برگزیده های پرشین تولز

بحث و گفتگو پیرامون یوتیوب و کانال های فارسی زبان

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,710
شاید قیمتا فروکش کرد .
تا حالا دیدی چیزی ارزون بشه ؟!!
اون چند ماهی هم که دلار روی 12-13 تومن ثابت بود بخاطر انتخابات بود و مشخص بود بعد از انتخابات برمیگرده روی 17-18 تومن

shomal-pet

Registered User
لایک‌ها
72
یه سوال ، اگه سابسکریاب رو بخریم موقع مونتایز به مشکل میخورم؟ واچ تایمم 4000 ساعتو رد کرده ولی سابسکرایبم 500 تاست ، میخوام هزار تا بخرم کسی تجربه داشته ؟

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,710
یه سوال ، اگه سابسکریاب رو بخریم موقع مونتایز به مشکل میخورم؟ واچ تایمم 4000 ساعتو رد کرده ولی سابسکرایبم 500 تاست ، میخوام هزار تا بخرم کسی تجربه داشته ؟
مگه ساب خریدنی تو یوتیوب داریم ؟
کانالت فارسی یا انگلیسی ؟ اگه انگلیسیه میتونم بهت بگم چطور 500 تا رو بدست بیاری البته ممکنه یکی دو هفته طول بکشه

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,722
کانالت فارسی یا انگلیسی ؟ اگه انگلیسیه میتونم بهت بگم چطور 500 تا رو بدست بیاری البته ممکنه یکی دو هفته طول بکشه
چطوری :rolleyes:

shomal-pet

Registered User
لایک‌ها
72
چنلم فارسیه . بله تو سایتا میفروشن سابسکرایب یوتیوب

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,710
از طریق تبادل ساب , ساب میکنی و اونا ساب میکنن , تاثیری در واچ تایم نداره و فقط میتونید ساب بگیرید

چنلم فارسیه . بله تو سایتا میفروشن سابسکرایب یوتیوب

تو انگلیسی تبادل ساب وجود داره و راحت میشه ساب بدست آورد فقط یکمی حوصله میخواد و صبر
نمیدونم تو فارسی هم جواب میده یا نه , البته تو بعضی کامنتهای فارسی دیدم تبادل میکنن

Ehsan_king99

Registered User
لایک‌ها
6,516
حق داره . آموزش برنامه نویسی اونم فارسی یوتیوب اصلا ویو نمیخوره
حتی انگلیسی هم من دیدم مثلا یارو تو یودمی صدهزارتا دانشجو داره ولی ویدیوهای آموزشیش رو یوتیوب بزور به 20کا میرسه
ما هم که فقط برنامه نویسی بلدیم موندیم چی بذاریم رو یوتیوب :D

Ehsan_king99

Registered User
لایک‌ها
6,516
ویدیوهاشو آنالیز کردم از 1.150k بازدید
900k مربوط به یوتیوب و ادیت ویدیو هست
250k بقیه موضوعات
:D

کانال code with mosh رو دیدی؟ ایرانیه ویدیو های آموزش برنامه نویسی میزاره. ویدیو پایتون داره 6 ساعت چند میلیون بازدید خورده.
اره دیده بودم . ولی مثلا همین با 1میلیون فالوور ویدیوی یه هفته پیشش 60کا ویو خورده . البته ویدیوهای پربازدید هم زیاد داره . ولی درکل بخایم حساب کنیم نسبت به ارزش ویدیو ویوی کمی میخوره نسبت به بقیه موضوعات
مثلا گیمرها (ایرانی) میشینن بازی میکنن فیلم میگیرن . در عرض یه روز حداقل 60کا ویو میخوره . مثلا 20 دقیقا ویدیو رو با ایدیت یه ساعت وقت میگیره براشون. ولی آموزش اونم برنامه نویسی خیلی زیاد وقت میگیره

shomal-pet

Registered User
لایک‌ها
72
درامد ویدئو های تخصصی خیلی بیشتر از گیم و ایناس

Ehsan_king99

Registered User
لایک‌ها
6,516
فقط ویو یوتیوب نیست که. وقتی تخصصی کار میکنی اونم به زبان انگلیسی یه بخشی از بازدید ها میان ازت خرید میکنن.
مثلا از اون 6 میلیون ویو 0.05 درصد هم ازش خرید کنن میشه 3000 نفر.
0.05%*6.000.000*50 = 150.000
هر دوره رو 50 دلار بگیریم که معمولا بیشتر هست بین 100 تا 200 دلار. میشه 150 هزار دلار برای 1 ویدیو. البته برای اون ویدیو احتمالا بیشتر از 1 ماه وقت گذاشته

کانال انگلیسی هم داره کلا 4 تا ویدیو گذاشته 1 سال پیش
آره درسته . به فروشش دقت نکرده بودم
تو فارسی کانالی میشناسی بازدیدش خوب باشه ؟

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,722
فارسی کانالی که برنامه نویسی حرفه ای یاد بده و بعد یه مدت جا نزنه ندیدم. فقط جادی هست که یه کم ویدیو هایی که میسازه حوصله سر بره و خیلی موضوعات جذابی نداره.

