• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

بحث و گفتگو پیرامون خدمات بانکی

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,050
سلام دوستان
من امروز برای اولین بار اقدام به استفاده از انتقال وجه با سیستم پایا کردم.
از اینترنت بانک انصار.
در طی مراحل شماره حساب شبای حساب مقصد رو خواست که وارد کردم ولی در پایان یه رمز دوم خواست که برای این رمز دوم هرچی وارد کردم گفت نامعتبر است.
یعنی رمز خرید اینترنتی که بهش رمز دوم هم گفته میشه رو وارد کردم ولی نشد!!!
از دوستان کسی میونه منظور سیستم از این رمز دوم چی هستش؟
پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم.

رمز دوم برای امنیت بیشتر است؛ مثلا اگه کسی به حساب شما نفوذ کرد و خواست جابجایی پول انجام بده اگه این رمز دوم نداند نمی تواند جابه جایی پول انجام بده

فعال کردنش در هر بانکی با بانک دیگه فرق میکنه

در بعضی از بانکها خودتون غیر حضوری می تونید تعریف کنید ؛ در بعضی از بانکها هم باید برید شعب و فرم پر کنید تا فعال بشه

خودش باز دوحالت می تونه داشته باشه

1) رمز دوم ثابت : همیشه یک عدد خاص است
2) رمز دوم متغییر : رمز یکبار مصرف و تصادفی است که به محض در خواست انتقال و جابجایی پول ؛ از طرف بانک به شماره موبایلی که دادید اس ام اس میشه تا در کادر مربوطه وارد کنید( امنیتش هم بیشتر ؛چون سارق و هکر و .. که به حسابتون نفوذ کنه و بخواد جابجایی و انتقال پول انجام بده باید به سیم کارت موبایلتون هم دسترسی داشته باشه تا بتونه این رمز دوم به دست بیاره)

مشتری گرامی، در انجام عملیات انتقال وجه عادی، پایا و ساتنا، منظور از رمز دوم، رمز دوم اینترنت بانک است که از طریق شعبه قابل دریافت می باشد. لازم به ذکر است این رمز، با رمز دوم کارت(رمز خرید اینترنتی) متفاوت است

از طریق کد #763* آنی بانک انصار هم می توانید رایگان و مجانی کارهای بانکیتون انچام دهید

Last edited:

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,050
حذف درگاه پرداخت اینترنتی بانکها از اول آبان ماه
یکپارچه سازی کلیه پرداخت های اینترنتی از طریق «شاپرک» /دامنه شرکت های psp زیردامنه شاپرک می شوند

کلیه پرداخت های اینترنتی تا آذر ماه سال جاری در شبکه الکترونیکی پرداخت کارت «شاپرک» متمرکز شده و تراکنش های مذکور صرفا از این طریق شاپرک یکپارچه سازی می شود. بنابراین از این پس، کلیه پرداخت اینترنتی شامل خرید کالایا خدمات و پرداخت قبض در شبکه شتاب از طریق بانک ها متوقف خواهد شد

تسویه حساب با پذیرندگان در پایان روز مالی انجام و با توجه به نوع فعالیت سایت یا فروشگاه اینترنتی، حجم تراکنش ها و توافقات بین پذیرنده با شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت (PSP)، وجه آن حداقل در اولین سیکل پایا، در روز مالی بعد از آن پرداخت می گردد.

همچنین به منظور جلوگیری از تخلف و کاهش امکان سوء استفاده، بخصوص جلوگیری از هک اطلاعات دارندگان کارت با روش هایی مانند فیشینگ (Phishing) که متداول ترین روش سوء استفاده است، کلیه صفحات پرداخت اینترنتی تحت دامنه شاپرک به آدرس shaparak.ir تعریف خواهند شد.

به عبارت ساده، دارنده کارت هنگام ورود اطلاعات کارت خود باید دقت نماید و مطمئن شود که صفحه مورد نظر یکی از زیر دامنه های این سایت بوده و به شکل https://PSPname.shaparak.ir1 است. این صفحات از SSL معتبر به نام شبکه الکترونیکی پرداخت کارت «شاپرک» استفاده می نمایند.

sourena_8888

Registered User
لایک‌ها
68
دوستان ، ببخشید این سوال رو دوباره اینجا هم مطرح میکنم . جایگاه این سوال این تاپیک خوب هست ....

