• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

بحث و گفتگو پیرامون خدمات بانکی

OMID__33

Registered User
لایک‌ها
2
سلام ..دوستان میخواستم بدونم بانک ملت سیستم اس ام اس لحظه ای داره یا نه ؟؟ یعنی اگه کسی واریزی انجام بده یا برداشتی داشته باشه از کارتم برام اس ام اس همون لحظه بیاد .. کدوم بانکها این سیستمو دارن ؟؟..تجارت را میدونم داره ولی از باقی بانکها بی خبرم ..

با تشکر

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
سلام ..دوستان میخواستم بدونم بانک ملت سیستم اس ام اس لحظه ای داره یا نه ؟؟ یعنی اگه کسی واریزی انجام بده یا برداشتی داشته باشه از کارتم برام اس ام اس همون لحظه بیاد .. کدوم بانکها این سیستمو دارن ؟؟..تجارت را میدونم داره ولی از باقی بانکها بی خبرم ..

با تشکر

سلام
ملت من 6ماه پیش سوال کردم گفت لحظه ای نداره روزانه داره

اقتصاد نوین میدونم چند ساله لحظه را برای همه مشتری ها فعال کرده

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
لایک‌ها
16,664

با تشکر

اگر عشق sms داری مثل خودم سامان رو من پیشنهاد میکنم ، 97% موارد کمتر از 40 ثانیه sms رو ارسال میکنه ، لوگین ، ارسال و دریافت ....

m_2t_ab

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,026
اخیرا پیامک بانک ملت فعال شده و خیلی سریع پیامش میاد.
مثلا وقتی کارت می کشم و خرید می کنم گاهی اوقات قبل اینکه رسیدش چاپ بشه، پیامکش میاد!!!

payman1

Registered User
لایک‌ها
117
سلام
ملت من 6ماه پیش سوال کردم گفت لحظه ای نداره روزانه داره

اقتصاد نوین میدونم چند ساله لحظه را برای همه مشتری ها فعال کرده

من ملت دارم اکثر اوقات اس ام اس نمیده اما سامان کارتو تا میکنی تو عابر اس ام اسش میاد!!!
سامان برای لاگین هم کمتر از 5 ثانیه اس ام اس میده از سال 87 که کارتشو دارم همینطوره اونموقع بقیه بانکا نمیدونستن حساب اینترنتی چی هست انصافا خدماتش خیلی خوبه

farzad.sadeshi

Registered User
لایک‌ها
898

بانک سینا سنسور ورود کاربر داری
هنوز رمز ورود و نزدم اس ام اس میاد

خیلی به امنیت کاربر اهمیت میده
فقط بدی این بانک این هست که زیر نظر بنیاده
وگرنه خیلی بهتر از اینها تعریفش میکردم

salehinia

Registered User
لایک‌ها
180
یه سوال در مورد وام های بانک مسکن دارم و از کسانی که وام مسکن گرفتن خواهش میکنم بنده رو راهنمایی کنن
من یه وام 20 میلیونی مسکن با سود 12 درصد گرفتم که اقساط ماهیانه اون 230 هزار تومانه و در عرض 15 سال باید بازپرداخت بشه
سوال اینجاست که از این مبلغ قسطی که من می پردازم چه مقدارش اصل وام و چه مقدارش سود حساب میشه و مثلا اگر بعد از دو سال پرداخت اقساط بخوام وام رو منتقل کنم
چه مقدار از اصل وام کم میشه ؟

لطفا کسانی که تجربه این کار رو دارن پاسخ بدن ممنون میشم

m_2t_ab

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,026
یه سوال در مورد وام های بانک مسکن دارم و از کسانی که وام مسکن گرفتن خواهش میکنم بنده رو راهنمایی کنن
من یه وام 20 میلیونی مسکن با سود 12 درصد گرفتم که اقساط ماهیانه اون 230 هزار تومانه و در عرض 15 سال باید بازپرداخت بشه
سوال اینجاست که از این مبلغ قسطی که من می پردازم چه مقدارش اصل وام و چه مقدارش سود حساب میشه و مثلا اگر بعد از دو سال پرداخت اقساط بخوام وام رو منتقل کنم
چه مقدار از اصل وام کم میشه ؟

لطفا کسانی که تجربه این کار رو دارن پاسخ بدن ممنون میشم

اصل وام که همون 20 میلیون هست.
اما تا سودش رو پرداخت نکنید، به اصل نمی رسید!!!
سود این وام میشه: 21.4 میلیون تومن.
یعنی تقریبا تا ربع چهارم سال هفتم شما سود رو میدید و بعدش تازه از اصل وام کم میشه.