درباره ویدیو های mosh یادم رفت بگم. اون ویدیو 6 ساعته قرار نیست روی 6 میلیون بازدید ثابت بمونه. یه منبع درآمد passive ساخته برای خودش. اون همین الانم بخواد میتونه بازنشست بشه و با همین ویدیو ها و سرمایه ای که الان داره راحت تا آخر عمر زندگی کنه.
ویدیو انگلیسی خوب درآمدش ادامه داره بدون اینکه کار کنی به اکانتت پول اضافه میشه :D
درامد ویدیو توی گذر زمان کم و زیاد نمیشه؟ با قدیمی شدنش:D

shomal-pet

Registered User
لایک‌ها
72
دوستان کسی رو میشناسین که فعال و نقد کردن درامد یوتیوب رو انجام بده ؟

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,710
اره دیده بودم . ولی مثلا همین با 1میلیون فالوور ویدیوی یه هفته پیشش 60کا ویو خورده . البته ویدیوهای پربازدید هم زیاد داره . ولی درکل بخایم حساب کنیم نسبت به ارزش ویدیو ویوی کمی میخوره نسبت به بقیه موضوعات
مثلا گیمرها (ایرانی) میشینن بازی میکنن فیلم میگیرن . در عرض یه روز حداقل 60کا ویو میخوره . مثلا 20 دقیقا ویدیو رو با ایدیت یه ساعت وقت میگیره براشون. ولی آموزش اونم برنامه نویسی خیلی زیاد وقت میگیره
دلیلش خیلی ساده هست , از نظر من یوتیوب مثل شهر بازی میمونه , قاعدتا هم کسی نمیره شهر بازی درس بخونه بخاطر همین ویدئوهای آموزشی بازخورد کمتری نسبت به سرگرمی دارن

ضمنا طبق چیزی که من دیدم نسبت بازدید به ساب همیشه پایین هست

مثلا در 24 ساعت اول
پیودی پای 100 میلیون ساب , روزانه هر ویدئو بین 1 تا 5 میلیون بازدید
اسنایپرولف 19 میلیون ساب , روزانه هر ویدئو بین 1 تا 2 میلیون
آنباکس تراپی 17 میلیون ساب , هر ویدئو بین 500 هزار تا 1.5 میلیون
و نمونه های دیگه

نمونه فارسی فرادرس , تقریبا 34 هزار ساب داره ولی هر ویدئو 3-4 هزار بازدید میخوره

متاسفانه کنترل موضوعی کانال از دستش خارج شده , البته تقصیر خودش نیست , قطعا منم جای اون بودم همین کار رو میکردم

Last edited:

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,722
به نظرتون برای دو یا سه موضوع بهتره یه کانال باشه یا هرکدوم جدا؟

مقدار کمی مرتبط باشن چطور؟

بعضی جاها خوندم میگن جدا بهتره ولی خب رسیدن به این مقدار ساعت و ساب هرکدوم سخت تر میشه

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,710
به نظرتون برای دو یا سه موضوع بهتره یه کانال باشه یا هرکدوم جدا؟

مقدار کمی مرتبط باشن چطور؟

بعضی جاها خوندم میگن جدا بهتره ولی خب رسیدن به این مقدار ساعت و ساب هرکدوم سخت تر میشه
بستگی داره موضوع چی باشه , مقدار کم مرتبط یعنی چقدر ؟ یه مورد مثالی بگو بهتر متوجه بشیم

Ehsan_king99

Registered User
لایک‌ها
6,516
بعضیا از اینستا کاربرا رو میارن رو یوتیوب . و مثه اینکه جواب هم میده
باتوجه به اینکه تو اینستا نسبت به یوتیوب جذب کاربر راحت تره نظرتون درباره اینکار چیه

ali998

Registered User
لایک‌ها
774
Mia Plays
24K watching
:eek:

10 میلیون دونیت گرفت هنوز لایو تموم نشده

:eek: :eek: :eek:

انقد کامنت میزارن اسلو مد هم گذاشته نمیتونن کامنت بخونن :D
الان 25K دارن چیو نگاه می کنن!!
ده دقیقه نگاه کردم نمی فهمم دلیلش رو که چرا باید این رو نگاه کنن! :oops:

MixMkv

Registered User
لایک‌ها
137
پیشنهاد میکنم این استریم ها رو نگاه نکنید، افسرگی میاره. به شکل ناجوان‌مردانه‌ای دونیت میشن. کل ویورها هم همه از دم کودک هستن.
والا اگر من کانادا بودم طوری ویدیو آی آر اِل میساختم زیر یک میلیون ویو نخوره، این میا از همون اول جیبش پر بوده (6 ماه میره کانادا 6 ماه میاد ایران!!)، پولم پول میاره!

Last edited:
بالا