در بانگ گردشگری ، حداقل میزان سپرده برای دریافت سود روزشمار چقدره ؟ .... و آیا درسته که سپرده برای ماه اول بلوکه میشه در این بانک ؟

همین سوال رو در مورد بانک آینده هم دارم ...

farzad.sadeshi

Registered User
لایک‌ها
898
دوستان ، ببخشید این سوال رو دوباره اینجا هم مطرح میکنم . جایگاه این سوال این تاپیک خوب هست ....

در بانگ گردشگری ، حداقل میزان سپرده برای دریافت سود روزشمار چقدره ؟ .... و آیا درسته که سپرده برای ماه اول بلوکه میشه در این بانک ؟

همین سوال رو در مورد بانک آینده هم دارم ...

اکثر بانکهایی که میزنند روز شمار همینکارو میکنند

مثلن ما بانک سینا میزنه روزشمار 20 درصد بعضی شعبه ها اما بعد که حساب و باز میکنن بهشون میگند اینکارو میکنند
رییس شعبه ما گفته کار درستی نیست و بهشون بگید از بعد از 1 ماه مشمول سود میشه سپرده

90 درصد بانکها روزشمارشون همین معناست

shahroodnet

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
78
وام ٧ تومني خودروي بأنك ملت رو ميشه فروخت؟ ايرانخودرو كه پيش فاكتور نميده سايپا هم پرايدي كه تو بازار ١٦ تومنه رو ١٧.٥ ميده ٦٠ روزه!

Obaydok

Registered User
لایک‌ها
969
دوستان کدوم بانکا برا بالای 15 سال سپرده سرمایه گذاری دارن! من هر جا رفتم میگن باید 18 سال باشی

Obaydok

Registered User
لایک‌ها
969
دوستان کدوم بانکا برا بالای 15 سال سپرده سرمایه گذاری بلند مدت دارن! من هر جا رفتم میگن باید 18 سال باشی!

roohroba

Registered User
لایک‌ها
0
سلام. امروز یه موقعیت پیش اومد: توی بانک یه نفر یه چک آورده بود که نقد کنه، در وجه حامل بود، پشت نویسی هم شده بود ولی طرف اصل کارت ملی نداشت و از من خواست که چک را براش نقد کنم که کارت داشتم؛ منم پشت نویسی کردم و اون پولشو گرفت! حالا سوال برام پیش اومده که این کار خطرناک و نسنجیده بوده و ممکنه مشکلی پیش بیاد؟ البته کارمند بانک دو تا امضا کنار هم ازش گرفت و پولو داد.

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
سلام. امروز یه موقعیت پیش اومد: توی بانک یه نفر یه چک آورده بود که نقد کنه، در وجه حامل بود، پشت نویسی هم شده بود ولی طرف اصل کارت ملی نداشت و از من خواست که چک را براش نقد کنم که کارت داشتم؛ منم پشت نویسی کردم و اون پولشو گرفت! حالا سوال برام پیش اومده که این کار خطرناک و نسنجیده بوده و ممکنه مشکلی پیش بیاد؟ البته کارمند بانک دو تا امضا کنار هم ازش گرفت و پولو داد.
بله خب کار اشتباهی کردید. شما که طرفو نمیشناسید و ازش آدرسی هم ندارید، اگر چک مشکلدار باشه میان از شما میپرسن این چک رو از کی گرفتی، اگر نشونه ای از طرف نداشته باشید برای شما مشکل بوجود میاد

newguy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
الان میشه از بانک مهر (همون موسسه خودمون) اینترنتی یا با کارت به کارت، به بانکهای عضو شتاب پول انتقال داد؟

m_2t_ab

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,026
الان میشه از بانک مهر (همون موسسه خودمون) اینترنتی یا با کارت به کارت، به بانکهای عضو شتاب پول انتقال داد؟

از بانک های شتاب می تونید به حساب موسسه مهر واریز کنید (از سایت خود موسسه) ولی برعکسش ممکن نیست.

nima-1390

Registered User
لایک‌ها
16
سلام دوستان
نظرتون راجع به موسسه ثامن الحجج چیه؟
روز شمار 21.5 درصد میده
از نظر اعتبار چطور موسسه ایه؟