در مورد پرداخت کل وام قبل از تموم شدن اقساط، شرایطی هست که سود کمتر میشه. من در این مورد اطلاعی ندارم.

salehinia

Registered User
لایک‌ها
180
بحث بنده اینه که من بعد از سه سال پرداخت اقساط بخوام ملک رو بفروشم اون موقع ملک با چند میلیون وام فروخته میشه و قطعا اینجوری نیست که بعد از سه سال که من قسط پرداخت کردم همچنان خونه رو با 20 میلیون وام بفروشم

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
بحث بنده اینه که من بعد از سه سال پرداخت اقساط بخوام ملک رو بفروشم اون موقع ملک با چند میلیون وام فروخته میشه و قطعا اینجوری نیست که بعد از سه سال که من قسط پرداخت کردم همچنان خونه رو با 20 میلیون وام بفروشم

باید استعلام بشه ولی امکانش هست شما بعد 3 سال همچنان 20 میلیون اصل وام رو پرداخت نکرده باشید و اون 3 سال فقط به نفع خریدار بشه.( تجربه حدود یکسالشو دارم)

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,050
ftbdfiu283457.jpg

شارژ فوتبالی
کد #724*

salehinia

Registered User
لایک‌ها
180
باید استعلام بشه ولی امکانش هست شما بعد 3 سال همچنان 20 میلیون اصل وام رو پرداخت نکرده باشید و اون 3 سال فقط به نفع خریدار بشه.( تجربه حدود یکسالشو دارم)

دوستان دیگه در این مورد تجربه ای ندارن ؟

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,050
شارژ فوتبالی
کد #724*

پرداحت الکترونیک پاساگارد مورد مشابه ای داره

کد #720*

گزینه بعنوان ورزشی

یعد از انتخاب تیمهای فوتبالی ؛ گزینهای
کمک به ورزشگاه
خرید شارژ سرخ
رمز دریافت تیم کارت
حرید بلیط بازی
قابل انتخاب است

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,050
متن کامل ایمیل شاپرک به فروشگاه‌های اینترنتی

شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت شاپرک

پذیرندگان محترم فروشگاه‌های اینترنتی

همانطور که مستحضر هستید بر اساس سیاست‌های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده کلیه پرداخت‌های اینترنتی تا پایان آذر ماه سال جاری در شبکه الکترونیکی پرداخت کارت «شاپرک» متمرکز شده و تراکنش‌های مذکور صرفا از طریق شاپرک یکپارچه‌سازی می‌شود. لذا پذیرندگان محترم اینترنتی برای اخذ درگاه پرداخت اینترنتی لازم است در فرصت زمانی باقیمانده نسبت به انجام موارد زیر اقدام نمایند:

اخذ درگاه پرداخت اینترنتی صرفاً از طریق شرکت‌های ارایه دهنده خدمات پرداخت دارای مجوز: از آنجایی که کلیه پرداخت اینترنتی شامل خرید کالا یا خدمات و پرداخت قبض در شبکه شتاب از تاریخ مقرر شده از طریق بانک‌ها متوقف خواهد شد، لذا پذیرندگان اینترنتی برای اخذ درگاه پرداخت اینترنتی فقط باید از طریق عقد قرارداد با شرکت‌های ارایه دهنده خدمات پرداخت دارای مجوز بانک مرکزی که بر روی سایت شاپرک اسامی آنها اعلام شده است اقدام نمایند.

تسویه حساب: تسویه حساب با پذیرندگان در پایان روز مالی انجام و با توجه به نوع فعالیت سایت یا فروشگاه اینترنتی، حجم تراکنش‌ها و توافقات بین پذیرنده با شرکت ارائه‌دهنده خدمات پرداخت (PSP)، وجه آن حداقل در اولین سیکل پایا، در روز مالی بعد از آن پرداخت می‌گردد.

