منتخب بازارچه

بحث و گفتگو پیرامون یوتیوب و کانال های فارسی زبان

GamesWorld

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر [؟]
لایک‌ها
2,153
فقط در دو هفته ! یعنی عصر جدید اینقدر طرفدار داره ! :rolleyes:

Untitled-1.jpg

l3est

همکار بخش ویژه وبمستر ،بازارچه
مدیر انجمن
همکار انجمن
لایک‌ها
15,928

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
لایک‌ها
29,296
برای این برنامه های ویرایش صدا چیزی هست مثلا خودکار بزنه نویز رو حذف کنه بعدش اون چندتا عمل دیگه رو انجام بده؟ نویزش چیز خاصی نداره ولی بقیه رو بلد نیستم فکر کنم وقتگیر باشه :p

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
لایک‌ها
29,296
l3est

مدیر انجمن
همکار انجمن
لایک‌ها
15,928
اولین ویدئویی که ساختم ممنون میشم نظراتتونو بگین
و اگه خوشتون اومد لایک و سابسکرایب کنین با تشکر
برای ویدیو اول بد نبود. یکی میگفت 100 تا ویدیو اولتون بدترین ویدیو های شما هستن.

چندتا نکته:
از ویدیویی که مربوط به ورزش میشه انتظار میره که اون تمرین ها رو انجام بدی. فقط نشون دادن اپلیکیشن زیاد جالب نیست.
و اینکه موضوع ویدیو دقیق مشخص نبود عنوان زدی سیکس پک بعد اپ افزایش قد و 180 رو اول معرفی میکنی.
مشخص نبود که چالش 30 روزه هست، فقط معرفی اپلیکیشنه یا خودت انجام دادی و نتیجه گرفتی. به نظر من که 30 روزه نمیشه مگه اینکه قبلش باشگاه رفته باشی بعد یه کم وزن اضافه کنی برای ویدیو بعد همونو یه ماهه بسوزونی (خیلیا تو یوتیوب اینکارو میکنن)
و اون میکس سورنا چجوری اخطار کپی رایت نگرفته؟ من 10-15 تا آهنگ میکس کردم اکثرش اخطار گرفت :D

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
لایک‌ها
29,296
یه سوال مثلا شما داری صحبت میکنی پشت سرت موزیک یه بنده خدا رو گذاشتی پلی بشه حالا از تلوزیون رادیو هرچی... اینم شامل کپی رایت میشه یعنی؟ :rolleyes:

l3est

مدیر انجمن
همکار انجمن
لایک‌ها
15,928
یه سوال مثلا شما داری صحبت میکنی پشت سرت موزیک یه بنده خدا رو گذاشتی پلی بشه حالا از تلوزیون رادیو هرچی... اینم شامل کپی رایت میشه یعنی؟ :rolleyes:
موزیکو من هرکاری کردم تشخیص داد نمیدونم چجوریه سیستمش. موزیک بکگراند کپی رایت فری که این همه هست.

@shomal-pet درباره موزیک یادم رفت. صدای بکگراند موزیک خیلی بالا بود. باید در حد 5-10 درصد صدای خودت باشه.

omidss3

Registered User
لایک‌ها
448
موزیکو من هرکاری کردم تشخیص داد نمیدونم چجوریه سیستمش. موزیک بکگراند کپی رایت فری که این همه هست.

@shomal-pet درباره موزیک یادم رفت. صدای بکگراند موزیک خیلی بالا بود. باید در حد 5-10 درصد صدای خودت باشه.
داداش میبینم که خیلی فعالی و اینکه انگار یوتیوب دنگ و فنگ زیاد داره
به نظرت با اینهمه ریسکی که داره خصوصا برا ما ایرانیا ارزش کار کردنو داره؟؟

shomal-pet

Registered User
لایک‌ها
67
برای ویدیو اول بد نبود. یکی میگفت 100 تا ویدیو اولتون بدترین ویدیو های شما هستن.

چندتا نکته:
از ویدیویی که مربوط به ورزش میشه انتظار میره که اون تمرین ها رو انجام بدی. فقط نشون دادن اپلیکیشن زیاد جالب نیست.
و اینکه موضوع ویدیو دقیق مشخص نبود عنوان زدی سیکس پک بعد اپ افزایش قد و 180 رو اول معرفی میکنی.
مشخص نبود که چالش 30 روزه هست، فقط معرفی اپلیکیشنه یا خودت انجام دادی و نتیجه گرفتی. به نظر من که 30 روزه نمیشه مگه اینکه قبلش باشگاه رفته باشی بعد یه کم وزن اضافه کنی برای ویدیو بعد همونو یه ماهه بسوزونی (خیلیا تو یوتیوب اینکارو میکنن)
و اون میکس سورنا چجوری اخطار کپی رایت نگرفته؟ من 10-15 تا آهنگ میکس کردم اکثرش اخطار گرفت :D
مرسیی بابت نکات ، اونا فقط اپلیکیشن بودن معرفی کردم اطلاع ندارم راجبشون انچنان :)))) ویدئوهام ورزشی قرار نیست باشه این یدونه چون تیتر جذابی بنظرم داشت استفاده کردم
اون اهنگ سورنا کپی رایت دارن ولی استرایک نداره ، یعنی به کانال صدمه نمیزنه فقط نمیشه منتایزش کرد و واچ تایم و ... حساب مییشه
بعضی از اهنگا مثل اهنگای تتلو مثلا باعث میشن چنل اخطار بگیره و ویدئو حذف

