برگزیده های پرشین تولز

با یک ایده آمده ام

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
نیروهای کشش و فشار :general507:
البته معمولا با نیرو بکار نمیره. مثلا میگن فلان عضو تحت کشش یا فشاره
آخه اون تنشن یا تنسایل فورسی که ما استفاده میکنیم، همیشه کشش نیست. خمش و کا هر نوع تنشنی :D رو شامل میشه.
مثل این سنسورها
http://www.sika.net/en/products/tes...-and-compression-force-sensor-type-ftstm.html

پ.ن: کلا مثل ضرب المثل های ترکی، قابل ترجمه به فارسی نیست :general405::general304:
پ.ن2: من یه دوست ترک دارم، وقتی میگیم "تورک متر" ناراحت میشه، میگه بگید گشتاورسنج :general405::general404:

هومان هرمزدی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
اگر این همه زمان و وقت رو میذاشتید سر یه کار و ثانیه ای یک تومان میگرفتید، بعد از شش ماه میشد با درآمد اعضای این تاپیک یه نیروگاه خورشیدی زد و با سودش همینجوری گسترشش داد

میدونستید بام خورشیدی چیه؟ در بعضی از مناطق نیمه کویری ایران میشه با برپایی چادرهای خورشیدی (سلولهای خورشیدی به هم چسبیده که با پایه در ارتفاع 4 تا 6 متری زمین قرار میگیرند) یکسری زمین قابل کشت ایجاد کرد

میشد از نیروی برق تولیدی برای شیرین سازی آب استفاده کرد و مزارع رو آبیاری کرد...
تازه اختلاف دمای اون منطقه باعث ایجاد بادهای منطقه ای میشد که باز از اون هم میشد انرژی تولید کرد...

نمیدونم چرا دانش سلول های خورشیدی در ایران نادیده گرفته میشه؟ این همه از آلودگی شهرها و هوای ایران حرف میزنیم باز برای تولید نیروی برق نیروگاه گازی میزنن

Ace...!

Registered User
لایک‌ها
3,083
آخه اون تنشن یا تنسایل فورسی که ما استفاده میکنیم، همیشه کشش نیست. خمش و کا هر نوع تنشنی :D رو شامل میشه.
مثل این سنسورها
http://www.sika.net/en/products/tes...-and-compression-force-sensor-type-ftstm.html

پ.ن: کلا مثل ضرب المثل های ترکی، قابل ترجمه به فارسی نیست :general405::general304:
پ.ن2: من یه دوست ترک دارم، وقتی میگیم "تورک متر" ناراحت میشه، میگه بگید گشتاورسنج :general405::general404:

اصولا تو این زمینه از تعریف عمومی تنش (stress) استفاده میشه. تنش عمودی هم کششی رو شامل میشه که مثلا یه میله رو از دو طرفش بکشی، هم کششی که ناشی از خم کردن میله توش ایجاد میشه. فکر میکنم با استفاده از مفهوم تنش و حالا تاثیرش تو سنسور (با فشار کار میکنه یا پیزو یا هرچی) نیرو رو میخونن.

پ.ن: فکر کنم واسه همین تو فارسی تورک مینویسن که به کسی بر نخوره:D

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
عملا پس کاری نمیشه کرد تو این مملکت نه؟ o_O
این خود کشورهای پیشرفته چیکار میکنن در برابر چین که محصولات به ارزونترین قیمت تولید میکنه؟ خودشونم ک بیکار میشن وقتی بدن چین بسازه؟

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

این پست آرش جونم رو ندیده بودم :oops: ببخشید :general709:

کشور های پیشرفته، تکنولوژی پیشرفته دارند که هزینه های گرون تولید رو جبران میکنه.
چین و سنگاپور و هند، هیچوقت نمیتونن در بازار محصولات های تک امریکا و آلمان و انگلیس و فرانسه وارد بشن... وقتی یچیزی تکنولوژی پیشرفته داشته باشه، حاشیه سودش بسیار بالاست. یعنی 50 هزار دلار هزینه تولیدشه و 5 میلیون دلار قیمت فروشش ... حالا فرض کن هزینه تولید این چیز برای چین بجای 50 هزار دلار، 5 هزار دلار باشه. این 45 هزار دلار، عملا روی قیمت فروش 5 میلیون دلاری، هیچ تاثیری نداره. خریدار هم در این موارد بیشتر از قیمت، کیفیت براش مهمه

خیلی از محصولاتی که الان در چین تولید میشه، تکنولوژیش در اختیار چین نیست. چینی ها فقط خط تولید هستن و دست سازنده، مغز سازنده در امریکاست:D