تغییر آدرس URL: کلیه صفحات پرداخت اینترنتی تحت دامنه شاپرک به آدرس shaparak.ir تعریف و به شکل https://PSPname.shaparak.ir خواهند بود. لذا بر این اساس در آدرس معرفی شده و در قسمتPSPname نام شرکت ارایه دهنده خدمات پرداخت الکترونیک ذکر می‌شود و بر اساس نام شرکت متغییر خواهد بود. لذا پذیرندگان محترم برای تغییر آدرس URL صفحه درگاه پرداخت اینترنتی لازم است با هماهنگی شرکت ارایه دهنده خدمات پرداخت طرف قرارداد، از طریق پشتیبانان فنی سایت خود، نسبت به تغییر آدرس URL اقدام نمایند.

استفاده از حداکثر دو درگاه پرداخت اینترنتی در سایت پذیرنده: از آنجایی که تغییرات ساختاری و افزایش کیفیت ارائه خدمات، نیازی به تعدد درگاه‌های پرداخت برای یک سایت یا فروشگاه اینترنتی وجود ندارد و از نظر دارندگان کارت‌های بانک‌های مختلف این درگاه‌ها تفاوتی نخواهند داشت از این رو هر سایت یا فروشگاه اینترنتی حداکثر می‌تواند همزمان از دو درگاه پذیرش اینترنتی استفاده نماید. پذیرنده اینترنتی می‌تواند نسبت به انتخاب درگاه‌های پرداخت اینترنتی بر اساس کیفیت خدمات مورد نظر خود اقدام نموده و همچنین حساب مربوط به هر بانکی را جهت تسویه مبالغ تراکنش‌ها به شرکت مذکور اعلام نمایید.

اخذ نماد اعتماد الکترونیکی: طبق مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، کلیه پذیرندگان موظف به دریافت نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیک جهت دریافت درگاه پرداخت اینترنتی می‌باشند و لازم است در فرصت زمان باقیمانده هر چه سریع‌تر نسبت به اخذ آن اقدام نمایند. پذیرندگان محترم در صورت بروز مشکل در اخذ نماد می‌توانند از طریق شرکت‌های PSP خود نسبت به تسریع این موضوع اقدام نمایند.

نکته:

در نهایت لازم به ذکر است، به منظور جلوگیری از تخلف و کاهش امکان سوء استفاده، بخصوص جلوگیری از هک اطلاعات دارندگان کارت با روش‌هایی مانند فیشینگ (Phishing) که متداول‌ترین روش سوء استفاده است، درگاه‌های پرداخت اینترنتی از SSL معتبر به نام شبکه الکترونیکی پرداخت کارت «شاپرک» استفاده می‌نمایند. با توجه به رسالت شاپرک جهت شفاف‌سازی، اخبار مربوط به این حوزه در اولین فرصت برای اطلاع شما ارسال خواهد شد.

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,050
پرداخت پول به پارکبان‌ها متوقف می شود

شهروندان در طرح جدید می توانند از طریق کارتهای هوشمند حمل و نقل عمومی (بلیط الکترونیکی اتوبوس و مترو) و هم از طریق تلفن همراه هزینه پارکبان را تا ۱۲ ساعت پس از پارک خودرو پرداخت کنند.
کد #137*
انتخاب گرینه 3 (حمل و نقل شهری)

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,050
متن کامل ایمیل شاپرک به فروشگاه‌های اینترنتی

شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت شاپرک

پذیرندگان محترم فروشگاه‌های اینترنتی

پورتال شاپرک - سامانه ثبت اطلاعات پذیرندگان اینترنتی

پاسخ به برخی پرسش‌ها

1- خدمات اینترنتی بانک‌ها دستکاری نمی‌شود؟

نخستین سوال و ابهام، در مورد خدمات اینترنتی است که بانک‌ها ارایه می‌دهند. سامان قطبی در این مورد توضیح می‌دهد: درگاه‌‌های پرداخت‌های مجازی به شاپرک منتقل می‌شود و خدمات اینترنتی بانک‌ها همچنان برقرار است. بانکداری اینترنتی در بانک‌ها کماکان برقرار است اما سرویس‌های پرداخت و فروشگاه‌های مجازی که از درگاه‌های پرداخت‌های بانک‌ها استفاده می‌کردند، درگاه پرداخت آنها به شرکت‌های عرضه‌کننده خدمات پرداخت شاپرک منتقل خواهد شد.

