برگزیده های پرشین تولز

با تيم ملي / هدف: جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي

وضعیت
موضوع بسته شده است.

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
با اين وضع انشاا.. که به جام جهانی نمیریم! بریم جام جهانی که چی بشه؟ بریم اونجا و کلی شاهکار کنیم و 2 تا بازی رو ببازیم یه تساوی هم بگیریم! یه عده از آقایون هم به یه نون و نوایی برسن، تور راه بندازن، مسافرت برن، به تیم های اروپایی برن و ...
ژاپن و کره و استرالیا و چین و این جور تیم ها که زحمت کشیدن و برنامه دارن حقشونه که برن جام جهانی.
کافیه که ایران بره جام جهانی تا یکی دو ماه مملک بخوابه و مسایل مهم و اساسی تحت الشعاع فوتبال و اخبار و حواشی اون قراربگیره.

davood3d

Registered User
لایک‌ها
49
من بیشتر از صعود نگران دور بعدی ام. صعود از این مرحله حتی با همین شیوه بازی کردن کار خیلی سختی نیست ولی اگر ایران از این مرحله صعود کنه تو دور نهایی که فقط 1 تیم از بین 5 تیم گروه مستقیما میره جام جهانی آیا میتونه راحت کار کنه و نتیجه بگیره!؟

مرحله بعد دو تا گروه 5 تیمیه و از هر گروه هم دو تیم میره جام جهانی. تازه تیمهای سوم هر گروه با هم بازی می کنن و برنده آنها با نماینده اقیانوسیه بازی میکنه برنده میره جام جهانی و این میشه 4.5 سهمیه آسیا. یعنی مرحله بعد اگه بریم زیاد کار سختی نداریم. البته امیدوارم بریم!

navid_k

Registered User
لایک‌ها
43
اصلا کویت تیمی نبود که ایران بهش ببازه به نظر من فجر سپاسی هم این تیم رو می برد
من نمی دونم چرا مبعلی را از اول نذاشت بجاش اون صادقی و شجاعی را گذاشته من هنوز اعتقاد دارم دایی داره لج بازی میکنه
چرا کاضمیان رو دعوت نکرد جناح راست واقعا به اون احتیاج داشت میداوودی که فقط تکروی میکرد
اگه بخواهیم اینجوری بازی کنیم که اگر از این گروه هم بیایم بالا در دور بعد صعود نمی کنیم
البته یک کار دایی خوب بود اونم بازی دادن به جوانها بود اما کلا ایران خوب بازی نکرد و این تیم کویت را می تونستیم با 4 یا5 گل ببریم و مساوی کردن همش به نظر من تقصیر دایی بود

کویت که داغون بود ، ما هم داغون تر که تیمی به اون فجیعی رو نتونستیم ببریم و حتی مستحق برد هم نبودیم !
البته من زیاد هم ناراحت نشدم :blink:

دایی حتی تعویض هاش هم مسخره بود !
مبعلی رو هم که به نظر میرسه فقط دعوت کرده که نگن لجبازی میکنه ! در عین حال به صادقی ای بازی داد که اصلا تو بازی نبود !!!

دفاعمون هم که ....
9suicidio.gif
اگه حریف کمی قدرتمند تر بود راحت 3-4 تا گل میخوردیم !

البته اگر مهارت فردی رحمتی نبود به همین تیم کویت هم باخته بودیم !
حالا در آینده دستپخت دایی رو بهتر خواهیم دید !
بیایید با خودمون صادق باشیم ! واقعا دایی از سازماندهی دفاع چی میدونه !؟
gaah.gif

komeil66

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
9
تیم شدیذدا به مبعلی نیاز داشت
biggrin.gif

آریامهر

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با این شیوه بازی , ایران از این مرحله هم صعود نخواهد کرد.
:(

PROGRESSIVE

Registered User
لایک‌ها
3
واقعا خيلي اعصاب خورد كن بازي كرديم

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208
كلا بدبختي تيم ملي اينه كه وقتي زمان بازي هاي اصلي ميشه اينا تازه يادشون مياد از كي استفاده بشه از كي نشه
خوب قبلش 4و5 تا بازي معمولي انجام بدن با چند تيم وهمه بازيكن هاي مورد نظر رو تست كنند وبعد بيارند تو تركيب اصلي
بدبختي اينه كه اينقدر فشار ميارند تو تيم ملي وحاشيه توي همين بازي هاي تداركاتي هم همه مردم اجبار دارند كه تيم ملي ببره وگل بكاره نميگن شكست هم اگر بشه اشكالي نداره فوقش محك زده ميشه چه بازيكني خوبه يا كدوم بده تا 1 بازي باخت ميده يا مساوي رسانه ميپرند به تيم ملي وسرمربي و...
كلا اين چند ساله همش همينطوري بوده
كلا يه تيم ملي خوب ديگه ساخته نشده همش با عجله و...

F A R A M A R Z

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,642
دایی:هیچ‏وقت کویت را مثل چهارشنبه ندیده بودم
اين بهترين کويتي بود که من در تمام سال‌هاي فوتبال ديده بودم. من واقعاً از ديدن بازي کويتي ها تعجب کردم به خصوص بعد از آنکه دو گل عقب افتادند و براي جبران و گرفتن امتياز جلو کشيدند.دو گل زودهنگامي که زديم ما را در وضعيت بهتري قرار داد اما با اشتباه خط دفاعي دوبار دروازه مان باز شد.

