برگزیده های پرشین تولز

با مشتری گدا چه کنیم؟

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,910
درود
بنظرتون با مشتری گدا چی کار باید کرد؟
%80 اونایی که به من سفارش میدن یا میخوان قیمت بگیرن یا آخرش میگن ما کارمندیم حقوق بگیریم پول نداریم! یا طرف پولداره ولی گداس
کلا پیشنهادتون چیه که مشتری گدا اصلا طرف آدم نیاد؟؟
من کارم خدمات سئو هست، میان فقط وقت میگیرن و میرن! طرف حساب نمیکنه مثلا یک کلمه توی گوگل بیاد بالا چقدر هزینه کرده چقدر درآمد و سود داره. سود بالا هم داشته باشن خرج نمیکنن و نمیفهمن تا هزینه نباشه درآمد هم نیست
جالب اینکه همشون بهترین خدمات رو میخوان، مثلا طرف سایت فوق العاده شیک و حرفه ای میخواد براش طراحی بشه، آخر کار میگه گرونه! یا یک کلمه سخت و پر رقیب انتظار داره با چندرغاز پول بیارمش بالا

حالا نه فقط این جنس هم بفروشید ارزون یا گرون، همیشه صد نفر قیمت میگیرن ده نفر خرید میکنن ولی اونا دیگه وقتشون نمیره واسه مشاوره و آنالیز.

کلا چی کار میشه کرد اون قشری که مثل زالو میچسبن به آدم و آخرش میرن کمتر بشن؟؟

و اینکه اصلا ربطی به قیمت ارزون یا گرون نداره.

کلا توی هر کاری چیزی ارزون باشه فکر میکنن مشکل داره! قبلا خدمات رایگان میدادم کسی نمیخواست حتی ریپورتم میکردن! الان همون رو گرون ترین قیمت گذاشتم مشتری براش میاد!! قاعده بازار کلا چیز منطقی نیست ولی خب واسه این که مشتری گدا و سرکاری طرفم نیاد چه کاری بهتره؟

amirradan26

Registered User
لایک‌ها
1,432
به نظرم یک قیمت حدودی به مشتریات بگو (کلمه آسون،متوسط،سخت)
مثلا فلان کلمه ها رو آوردم صفحه یک یا دو برای اینها n تومن گرفتم،
چون سئو قیمت خاصی نداره و برا یک کلمه متوسط یکی با دو تومن سئو میکنه یکی با 50 تومن طرف گشنه باشه نمیاد سمتت

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,211
به نظرم طبیعیه. نوع کارت طوریه که باید زیاد بهت زنگ بزنند و قیمت بگیرند. شاید باید کاری کنی که از کیفیت و نوع خدمات بیشتر آگاه بشن و اینطوری درصد تبدیل به مشتری هم بیشتر بشه!

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,910
به نظرم طبیعیه. نوع کارت طوریه که باید زیاد بهت زنگ بزنند و قیمت بگیرند. شاید باید کاری کنی که از کیفیت و نوع خدمات بیشتر آگاه بشن و اینطوری درصد تبدیل به مشتری هم بیشتر بشه!
نوشتم کلا حتی شما فروشگاه بزنی جنس هم بفروشی بازم از این چیزا خیلی زیاد هست، بیش از حد زیاد، طوری که مینویسن تخفیف خورده که دوباره نکن تخفیف بده :دی

کیفیت و نوع خدمات
نمونه کار های خوب میزارم، از این دیگه بالاتر چی هست؟!

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,055
26366.jpg

تیپ
قیافه گرفتن
کمی فاز <<سرم شلوغه>>
بحث خواستن بکنن خُشک بگو قیمت همینه.. (باید برینی بهشون تا با التماس بات صحبت کنن)
بگو توی دیوار میتونید با قیمت خیلی کمتر آدم پیدا کنید..

تیپ و استایله که تعیین میکنه طرف حداکثر چقدر حاضر میشه خرج بکنه و نه کیفیت کار و ..
تازه جرات هم نمیکنه بات زیاد چونه بزنه...

