برگزیده های پرشین تولز

بحث و گفتگو پیرامون خدمات بانکی

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,906
دوستان ، یه پولی واریز شد به حسابم، ای بام ثبت نام کردم که صورتحساب ببینم کی بوده
صورتحساب بانکی که روی ای بام نشون من داد هیچی نداره، کد پیگیری، زمان و چند تا جزئیات مزخرف رو نشون میده بجای اصل کار، من میخوام بدونم شخص واریز کننده چه اسم و هویتی داشته و شماره حسابش چی بوده، ای بام باید نشون بده ولی چیزی نداره!
چطوری این مشکل رو حل کنم؟
:rolleyes: کسی اطلاع نداره؟

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,906
دوستان، قبلا یه پولی اومد به حسابم ولی نمیدونستم از کجاست، ای بام برسی کردم اسم طرف رو بهم داد، خب در شرایطی که نیاز هست اسم طرف مقابل به چه درد میخوره وقتی نمیشناسمش؟
چطور میشه هویت واریز کننده و هویت افراد در گردش حساب رو متوجه شد و باهاشون تماس گرفت؟ اینجا دیگه شماره تلفن نباید حریم خصوصی باشه مثل دسترسی 118 که حریم خصوصی نداره
شاید کسی از بابت کاری واریز کرده و تماس نگرفته بره شکایت کنه بگه پول ریختم و چیزی نگرفتم
یا شاید واریز فیشینگ، کلاهبرداری و پول شویی باشه
خب در همچین شرایطی چطور میشه اطلاعات تماس واریز کننده رو گرفت و قبل از اینکه کار به موارد تحدید برانگیز و علیه امنیت برای هر دو طرف برسه مشکل رو حل کرد(قانون، شکایت و مواردی که گفتم)

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
دوستان، قبلا یه پولی اومد به حسابم ولی نمیدونستم از کجاست، ای بام برسی کردم اسم طرف رو بهم داد، خب در شرایطی که نیاز هست اسم طرف مقابل به چه درد میخوره وقتی نمیشناسمش؟
چطور میشه هویت واریز کننده و هویت افراد در گردش حساب رو متوجه شد و باهاشون تماس گرفت؟ اینجا دیگه شماره تلفن نباید حریم خصوصی باشه مثل دسترسی 118 که حریم خصوصی نداره
شاید کسی از بابت کاری واریز کرده و تماس نگرفته بره شکایت کنه بگه پول ریختم و چیزی نگرفتم
خب در همچین شرایطی چطور میشه اطلاعات تماس واریز کننده رو گرفت و قبل از اینکه کار به موارد تحدید برانگیز و علیه امنیت برای هر دو طرف برسه مشکل رو حل کرد(قانون، شکایت و مواردی که گفتم)
سلام
من شخصا اگر شرایط مشابه شما برام پیش بیاد بصورت حضوری میرم تو شعبه و مسئله رو با کارمند بانک درمیون میذارم . درنهایت اون پولی رو هم که به حسابم اومده به حساب مبدا برگشت میزنم و رسید واریز وجه رو تا یه مدت پیش خودم نگه میدارم .
تو این حالت حتی اگر کسی قصد سوءاستفاده از حساب بانکی شمارو داشته باشه با توجه به اینکه پول رو به حساب مبدا برگشت زدی مشکل خاصی برات پیش نمیاد .
ضمنا بعید میدونم کارمند بانک اطلاعات تماس طرف رو دراختیار شما بگذاره چون قانونا شما باید نامه از مراجع قضایی داشته باشی .
شما قضیه رو به کارمند بانک هم بگی احتمال زیاد میگه پول رو به همون حساب برگشت بزن وسلام.
این نظر من بود . شاید بقیه دوستان اطلاعات مفیدتری داشته باشن .

ali_2021

Registered User
لایک‌ها
800

توی گردش ببینید نحوه واریز چی بوده.اگر کارت به کارت هست ببینید کدوم بانک برید بانک صادر کننده موضوع رو مطرح کنید با صاحب کارت واریز کننده تماس میگیرند و مشخص میشه قضیه چیه.
اگر واریز به صورت نقدی باشه هم که مشخص از کدوم شعبه بوده و میتونید تماس بگیرید و ...
پایا و ساتنا هم شماره شبا اون شخص هست بازم همون روند کارت رو داره ...

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
کارت اعتباری بانک سامان رو چطور میشه گرفت؟ قبلا یه صفحه داشت الان پیداش نمی کنم. فقط تو سایت شرکت پست این هست
ملت یه مانی کارت داره انگار باید اول یه سپره کوتاه مدت ارزش با سود 0.01 درصد (نزدیک صفر، 100 تومن برای 1 میلیون) باز کنی بعد 2 تا 5 برابر معدل 3 ماهه اعتبار میدن

.انگار اون سپرده ارزش 0.01 درصد رو برداشتن تو سایتش نوشته "2 برابرمجموع معدل سه‌ماهه حسابهای جاری و کوتاه مدت"

Last edited:

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,681
کارت اعتباری بانک سامان رو چطور میشه گرفت؟ قبلا یه صفحه داشت الان پیداش نمی کنم. فقط تو سایت شرکت پست این هست
ملت یه مانی کارت داره انگار باید اول یه سپره کوتاه مدت ارزش با سود 0.01 درصد (نزدیک صفر، 100 تومن برای 1 میلیون) باز کنی بعد 2 تا 5 برابر معدل 3 ماهه اعتبار میدن

.انگار اون سپرده ارزش 0.01 درصد رو برداشتن تو سایتش نوشته "2 برابرمجموع معدل سه‌ماهه حسابهای جاری و کوتاه مدت"
کارت اعتباری وینسا( پنج میلیونی)

فقط باید مدارکی دال بر درآمد بالای سه میلون در ماه ارائه بدی... :general304:

ارزشش نداره، دنبالش بری...