Last edited:

Soroush-S

Registered User
لایک‌ها
523
من 1.5 میلیون 5 ساله گذاشته بودم بانک کشاورزی . الانم پول لازم دارم . میتونم برم حساب ببندم؟

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
بسته به مدت باقی مونده یه مقداری کم میکنن ازش

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
فرض کنید من یک چک در بانک مبدا دارم که پاسش کردم،میخام حواله ساتنا بگیرم باید حتما توی بانک مبدا حساب وجود داشته باشه تا بتونم حواله کنم(درسته؟)،حالا اگه این حساب در بانک مبدا به اسم یکی دیگه باشه، من میتونم بدون حضور صاحب حساب در بانک مبدا از اون حساب به حساب خودم در یک بانک دیگه (پول مربوط به چک را که پاس کردم )بصورت حواله ساتنا بگیرم؟(کارمندای بانک لطف کنن)یا باید صاحب حساب باشه تا بتونم این کاررا بکنم؟

m_2t_ab

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,026
فرض کنید من یک چک در بانک مبدا دارم که پاسش کردم،میخام حواله ساتنا بگیرم باید حتما توی بانک مبدا حساب وجود داشته باشه تا بتونم حواله کنم(درسته؟)،حالا اگه این حساب در بانک مبدا به اسم یکی دیگه باشه، من میتونم بدون حضور صاحب حساب در بانک مبدا از اون حساب به حساب خودم در یک بانک دیگه (پول مربوط به چک را که پاس کردم )بصورت حواله ساتنا بگیرم؟(کارمندای بانک لطف کنن)یا باید صاحب حساب باشه تا بتونم این کاررا بکنم؟

مسلما بای خود صاحب حساب باشه.

اما گاهی خود بانک یه حساب داره که پول رو میریزه اون تو براتون از اون حواله می زنه.

این مورد تو یه شعبه بانک کشاورزی برام اتفاق افتاده.

-Arash-

Registered User
لایک‌ها
2,060
حذف دستگاه توکن رمز یکبار مصرف otp

شرکت خدمات انفورماتیک با ایجاد سامانه تولید رمز یکبار مصرف از راه دور بر اساس( USSD urOTP) نوید حذف هزینه‌های ناشی از واردات توکن OTP را به بانک‌ها و مشتریانشان می‌دهد. این سامانه که در هفتمین نمایشگاه تجهیزات بانکداری الکترونیک رونمایی شد با ایجاد کد واحد (#743*) محدود به سیم کارت نبوده و این امکان را به تمامی اپراتورهای همراه می‌دهد تا به سادگی بدون نیاز به سخت افزارهای رایج مانند توکن عمل احراز هویت مشتری را انجام دهند. این سامانه قابل ارائه در موارد غیر بانکی نیز می‌باشد.

با عملیاتی شدن این سامانه مشتریان به راحتی خواهند توانست با استفاده از یک کد واحد برای کلیه اپراتورها و بانک‌ها، به سرور مرکزی وصل شده و با ارائه پین کد خود رمز یک بار مصرف دریافت کنند. به این ترتیب مشتریان در کنار سایر قابلیت‌های گوشی‌های همراه خود از امکان جدیدی در مسیر افزایش امنیت استفاده از بانکداری الکترونیک برخوردار می‌شوند.

الان بانکهایی که توکن اجباری بود جایگزین کردن اینو؟ یا نمی صرفه براشون ؟

البته می دونم خیلی از بانکها پیامکی بوده از اول . برای بانکهای عقب مونده پرسیدم

Obaydok

Registered User
لایک‌ها
969
15 سالمه
کدوم یکی از بانک ها برای این سن بالاترین سودو میدن رو مثلا 3 میلیون

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,050
الان بانکهایی که توکن اجباری بود جایگزین کردن اینو؟ یا نمی صرفه براشون ؟

البته می دونم خیلی از بانکها پیامکی بوده از اول . برای بانکهای عقب مونده پرسیدم

بانک ملی #717*
بانک صادات #711*
یانک ملت #712*

گرینه otp رمز یک بار مصرف

بانک ملی فعال سازیش 16500 تومان هزینه داره و شعبه که otp داره باید تقاضا بدی برای کارت توکن

بالا