2- آیا پرداخت‌ها در یک درگاه متمرکز می‌شود؟

ظاهرا قرار نیست فقط یک درگاه پرداخت اینترنتی فعال باشد. در حال حاضر 12 شرکت مختلف برای انجام این کار ممیزی شده و می توانند فعالیت‌شان را شروع کنند. بنابراین تنوع در درگاه‌های پرداخت هم کماکان برقرار است و فقط براساس ضوابط و شرایطی که بانک مرکزی در نظر گرفته متمرکز می‌شوند.

3- زیرساخت‌ها اجازه این تمرکز را می‌دهند؟

مدیرعامل شاپرک مدعی شده زیرساخت‌ها کاملا آماده است و مشکلات پرداخت اینترنتی نسبت به قبل کم‌تر می‌شود.

4- تسویه حساب در این روش جدید به چه صورت است؟

اطلاعیه شاپرک در این باره می‌گوید: تسویه حساب با پذیرندگان در پایان روز مالی انجام و با توجه به نوع فعالیت سایت یا فروشگاه اینترنتی، حجم تراکنش‌ها و توافقات بین پذیرنده با شرکت ارایه‌دهنده خدمات پرداخت (PSP)، وجه آن حداقل در نخستین سیکل پایا، در روز مالی بعد از آن پرداخت می‌شود.

5- تعداد مجاز استفاده از پرداخت‌های اینترنتی چقدر است؟

روابط عمومی شاپرک در این مورد توضیح داده است: از آنجایی که تغییرات ساختاری و افزایش کیفیت ارایه خدمات، نیازی به تعدد درگاه‌های پرداخت برای یک سایت یا فروشگاه اینترنتی وجود ندارد و از نظر دارندگان کارت‌های بانک‌های مختلف این درگاه‌ها تفاوتی نخواهند داشت از این رو هر سایت یا فروشگاه اینترنتی حداکثر می‌تواند هم‌زمان از دو درگاه پذیرش اینترنتی استفاده کند.

6- تمرکز پرداخت‌ها در سایت شاپرک به چه ترتیب خواهد بود؟

ظاهرا قرار است همه صفحات پرداخت اینترنتی تحت دامنه شاپرک به آدرس shaparak.ir تعریف و به شکل PSPname.shaparak.ir خواهند بود. بنابراین بر این اساس در آدرس معرفی شده و در قسمت PSPname نام شرکت ارایه‌دهنده خدمات پرداخت الکترونیکی ذکر می‌شود و براساس نام شرکت متغییر خواهد بود. بنابراین پذیرندگان برای تغییر آدرس URL صفحه درگاه پرداخت اینترنتی لازم است با هماهنگی شرکت ارایه‌دهنده خدمات پرداخت طرف قرارداد، از طریق پشتیبانان فنی سایت خود، نسبت به تغییر آدرس URL اقدام کنند.

7- چگونه این روش به افزایش امنیت کمک می‌کند؟

شاپرک در اطلاعیه‌ای توضیح داده است: به منظور جلوگیری از تخلف و کاهش امکان سوءاستفاده، به خصوص جلوگیری از هک اطلاعات دارندگان کارت با روش‌هایی مانند فیشینگ (Phishing) که متداول‌ترین روش سوءاستفاده است، درگاه‌های پرداخت اینترنتی از SSL معتبر به نام شبکه الکترونیکی پرداخت کارت «شاپرک» استفاده می‌کنند. فناوران ضمن پیگیری اخبار مربوط به شاپرک، آمادگی دارد نظرات و نقدهای کارشناسان و خوانندگان روزنامه را در این زمینه منتشر کند
پورتال شاپرک - سامانه ثبت اطلاعات پذیرندگان اینترنتی

Obaydok

Registered User
لایک‌ها
969
دوستان امروز کرمان, صاحب بانک پشتیبان با اختلاصی جانانه, کشور را به مقصد گرجستان ترک کرد و کنون مال باختگان در یکی از بزرگترین خیابان های شهر, مقابل این بانک تحصن اعلام داشته اند!
حقیر لختی پیش با جمعیت عزادار بودم
باشد که خداوند مال بندگان خدا را برایش آتش گرداند!

بالا