سرمربي تيم ملي ايران از تغيير جريان بازي و تبديل برتري دو بر صفر به تساوي دو بر دو با کويت متاسف بود و گفت که هيچوقت کويت را مثل چهارشنبه شب نديده بوده است.

علي دايي پس از تساوي دو بر دو مقابل كويت به ایسنا گفت: اين بهترين کويتي بود که من در تمام سال‌هاي فوتبال ديده بودم. من واقعاً از ديدن بازي کويتي ها تعجب کردم به خصوص بعد از آنکه دو گل عقب افتادند و براي جبران و گرفتن امتياز جلو کشيدند.

دايي ادامه داد: دو گل زودهنگامي که زديم ما را در وضعيت بهتري قرار داد اما با اشتباه خط دفاعي دوبار دروازه مان باز شد اگرچه فکر مي کنم کمک داور در گل دوم کويتي ها نقش داشت و فکر مي کنم او اول بايد توپ را اوت اعلام مي کرد.

اما در مقابل، راديون گاچانين مربي کويت بازي تيمش برابر ايران را ستود و گفت : مي خواهم به همه بازيکنانم براي روحيه جنگندگي شان تبريک بگويم.

مربي کروات کويت ادامه داد: آنها در حاليکه دو گل عقب افتاده بودند کار بزرگي کردند و تيم ايران را به شدت تحت فشار گذاشتند. ما چندين بار شانس گل داشتيم که نتوانستيم توپ را از خط دروازه رد کنيم. با اين وجود ما هنوز شانس صعود داريم به خصوص بعد از تساوي امارات با سوريه.

گاچانين درباره آينده کاري خود گفت : من هيچ چيز نمي دانم. هنوز کسي به من نگفته که بايد با تيم ملي ادامه بدهم يا نه.
برگرفته از سایت : بالاترین

M A T R I X

Registered User
لایک‌ها
2
منم نظرم رو بگم .

به نظر من تيم ايران خيلي بهتر از بازي با بحرين بازي كرد ! و اين ميتونه خيلي اميدوار كننده باشه ! دليل حرفهام هم اون دو گل اتفاقي اول بازي نيست ! (هرچند كه فوتبال بازي اتفاقات هست)

بعضي از دوستان از بازي شجاعي ايراد گرفته بودند ! من كه فكر ميكنم شجاعي خيلي عالي داره بازي ميكنه ! يعني بيش از اون چيزي كه من انتظار داشتم ! فراموش نكنيم كه شجاعي الآن دوران افت'ش تو تيم باشگاهي'ش رو داره پشت سر ميزاره ! فكر ميكنم انتخاب دايي بسيار عالي بوده اگه شجاعي رو بازي بهش بده و آماده'ش كنه واسه اون پست !

از دفاع فكر نميكنم بيش از اين بشه انتظار داشت ! به جز حسيني كه اونم در نوع خودش تازه وارد هست ، هر چهار دفاع ايران اولين بازيهاي ملي شون رو دارن انجام ميدن ! هرچند كه بازم اگه عقيلي بود به نظر من خيلي بهتر اون وسط رو پر مي كرد تا بنگر ! و دايي بايد فهميده باشه كه به عقيلي نياز داره ! غلام نژاد زياد خوب بازي نكرد! تو هجوم هم بر خلاف بيگ زاده ، اصلا" شركت نمي كرد ! و اين نشون ميده كه چقدر اين بازيكنان با كعبي جوون و بسيار با تجربه فاصله دارند !

هافبك دفاعي ! آندو تيموريان خيلي خوب قطع مي كرد ! ولي به قول تحليل اون كارشناس شبكه Tapesh / مربع دفاعي ايران شامل صادقي و حسيني و بنگر و تيموريان ، فقط يكيشون كه آندو بود خوب كار كرد ! و بقيه زياد... و اين باعث شد عمق دفاع و اونجاهايي كه در فوتبال قديم دفاع جلو زن بايد پر مي كرد ، خالي باشه !

من از سبك بازي صادقي خوشم نمياد ! يعني تخصصش كه اصلا" هافبك دفاعي نيست ! و اگر قرار بود كسي اونجا باشه كه بخواد بازي سازي كنه و كمتر دفاع كنه ، به نظر من بايد جباري رو از اول اونجا بازي ميداد !

تعويضها به نظر من خيلي خوب بود !
با اومدن جباري ديديم كه اصلا" خط هافبك ساكن ايران ، متحول شد ! راه افتاد ... و اينم به خاطر دوندگي و قدرت پاسينگ جباري هست !

علي كريمي هم اون بازيكن سابق نيست! يه هافبك بايد تحركش خيلي بيشتر از اينها باشه ! هرجند كريمي وقتي كه توپ رو بهش ميرسونند خوب كار ميكنه ! ولي خيلي كم توپ گيرش مياد و اينم به خاطر سكون'ش هست !

از بين مهاجمهاي ايران فكر ميكنم فقط و فقط نيكبخت اونم بيشتر به خاطر فيزيك بدني و درگيري هاش و شايد چند سال ديگه مي داوودي بتونه تو سيستم يه مهاجمه ، به عنوان مهاجم نوك جواب بده !

به نظر من بدترين سيستم براي ايران در حال حاضر و با اين بازيكنها 1-3-2-4 هست ! اين تركيب به سه تا هافبك تكنيكي ، سرعتي و پر نفس نياز داره ! يعني مثلا" مهدوي كيا ي سه چهار سال پيش ! كه سمت راست ايران رو واقعا" بيمه كرده بود ! يا واسه وسط ، جباري يا نويد كيا الآن خيلي عالي هستند ! (ياد نويد كيا به خير البته! واقعا" حيف شد!)