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,716
مشاهده پیوست 1315142

تیپ
قیافه گرفتن
کمی فاز <<سرم شلوغه>>
بحث خواستن بکنن خُشک بگو قیمت همینه.. (باید برینی بهشون تا با التماس بات صحبت کنن)

تیپ و استایله که تعیین میکنه طرف حداکثر چقدر حاضر میشه خرج بکنه و نه کیفیت کار و ..
تجربه شخصی خودم
به این نتیجه رسیدم هر چی از سر خودت بازشون کنی بیشتر حس میکنن بهت نیاز دارن

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,055
مشاهده پیوست 1315142

تیپ
قیافه گرفتن
کمی فاز <<سرم شلوغه>>

نکته مهم : بدون ظاهر پرفکت , حرف آدم خریدار نداره..
ظاهر ما , سلاح ماست..

ََA-brand

Registered User
لایک‌ها
256
درود
بنظرتون با مشتری گدا چی کار باید کرد؟
%80 اونایی که به من سفارش میدن یا میخوان قیمت بگیرن یا آخرش میگن ما کارمندیم حقوق بگیریم پول نداریم! یا طرف پولداره ولی گداس
کلا پیشنهادتون چیه که مشتری گدا اصلا طرف آدم نیاد؟؟
من کارم خدمات سئو هست، میان فقط وقت میگیرن و میرن! طرف حساب نمیکنه مثلا یک کلمه توی گوگل بیاد بالا چقدر هزینه کرده چقدر درآمد و سود داره. سود بالا هم داشته باشن خرج نمیکنن و نمیفهمن تا هزینه نباشه درآمد هم نیست
جالب اینکه همشون بهترین خدمات رو میخوان، مثلا طرف سایت فوق العاده شیک و حرفه ای میخواد براش طراحی بشه، آخر کار میگه گرونه! یا یک کلمه سخت و پر رقیب انتظار داره با چندرغاز پول بیارمش بالا

حالا نه فقط این جنس هم بفروشید ارزون یا گرون، همیشه صد نفر قیمت میگیرن ده نفر خرید میکنن ولی اونا دیگه وقتشون نمیره واسه مشاوره و آنالیز.

کلا چی کار میشه کرد اون قشری که مثل زالو میچسبن به آدم و آخرش میرن کمتر بشن؟؟

و اینکه اصلا ربطی به قیمت ارزون یا گرون نداره.

کلا توی هر کاری چیزی ارزون باشه فکر میکنن مشکل داره! قبلا خدمات رایگان میدادم کسی نمیخواست حتی ریپورتم میکردن! الان همون رو گرون ترین قیمت گذاشتم مشتری براش میاد!! قاعده بازار کلا چیز منطقی نیست ولی خب واسه این که مشتری گدا و سرکاری طرفم نیاد چه کاری بهتره؟
اونقدر از این مشتری ها داشتم , که بی حساب و کتاب
خرید میکنن و فاکتور هم میخوان و تا بیان پرداخت کنن حداقل 10 روز زمان سپری میشه. هر روز یک پیام میدن یا چند روز یه بار تا فقط زمان سپری بشه که از یاد بره و...
یا خیلی چونه میزنن که قیمت رو بیارن پایین بعد خبری ازشون نمیشه
کلا بنظرم وبمستر جماعت 5 10 تا مشتری حسابی داشته باشه تا 100 تا که معلوم نیست خواسته هاشون چیه

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
ملت ایران همینن چونه زنها و تخفیف بگیران حرفه ای هستند من مثلا جنس زیاد دیوار میفروختم طرف پشت تلفن یا چت یه تخفیف میگرفت میومد حضوری بازم تخفیف میخواست
قلقش اینه یه حاشیه سودی برا خودت تعیین کنی قیمت بالاتر بزنی بازارگرمی و تبلیغاتتو بیشتر کنی و رو همون حاشیه سود مانور بدی نه کمتر و به مشتری حس برنده شدن تو معامله رو القا کنی

dooste.man83

Registered User
لایک‌ها
7,352
این قضیه اصلا ربطی به خریدار نداره ... در جامعه همه جور آدمی هست از کلاه بردار و دزد و مردم آزار و بیکار تا آدم خیر و حسابی و پولدار ... و با همشون هم برخورد خواهید داشت
فروشنده باید روانشناس خوبی باشه و سعی کنه تجربه بالا بدست بیاره و هم در زمینه کار خودش اطلاعات کامل داشته باشه ( چه قیمت چه فنی ) و هم چند تا کتاب در زمینه طریقه جذب مشتری و بازاریابی و چند کتاب رواشناسی هم مطالعه کنه
در این صورت مشتری وقتی شروع به صحبت میکنه شما میفهمی خریدار هست یا اومده قیمت بگیره بره و دنبال چه سطحی از خدمات هست و با چه حدود قیمتی
و اگر دیدی مشتری واقعی هست حالا میتونی با اطلاعات فنی که از کارت میدی و تکنیک های جذب مشتری طرف رو وادار کنی از شما خرید انجام بده حتی با هزینه ی بالاتر از رقبا
البته که ظاهر موقر و طرز صحبت مناسب و دفتر مناسب هم به شما کمک میکنه که مشتری اول کار متوجه باشه با چه جور جایی طرف هست
ولی اینکه طلب کارانه و بی ادبانه و از نگاه بالا به پایین با طرف صحبت کنی هیچ وقت مشتری واقعی از همچین فروشنده ای خرید نمیکنه ( مگر اینکه احساس حقارت داشته باشه )
خود من اگر موقع خرید فروشنده اینحوری برخورد کنه هم ازش خرید نمیکنم هم خیلی با لحن بدتر جوابش رو میدم تا ادب بشه

Last edited:

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,910
دوستان، بنظرتون چطوری میشه با شرکت ها کار کرد، یعنی شرکت ها رو جذب خودم کنم تا مردم عادی، بنظر میرسه فقط مردم عادی با سرچ کلمات مربوط به سفارش سئو دنبال این خدمات میرن، شرکت ها سرچ نمیکنن مستقیم طرفشون رو پیدا میکنن! مگرنه من از سایت های قوی بالاترم، الان که دارم مینویسم رتبه سایت از برند های مشهور و قدیمی بالاتره ولی مشتری نیست یا اگر هم بیان گشنه و گدا هستن واسه من درآمد نمیشن حتی پول خرد.
بنظرتون چطوری با شرکت ها میشه کار کرد؟
یه شرکت طراحی سایت میشناسم با بازاریاب کارش پیش میره یعنی یه داف خوشگل رو میفرسته توی شرکت ها یا باهاشون تماس میگیره جذبش بشن شرکت ها رو تبدیل به مشتری میکنه!!
خب بجز بازاریابی به این شکل، راه دیگه ای هست؟

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,910
لطفا شما کل کاری که میتونید انجام بدید را برای من بفرستید
تمام کار من هر چی که مربوط به سئو هست. یعنی کلمه کلیدی رو مستقیم بیارم بالا.
البته کار هایی مثل طراحی سایت خودم انجام نمیدم.
اینجا، لیست خدمات قرار دادم.

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,910
تمام کار من هر چی که مربوط به سئو هست. یعنی کلمه کلیدی رو مستقیم بیارم بالا.
البته کار هایی مثل طراحی سایت خودم انجام نمیدم.
اینجا، لیست خدمات قرار دادم.
مشاوره سئو، اومدم رتبه یک گوگل :p
8-1-2023

8-1-2023-png.1315839

از شرکت ها مشتری خوب بیارید پورسانتش رو بگیرید، از مشتری گدا خسته شدم

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,211
مگه تو تهرانی که زدی پونک تهران
ضمنا سعی کن یک شماره ثابت بزنی. میشه برای خونه یک خط گرفت و دایورتش کرد روی گوشی.
خود منم که شاپ دارم یک شماره ایرانسل زدم ولی مشتری های تو فرق میکنند. مخصوصا اینکه دنبال مشتری پولدارتر و شرکتی هستی.

Last edited:

XPgame

Registered User
لایک‌ها
52
بنظر شخص من که با کلی مشتری سر و کله زدم نهایت اینه تعارف نزدن و مستقیم صحبت کردن، مشتری قرار باشه بخره می‌خره نیازی نیست من توضیح بدم چرا قیمت انقده و صادقانه بهشون می‌گم امکان پایین آوردن قیمت وجود نداره.

diordior

مدیر بازارچه صوتی وتصویری*فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,432
به مشتری نگیم گدا
کمی روی دایره لغاتمون بیشتر کار کنیم
وقت برای یادگیری روش های بهتر بازاریابی و ارائه محصول بزاریم
به مشتری توهین نکنیم

به نظرت کسی بیاد تاپیکت رو بخونه ،اگر زمانی نیاز به خدمات شما سئو داشته باشه یاد آوری این تاپیک براش حالت مثبت داره یا منفی ؟

managermd

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
232
بالا