواستین در خدمتم.
صفحه من در ایسام:

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
سلام این سایت به طور کامل طرف خریدار رو میگیره چون نمیخواد از طرف خریدارها شکایتی ازش بشه و براحتی خریدارها میتونن از فروشنده ها کلاهبرداری کنن
هزینه کارمزد دست دوم سایت هم بسیار بالاست مثلا یه کامپیوتر 10 میلیونی 700 هزار تومن کارمزد داره که میشه 7 درصد
الانم که تبلیغ هاش رو همینجا هم کرده
بیشتر محل فروش کالاهای دزدی دست دوم هست چون 7 درصد کارمزد اصلا جور در نمیاد
سلام. یک راهی هست در ایسام که به دردسر نیفتید برای فروش. یکی اینکه همه مشخصات کالا رو به صورت کامل و تصاویر هم به صورت کامل گذاشته بشه بنده به شخصه عکس اول رو اینترنتی میذارم و چهار عکس بقیه رو با دست خودم میگیرم و سعی میکنم تو عکس اندازه، مشخصات ضاهری، کیفیت و مشخصات نوشتاری که روی کالا هست واضح باشه تا خریدار بعد ایراد نگیره که چیزی نبود که نمی‌خواستم. چون همیشه عکس اینترنتی کالا با واقعیت مقداری تفاوت داره و اشتباهی هست که دوستان میکنن و همه عکس هارو اینترنتی میذارن ویا اینکه یک یا دو و یا نهایتا سه تا عکس می‌ذارن.
(فیلم و عکس دقیق وبا کیفیت گرفتن قبل از ارسال وسیله خیلی خیلی کمک می‌کنه حتما اگر مشکل دارین تو فروش از هر وسیله که می‌فرستین عکس و فیلم با جزئیات بگیرید.)
اگر کالا دست دوم هست سعی کنید ایرادات رو به طور کامل بگین.برای هر کالا چه ارزان چه گران توضیحات بذارید. اگر میتونید در توضیحات قید کنید که:
در خرید دقت کنید و قبل از خرید سوال کنید چون برگشت داده نمیشه و..... این موارد.
مورد های کلاهبرداری خریدار اکثرا در موارد قطعات الکترونیکی ، کامپیوتر و کیس و .... دیده میشه چونکه راحت میشه دستکاری کرد. بنده هم چند جا دیدم که فروشنده ها گله داشتن درسته.
در مورد تعرفه هم واقعا برای وسایل میلیونی زیاد میشه درست می‌فرماید ولی خب همه جا درصدی هست و فکر نکنم برای کسب و کار ارزش داشته باشه که خارج از درصد کار کنه .

Last edited:

md70

Registered User
لایک‌ها
2,533
در خرید دقت کنید و قبل از خرید سوال کنید چون برگشت داده نمیشه و..... این موارد.
خب مگه به حرف شماست که بعد خرید برگشت داده نمیشه
خریدار به هر دلیلی شکایت کنه ایسام سیاستش اینه که همیشه طرف خریدارو بگیره
وقتی خریدار می بینه اینطوریه اونم کل تعرفه ایسامو میکشه روی قیمت جنسش و در نتیجه ایسام هم برای خریدار و هم فروشنده آخرین اولویت برای خرید و فروش یه کالاست
من خودم همیشه کالاهای بنجل رو میذارم ایسام، اگه دیوار و اینجا و هیچ جای دیگه فروش نرفت ناچارن میذارن ایسام

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
خب مگه به حرف شماست که بعد خرید برگشت داده نمیشه
خریدار به هر دلیلی شکایت کنه ایسام سیاستش اینه که همیشه طرف خریدارو بگیره
وقتی خریدار می بینه اینطوریه اونم کل تعرفه ایسامو میکشه روی قیمت جنسش و در نتیجه ایسام هم برای خریدار و هم فروشنده آخرین اولویت برای خرید و فروش یه کالاست
من خودم همیشه کالاهای بنجل رو میذارم ایسام، اگه دیوار و اینجا و هیچ جای دیگه فروش نرفت ناچارن میذارن ایسام
والا چه بگم دیگه این شده وضعیت مردم استفاده میکنن

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,680
امروز پیام دادم به خریدار که وقتی بسته رسید با شماره ای که روس بسته است بهم پیام بدن ایسام برداشته پیام منو ادیت کرده قسمتی که به شماره روی بسته اشاره کردم رو پاک کرده! o_O

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,078
امروز پیام دادم به خریدار که وقتی بسته رسید با شماره ای که روس بسته است بهم پیام بدن ایسام برداشته پیام منو ادیت کرده قسمتی که به شماره روی بسته اشاره کردم رو پاک کرده! o_O
شیطنت می کنن متاسفانه

jack426

Registered User
لایک‌ها
9
سلام
از ایسام کالای آک و نو رو میشه با کمترین مشکل خرید یا نه ؟
مخصوصا قیمت بالا .
من خودم تجربه ای تا الان از خرید ایسام نداشتم.
اگه کالا تو حمل و نقل آسیب ببینه مقصر کیه.
گردن خریداری یا فروشنده ؟

بالا