l3est

مدیر انجمن
همکار انجمن
لایک‌ها
15,928
داداش میبینم که خیلی فعالی و اینکه انگار یوتیوب دنگ و فنگ زیاد داره
به نظرت با اینهمه ریسکی که داره خصوصا برا ما ایرانیا ارزش کار کردنو داره؟؟
فعالیت من که شروع نشده هنوز، این کانال هارو برای تست و آشنایی بیشتر با یوتیوب راه انداختم. احتمالا رو یوتیوب فارسی زیاد سرمایه گذاری نکنم میخواستم روزی 1 ویدیو فارسی بسازم الان بین 2-3 تا ویدیو کوتاه یا 1 ویدیو بلند در هفته به نظرم بهتره.
وقتی میخوای با یوتیوب/گوگل کار کنی بایدم سخت باشه(برای ما ایرانیا که به کپی رایت عادت نداریم). ولی کلی منابع رایگان بدون کپی رایت هم هست.

skillvid این همه زحمت میکشه فرضا بگیم میانگین cpm کل کانالش 5 دلاره (که برای کانال ایرانی خیلی بالاست) 113 ویدیو، 2 میلیون بازدید و 24k ساب داره
5*2000 = 10.000 دلار = 210.000.000 تومان

1596289498572.png

Fireship کانال خارجی 248 ویدیو، 21 میلیون بازدید و 400k ساب
برای این کانال هم cpm رو 5 دلار بگیریم
5*21.000 = 105.000 دلار = 2.200.000.000 تومان
دونیت ها و اکانت پرو سایتش رو حساب نکردم.
1596289957470.png

تعداد ویدیو حدودا دو برابر، درآمد حدودا 10 برابر (البته به نظرم cpm کانال آموزشی انگلیسی خیلی بیشتر از 5 هم هست)

Last edited:

l3est

مدیر انجمن
همکار انجمن
لایک‌ها
15,928
یادم رفت بگم skillvid اگه ویدیو های یوتیوب رو جدا کنی حدود 1 میلیون از این بازدید میپره. یعنی من که میخوام درباره برنامه نویسی ویدیو بسازم اگر فارسی بسازم خیلی بیشتر به ضررم میشه.

shomal-pet

Registered User
لایک‌ها
67
یادم رفت بگم skillvid اگه ویدیو های یوتیوب رو جدا کنی حدود 1 میلیون از این بازدید میپره. یعنی من که میخوام درباره برنامه نویسی ویدیو بسازم اگر فارسی بسازم خیلی بیشتر به ضررم میشه.
اینم حساب کن تو هر موضوع که بخوای وارد شی تو زبان انگیلیسی ، کلییی ادم اون موضوع رو کار کردن از قبل و کلی سابسکرایب و ... دارن سخته واقعااا رقابت

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
لایک‌ها
29,296
اینم حساب کن تو هر موضوع که بخوای وارد شی تو زبان انگیلیسی ، کلییی ادم اون موضوع رو کار کردن از قبل و کلی سابسکرایب و ... دارن سخته واقعااا رقابت
از فارسی جای کارش بیشتره ولی

GamesWorld

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر [؟]
لایک‌ها
2,153
بله کپی رایت میشه

اونا فقط اپلیکیشن بودن معرفی کردم اطلاع ندارم راجبشون انچنان :))))
این بخش نمیتونه جالب باشه , وقتی تصمیم دارید چیزی رو معرفی بکنید باید اول در موردش اطلاعات درست داشته باشید و بعد معرفی کنید
وقتی اطلاعات درست بدید , باعث میشه دیگران روی اطلاعات شما حساب کنن و دوباره از شما به عنوان منبع اطلاعات استفاده کنن ولی وقتی اطلاعاتی که میدید درست نباشه بازخورد خوبی نداره

Last edited:

l3est

مدیر انجمن
همکار انجمن
لایک‌ها
15,928
عوضش مزیت های دیگه داره
تعداد یوزر خیلی بیشتره
میتونی از reddit و fb بازدید بگیری

تو بدترین حالت هم اگه خیلی معروف نشه اگه اندازه همون کانال فارسی براش زحمت بکشی، همونقدر ساب و بازدید نمیگیره؟

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
لایک‌ها
29,296

این بخش نمیتونه جالب باشه , وقتی تصمیم دارید چیزی رو معرفی بکنید باید اول در موردش اطلاعات درست داشته باشید و بعد معرفی کنید
وقتی اطلاعات درست بدید , باعث میشه دیگران روی اطلاعات شما حساب کنن و دوباره از شما به عنوان منبع اطلاعات استفاده کنن ولی وقتی اطلاعاتی که میدید درست نباشه بازخورد خوبی نداره
یعنی شمابری تو یه کافه با یکی مصاحبه کنی یه اهنگ در حال پخش باشه کار شما هیچه عملا؟

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
لایک‌ها
29,296
به نظرتون برای زدن پست توی ردیت بهتره ده بیست تا ویدئو داشته باشه یا اول کار تبلیغ شه؟
خودم حس میکنم اولی بهتره

GamesWorld

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر [؟]
لایک‌ها
2,153
یعنی شمابری تو یه کافه با یکی مصاحبه کنی یه اهنگ در حال پخش باشه کار شما هیچه عملا؟
هیچ که نه , یوتیوب این قابلیت رو داره که اگر موزیک پس زمینه ویدئو کپی رایت خورد , بدون حذف اون قسمت از ویدئو , موزیک رو حذف کنه

بالا