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
تو فرم افتتاح حساب یه جا نوشته چه کسایی از حساب برداشت کنن. این چطوریه؟ اسم 2 نفر وارد شه هر دو می تونن از حساب برداشت کنن؟ هر کدوم می تونن تمام موجودی رو برداشت کنن؟ برداشت چطوریه؟

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,681
تو فرم افتتاح حساب یه جا نوشته چه کسایی از حساب برداشت کنن. این چطوریه؟ اسم 2 نفر وارد شه هر دو می تونن از حساب برداشت کنن؟ هر کدوم می تونن تمام موجودی رو برداشت کنن؟ برداشت چطوریه؟
حساب مشترک
شرایطش خودت اعلام مکنید به بانک چطوری باشه

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
این مالیات بر عایدی دیگه که تو توئیت های سهام یاب نوشتن چه صیغه اییه. 6 ماه تو بانک باشه 60 درصد سودش رو بدیم؟ نه زیاد ارزش پولمون زیاد میشه. بیان اصلا کل پول و سود رو ببرن

امروز بحث مالیات بر عایدی از هر زمان دیگری به شدت جدی شده . سود سپرده کمتر از 6 ماه 60درصد ، 6ماه تا یک سال 40درصد و بیشتر از یک سال 20درصد مالیات !

----------------------------------------------

2 سال پیش من 15 میلیون تو بانک داشتم معادل 4000 دلار بود، الان معادل 1350 دلار هست. یعنی 5 میلیون و 60 هزار تومنِ 2 سال پیش، حدود 10 میلیون تومن از ارزش پولم کم شده. الان دولت عایدی من رو میده؟:mad:

Last edited:

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,681
مسدود شدن ، حسابهای بدون کد شهاب

بخشنامه جدید بانک مرکزی به بانک‌ها
حساب‌های بانکی فاقد کد شهاب مسدود میشوند

بر همین اساس باید نام، نام خانوادگی، کد ملی، شماره شناسنامه، آدرس منزل، شماره تماس، شغل و … از مشتریان که برای آن‌ها کد شهاب در شبکه بانکی به دلیل نقص اطلاعات صادر نشده، اخذ شود تا کد شهاب صادر و حساب بانکی به کارکرد ادامه دهد و در غیر این صورت حساب بانکی مسدود خواهد شد

کد شهاب، شناسه‌ای ۱۶ رقمی یکتا و ضروری به شمار می‌رود که برای سهولت در خوانایی به صورت گروه‌های چهار رقمی تقسیم شده است

مشتریان بانکی که نقص اطلاعات دارند و کد شهاب دریافت نکرده‌اند باید با مراجعه به شعبه محل افتتاح حساب بانکی نسبت به تکمیل اطلاعات هویتی و دریافت کد شهاب اقدام کنند.

http://www.ibena.ir/news/99094/
نحوه استعلام کد شهاب

سایت زیر، وارد کردن کد ملی

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,906
رمز دوم چطوری فعال میشه؟
*737*60 # میزنم میگه کد ارسال شد
چیزی هم نمیاد
فعال سازی میرنم میگه کد ارسال شده رو بزن
هیچی هم نیومده

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,681

استفاده از رمز دوم (پویا) یکبار مصرف( خریدهای اینترنتی، پرداخت قبض، خرید شارژ،...) از اول دی ماه 1398 اجباری شد

END1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
46
درود.دوستان ایا برای ریختنه پول نقد به یک کارت با مراجعه به بانک.حتما باید اگر کارت عابر ماله بانک ملی بود به شعبه ملی مراجعه بشه؟ یا مثلا شعبه ملت هم بری میریزه؟

ARIAEI

Registered User
لایک‌ها
51
درود.دوستان ایا برای ریختنه پول نقد به یک کارت با مراجعه به بانک.حتما باید اگر کارت عابر ماله بانک ملی بود به شعبه ملی مراجعه بشه؟ یا مثلا شعبه ملت هم بری میریزه؟
سلام با حواله پایا در همه بانکها میتونید واریز کنید

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,681
تجربه دو سال پیش
بانک ملی با داشتن شماره کارت طرف، میشه واریز نقدی بهش داشت

اما بانک ملت اعلام کرد چنین خدمتی نداره

شاید الان این خدمت بانک ملت داشته باشه بعد دوسال پیشرفت کرده باشه

satansilent

Registered User
لایک‌ها
81
دوستان دستگاه کارت خوان برای مغازه بهتره تو کدوم حساب و از کدوم بانک باشه؟

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,681

END1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
46
تجربه دو سال پیش
بانک ملی با داشتن شماره کارت طرف، میشه واریز نقدی بهش داشت

اما بانک ملت اعلام کرد چنین خدمتی نداره