Hamid_KK

Registered User
لایک‌ها
6,657
جا داره اینجا داستانی تعریف کنم به نقل از مرحوم دمو رحمت الله علیه

به گقته این بزرگوار افتک 8 جشم دارد, دو چشم در جلو, دو چشم در بالای سر, دو چشم در پشت سر و دو چشم در سمت چپ
در سمت راست خود چشمی ندارد برای همین همیشه تمایل به چپ دارد و به راه راست نمیرود. به علت نداشتن دید, او همیشه دو محافظ در سمت راست خود فرار میدهد. یکی از محافظین جهود هست و دیگری مسلمان. (اینهایی که میگویم همه مکتوب هست و میتوانید برید تحقیق کنید همه اینها در کتاب اسرار الافتک به قلم شیوای مرحوم دمو نوشته شده است.)
دمو می گوید برای نابودی شرارت افتک فقط از سمت راست می توان به وی نفوذ کرد و او را از بین برد. محافظ مسلمان در ماه مبارک رمضان می رود افطار می کند و فقط محافظ جهود باقی می ماند. به محافظ جهود 3 عدد پانصد یورویی که داخل پاکت قرار داده اید میدهید, محافظ پول را می گذارد در جیبش و می رود کنج دیوار و میگوید"أنا لا أسمع ولا أرى" و بعد از سمت راست به افتک نزدیک می شوید و مثلث را نگه می دارید و L2 را تند تند میزنید تا با ضربه های قدرتی افتک رو نابود کنید :general206:

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,189
جا سازی چی پی اس در ماشین گزینه مناسب تریه بنظرم.

world15

Registered User
لایک‌ها
837
الان موبایل گم میشه نمیشه دزدو پیدا کرد چ رسه ماشین. اینهمه ماشینای مدل بالا دزدگیر و قفل فرمون دارن و اکثرم داخل پارکینگ میذارنشون. اون بنده خدایی هم ک ماشین از رده خارج داره شاید اصلا گوشی اندرویدم نداشته باشه :general307:

obamast

Registered User
لایک‌ها
6,561
فقط ماشین های سطح پایین ایران و چینی را میتونن راحت بدزدن
همین پژو 206 چقدر راحت دزدها با یک دیلم میزنن بالا قاب پنجره در قفلش باز میشه

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
فقط ماشین های سطح پایین ایران و چینی را میتونن راحت بدزدن
همین پژو 206 چقدر راحت دزدها با یک دیلم میزنن بالا قاب پنجره در قفلش باز میشه
اره کلیپش هم هست...

من ماشینمو اصلا یک ثانیه هم بیرون نمیذارم..همین ک میام خونه سریع میبرمش پارکینگ
اما با همین وجود یه دو سه بار جلوی دانشگاه گذاشته بود...سپرشو مالونده بودن یه ذره :cool:
چند روز بعد نگاه میکنی..میبینی عه:general509: فلان جای ماشینتو مالوندن:general401:

206 های جدید/ مدل 94 به بعد که دارای سیستم برق اکومکس هستند..سیستم اخطار سرقت دارن...اگه با ریموت قفل کنی ..دیگه نمیتونی با کلید بازش کنی و آژیر میزنه..حالا نمیدونم اگه در رو به زور باز کنن و ... داستان چی میشه!

obamast

Registered User
لایک‌ها
6,561
اره کلیپش هم هست...

من ماشینمو اصلا یک ثانیه هم بیرون نمیذارم..همین ک میام خونه سریع میبرمش پارکینگ
اما با همین وجود یه دو سه بار جلوی دانشگاه گذاشته بود...سپرشو مالونده بودن یه ذره :cool:
چند روز بعد نگاه میکنی..میبینی عه:general509: فلان جای ماشینتو مالوندن:general401:

206 های جدید/ مدل 94 به بعد که دارای سیستم برق اکومکس هستند..سیستم اخطار سرقت دارن...اگه با ریموت قفل کنی ..دیگه نمیتونی با کلید بازش کنی و آژیر میزنه..حالا نمیدونم اگه در رو به زور باز کنن و ... داستان چی میشه!

راه حلش اینه که ایران فرغون دزدهای سابقه دار استخدام کنه برای تست باز کردن درها اینقدر ماشین 206 درها را تقویت کنن تا هیچ دزدی نتونه باز کنه

world15

Registered User
لایک‌ها
837
ایران اگه دزد بگیر بود ک حال و روزمون این نبود طرف میره دزدی اثر انگشتم میان نمونه برداری میکنن ولی همونم نمیتونن بگیرن. باید اول اثر انگشت همه رو الکتریکی ثبت کنن:general307:

بالا