ايران به نظر من الآن نميتونه يك مهاجمه بازي كنه ! كويتي ها چرا تونستند اون همه موقعيتت داشته باشند !؟ چون كويت با سه مهاجم بازي مي كرد ! يعني توپ رو به هر سمتي (چپ و راست و عمق) ميفرستادن ، يه كويتي اونجا حاضر و آماده بود ! و معلوم بود كه موقعيت پيدا مي كردند و با اون وضع دفاع ايران !

ولي ايران تو بازي با بحرين خليلي تك مهاجم بازي كرد ، اصلا" توپ به پاش نخورد !!!
ولي اين بازي وقتي جباري و مي داوودي هم بودن ، ايران يه هافبك دونده و خلاق داشت ! و دو مهاجم ! خليلي تو همون چند دقيقه ي آخر چند تا موقعيت گيرش اومد !

به نظر من ايران يا بايد بعد از اومدن نكونام همون 2-2-2-4 بازي كنه و ص قبل هم گفتم !

و در حال حاضر اگر قرار هست غلام نژاد دفاع راست باشه و صادقي هم بازي كنه ! همون بهتره كه كعبي رو بزاره و بهش اجازه نفوذ نده تا دفاع خالي نشه ! و با يك هافبك دفاعي (آندو) ، يك هافبك وسط (جباري) و دو تا هافبك هجومي چپ و راست ! و دو تا مهاجم ! كه مثلا" خليلي نوك بازي كنه ! و علي كريمي به عنوان مهاجم شادو عمل كنه ! يعني اون اطراف محوطه دريبل بزنه و پاس بده و ... بسازه واسه خليلي !

من به اين تيم اميدوارم ! و فكر ميكنم اگر از اين مرحله عبور كنه ( كه از اونم تقريبا" مطمئنم) و در صورت هماهنگي بيشتر و اومدن يه مهاجم ايده آل مثه هاشميان و ان شا الله برگشت دوباره ي كيا و اضافه شدن نكونام و عقيلي .... حتما" به جام جهاني صعود ميكنه و اونجا هم اگر با همين كادر فني پيش بره ، شايد براي اولين بار شاهد صعودش از گروه خودش باشيم!

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
منم نظرم رو بگم .

تحلیل خوبی داشتید جناب M A T R I X عزیز، خوشم اومد. معلوم می شود که فوتبال رو فقط به خاطر علاقه دنبال نمی کنید و درک درست تری از اون دارید.

من هم فقط تاکید می کنم تیم ما باید با روش تهاجمی 2-4-4 بازی کنه. امیدوارم خط دفاعی و هافبک هم ترمیم های لازم رو پیدا کنه تا در آینده شاهد حرکت تیمی بهتری باشیم.

M A T R I X

Registered User
لایک‌ها
2
واي .. چقدر اشتباه تايپي داشتم !:D / شرمنده دوستان . (كمي ترميم شد)

(بيگ زياده : بيگ زاده / مهاجم شادم : مهاجم شادو و..)

------------------

راستي در مورد اون بحث قبلي فكر ميكنم از اول با سوء تفاهم رفتيم جلو !

ببين مهدوي كيا هنوزم يه سرمايه به حساب مياد . اما تمام حرف من اين هست كه ميگم تو كشور ايران و با شرايط خاص خودش تجربه ثابت كرده كه اگر سرمايه سوزي نكنيم ، از سرمايه سازي خبري نيست !

و واسه همين هم من سرمايه سوزي رو به عدم سرمايه سازي ترجيح ميدم !

دلايل خودم رو هم تو پستهاي قبلي گفتم !

united

Registered User
لایک‌ها
1
در پي انتشار يادداشتي با نام «فوتبال ايران در انتظار تبعات تصميمات مربي جوان»، عليرضا مباركي‌فرد، ‌تحليلگر ورزشي، با انتشار پاسخي در دفاع از علي دايي، به شدت از محتواي اين يادداشت انتقاد كرد.
وي همچنين هاشميان را فوتباليست‌ تمام شده، مهدوي كيا را جاي مانده روحي و علي كريمي را فردي بي‌انگيزه خواند.

متن دفاعيه از سرمربي تيم ملي فوتبال به اين شرح است:

نخست بايد يادآور شوم که انتخاب اين تيتر، از فاجعه‌اي بزرگ خبر مي‌دهد که ‏يک موي‌سپيد يا استخوان خرد کرده فوتبال، قصد بيان و تشريح آن را دارد، اما گذر از ‏چند سطر مطلب بخشي تکراري از سخنان و نقدهاي شخصي از هر تيم فوتبال به ‏صورت کليشه‌اي است.
سخن گفتن درباره تيم ملي فوتبال ايران و وضعيت بغرنج آن در سال 86 مثنوي هفتاد من بوده و ‏هست، اما به هر روي با همه مشکلات و زيرآب‌زني‌هاي سياسي که در کنار همين ‏فوتبال نيمدار شکل گرفت، سرانجام شوي برگزيدن مربي و نابساماني فوتبال ملي با ‏انتخابي هوشمندانه پايان يافت تا کساني که دنبال بازار سياه ساختن براي بليت کنسرت ‏بعدي بودند، پي کسب و کار جديدي بروند.‏

آنچه درباره علي دايي گفته شد، اعم از حمايت‌هاي خيرالامور اوسطها و ديگر ‏تحليل‌ها در مورد حمايت چهره‌هاي خاموش و پيش‌کسوتان، سخناني بوده که در ‏زمان حشمت مهاجراني، دهداري، ابراهيمي، ياوري، پروين، استانکو، چيرو و برانکو بوده است! ‏
اين حرف‌ها براي قلعه نوعي بود و براي دايي هم هست، چون بالاخره وقتي صد هزار ‏نفر روي سکو مي‌نشينند، هر کدام داراي عقيده و انگيزه و احساسي خاصي نسبت به ‏فوتبال ملي است، اما نکته مهم در اين ميان ـ که اصلا در مقال طولاني شده به آن پرداخته نشد ـ ‏نشانه‌هايي از نکات جديد و نو در تيم ملي فوتبال ايران بود که در ادامه به آنها اشاره ‏مي‌کنم:

‏1ـ آيا نگارنده محترم درباره مشکل ريشه‌اي فوتبال ايران در سي سال اخير و ‏گرفتاري‌هاي روحي و رواني تيم ملي ايران که در پي آن به ناکامي‌هاي پياپي فوتبال ما ‏در جام ملت‌هاي آسيا در سال‌هاي 80، 84، 88، 92، 96، 2000، 2004 و 2007 منتهي ‏شد، اطلاعي ندارند؟

چگونه است که براي نخستين بار در وضعيت بلبشوي فوتبال ايران، ‏اين مشکل نه تنها احساس نشد، بلکه براي نخستين بار در سه دهه گذشته تيم ملي ‏فوتبال ما بر پايه تزريق روح جنگندگي در شش دقيقه ابتدايي بازي، دو بار دروازه حريف را ‏فرو ريخت و نه اين که سوپرگل دقايق ابتدايي را عليرضا واحدي نيکبخت ناکام سنتي سال‌‏هاي گذشته تيم ملي به ثمر رساند؟ آيا سنگيني ساق‌هاي ملي‌پوشان ايراني در بازي‌‏هاي تلخ تاريخ فوتبال ايران در اين بازي بر ساق‌هاي چهره‌هاي جوان تيم تأثيري ‏داشت؟!‏

‏2ـ شکست در بازي تدارکاتي، نه تنها مهم و بد نيست، بلکه اگر موجب بروز استعدادهاي ‏نهفته يک تيم و شناسايي درگاه‌هاي مثبت و منفي شود، خير واسعه ‏است. بازي خوب ايران با بحرين، نشان داد مربي تيم در تلاش است در زمان اندک ‏باقي مانده تا بازي با کويت، به بيشترين شناخت از نقاط ضعف و قوت برسد. حال اين پرسش است، کدام مربي ‏در سال‌هاي اخير بوده و هست که در فرصت چند هفته‌اي، توانايي جمع کردن تيمي را ‏داشته باشد، آن هم بدون نقص؟‏

‏3ـ نداشتن مدرک مربيگري، زماني مطرح است که شما در فوتبالي آکادميک زندگي مي‌‏کنيد و همه چيز بر پايه اصول علمي پيش مي‌رود؛ بنابراين، چرا نبايد به اين سخن علي دايي به ‏ديد جدي نگريست که واقعا در اين فوتبال برنامه و اصول علمي جاي خودش نيست، چرا كه ‏اگر بود، اين فوتبال، نوزده ماه در کمند دايه‌هاي مهربانتر از مادر گير نيفتاده بود و ‏همان منتقدان خفته، به خاطر گذشته چهارصد هزار توماني خودشان، جرأت انتقاد از کميته انتقالي را نداشتند. فوتبال شوک‌زده‌اي که فوتباليست تمام شده‌اي‏ چون ‌هاشميان، جامانده روحي چون مهدوي‌کيا و بي‌انگيزه چون کريمي را دارد، چه ‏کسي جز دايي مي‌تواند از جاي تکان دهد؟‏

‏4ـ نوع ترکيب بازيکنان هر تيم فوتبالي همواره بنا بر سليقه مربي بوده، هست و بايد ‏باشد؛ اين يک اصل حرفه‌اي است و احساس مي‌کنم براي نگارنده‌اي که حرفه‌اي مي‌‏نگارد، دليلي به تکرار نيست، اما اين که علي دايي بنا به ضرورت و مشکلات موجود، ‏مجبور شد براي جمع کردن ساختار تيم ملي، از ترکيبي منسجم از دو تيم ليگ که ‏موفق بود و بر ديگري احاطه ذهني و شناخت فني داشت، استفاده کرد، کار اشتباهي نبود، بلکه خطا ‏اين بود که ژست دمکراتيک مي‌گرفت و از باغ فوتبال ايران، يا نوگلان خنده‌رو را گلچين ‏مي‌کرد و يا به مدرسه پيرمردها سرک مي‌کشيد و بعد هم با دست خود به ورطه ‏شکست مي‌رفت. ‏

‏5 ـ اصل انتقاد چند فاکتور شاخص دارد؛ گذشت زمان و کارنامه، گذشته فرد ‏و نتايج، ديدگاه‌هاي شخصي نسبت سليقه‌هاي وي و آخري ـ که انشاءالله اين گونه ‏نباشد‌ ـ مطرح کردن شخصي از انتقاد يک چهره ملي! در سال‌هاي اخير مانند اين کارها ‏در همه اهل ورزش ديده و شنيده شده است؛ چه از خداداد عزيزي که هفت سال پيش به ‏بهانه چمن و شماره پيراهن و ديگر سلايق سياسي، گير سه پيچ به بلاژويچ داد و چه مربي پيشين تيم ملي که سرانجام خودش هم نفهميد کميته انتقالي او را برکنار کرد ‏يا خودش! همه و همه دنبال بهانه‌گيري و فرار از انتقاد هستند، اما تهديد علي دايي به ‏گذشته بازيگري و مدل روحي و اخلاقي آن، نه تنها در شأن هيچ تماشاگر فوتبالي نيست، ‏بلکه در هيچ کجاي کره زمين و حتي در کشوري مانند «روآندا» که يک ميليون نفر قتل‌عام ‏قبيله‌اي شدند، اين گونه به کار گرفته نمي‌شود. مجازات به قانوني که بر پايه عطف به ‏ما سبق طراحي شده، چند دهه اي است که از اصول قوانين جزايي کشورهاي بدوي پشت ‏خط تمدن هم حذف شده است.‏

‏6ـ فوتبال ورزشي جريان‌دار و زمانبر است. همان گونه که برانکو پس از حضوري هفت ‏ساله در ايران در جام ملت‌هاي آسياي سال 2004 تيمي قدر، محکم و با تاکتيک روانه ‏ميدان کرد، ولي باز هم به خاطر خطاي انساني، بازي را به چين باخت و به سوم شدن ‏بسنده کرد.
در بازي با کويت هم به رغم همه مشکلاتي که تيم ايران و شخص دايي براي ‏يک ارنج خوب داشت، خطاي انساني عامل اصلي نتيجه شکل گرفته بود و اگر تنها مشکل ‏حل نشده تيم ما در اين بازي به مرور از بين برود، آنگاه بايد در گذر زمان، به نتايج و ‏کارنامه دايي دقت کرد تا بتوان به تحليلي جامع رسيد.‏

‏7ـ گرفتاري فوتبال ما در اين سال‌ها، عوام‌گري افراطي است که به دليل ‏حضور مديران سياسي غير فوتبالي بر بدنه آن فشار مي‌آورد و همين ديدگاه افراطي ‏عاميانه است که گاه به مردم القا مي‌کند، عامل همه ناکامي‌هاي ملي فوتبال ما دايي ‏بوده است، اما مردم و همان ده‌ها هزار نفري که تجربه نشستن بر سکوهاي ورزشگاه‌هاي ‏فوتبال را دارند، وقتي زندگي سراسر صدمه و لطمه بدني علي دايي را در زمان حضورش ‏به رغم 35 سال سن با برخي نوگلان تيم ملي که در آستانه عقد قراردادهاي بزرگ ‏اروپايي لگد به زير ساک پزشک تيم زدند مقايسه مي‌کنند، هيچ‌گاه چنين ارزيابي ‏ندارند. مردم به واقع ترازوي شناسايي قوي از چهره‌ها در جامعه هستند و دليلي ندارد ‏غيرمستقيم بخشي از الگوهاي کهنه شده ژورناليستي را به آنان تلقين کرد.‏

‏8ـ به نظر من و بر پايه آنچه از بيست سال گذشته فوتبال ايران لمس کرده و بر ‏حوادث چهل سال اخير اشراف دارم، علي دايي، نمونه‌اي از يک نسل جديد، كارساز و متحول ‏کننده براي فوتبال ايران است که مي‌توان نمونه تفکر او را در دکتر طوسي و نفت آبادان، ‏در قطبي و پرسپوليس و در سايپا ديد. در اين سال‌ها، ما همواره بنا بر سنتي منحوس ‏از رويارويي روحي و فکري با تيم‌هاي عربي مشکل داشتيم. حتي در سال 96 که ‏بزرگترين شکست را به سعودي‌ها تحميل کرديم، در لحظات روحي و احساسي بازي ‏دوم اشتباه نموديم تا «وينگادا» که بر پايه گفته خودش، هراسان ورود بازيکن جواني به نام ‏مجيدي بود، با آمدن مهدوي کيا خيالش راحت شد و بازي را با برنامه طراحي شده جلو ‏برد و سرانجام پيروز شد.‏
در اين سال‌ها هيچ گاه زودتر از دقيقه بيست، به دروازه هيچ تيم عربي دست پيدا نکرديم و ‏همواره پس از پذيرا شدن گل آنها در مقابل ضد فوتبال و حوصله معروف عربي آنها به ‏آب و آتش مي‌زديم، اما حالا به دليل روحيه جنگندگي و مبارز سرمربي براي نخستين ‏بار در عرض شش دقيقه از يک تيم عربي جلو مي‌افتيم و کاري مي‌کنيم که هشتاد دقيقه بر پيکر ‏تيم ايران مي‌تازند تا به گل تساوي برسند. اين نه تنها خفت و خاري نيست، بلکه نويد ‏هماهنگي در ضربان قلب تپنده‌اي است که خيلي‌ها برايش نسخه فرسودگي نگاشته‌اند.‏

‏9ـ توجه به نسل جديد فوتبال ايران همان رويه درست و موفقي است که کلينزمن به کار ‏گرفت و در جام جهاني 2006 به رغم نرسيدن به فينال در ذهن کارشناسان و علاقه‌‏مندان فني فوتبال ثبت شد. حالا علي دايي دست از نيروهاي تمام شده و گرفتار در بحران ‏روحي تمام نشدني و نازهاي سن پيري شسته و به مانند سايپا، دل به استعدادهاي فني‌تر ‏و تاکتيکي تر امروز فوتبال ايران بسته است.‏
دايي بيش از هر کس ديگري مي‌داند که در جام جهاني آفريقاي جنوبي، ديگر ‏بازيکني که دوازده روز واکمن به گوش آفتاب گرفته يا شنا کند و بعد هم لگد به ساک پزشک ‏تيم حواله بدهد، فايده‌اي ندارد. بازيکنان به مرز سي رسيده‌اي که هنوز نتوانسته‌اند بين ‏مشکلات روحي و موفقيت خودشان، رابطه‌اي متضاد برقرار کنند، به درد بازي‌هاي سختي ‏مانند اسپانيا نمي‌خورند. ‏

‏10ـ صراحت لهجه علي دايي و نوع مقاومت وي در برابر هر پرسش، نکته‌اي نوين در ‏فوتبال ايران است که خيلي‌ها آن را نمي‌پسندند، چون در حرفه‌اي‌گري محض ارايه ‏شده و فضايي براي سوژه ساختن و سناريو نوشتن باقي نمي‌گذارد. وقتي در عين نياز، ‏تيم ملي‌ هادي عقيلي را خط مي‌زند و به نفوذ اصفهاني در فدراسيون فوتبال و تماس‌‏هاي پشت هم وقعي نمي‌گذارد؛ اين يعني رخدادي خجسته در فوتبال ارباب رعيتي که يک ‏طرفش مشتري ساک پزشک تيم ملي است و طرف ديگرش، مربي برکنار شده‌اي که هنوز ‏به دنبال دليل مي‌گردد. ‏
در اين فوتبال، خيلي‌ها بايد به ارزش و جايگاه تيم ملي آشنا شوند، خيلي‌ها بايد متوجه ‏اين دگرديسي علمي شده و خيلي‌ها هم بايد از اين پس، تنها از ديدن فوتبال لذت ببرند.‏
آنچه بايد امروز از آن به عنوان ديدگاهي استراتژيک براي فوتبال ايران حمايت و ‏همراهي کرد، جسارت، شجاعت، شايسته‌سالاري و حمايت همه‌جانبه از رشته‌اي فراگير ‏است که تنها عامل شکسته شدن تلاش‌ها براي انزواي نام ايران در سال 2006 بود و در ‏سال 2010 هم بايد باشد.

http://www.alidaei.blogfa.com/

30naa

Registered User
لایک‌ها
3
تيم ملي ارث پدري كسي نيست
محمد مايلي كهن در گفت‌وگو با ايسنا:
"دايي" نبايد قلدرمآبانه با منتقدان برخورد كند
چندشغله بودن سرمربي به تيم ملي لطمه‌ بزرگي مي‌زند

محمد مايلي كهن گفت: سرمربي تيم ملي نبايد قلدرمآبانه با منتقدان برخورد كند.

سرمربي اسبق تيم ملي فوتبال در ابتدا با تبريك سال نو در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،‌ پيرامون وضعيت تيم ملي اظهار كرد: درست است كه تيم ملي از زمان شكل‌گيري تا پيش از بازي برابر كويت فرصت كافي براي آماده‌سازي نداشت، اما، متاسفانه ما در دو بازي اخير، فوتبالي بازي كرديم كه در شان كشورمان نبود و نشان مي‌داد مربيان هنوز تجربه‌ي لازم را بدست نياورده‌اند.

وي افزود: اين حق سرمربي تيم ملي است كه بازيكنان را براساس سليقه‌ي خود انتخاب كند، ولي بايد قبول كرد كه بازيكنان بسيار شايسته‌تري در ليگ برتر چون احسان حاج‌صفي، محمود كريمي، هادي اصغري، جواد آشتياني و همچنين در ليگ دسته يك نظير خدمتكاري وجود داشته‌اند كه مي‌توانستند در پست‌هايي كه ما ضعف داشتيم بهتر عمل كنند.

مايلي‌كهن درباره‌ي بازي تيم ملي ايران برابر كويت تصريح كرد: تيم ملي برابر كويت بازي خوبي انجام نداد و ما حتي پس از دو گلي كه روي كار گروهي نبود و اتفاقي براي ما به ثمر رسيد، نتوانستيم از آن دو گل محافظت كنيم كه كويت حتي مي‌توانست پيروز ميدان باشد. چرا كه داور يك گل صحيح را براي آنها نگرفت. در نهايت اين به تدابير اشتباه مربيان و عدم تجربه‌ي لازم آنها برمي‌گردد كه ضعف‌ها را نپوشاندند و زماني كه ما در دفاع‌مان مشكل ديديم براي آن هيچ كاري نكرديم. من برخلاف بعضي‌ها معتقدم كه ميزان آمادگي جسماني بازيكنان تيم ملي در بازي برابر كويت بسيار خوب بود.

وي ادامه داد: با توجه به اينكه از هر گروه دو تيم صعود مي‌كنند، بعيد مي‌دانم مشكلي در راه صعود ما به مرحله‌ي بعد وجود داشته باشد. اما، در مراحل بعدي بايد تفكر و درايت مربيان بيشتر باشد و توجيهاتي چون نداشتن فرصت كافي، عدم بازي تداركاتي و مسائلي ديگر از سوي مردم قابل پذيرش نيست و به نوعي فرار از واقعيت محسوب مي‌شود. ديگر در هيچ جاي دنيا تيم‌هاي ملي مثل تيم‌هاي باشگاهي اداره نمي‌شوند و مربيان بايد در كوتاه‌ترين زمان با بيشترين وقتي كه مي‌گذارند تيم را آماده سازند.

مايلي كهن تاكيد كرد: مربيان تيم ملي فقط بايد به تيم ملي فكر كنند چرا كه دو شغله بودن و بهتر بگوييم چند شغله بودن سرمربي مي‌تواند لطمه‌ي بزرگي به تيم بزند كه به هيچ وجه شوخي‌بردار نيست. سرمربي تيم ملي نمي‌تواند همزمان هم به بازي‌هاي ليگ داخلي، هم به باشگاه‌هاي آسيا و هم به تيم ملي فكر كند. چرا كه اجباري در پذيرش اين مسووليت براي او وجود نداشته و بايد وقت گذاشت و تمام مسووليت‌ها را برگردن گرفت. با اين حال فكر مي‌كنم هنوز مربيان تيم ملي به اهميت اين موضوع پي نبرده‌اند و اگر تيم نتيجه نگيرد ممكن است آن را بر گردن نبود فرصت كافي و عدم بازي‌هاي تداركاتي بيندازند.

سرمربي اسبق تيم ملي فوتبال ايران با انتقاد از برخوردهاي سرمربي تيم ملي نسبت به نقدهاي موجود به ايسنا گفت: تيم ملي ارث پدري كسي نيست كه هيچ كس نتواند درمورد آن صحبت كند؛ متاسفانه شرايط اكنون طوري شده كه انگار كسي حق ندارد تيم ملي را نقد كند. انتقاداتي كه با غرض و مرض باشند بحث جدا دارند. ولي كارشناسان فوتبال حق دارند تا درباره‌ي تيم ملي صحبت كنند و برخورد با آنها بايد با آرامش باشد و با آغوش باز از آنها استقبال كرد.

وي افزود: معني اسطوره بودن، قلدرمآبانه برخورد كردن،‌ نپذيرفتن نقدها و عبور از چراغ قرمز نيست. بلكه اسطوره يعني در خدمت كشور بودن و پذيرفتن منطق آن هم با متانت.

وي ادامه داد: وقتي خبرنگاري از سرمربي تيم ملي درخصوص عدم دعوت مهدوي‌كيا به تيم ملي سوالي مي‌پرسد، او نبايد برافروخته شود و از الفاظي كه در شان سرمربي تيم ملي كشور نيست، استفاده كند و به نوعي به خبرنگار توهين كند. همه مي‌دانيم كه سوابق مهدوي‌كيا در بازي‌هاي بوندس‌ليگا و گلزني در آنجا بهتر از علي دايي است يا اينكه مهدوي‌كيا حضور برجسته‌تري نسبت به دايي در دو دوره بازي‌هاي جام جهاني داشته است. پس نبايد اكنون كه دايي سرمربي تيم ملي شده در برابر اين سوال اين چنين موضع‌گيري كند. البته اگر سرمربي بگويد كه فلان بازيكن در تفكر تاكتيكي من براي تيم جايي ندارد، يك بحث جداست كه منطقا مي‌توان آن را قبول كرد.

مايلي كهن همچنين درمورد چگونگي ارتقاي فوتبال ملي خاطرنشان كرد: اگر به شانزده تيمي كه به مرحله‌ي دوم جام جهاني گذشته دقت كنيم، متوجه خواهيم شد كه آنها صاحب بهترين و منظم‌ترين ليگ‌هاي باشگاهي بوده‌اند. به هيچ وجه بدون داشتن يك ليگ باشگاهي منظم در تمامي رده‌هاي سني و احترام به قوانين و مقررات براي همه‌ي تيم‌ها و همچنين فراهم آوري امكانات و ابزار لازم در كنار اين جريان، نمي‌توان انتظار رشد فوتبال ملي را داشت و فكر مي‌كنم بايد به اين مساله اهميت ويژه‌اي داد.

وي همچنين تصريح كرد: خوشبختانه ما بودجه خوبي براي ورزش و فوتبال كشور در اختيار داريم اما، متاسفانه بعضي از هزينه‌هايي كه صرف مي‌شود، نظير برگزاري المپياد ايرانيان و... كه خروجي خوبي ندارند به هيچ وجه اصولي نيستند. چرا بايد بيش از ده زمين چمن و استاديوم مناسب در كشور وجود نداشته باشد يا اينكه ما نتوانيم در شمال كشور يك زمين فوتبال مناسب درست كنيم كه در نهايت مسوولين به فكر ايجاد چمن مصنوعي در اين منطقه بيفتند.

وي افزود: توجه به تيم‌هاي پايه، برنامه‌ريزي جهت برگزاري ليگ‌هاي منظم، فراهم آوري امكانات لازم براي ورزش و... همه حرف‌هايي است كه بسياري از مسوولين و كارشناسان مي‌زنند؛ اما، از حرف تا عمل فاصله‌اي است كه بايد از ميان برداشته شده و با قدرت به تمامي اين صحبت‌ها عمل كرد.

مايلي‌كهن همچنين با تقدير از زحمات پرسنل نيروي انتظامي در ايام نوروز اظهار كرد: اميدوارم امسال بنابر صحبت‌هاي مقام معظم رهبري سالي توام با نوآوري و شكوفايي در تمامي زمينه‌ها به خصوص ورزش كشور داشته باشيم و به نوعي بتوانيم مراقب هزينه‌هايي كه در امر ورزش صرف مي‌شود، باشيم.

انتهاي پيام
این مایلی کهنم کلا آدم جالبیه:دی
ولی خداوکیلی بعضی حرفاش بد هم نیست

M A T R I X

Registered User
لایک‌ها
2
آقا همه ي حرفها يه طرف .... اين كوثري ديشب تو برنامه ورزش از نگاه دو يه طرف !

بنده يه سري چيزا خيرات نثارش كردم!

30naa

Registered User
لایک‌ها
3
آقا همه ي حرفها يه طرف .... اين كوثري ديشب تو برنامه ورزش از نگاه دو يه طرف !

بنده يه سري چيزا خيرات نثارش كردم!
من کلا از این کوثری حالم به هم میخوره. فکر می کنه خیلی بارشهء هر جا میاد میخواد بگه ما هم هستیم و میدونیم مثلا به نظر خودش یه چیزی رو لو میده. خیلیا میگن فقط فن بیان داره که من کاملا مخالفمء بنده خدا فقط اعتماد به نفس از نوع بیش از حد داره. با همه ی این حرفا روح پاچه خواری خودش رو همیشه داره:دی
//
راستی حالا مگه چی گفت؟:hmm:

M A T R I X

Registered User
لایک‌ها
2
من کلا از این کوثری حالم به هم میخوره. فکر می کنه خیلی بارشهء هر جا میاد میخواد بگه ما هم هستیم و میدونیم مثلا به نظر خودش یه چیزی رو لو میده. خیلیا میگن فقط فن بیان داره که من کاملا مخالفمء بنده خدا فقط اعتماد به نفس از نوع بیش از حد داره. با همه ی این حرفا روح پاچه خواری خودش رو همیشه داره:دی
//
راستی حالا مگه چی گفت؟:hmm:

موضوع دقيقا" همينه ! بگو اگه ميخواي خودت كارشناسي كني .. پس چرا كارشناس ديگه دعوت ميكني ؟

جالب تر اينكه يه به اصطلاح كارشناس آورده بود كه هي اين ميگفت ، اون ميگفت افرين / هي اون ميگفت، اين ميگفت آفرين !

كلا" تيم ملي رو گرفته بودن به باد مسخره ! همه'ش پشت سر هم طعنه و كنايه !

حالا يه جاهاييش رو هم با دليل ميگفتن ولي اينقدر كشش ميدادن و آخرش هم ميزدن زير خنده كه انگار .... !!

مثلا" يه جايي : اون كارشناسه گفت اين بازيكنه شماره فلان كويت وقتي اومد تو زمين خوب بازي كرد و ... ! بعد كوثري درآورد گفت كه خوب مربي كويت ميدونست داره چيكار ميكنه !! و بعدش هم هر هر خنده ! (يعني آقاي دايي غير مستقيم بشنو كه داريم بهت ميگيم تو خودتم نميدونستي داري چيكار ميكني!)

با ديدن اون برنامه واقعا" به برنامه ي نود ايمان آوردم !!

مرديكه ، مظفري رو آورده مثلا" به عنوان كارشناس داوري ... بعد هرچيزي كه كوثري ميگفت ، مظفري دليل مياورد كه نه اينطوري نيست! مثلا" فلان تكل ارتفاعش پايينه پس نبايد قرمز ميداد ! بعد دوباره كوثري ميگفتش كه نه ولي قرمز داشت !!!

اون روح پاچه خواري رو هم كه كاملا" نشون داد ! منتظري ميگفتش كه تو گل خوردن استقلال نقش داشته ! بعد كوثري ميگفت كه من و چند كارشناس ديگه شما رو به عنوان بهترين بازيكن زمين انتخاب كرديم پژمان ! بعد آخرش گفت البته كريم باقري و جباري هم خوب بودن !!

جالبتر اينكه كلي مدعي و .. ميگفتش كه نيكبخت بهترين بازيكن پرسپوليس بود تو اين دربي ! يكي نيست بگه آخه مرديكه ي چيز ، نيكبخت يكي از بدترين بازيهاي فصلش رو انجام داد !!

خلاصه حسابي رو اعصاب من يكي رفت !

-----------

تيترهاي روزنامه هاي ديروز هم كه به شدت دايي رو مورد هجوم قرار دادند !

و اون قلعه نوعي هم هر چند وقت يه بار مياد يه چيز ميپرونه تو مصاحبه هاش ! نه كه خودش تيم ملي رو قهرمان جهان كرد !! " من افتخار ميكنم تيمم بدون باخت حذف شد!!"

:hmm::hmm::hmm:

30naa

Registered User
لایک‌ها
3
آمروز تو روزنامه ی گل مطلب جالبی نوشته بود
علی پروین سال 1372 در حالی که پرسپولیس تو لیگ آسیا بازی رفتش رو تو خونه مساوی کرده بود بازی برگشت به برد نیاز داشت ولی علی پروین که مربی وقت پرسپولیس و تیم ملی بوده به اردوی تیم ملی رفته و مایلی کهن و خردبین رو فرستاده که نتیجش هم باخت 2-1 بوده. ولی این آدم(!!!!) با اینکه سعود تیمش هم قطعی شده و چیزی هم به بازی با امارات نمونده اردوی تیم ملی رو ول کرده رفته دوبی که با ثایپا بله د[ذ]وبی

Geronimo

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
142
دوستان کسی متن مصاحبه علی کریمی رو داره یا احیانا کسی میدونه که چه توهینی به فدراسیون کرده که اخراجش کردن؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا