برگزیده های پرشین تولز

با سرمایه 30 تا 100 میلیاردی چه کاری خوبه ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Silveregg

Registered User
لایک‌ها
1,263
کشورهای رو به رشدی مانند ترکیه، قبرس، ارمنستان و خصوصا گرجستان

اتفاقا هر چهار تا کشوری که نام بردین در میان مدت و بلند مدت سرمایه گذاری داخلش ریسکی هست.ترکیه خودش با سرشاخ شدن با امریکا و روسیه و قبرس و یونان و ... ارزش پولش رو به کاهش هست و کشور با ثباتی در بلند مدت نیست. ارمنستان که ده روزه از جنگ خلاص شده. قبرس شمالی وضعیت اصلا خوبی نداره.گرجستان هم چند سال پیش درگیر جنگ بود و ثبات نداره .

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
آقا من یه چیزی به ذهنم رسید
ایده نیستا
چرتو پرته ولی فکر کنم چرتو پرته قشنگیه
قبل از اینکه چرتو پرتمو بگم یه چیزی بگم بعد بریم سراغ چرتو پرتم

من بعضی موقع ها صحبت میشه مثلا میگن فلانی رفته یجا داره نگهبانی میده ماهی یکو هشتصد میگیره با خودم میگم کیفیت زندگیش چجوریه . یا مثلا یه پسره جوونی هست روبروی خونه ما دکه روزنامه فروشی داره و نزدیک پونزده ساله هر روز تو همون دکه کار میکنه همونجا هم میخوابه به خودم میگم چرا باید پونزده سال از جوونیش اینجوری بگذره و تازه چهل سالگی بخواد زن بگیره اونم تازه اگر بتونه . یا یکی دیگه هست مدیریت دستشویی عمومی رو بر عهده داره که حتی روزهای تعطیل هم باید شیش صبح باز کنه و شیش عصر ببنده اونم با ماهی یکو هشتصد یعنی سی روز در ماه روزی 12 ساعت یکو هشتصد از راه دورم میاد دو ساعتم تو راهه رفتو برگشته . حالا خودشون به درک بچه ای که میخواد از این عزیزان متصاعد بشه دارای چه کوالیتی خواهد بود که نتیجشو تو جامعه ببینیم
وقتی دیدم استارتر یجا گفته بود میخواد ماهی 20 ملیارد درامد داشته باشه با خودم گفتم یعنی با ماهی بیست ملیارد کیفیت زندگی چنتا خانواده رو میشه بهتر کرد .

اصلا ما چرا یه همچین جامعه دو رنگی داریم که مردمش در باطن تشنه شهوت هستن ولی تو ظاهر از اصحاب پیامبر . همش دنبال کلاه گذاشتن سر همدیگه هستن با استفاده از قسم و آیه . تو محیط مجازی که زور بالاسرشون نیست انقدر بیتربیت ولی تو محیط واقعی اسوه ادبو اخلاق (اسوه رو درست نوشتم؟)
یه مجموعه ای هست به اسم خرد جنسی
لینک بالا یکی از قسمتاشه وقت کردین همشو ببینید . حتما این یک قسمتو ببینید خواهشا
چرا نیاز جنسی باید یه معضل مهم برای فرد مجرد و غیر مجرد جامعه ما باشه یا حتی نیاز به مسکن و غذا . اصلا این درسته یک زن تن فروشی کنه برای زنده موندن بعد من که میبینمش دوتا دید نادرست بهش داشته باشم . یا بگم زنیکه کثافت لجن جامعه رو به گه کشیده . یا اینکه بگم به به بزنیم تو کارش . خیلیا این مورد دوم بخشی از زندگیشون شده و تن دادن به این سبک زندگی که جامعه بهشون تحمیل کرده . چهارتا ماینر ریخه یجا و بعد از ظهرام با شاسی بلند میره دربندو درکه . یه عده مشنگ هم فکر میکنن طرف داره عشق دنیارو میکنه و آرزوشون شده داشتن این مدل زندگی

کسی که کل زندگیشو باید بدوئه دنبال پول و شهوت چطور ازش انتظار داری مثل مردم اسکاندیناوی رفتار کنه . چطور انتظار داری خودش یا بچش به کسی فحاشی نکنه تو محیط مجازی . چطور انتظار داری کسی که از بچگی تا جوونی فقط حسرت داشته های بقیه رو خورده از زمین خوردن بقیه خوشحال نشه . ببینید همین چند وقت پیش علی دایی اون بلا سرش اومد بقیه چی گفتن در موردش .

میدونی چرا این حرفارو میزنم . چون تو یکی از پستای استارتر دیدم نوشته بود من با این صد میلیارد تومن میخوام هزار خانواده رو مستقیم و ده هزار خانواده رو غیر مستقیم صاحب زندگی کنم . ولی من میگم چجور زندگی ای ؟ با کار کردن پیش تو بتونه زنده بمونه یا زندگی کنه ؟ طرف بیاد تو کارخونه آب معدنی تو بیرون تهران روزی 10 ساعت کار کنه برا ماهی 2 ملیونو پونصد و تازه سه ساعت تو راه اومدنو رفتن باشه با مترو و اتوبوس . خسته برسه خونه فقط بخوابه . چجوری به قول اون بابا یه خونه 8 میلیاردی بخره تو منطقه متوسط تهران . منطقه متوسط نه تو منطقه بد چجوری خونه 4 میلیاردی بخره ؟ چجوری بچشو دوماد کنه یا جهیزیه بخره اصلا چیزی از حقوقش میمونه که بخواد غلطی بکنه . زنش بخاطر خسته بودن یا مشغله فکری و عصبی بودن شوهرش با اینو اون بپره . بچه رو ول کنن به امون خدا با بازیهای کامپیوتری ای که تو خود خارج روی بازی خورده مثبت 16 و نمیزارن زیر 16 سال بازی کنه ولی ما به بچه دوم دبستان میدیم بازی کنه . تو خارج اینترنت دست بچه زیر 14 سال نمیدن بعد ما موبایل هوشمند با فیلتر شکن میدیم بچه اول دبستان . سیگار و نوشیدنی الکلی به زیر 18 سال نمیفروشن ولی ما . سکس با زیر 18 سال غیر مجاز ولی ما ازدواجو تو سن خیلی کمتر مجاز میدونیم .
بنظر من این بچه ها هم کم از کودک کار ندارن . مگه چقدر از کودکا کودک کار هستن ؟ یه سوال تو کودک کارو درست کنی تاثیر بیشتری تو جامعه میزاره یا کودک غیر کار ؟ اصلا تو چقدر میتونی توی یه دختری که هفت ساله تو مترو پا برهنه راه میره میگه خواهرای گلم یه کمکی بکنید تغییر ایجاد کنی . حالا بماند چه بلاهای دیگه ای سرش اومده . یک دهم اونو هزینه کن کودک غیر کارو درست کن .

و اما ایده چرتو پرتم :
من اگر بودم با این صد میلیارد تومن سعی میکردم کیفیت زندگی خانواده هارو بالا ببرم
مثلا اگر سرمایه گذاری کردم سود پولمو صرف آموزش و بهتر کردن زندگی کنم .
یا اگر قراره بیزنس کنم بیام به کارمندای خودم بهترین خدماتو بدم . حقوق خوب . ساعت کاری مناسب . دو روز تعطیلی تو هفته . اگر مجردن سعی کنم با کمک از روانشناس به بلوغ فکری برسونمشون برای ازدواج . بفرستمشون مسافرت . مسابقات ورزشی بزارم براشون . اگر قراره روزی هشت ساعت به مانیتور نگاه کنن یه مانیتور خوب براشون بخرم نه یه مدل دست دوم قدیمی که باعث اذیت شدن چشمها میشه . با استفاده از روانشناس تربیت بچه هاشونو کنترل کنم . حواسم به زندگیشون باشه و برای هر گروه یک مدیر بزارم که باهاشون رفتو آمد خانوادگی داشته باشه و بدونم چی تو زندگیشون میگذره و چه مشکلاتی دارن . کاری کنم که کیف کنن از محیط کار و همینطور خانواده . تا اینکه از بیکاری زیاد تو جامعه سو استفاده کنم و بعد به دوستم بگم ببین تورو خدا باز این ملت رفتن به مسی فحاشی کردن .خب توی میلیاردی که ماهی دو ملیون به کارگرت حقوق میدی انتظار داری نره به مسی فحاشی کنه و. البته حقم داره اگر ماهی دو ملیون نده چجوری جلوی همسایه هاش پز بده که قیمت خونش 100 میلیارد تومنه و یا بخواد جلوی رقیباش کلاس بزاره که من یه بیزنس من موفق هستم که یه ساله صدو کردم نهصد .

من اگر جای استارتر بودم بجای اینکه هدفمو بزارم رو اینکه بعد دو سال این 100 میلیاردو 900 میلیارد کنم یا چشم اندازم رسیدن به سود ماهی 20 میلیارد باشه بعد دوسال بجاش میومدم برای خودم چالش ساختن زندگی خوب برای کارمندامو ایجاد میکردم . ببینم میتونم کاری کنم که کارمندای من زندگی و بچه های سالمی داشته باشن . نه اینکه فقط پول بهشون بدما بلکه کاری کنم زندگی سالمی داشته باشن . اصلا توی مصاحبه کاری که باهاشون انجام میدم ببینم چه کسانی رو باید انتخاب کنم و سعی کنم روشون سرمایه گذاری کنم و چه کسانی هزینه زیادی میبره تغییر دادنشون و ردشون کنم

چه خوب میشه کسی که هدفش تبدیل 100 میلیارد به 900 میلیارده و توسعه سریع کسبو کارش تو دو سال و رسیدن به ماهی 20 ملیارد درامد ماهانه با دادن ماهی دو ملیون حقوق به کارگراشه بیاد هدفشو بزاره ساختن زندگی سالم و خوب برای کارمنداش و دنبال پز دادن به فکو فامیلو همسایه هاش نباشه یا پز توسعه کسبو کارشو و قدرتش جلوی رقبا .

من نظرم خیلی شبیه نظر اون باباییه که بهت گفت بیخیال کار تو این مملکت بشو و برو دنبال عشقو حال ولی ذائقه شمارو هم در نظر گرفتم که دوست دارید کار کنید و جوهره داشته باشید . کار بکن ولی به کارمندای کارخونه آب معدنیت ماهی هفت ملیون حقوق بده . خوبه ؟
به ایده های اقتصادی چرتم توجه نکن به اینکه انسان خوب با این 100 میلیارد تحویل جامعه بدی توجه کن لطفا
اون قسمت از مجموعه خرد جنسی رو هم ببینید لطفا
دقیقا همین سیستمو تو خارج هم دارن پیاده میکنن
به مردمشون حقوق کم میدن که مثل بدبختا زندگی کنن تا هم پررو نشن هم اینکه اگر رفتن اطلاعات سری شرکتو به رقبا دادن با افزایش نجومی حقوق دهنشونو مسواک کنن . واقعا فکر میکنی اگر به کسی ماهی هفت ملیون بدی طرف پررو میشه بخاطر زندگی شاهانه ای که با ماهی هفت ملیون نصیبش میشه ؟ من فکر کنم شما با این 100 میلیاردی که بهتون رسیده رد دادین . خیلی بده انسان یدفعه پولدار بشه

عاشق اون خانواده هایی هم هستم که میان پیش شما مجسمه سازی یاد بگیرن تا چهارتایی روی هم ماهی هشت ملیون درامد داشته باشن . تو مترو لواشک پذیرایی و هشتا کش مو دو تومن بفروشن ماهی 15 تومن در میارن

عزیز دل دیدگاهتون متاسفانه اشتباهه
1 - دستفروش ماهی 15 تومن ؟!
2 - الان میانگین کف دستمزد ماهی 3 الی 4 تومنه . خیلیا از خداشونه همین حقوق رو دریافت بکنن
3 - کارفرما باید سود بکنه که بتونه حقوق بده . شما فکر میکنی کارفرما چقدر در میاره ؟طرف هر 1 میلیارد سرمایه ای که بزاره سالی 150 الی 200 تومن بزور سود واقعیش میشه ! سود تخیلی رو قبول ندارم . کارای مقیاس کوچیکم کار ندارم . یکی ممکنه با دست فروشی با 20 تومن ماهی 5 تومن در بیاره . اون کار نیست . کار منظورم یه ساختار درست و حسابیه
4 - شما به کارمند یا کارگر از یه میزانی بیشتر حقوق بدی ، بازدهی منفی میسازه . یعنی نه تنها بازدهی بالا نمیره ، تازه افت هم میکنه !
5 - الان یه تحصیل کرده و متخصص بعد از 15 سال سابقه کار ماهی 10 تومن هم بزور بهش میدن ، بعد واسه مجسمه سازی بیشتر از 2 تومن ؟! البته من کاری ندارم که اصلا مجسمه سازی درسته یا نه . خوبه یا نه . من میگم اونی که 15 سال پوستش کنده شده به هیچ وجه نمیتونه به اندازه کسی که 2 روزه یه چیزو یادگرفته ، دریافتی داشته باشه

* مدیریت کسب و کار به شدت سخت و پیچیدست و هرچی بزرگ تر میشه چالش های بیشتری رو داره . با وضعیت کشور هم همون بازده سالی 15 تا 20 درصد بیشتر ، خنده داره . سود واقعی رو میگم . با تورم حساب بکنی شاید سالی 50 یا 60 درصد سود بکنه ولی مخارج رو دربیاری اینقدرم نمیمونه . من واقعیت رو میگم اونی که چندساله با چشم خودم دیدم و یا کسب و کارهای خودم همین بازدهی رو داشته

بعد شما حالا اینو حساب بکن . فرض کن به یکی بخوای لطف بکنی و بیخودی دست و دلبازی بکنی و حتی بازدهی رو هم کاهش نده . فرض کن ماهی 10 تومن بدی . برای ماهی 10 تومن حقوق ، صاحب سرمایه باید ، سرمایه 800 تومنی تامین بکنه که 1 دونه فرصت شغلی ماهی 10 میلیون ایجاد بشه ( فرض کن 10 تومن شامل حقوق و مزایا و ... باشه و خود حقوق مثلا چیزی در حدود 7 الی 8 تومن باشه )
خوب خود شما حاضری 800 میلیون رو برای 1 فرصت بکار ببری و خودت چیزی برنداری یا 1 فرصت ایجاد بکنی و خودت نصف و کارمند نصف ؟ یعنی نفری 5 تومن !
کسی که سرمایه داره دلیل نمیشه پولشو تو جوب بریزه :D

اگه دسترسی به 800 تومن آسونه و به نظر شما کسی که سرمایه داره باید همینطوری پول رو از بین ببره ، شما میتونی 800 تومن رو جمع بکنی و یدونه فرصت شغلی ایجاد بکنی و تازه خودتم بازدهی نداشته باشی
سرمایه آسون جمع نمیشه . همین دوستمون هم که میگن 30 تومن از فروش زمین جمع کرده ، پولشو که از جوب پیدا نکرده .
شما ممکنه بگی زمین خریده گرون شده ، من میگم فکرش کار کرده جای درست خریده درضمن سرمایه اولیه رو که بابتش زحمت کشیده !
همون سرمایه اولیه موقع خرید مثلا 1 میلیارد بوده ، ارزش همون موقع این سرمایه مثلا معادل 15 میلیارد الان بوده
15 میلیارد رو از کجا اوورده ؟

زحمت + فکر درست + سختی

دلیل نمیشه یکی که به خاطر این 3 تا عامل سرمایه داره ، بیاد بابت هیچی پول مفت بده
شاید صاحب کسب و کاری بیاد به مدیرش ماهی 50 میلیون بده ولی برگشت سرمایه رو برای صاحب کسب و کار رقم میزنه . همون ماهی 50 رو به کسی که توانایی نداره بده ، هیچ بازخوردی دریافت نمیکنه

من زیاد شنیدم ، میگن فلانی با 100 میلیارد سرمایه ، سالی اینقدر در میاره ولی ما واسه دوقرون دهنمون سرویس میشه . علتش اینه اون شخص 100 میلیارد داره ولی کسی که گلایه میکنه اون سرمایه رو نداره . کسی هم که سرمایه رو داره ، یهویی تو زندگیش نیومده ، کاریو کرده که بقیه نکردن

در مورد بازخورد . دوستمون گفت به گلزار 500 میدم ، تبلیغه . خوب ایشون که بیکار نیست بیاد 500 بده ، 1 ریال هم برنگرده ! 500 رو به من بده 1 ریال هم برنمیگرده :p
میاد 500 رو به گلزار میده ، تبلیغ میشه در ازای اون مثلا 1 تومن برمیگرده:rolleyes:
عاشق چشو ابروی طرف که نیست ، پول مفت بهش بده :D

پس زمانی که کسی استخدام میشه ، اون ارزشی که برای کسب و کار ایجاد میکنه اهمیت داره ، به همین دلیله یکی ماهی 3 تومن حقوق میگیره یکی ماهی 100 تومن . شاید اون 100 تومنیه فشار کمتری روش باشه ولی توانایی های خاص خودش رو داره;)

این دیدگاه شما هم ، قشنگه ولی عملی نیست . کسایی که با **** سرمایه داری مشکل دارن عمدتا دیدگاهشون اینه . علتشم اینه شما تجربه درگیر شدن با این مسائل رو نداشتی و صرفا به صدای قلبت گوش میدی
مهربونی قشنگه ولی باید با منطق همراه باشه که نتیجه بهتری داشته باشه

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
در مورد بازدهی هم یه توضیحی بدم
خیلیا تورم رو ، سودشون حساب میکنن که از پایه غلطه

مثالی رو میزنم :
شما مغازه ای رو به قیمت 250 تومن رهن میکنی و 100 تومن هم سرمایه در گردش میاری . یک سال کارمیکنی و ماهی 17 میلیون تومن سود میکنی
کسی بهت بگه چقدر سود میکنی جواب میدی " ماهی 5% و سالی 60% "

ولی آخر سال مالک میخواد قراردادش رو تمدید بکنه ، 90 میلیون میخواد
یکسری هزینه های پنهان داشتی مثلا شیلنگ آب سوراخ میشه ، ترازوت خراب میشه و چیزای دیگه که در حالت عادی نباید باشه و اینا مثلا 5 تومن میشه
ارزش روز اون 100 تومنت هم به خاطر تورم به 65 درصد رسیده و 35 تومن اینجا ضرر کردی

حالا میشینی حساب میکنی :
ماهی 17 سود ، سالی 204 تومن سود
اضافه رهن = 90
هزینه های پنهان = 5
کاهش ارزش 100 تومن = 35
در نهایت 74 تومن سود خالص میمونه . روی 350 تومن سرمایه ، 20% سود واقعی میشه

بیشتر کسب و کارهایی که من دیدم بازدهیشون زیر 10% هستن و حتی در مواردی زیر 5%
این مدلی نیست که بعضیا فکر میکنن یارو با X میلیارد سرمایه چقدرررر سود میکنه:p

طرف که یه کاری رو انجام میده ، یه جاهایی یکسری هزینه های رو بهینه میکنه که شاید کارمند یا کارگر همون کسب و کار بگه " خسیسه " ولی در عمل سود سرمایه گذار همون اعداد جزئیه . مثلا توی 1 مورد ، شرکت حمل و نقله و درجیانش هستم ، یکی از سودهای این شرکت که رقم بالایی هم میشه فقط داستان بیمه راننده هاست ! با یه تقدم و تاخر از مسیر قانونی سود شناسایی میکنه :D

اینم که میبینید یارو 30 ساله کار آزاد میکنه همش درجا زده بخاطر اینه که تکلیفش مشخص نیست . توی همین مثال سبزی فروش ، طرف ماهی 17 تومن سود میکنه ، هزینه های زندگیش بالاست ، یه سری چیزا رو پیش بینی نمیکنه آخر سال که میشه زندگیش رو حساب کتاب میکنه ، درجا زده و فقط خرج و مخارج زندگیش درومده و کارش ادامه داره
نمیگم بده ...
ولی کسی که کارش سرمایه گذاریه یا میخواد حرفه ای کار بکنه باید این ریال به ریال ها رو کنترل بکنه که بتونه پول بیشتری رو تو جیبش جمع بکنه و از همون برای گسترش کارش استفاده بکنه;)

بعد وقتی از بازدهی 20 و 15 و 10 و 5 درصد صحبت میکنم برای کسب و کارهای درست حسابی و با سرمایه بالاست ! وگرنه یکی میتونه با 20 تومن دست فروشی بکنه ماهی 100% سود بکنه ولی وقتی سرمایش جمع میشه نمیتونه کارش رو گسترش بده و مجبوره بوتیک بزنه
بازدهیش پایین تر میاد
بعد میخواد حرفه ای تر بشه ، یه مغازه بزرگ تر میگیره برند کار میکنه ، بازدهیش پایینتر میاد و همینطوری هرچقدر کسب و کارش حرفه ای تر میشه ، این بازدهی کمتر میشه

برای یدونه سوپرمارکت زنجیره ای چیزی رو که در جریانشم میگم ، یه فروشگاه بزرگ تقریبا 350 متری ، بازدهی نسبت به سرمایه درگیر این کسب و کار ، به سالی 5% هم نمیرسه :D
مالک ملک هم خود صاحبای مغازه هستن

vlasek

Registered User
لایک‌ها
1,280
@Scrooch
خوب شما که ظاهرا مجموعه تفریحی مد نظر داری و تا حدودی تجربشم داری و میخوای هنرمندهای مطرحم اهرم تبلیغاتی بفرمایی بهتره صرفا روی این قسمت مانور بدی که فکرت آشفته نشه.
خصوصا که هزینه راه اندازی بالاست و دیگه نمیشه پول بیشتری در موقعیت متفاوت هزینه کرد هر چند یکسری تجار معتقدند ماکزیمم ۵۰% سرمایه رو باید وارد هر کسب و کار کرد.
حالا که انقدر قسمت کسب درآمد کار واست مهمه مثلا میتونی مجموعه تفریحیتو با نام یکی از هنرمندا مثل آقای گلزار که فرمودی مجوز برند بگیری و ارزششم داره بهرحال انگار مال خود ایشونه اما شما فرضا ۵۰% شراکت دارید که سوددهی قابل توجهی حاصل خواهد شد.
اتفاقا از کسی قبلا شنیده بودم داداششم بردیا نجات غریقه نمیدونم راست بود یا نه اما این حوزه پتانسیلشو داره حالا حالاها در بین تمامی اقشار جامعه چه متوسط چه مرفه ...
من اگر چیزی میگم بیشتر دوست دارم دلی کار کنم چونکه معتقدم پول بیشتر ابزاره تا هدف اما خیلیها پول رو خود هدف میدونند مثلا چندین سال پیش یکی از خواننده های مطرح داخلی که اتفاقا تاجرم هست پیشنهاد داد بهم که مدیر برنامه هاش بشم اما هیچوقت عادت نکردم برای کسی کار کنم و الآنم پشیمون نیستم که چرا نپذیرفتم.

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
2 - الان میانگین کف دستمزد ماهی 3 الی 4 تومنه . خیلیا از خداشونه همین حقوق رو دریافت بکنن
3 - کارفرما باید سود بکنه که بتونه حقوق بده . شما فکر میکنی کارفرما چقدر در میاره ؟طرف هر 1 میلیارد سرمایه ای که بزاره سالی 150 الی 200 تومن بزور سود واقعیش میشه ! سود تخیلی رو قبول ندارم . کارای مقیاس کوچیکم کار ندارم . یکی ممکنه با دست فروشی با 20 تومن ماهی 5 تومن در بیاره . اون کار نیست . کار منظورم یه ساختار درست و حسابیه
4 - شما به کارمند یا کارگر از یه میزانی بیشتر حقوق بدی ، بازدهی منفی میسازه . یعنی نه تنها بازدهی بالا نمیره ، تازه افت هم میکنه !
5 - الان یه تحصیل کرده و متخصص بعد از 15 سال سابقه کار ماهی 10 تومن هم بزور بهش میدن ، بعد واسه مجسمه سازی بیشتر از 2 تومن ؟! البته من کاری ندارم که اصلا مجسمه سازی درسته یا نه . خوبه یا نه . من میگم اونی که 15 سال پوستش کنده شده به هیچ وجه نمیتونه به اندازه کسی که 2 روزه یه چیزو یادگرفته ، دریافتی داشته باشه

* مدیریت کسب و کار به شدت سخت و پیچیدست و هرچی بزرگ تر میشه چالش های بیشتری رو داره . با وضعیت کشور هم همون بازده سالی 15 تا 20 درصد بیشتر ، خنده داره . سود واقعی رو میگم . با تورم حساب بکنی شاید سالی 50 یا 60 درصد سود بکنه ولی مخارج رو دربیاری اینقدرم نمیمونه . من واقعیت رو میگم اونی که چندساله با چشم خودم دیدم و یا کسب و کارهای خودم همین بازدهی رو داشته

بعد شما حالا اینو حساب بکن . فرض کن به یکی بخوای لطف بکنی و بیخودی دست و دلبازی بکنی و حتی بازدهی رو هم کاهش نده . فرض کن ماهی 10 تومن بدی . برای ماهی 10 تومن حقوق ، صاحب سرمایه باید ، سرمایه 800 تومنی تامین بکنه که 1 دونه فرصت شغلی ماهی 10 میلیون ایجاد بشه ( فرض کن 10 تومن شامل حقوق و مزایا و ... باشه و خود حقوق مثلا چیزی در حدود 7 الی 8 تومن باشه )
خوب خود شما حاضری 800 میلیون رو برای 1 فرصت بکار ببری و خودت چیزی برنداری یا 1 فرصت ایجاد بکنی و خودت نصف و کارمند نصف ؟ یعنی نفری 5 تومن !

اگه دسترسی به 800 تومن آسونه و به نظر شما کسی که سرمایه داره باید همینطوری پول رو از بین ببره ، شما میتونی 800 تومن رو جمع بکنی و یدونه فرصت شغلی ایجاد بکنی و تازه خودتم بازدهی نداشته باشی
سرمایه آسون جمع نمیشه . همین دوستمون هم که میگن 30 تومن از فروش زمین جمع کرده ، پولشو که از جوب پیدا نکرده .
شما ممکنه بگی زمین خریده گرون شده ، من میگم فکرش کار کرده جای درست خریده درضمن سرمایه اولیه رو که بابتش زحمت کشیده !
همون سرمایه اولیه موقع خرید مثلا 1 میلیارد بوده ، ارزش همون موقع این سرمایه مثلا معادل 15 میلیارد الان بوده

زحمت + فکر درست + سختی

دلیل نمیشه یکی که به خاطر این 3 تا عامل سرمایه داره ، بیاد بابت هیچی پول مفت بده
شاید صاحب کسب و کاری بیاد به مدیرش ماهی 50 میلیون بده ولی برگشت سرمایه رو برای صاحب کسب و کار رقم میزنه . همون ماهی 50 رو به کسی که توانایی نداره بده ، هیچ بازخوردی دریافت نمیکنه

من زیاد شنیدم ، میگن فلانی با 100 میلیارد سرمایه ، سالی اینقدر در میاره ولی ما واسه دوقرون دهنمون سرویس میشه . علتش اینه اون شخص 100 میلیارد داره ولی کسی که گلایه میکنه اون سرمایه رو نداره . کسی هم که سرمایه رو داره ، یهویی تو زندگیش نیومده ، کاریو کرده که بقیه نکردن

در مورد بازخورد . دوستمون گفت به گلزار 500 میدم ، تبلیغه . خوب ایشون که بیکار نیست بیاد 500 بده ، 1 ریال هم برنگرده ! 500 رو به من بده 1 ریال هم برنمیگرده :p
میاد 500 رو به گلزار میده ، تبلیغ میشه در ازای اون مثلا 1 تومن برمیگرده:rolleyes:

پس زمانی که کسی استخدام میشه ، اون ارزشی که برای کسب و کار ایجاد میکنه اهمیت داره ، به همین دلیله یکی ماهی 3 تومن حقوق میگیره یکی ماهی 100 تومن . شاید اون 100 تومنیه فشار کمتری روش باشه ولی توانایی های خاص خودش رو داره;)

این دیدگاه شما هم ، قشنگه ولی عملی نیست . کسایی که با **** سرمایه داری مشکل دارن عمدتا دیدگاهشون اینه . علتشم اینه شما تجربه درگیر شدن با این مسائل رو نداشتی و صرفا به صدای قلبت گوش میدی

نمیدونم چرا هی بحثو میبرید روی تجارت و بیزنس
من میگم این بابا که میگه میخواد به فکر مردم باشه دنبال سود زیاد نباشه . البته این دنبال سود نبودن معنیش این نیست ضرر کنه دوسال بعد کاسه کوزه رو جمع کنه
بیاد به کیفیت زندگی کارگراش اهمیت بده

من میدونم کارفرما عاشق چشو ابرو نیست و دنبال اینه با کمترین دست مزد و بدون بیمه بیشترین کاراییو بکشه از کارگر بد بخت تا فلانش پاره بشه و اگرم کارگر زرتو پرت اضافی کرد مثل دستمال بهداشتی استفاده شده اخراجش کنه و یه بدبخت دیگه که از سر شرایط اقتصادی بد جامعه حاضره هرکاری بکنه رو بزاره جاش

ولی میگم این بابا که انقدر به فکر مردمه بیاد بیخیال چند برابر کردن پولش تو دو سال بشه و بجاش تو پنج سال پولشو دوبرابر کنه اما به یه عده بیشتر حقوق بده تا بتونن مثل آدمیزاد زندگی کنن نه اینکه همه کارگراش فکرو ذکرشون مثل سگ دنبال پول دویدن باشه و حتی برای چرخوندن زندگی مدام مجبور باشن دروغ بگن یا چاپلوسی کنن و زیرآب بزنن و کارایی کنن که باعث بشه اخلاقو رفتارشون عوض بشه . یه نگاه به اخلاقو رفتار کسی که منطقه خیلی خوب زندگی میکنه با کسی که منطقه خوبه با کسی که متوسطه با کسی که منطقه بده و با کسی که منطقه خیلی بده بکن . گشتی بینشون دقت کردی به اخلاقو رفتار خودشون و بچه هاشون

باز برا اینکه شروع نکنید به داستان گفتن این حقوق بیشتر که میگم یعنی به اندازه ای که آدم باهاش عادی زندگی کنه نه مثل الان که دم دمای مرگت صاحب خونه میشی و این پول دراوردنم تورو به یه انسان نا سالم تبدیل کرده و بچه هاتم تو تربیتشون نکردی بلکه جامعه بصورت رندوم تربیتشون کرده

شایدم چون نگاه شماها فقط تجاریه نمیفهمید من چی میگم برای همینم براتون فقط زنده بودن کارگر مهمه که بیاد سر کار و روزی 12 ساعت کار کنه تا مبادا سرمایه شما یخورده کم بشه
این آهنگو گوش کن
آهنگ خدا جون از سیاوش قمیشی

الان خودم داشتم گوش میکردم همین آهنگو و به خودم میگفتم چرا پسرا باید همه فکرو ذکرشون سو استفاده از دخترا باشه . به بهانه تشکیل زندگی و ازدواج یه دخترو نابود کنه
چی میشه یه سرمایه دار سعی کنه فقط ده تا خانواده درست تحویل جامعه بده . دهتا خانواده سالم . بجای بیستا یا سی تا خانواده ناقص و مریض از نظر جسمی و روانی

اگه هنوزم میخوای از منظر تجاری به قضیه نگاه کنی جواب منو نده چون من بحثم رو اینه که آیا میشه کاری کرد کارمند و کارگرت عادی زندگی کنه تا انسان خوبی باشه یا نه
اگر میگی نمیشه و حتما باید روزی سه شیفت کار کنه یا اینکه تو یک زمینه خاص به بالاترین تخصص برسه که فقط دهتا مثل خودش تو کل کشور باشه پس هیچی

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
نمیدونم چرا هی بحثو میبرید روی تجارت و بیزنس
من میگم این بابا که میگه میخواد به فکر مردم باشه دنبال سود زیاد نباشه . البته این دنبال سود نبودن معنیش این نیست ضرر کنه دوسال بعد کاسه کوزه رو جمع کنه
بیاد به کیفیت زندگی کارگراش اهمیت بده

من میدونم کارفرما عاشق چشو ابرو نیست و دنبال اینه با کمترین دست مزد و بدون بیمه بیشترین کاراییو بکشه از کارگر بد بخت تا فلانش پاره بشه و اگرم کارگر زرتو پرت اضافی کرد مثل دستمال بهداشتی استفاده شده اخراجش کنه و یه بدبخت دیگه که از سر شرایط اقتصادی بد جامعه حاضره هرکاری بکنه رو بزاره جاش

ولی میگم این بابا که انقدر به فکر مردمه بیاد بیخیال چند برابر کردن پولش تو دو سال بشه و بجاش تو پنج سال پولشو دوبرابر کنه اما به یه عده بیشتر حقوق بده تا بتونن مثل آدمیزاد زندگی کنن نه اینکه همه کارگراش فکرو ذکرشون مثل سگ دنبال پول دویدن باشه و حتی برای چرخوندن زندگی مدام مجبور باشن دروغ بگن یا چاپلوسی کنن و زیرآب بزنن و کارایی کنن که باعث بشه اخلاقو رفتارشون عوض بشه . یه نگاه به اخلاقو رفتار کسی که منطقه خیلی خوب زندگی میکنه با کسی که منطقه خوبه با کسی که متوسطه با کسی که منطقه بده و با کسی که منطقه خیلی بده بکن . گشتی بینشون دقت کردی به اخلاقو رفتار خودشون و بچه هاشون

باز برا اینکه شروع نکنید به داستان گفتن این حقوق بیشتر که میگم یعنی به اندازه ای که آدم باهاش عادی زندگی کنه نه مثل الان که دم دمای مرگت صاحب خونه میشی و این پول دراوردنم تورو به یه انسان نا سالم تبدیل کرده و بچه هاتم تو تربیتشون نکردی بلکه جامعه بصورت رندوم تربیتشون کرده

شایدم چون نگاه شماها فقط تجاریه نمیفهمید من چی میگم برای همینم براتون فقط زنده بودن کارگر مهمه که بیاد سر کار و روزی 12 ساعت کار کنه تا مبادا سرمایه شما یخورده کم بشه
این آهنگو گوش کن

الان خودم داشتم گوش میکردم همین آهنگو و به خودم میگفتم چرا پسرا باید همه فکرو ذکرشون سو استفاده از دخترا باشه . به بهانه تشکیل زندگی و ازدواج یه دخترو نابود کنه
چی میشه یه سرمایه دار سعی کنه فقط ده تا خانواده درست تحویل جامعه بده . دهتا خانواده سالم . بجای بیستا یا سی تا خانواده ناقص و مریض از نظر جسمی و روانی

اگه هنوزم میخوای از منظر تجاری به قضیه نگاه کنی جواب منو نده چون من بحثم رو اینه که آیا میشه کاری کرد کارمند و کارگرت عادی زندگی کنه تا انسان خوبی باشه یا نه
اگر میگی نمیشه و حتما باید روزی سه شیفت کار کنه یا اینکه تو یک زمینه خاص به بالاترین تخصص برسه که فقط دهتا مثل خودش تو کل کشور باشه پس هیچی
خوب منم میگم دیگه
شما جنبه احساسی داستان رو نگاه میکنی
ببین شما فرض کن من 100 میلیارد دارم ، به 100 نفر ، 1 میلیارد میدم
مطمئن باش اون 100 نفر سر یکسال نشده کل اون 1 میلیاردشون رو خرج میکنن و دوباره تو جیب سرمایه دار میاد . پول که دود نمیشه . فقط از جیب کسی که ولخرجه و ارزش پول رو نمیدونه به جیب کسی میاد که ارزش پول رو میدونه و برنامه منظمی برای زندگیش داره
کسی که از اولش نتونسته 1 میلیارد رو جمع بکنه یعنی هنوز اون دیدگاه درست رو به سرمایه پیدا نکرده

چند نفرو میشناسم سهام عدالتش رو فروخته و خرجش کرده ! الان هیچی از اون سهامه نمونده درصورتی که این همه سال اصلا روحش خبر نداشت ، سهامش از 500 هزار تومن به 20 تومن رسید . با در نظر گرفتن حباب 15 تومن . تقریبا سالی 10 الی 15 درصد بیشتر از تورم و دلار و اینچیزا رشد کرده . ولی تا اختیار سهامش دست خودش افتاد خوردش و یه آبم روش . چند نفرن !

آدم میشناسم اون موقع که پراید 5 تومن بود ، حدودا 5 تومن وام بیکاری گرفته و باهاش تلویزیون و رس.یو-ر و سیستم صوتی خریده . اون موقع بیکار بود ، الان کارگره . همون موقع اگه با پوله مسافر کشی میکرد الان هم خونه داشت هم ماشین . الان هیچکدومشو نداره واسه ماهی 3 تومن کار میکنه

آدم میشناسم زمانی که خونه 60 متری اندیشه کرج ، 70 میلیون بود ، با اون پول یدونه پژو خرید ، بقیشم رهن خونه داد . الان همون خونه تقریبا 1 میلیارده . ماشینشم بعدش فروخت و خوردش ! یکم از ماشینه موند که با پس اندازش الان جای رهن خونه فعلیشه !

آدم میشناسم چند ساله تو خرج خودش مونده بزور ماهی 1 تومن در میاره ! یعنی در میاره ولی اینقدر سطحی نگره همش میره . الان این آدم ازدواج کرده !

آدم میشناسم ، خونشو توی تهران و جای خوب فروخت ، گذاشت بانک و هر ماه سودش رو میخورد . به گرونی خورد ، خداشاهده الان مستاجره

تک تک این مثالا واقعیته که دور و برم اتفاق افتاده و همشون فقط و فقط و فقط و فقط و فقط به خاطر تنبلی و راحتی بوده که فرصت ها رو سوزوندن

چندتا دیگه مثال بزنم از اینکه رفتار خود آدما اشتباهه ؟ اونی که نتونسته سرمایه جمع بکنه یا رفاه نسبی داشته باشه ، مشکل رو باید توی زندگی و رفتار گذشته خودش پیدا بکنه . با حقوق بالا دادن هیچکسی به رفاه نرسیده

کسی که کمبود دانش مالی داره ، ماهی 100 میلیونم بهش بدی ، ارزش پول رو درک نمیکنه ;)
شما الان به آقای X یک میلیارد بده . اول باهاش یه لپتاپ خوب و بعد یه آیفون میخره . تا اینجاش 100 تومنش میره . بعد یه ماشین میخره 500 تومن دیگش میره . 200 تومنش رو بانک میزاره . 200 تومنشم خونه اجاره میکنه . به کارش ادامه میده ....
تا 10 سال دیگه پول تو بانکش 10 میلیون ارزش نداره . با 200 تومن 5 متر خونه هم بهش اجاره نمیدن ، لپ تاپ و گوشیشم که دیگه رسما آشغال شده . به ماشین براش میمونه اونم اگه تصادف نکرده باشه ندزدیده باشنش و زیادم ازش کار نکشیده باشه به ارزش امروز 100 تومنم نمیخرنش
اینطوری 1 میلیارد رو دود میکنه

به من بدن باهاش سرمایه گذاری میکنم . هرکاری رو که بلد باشم . با 100 تومنشم خونه اجاره میکنم . بعد 10 سال بعد من به ارزش امروز هم 5 میلیارد تو جیبم میمونه

بعد اون آقای X میاد پیش من از زندگی گله میکنه و انتظار داره توی اون کاری که راه انداختم و به ارزش امروز 5 میلیارد شده ، بهش حقوق ماهی 10 تومن به بالا بدم ؟
خوب این انصافه ؟ قطعا نه ;)

اون 3-4 سال اول رو عشق و حال کرده و بعدش روبه افول رفته تا جایی که زندگی براش به شدت سخت شده
من 3-4 سال اول ده برابر اون سختی کشیدم و بعدش کم کم به دوران معمولی زندگیم رسیدم و از سال 10 ام به بعد وضعیت مالی بنده آرزوی آقای X توی همون 3 - 4 سال دوران عشق و حالشه

هیچ وقت بزور نمیشه خوشبختی رو به کسی کادو داد ، باید براش تلاش منطقی بکنه . تلاش به معنی فکر درسته نه فقط سخت کار کردن

درضمن کسی از سود بالا صحبت میکنه که خودش تاحالا کار نکرده :D
از نظر من کسی بگه نسبت به سرمایم بیشتر از سالی 20% در میارم ، یا هدف خاصی رو دنبال میکنه یا توی رویا سیر میکنه . خبری از سودهای نجومی نیست که شما فکر میکنی میتونه حقوق زیاد بده ولی نمیده :D
شما از کسی که تو کاره بپرس ، بهت میگه چقدر آخرش واس خودش میمونه . شاید کسی که به 4 تا کارمند ماهی 3 تومن جمعا 12 تومن میده ، آخرش خرج در رفته و خالص ماهی 20 تومن هم نمونه ، تازه هم ریسک کرده هم سرمایه گذاشته هم تخصص داره !

Last edited:

vlasek

Registered User
لایک‌ها
1,280
خوب منم میگم دیگه
مطمئن باش اون 100 نفر سر یکسال نشده کل اون 1 میلیاردشون رو خرج میکنن و دوباره تو جیب سرمایه دار میاد . پول که دود نمیشه . فقط از جیب کسی که ولخرجه و ارزش پول رو نمیدونه به جیب کسی میاد که ارزش پول رو میدونه و برنامه منظمی برای زندگیش داره
کسی که از اولش نتونسته 1 میلیارد رو جمع بکنه یعنی هنوز اون دیدگاه درست رو به سرمایه پیدا نکرده

چند نفرو میشناسم سهام عدالتش رو فروخته و خرجش کرده ! الان هیچی از اون سهامه نمونده درصورتی که این همه سال اصلا روحش خبر نداشت ، سهامش از 500 هزار تومن به 20 تومن رسید . با در نظر گرفتن حباب 15 تومن . تقریبا سالی 10 الی 15 درصد بیشتر از تورم و دلار و اینچیزا رشد کرده . ولی تا اختیار سهامش دست خودش افتاد خوردش و یه آبم روش . چند نفرن !

آدم میشناسم اون موقع که پراید 5 تومن بود ، حدودا 5 تومن وام بیکاری گرفته و باهاش تلویزیون و رس.یو-ر و سیستم صوتی خریده . اون موقع بیکار بود ، الان کارگره . همون موقع اگه با پوله مسافر کشی میکرد الان هم خونه داشت هم ماشین . الان هیچکدومشو نداره واسه ماهی 3 تومن کار میکنه

آدم میشناسم زمانی که خونه 60 متری اندیشه کرج ، 70 میلیون بود ، با اون پول یدونه پژو خرید ، بقیشم رهن خونه داد . الان همون خونه تقریبا 1 میلیارده . ماشینشم بعدش فروخت و خوردش ! یکم از ماشینه موند که با پس اندازش الان جای رهن خونه فعلیشه !

آدم میشناسم چند ساله تو خرج خودش مونده بزور ماهی 1 تومن در میاره ! یعنی در میاره ولی اینقدر سطحی نگره همش میره . الان این آدم ازدواج کرده !

آدم میشناسم ، خونشو توی تهران و جای خوب فروخت ، گذاشت بانک و هر ماه سودش رو میخورد . به گرونی خورد ، خداشاهده الان مستاجره

تک تک این مثالا واقعیته که دور و برم اتفاق افتاده و همشون فقط و فقط و فقط و فقط و فقط به خاطر تنبلی و راحتی بوده که فرصت ها رو سوزوندن

چندتا دیگه مثال بزنم از اینکه رفتار خود آدما اشتباهه ؟ اونی که نتونسته سرمایه جمع بکنه یا رفاه نسبی داشته باشه ، مشکل رو باید توی زندگی و رفتار گذشته خودش پیدا بکنه . با حقوق بالا دادن هیچکسی به رفاه نرسیده

کسی که کمبود دانش مالی داره ، ماهی 100 میلیونم بهش بدی ، ارزش پول رو درک نمیکنه ;)
شما الان به آقای X یک میلیارد بده . اول باهاش یه لپتاپ خوب و بعد یه آیفون میخره . تا اینجاش 100 تومنش میره . بعد یه ماشین میخره 500 تومن دیگش میره . 200 تومنش رو بانک میزاره . 200 تومنشم خونه اجاره میکنه . به کارش ادامه میده ....
تا 10 سال دیگه پول تو بانکش 10 میلیون ارزش نداره . با 200 تومن 5 متر خونه هم بهش اجاره نمیدن ، لپ تاپ و گوشیشم که دیگه رسما آشغال شده . به ماشین براش میمونه اونم اگه تصادف نکرده باشه ندزدیده باشنش و زیادم ازش کار نکشیده باشه به ارزش امروز 100 تومنم نمیخرنش

به من بدن باهاش سرمایه گذاری میکنم . هرکاری رو که بلد باشم . با 100 تومنشم خونه اجاره میکنم . بعد 10 سال بعد من به ارزش امروز هم 5 میلیارد تو جیبم میمونه

بعد اون آقای X میاد پیش من از زندگی گله میکنه و انتظار داره توی اون کاری که راه انداختم و به ارزش امروز 5 میلیارد شده ، بهش حقوق ماهی 10 تومن به بالا بدم ؟

اون 3-4 سال اول رو عشق و حال کرده و بعدش روبه افول رفته تا جایی که زندگی براش به شدت سخت شده
من 3-4 سال اول ده برابر اون سختی کشیدم و بعدش کم کم به دوران معمولی زندگیم رسیدم و از سال 10 ام به بعد وضعیت مالی بنده آرزوی آقای X توی همون 3 - 4 سال دوران عشق و حالشه

هیچ وقت بزور نمیشه خوشبختی رو به کسی کادو داد ، باید براش تلاش منطقی بکنه . تلاش به معنی فکر درسته نه فقط سخت کار کردن

از نظر من کسی بگه نسبت به سرمایم بیشتر از سالی 20% در میارم ، یا هدف خاصی رو دنبال میکنه یا توی رویا سیر میکنه . خبری از سودهای نجومی نیست که شما فکر میکنی میتونه حقوق زیاد بده ولی نمیده :D
شما از کسی که تو کاره بپرس ، بهت میگه چقدر آخرش واس خودش میمونه . شاید کسی که به 4 تا کارمند ماهی 3 تومن جمعا 12 تومن میده ، آخرش خرج در رفته و خالص ماهی 20 تومن هم نمونه ، تازه هم ریسک کرده هم سرمایه گذاشته هم تخصص داره !
واقعا موندم چه حوصله ای دارید اینهمه طومار مینویسید دیویدخان انقدر منفی ننگر اتفاقا پول درشت دوبل و سوبل کردنش آسونتره ضمنا مملکتی که تریلیون تریلیون دلار خروج سرمایه مالی و انسانی داره و هر سال داریم میگیم دریغ از پارسال شما نشستی تورم اعلامیشو درصد میزنی :rolleyes:

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
خوب منم میگم دیگه

چرا فکر میکنید اگر قرار باشه یه عده خوب زندگی کنن یا باید این صد میلیاردو توش خراب کاری کرد که سر شیش ماه از بین بره یا اینکه بگیم مگه من عاشق چشو ابروی طرفم که بهش حقوق خوب بدم وقتی همه کارگرا دارن برا یه قرون دوزار سه شیفت کار میکنن و هیچی از عمرشون متوجه نمیشن تا شصتو پنج سالگی که بازنشسته بشن و تازه از اون به بعد روزی یه مشت قرص بخورن تا بتونن سرپا باشن

اصلا شماها درست میگین
وقتی میگین نمیشه کاری کرد یه عده مثل آدمیزاد زندگی کنن حتما نمیشه دیگه و اصلا شدنی نیست تو ایران یا اگرم بخواد بشه اونوقت سرمایت سر سال نشده کلا از بین میره

یعنی دیگه ساده تر از اینکه پولتو یجا سرمایه گذاری کنی مثل ملک که ارزش پولت کم نشه ولی از سودش هم بیست تا خانواده خوب زندگی کنن بدون اینکه نیاز باشه برات کاری انجام بدن . چطور اینکارو میشه کرد بدون اینکه نیاز باشه سرپرست اون خانواده ها برای شما کاری انجام بدن هر ماه حقوق خوبی به حسابشون واریز بشه ولی اگر بخوان روزی هشت ساعت کار کنن برای شما و سودآوری داشته باشن اونوقت سرمایت نابود میشه و اونا پررو میشن میرن اطلاعات سری شرکتو به رقبا لو میدن و .....

درک نمیکنم چه اجباریه که حتما حداکثر سود آوریو تو بیزنس داشته باشی تا خوشحال بشی که یه بیزنس من بزرگ و موفق هستی
چرا نباید از این خوشحال باشی که بیست تا خانواده چهار نفره یعنی 800 نفر زندگی با کیفیت و سالمی دارن ولی سود خیلی زیاد نداشته باشی

Silveregg

Registered User
لایک‌ها
1,263
این آهنگو گوش کن

چی میشه یه سرمایه دار سعی کنه فقط ده تا خانواده درست تحویل جامعه بده

دوست عزیز دنیا با رمانتیسیسم و با نگاه فانتزی کار نمیکنه . هستی و زندگی به صورت پیشفرض بر اساس عدالت بنا نشده که شما از انسان و سیستم سرمایه داری انتظار اتوپیا داشته باشی. حالا یک نفر اگر سعی میکنه یه بخشی از درامدش رو به هر شکلی به فردی کمک کنه ,نمیشه و نباید بهش درباره میزان و نحوه کمکش خرده گرفت.اون چیزی که شما مد نظرته اتوپیا هست .

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
واقعا موندم چه حوصله ای دارید اینهمه طومار مینویسید دیویدخان انقدر منفی ننگر اتفاقا پول درشت دوبل و سوبل کردنش آسونتره ضمنا مملکتی که تریلیون تریلیون دلار خروج سرمایه مالی و انسانی داره و هر سال داریم میگیم دریغ از پارسال شما نشستی تورم اعلامیشو درصد میزنی :rolleyes:
داداش خداییش من چیزه عجیبی نگفتم
هر سال مالک نمیگه 30% روی رهن مغازه بزار ؟ :p
به والله میگه ، من بدیهیات رو گفتم تازه:D
حالا پول درشت نمیدونم منظورتون چقدره ولی تا اونجایی که میدونم هرچی رقم بالاتر میره بازدهی کمتر و کار سخت تر میشه
یکی با غرفه ذرت اجاره میکنه کل سرمایش 20 میلیونه ، ماهی 3 تومن سودشه . بازدهیش سالی 180 درصده
یکی که سرمایه بیشتری داره کارش تخصصی تره و مدیریتش هم سخت تر

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
چرا فکر میکنید اگر قرار باشه یه عده خوب زندگی کنن یا باید این صد میلیاردو توش خراب کاری کرد که سر شیش ماه از بین بره یا اینکه بگیم مگه من عاشق چشو ابروی طرفم که بهش حقوق خوب بدم وقتی همه کارگرا دارن برا یه قرون دوزار سه شیفت کار میکنن و هیچی از عمرشون متوجه نمیشن تا شصتو پنج سالگی که بازنشسته بشن و تازه از اون به بعد روزی یه مشت قرص بخورن تا بتونن سرپا باشن

اصلا شماها درست میگین
وقتی میگین نمیشه کاری کرد یه عده مثل آدمیزاد زندگی کنن حتما نمیشه دیگه و اصلا شدنی نیست تو ایران یا اگرم بخواد بشه اونوقت سرمایت سر سال نشده کلا از بین میره

یعنی دیگه ساده تر از اینکه پولتو یجا سرمایه گذاری کنی مثل ملک که ارزش پولت کم نشه ولی از سودش هم بیست تا خانواده خوب زندگی کنن بدون اینکه نیاز باشه برات کاری انجام بدن . چطور اینکارو میشه کرد بدون اینکه نیاز باشه سرپرست اون خانواده ها برای شما کاری انجام بدن هر ماه حقوق خوبی به حسابشون واریز بشه ولی اگر بخوان روزی هشت ساعت کار کنن برای شما و سودآوری داشته باشن اونوقت سرمایت نابود میشه و اونا پررو میشن میرن اطلاعات سری شرکتو به رقبا لو میدن و .....

درک نمیکنم چه اجباریه که حتما حداکثر سود آوریو تو بیزنس داشته باشی تا خوشحال بشی که یه بیزنس من بزرگ و موفق هستی
چرا نباید از این خوشحال باشی که بیست تا خانواده چهار نفره یعنی 800 نفر زندگی با کیفیت و سالمی دارن ولی سود خیلی زیاد نداشته باشی
من خداییش درک نمیکنم منظور شما چیه:rolleyes:
شما بیرون قضیه نشستی میگی لنگش کن :p
شما یه توهمی توی ذهنت داری فکر میکنی اگه صاب کار ماهی 1 دونه به کارمنداش میده ، ماهی 10 تا تو جیب خودش میزاره
اما صاب کار ماهی 1 دونه به کارمنداش میده ، ماهی 2 تا تو جیب خودش میزاره . اگه همون کارمندا هم فکر میکنن حقشون خورده میشه میتونن خودشون اون کارو بکنن ( اگه میتونن ! ) و هر 3 تا رو بزارن تو جیب خودشون :D

vlasek

Registered User
لایک‌ها
1,280
داداش خداییش من چیزه عجیبی نگفتم
هر سال مالک نمیگه 30% روی رهن مغازه بزار ؟ :p
به والله میگه ، من بدیهیات رو گفتم تازه:D
حالا پول درشت نمیدونم منظورتون چقدره ولی تا اونجایی که میدونم هرچی رقم بالاتر میره بازدهی کمتر و کار سخت تر میشه
یکی با غرفه ذرت اجاره میکنه کل سرمایش 20 میلیونه ، ماهی 3 تومن سودشه . بازدهیش سالی 180 درصده
یکی که سرمایه بیشتری داره کارش تخصصی تره و مدیریتش هم سخت تر
شما سرمایه کلان داشته باش همه عاشقت میشن و کلی پیشنهاد کوچیک و بزرگ تقدیمت میکنند نتیجه: پول بیشتر= رفاه بالاتر از هر لحاظ
نمونه یکی از رفقای قدیمم چند سال پیش بهش کارخونه سرپا معرفی کردند سر سه ماه کل سرمایه بازگشت میخورد و تنها انتقال امتیاز مالکیت لازم داشت.
کلا کسی که در مقیاسهای خرد کار کرده فکر میکنه در مقیاس کلان نمیشه سودهای آنچنانی گرفت در حالی که کاملا در اشتباهه و صرفا تجربه اندکشو میرسونه!

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
شما سرمایه کلان داشته باش همه عاشقت میشن و کلی پیشنهاد کوچیک و بزرگ تقدیمت میکنند نتیجه: پول بیشتر= رفاه بالاتر از هر لحاظ
نمونه یکی از رفقای قدیمم چند سال پیش بهش کارخونه سرپا معرفی کردند سر سه ماه کل سرمایه بازگشت میخورد و تنها انتقال امتیاز مالکیت لازم داشت.
کلا کسی که در مقیاسهای خرد کار کرده فکر میکنه در مقیاس کلان نمیشه سودهای آنچنانی گرفت در حالی که کاملا در اشتباهه و صرفا تجربه اندکشو میرسونه!
منظور شما از سرمایه کلان چقدره ؟ :rolleyes:

Scrooch

Registered User
لایک‌ها
153
متوجهم منظورمو خوب نگرفتید اگر صرفا رونق جنبه اقتصادی کسب و کار مطرحه قطعا پاسخ میگیرید.
بله گلزار با همین حال و روزش اومد پیش دوست دختر شیرازیش ترافیکی شد بدجور جای سوزن انداختن نبود.
کلا بقول گوگوش معروفیت خیلی پول با خودش میاره!
هرف ما کسب درامد هستش دیگه و اینکه آدمای سلبریتی و مشهور بیان که پشت بندش مردم به خاطر اونا بیان
فک کن نادر بروسلی کلی مشتری جذب میکرد اینکه دیگه گلزاره :D

Scrooch

Registered User
لایک‌ها
153

زحمت + فکر درست + سختی

یعنی این قدر قشنگ نوشتی و دقیقا تمام صحبتای منو کردی که انگار نوشته های خودمه . شاید خیلیا فکر کنن از تو جوب پول خرید زمین اومده
و ما شانسی یه کاری کردیم و این اتفاقات افتاده . بیاید ببینید تو مدیریت رستوران چقدر چالش دارید . چقدر اعصاب خورد کنی دارید
با 100 تا کارگر باید بحث کنید با مشتری بحث کنید نه جمعه دارید نه عید نه تابستون تا 1 شب باید باشی و هزار تا چیز دیگه
سر ساختمون سازی باید با عمله بنا کاشی کار برق کار همش مجادله داشته باشی موهات سفید شه یارو بد قولی میکنه درست کار نمیکنه
وقت تلف میکنه و هزار تا چیز دیگه اینارو نمیبینن میگن خوب این پوله اومده و چقدر خوش شانس بودی

Scrooch

Registered User
لایک‌ها
153

اصلا شماها درست میگین

عزیز دل شما یه جای دیگه ای اصلا . کلااا طرز فکرت غلطه یعنی از بنیان غلطه . شما که میگی 4 نفرو میخوای بهشون 12 میلیون بدی خودش تو مترو 15 در میاره
واقعا دیگه فکر کنم حرفی نمونه

vlasek

Registered User
لایک‌ها
1,280
هرف ما کسب درامد هستش دیگه و اینکه آدمای سلبریتی و مشهور بیان که پشت بندش مردم به خاطر اونا بیان
فک کن نادر بروسلی کلی مشتری جذب میکرد اینکه دیگه گلزاره :D
آره اما ریزه کاریهاشو منظورمه وگرنه میگفتم دنیا جهانبختو از ترکیه بکشون اینجا;)
ی مقدار آدم در جهت اطلاح فرهنگ ملت تلاش کنه بهتره تا که صرفا خود پولو هدف بگیره ...
کلا هدفی که ایرج قادری جهت معروف کردن شخصیت گلزار بعنوان یک الگوی بافرهنگ و منش داشت نقش بر آب شد.

Scrooch

Registered User
لایک‌ها
153
استارتر یه جمع بندی بکنی از پیشنهادات و برداشت های خودت خوبه ببینیم به کجا رسیدی

جمع بندی به این زودی نیست . تجربه من ثابت کرده اولش زمان بزاری مسیر درستو پیدا کنی یه عمر راحتی
و بخوای سریع تصمیم بگیری و سریع اجرایی کنی 90 % به مشکلات وحشتناک بر میخوری
همین شتر مرغو ببین شاید 95 % نمیدونستن صدا یا وحشت صدایی باعث مرگشون میشه
باید کلی تحقیق کنی ببینی اوه اوه پس باید اینارو جایی بزرگ کرد که سر و صدای ناجور نباشه

این یه مثال بود . در باره میگو تحقیق کردم یه مشکل پوستی عجیب ممکن بر بخورن که تلفات وحشتناکی بدن
پس این نیست تو 10 روز به نتیجه برسی . من شخصا برای مشخص کردن سرماره گذاری حد اقل تا فروردین وقت گذاشتم
یعنی باید با 200 نفر صحبت کنی بالا پایین کنی تحقیق زیاددددددددد کنی با علایق خودت ست کنی و بعد استارت بزنی
من سال پیش میخواستم زمین بخرم 4 ماه وقت گذاشتم همه میگفتن چی شد پس ؟ نخریدی ؟ نمیخوای بخری ؟ وقت تلف میکنی
اما این قدر وقت گذاشتم تا یه اکازیون پیدا کردم که تا خریدم 2 ماه بعدش خدا شاهده 4 تومن شد 7 تا 7.5
حالا فکرکن یه زمین میخریدی 7 تومن سال بعد میشد 9 تومن به زور
هیچ وقت تو سرمایه گذاری مخصوصا اگر یکم سنگین هم باشه عجله نکن

ولی تا الان میگو - باشگاه - صادرات پرتقال به اوکراین - واردات لوازم لوکس ماشین از عراق و ... تو ذهنمه
البته کارخونه تن ماهی و تولید لوازم بهداشتی مثل مایع دست شور و اینا هم تو فکرم هست
گرفتن برند قهوه و چایی هم دارم روش تحقیق میکنم

Scrooch

Registered User
لایک‌ها
153
آره اما ریزه کاریهاشو منظورمه وگرنه میگفتم دنیا جهانبختو از ترکیه بکشون اینجا;)
ی مقدار آدم در جهت اطلاح فرهنگ ملت تلاش کنه بهتره تا که صرفا خود پولو هدف بگیره ...
کلا هدفی که ایرج قادری جهت معروف کردن شخصیت گلزار بعنوان یک الگوی بافرهنگ و منش داشت نقش بر آب شد.

ببین من سعی میکنم یه سری چیزارو تقسیم بندی کنم . مثال پول خوب درارم که با دست باز بتونم کمک مالی فرهنگی هنری کنم
شما وقتی به کسی ماهیگیریو یاد بدی میدونی تا اخر عمر میتونه درست زندگی کنه . من اگه یه کلاس بزارم برای 500 نفر که توش راه های
درامدزایی مثلا با 10 میلیون رو آموزش بده . از طریق eCommerce و اینستا و هزار تا چیز دیگه . خودم بهشون سرمایشو بدم و بعد از اینکه
پولو دراوردن سرمایرو پس بدن که بشه رو افراد دیگه سرمایه گذاشت . با این کار شما 500 نفر مستقیم و 2000 نفر غیر مستقیمو از زمین بلند کردی
و اونا هم همین کارو با افرادی مثل خودشون میکنن . حساب کنی میبینی تو 2 سال چه تعداد آدم از بد بختی به وضع مالی خوب رسیدن
یعنی میتونن خونه اجاره کنن بعد مدتی ماشین بخرن و ... پس تو پولرو به دست بیاری تو فضایی متفاوت میتونی اون کارو بکنی

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا