برگزیده های پرشین تولز

بررسی اینترنت نسل چهارم TD LTE ایرانسل

behnamy

Registered User
لایک‌ها
463
4g با 4g+ چقدر فرق فوکوله ؟
4G+ قابلیت CA یا همون تجمیع بانـد داره، و فقط ایــرانسل این قابلـیت رو داره. به این صورت که شما وقتی از فـرکانس 1800 یه سـرعت خاصی رو میگیری با 4G و با فـرکانس 2600 یـک سرعت دیگه ای رو، در 4G+ سـرعت این 2 فرکانـس با هم تجمیع میشه و سرعت بیشـتری دارید

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
4G+ قابلیت CA یا همون تجمیع بانـد داره، و فقط ایــرانسل این قابلـیت رو داره. به این صورت که شما وقتی از فـرکانس 1800 یه سـرعت خاصی رو میگیری با 4G و با فـرکانس 2600 یـک سرعت دیگه ای رو، در 4G+ سـرعت این 2 فرکانـس با هم تجمیع میشه و سرعت بیشـتری دارید

مودم های 4جی این قابلیت رو ندارن ؟

حالا ما که همین مدل 92 رو خریدیم ، مال یه خانوم دکتر بوده باهاش میرفته مطب میومده

یه یه سالی روی مود هستش فک کنم

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
ميشه اين مودم 4g روي تبلت هم راه اندازي كرد؟

Lady Sun

Registered User
لایک‌ها
55
r
مودم های 4جی این قابلیت رو ندارن ؟

حالا ما که همین مدل 92 رو خریدیم ، مال یه خانوم دکتر بوده باهاش میرفته مطب میومده

یه یه سالی روی مود هستش فک کنم
اولا قابلیت +4G پلاس از ویژگی های پردازنده گوشی یا مودم تون هست و ربطی به اپراتور نداره. مودم جاسازی شده درون پردازنده گوشی یا مودم تون وقتی از +4G پشتیبانی می کنه می تونه همزمان به دو فرکانس متصل بشه و با هم افزایی پهنای باند در دسترس روی هر کدوم از فرکانس ها، سرعت نهایی دانلود شما را افزایش بده. ایرانسل تنها کاری که می تونه بکنه که قابلیت +4G گوشی یا مودم تون کاراییش را از دست بده اینه که پیکره بندی شبکه اش رو جوری انجام بده که با اونکه مثلا اینترنت نسل چهار همراه رو روی دو فرکانس 1800 و 2600 ارائه میده به یک گوشی یا مودم مشخص با یک مک آدرس اجازه نده همزمان از دو درگاه فرکانسی به شبکه اش متصل بشه. ضمنا برای اینکه +4G فعال بشه مهمه که گوشی از همه فرکانس های اپراتور پشتیبانی کنه. مثلا شما اگر مودم یا گوشی با قابلیت +4G داشته باشین که از یکی از فرکانس های 1800 یا 2600 پشتیبانی نکنه عملا روی شبکه اپراتور ایرانسل قابلیت +4G پردازنده گوشی یا مودم بلااستفاده می مونه. حداکثر سرعت +4G هم بسته به مودم داخلی پردازنده گوشی یا مودم تون متفاوته. گوشی ها و مودم ها علاوه بر شیوه +4G از طریق دیگری هم سرعت رو افزایش میدن که به MIMO معروف هست. در این حالت اگر پیکره بندی لازم روی شبکه انجام شده باشه و پردازنده گوشی یا مودم شما هم از MIMO پشتیبانی کنه گوشی یا مودم در مواردی که شرایط مهیا باشه روی یک فرکانس به صورت همزمان به چند آنتن وصل میشه و سرعت بهبود پیدا میکنه. این مودمی که خریدین تا جایی که میدونم از MIMO پشتیبانی میکنه اما مهم اینه که جایی که هستین چند آنتن ایرانسل وجود داشته باشه. فراموش نکنید گاهی با آنکه گوشی یا مودم هم از +4G هم از MIMO پشتیبانی می کنند و در این حالت به شیکه وصل میشن باز هم سرعت دانلود راضی کننده نیست که ناشی از ترافیک بیش از اندازه روی دکل ها و همچنین پهنای باند محدود اختصاص داده شده به اوناس. در جای مناسب من در حالت MIMO با مودم تا حدود 110 مگابیت سرعت داشتم با اینترنت نسل چهار ایرانسل و با +4G هم تا همین حدود سرعت رسیدم. مشکل اصلی ایرانسل فعلا کمبود پهنای باند هستش.

Lady Sun

Registered User
لایک‌ها
55
ميشه اين مودم 4g روي تبلت هم راه اندازي كرد؟
اگه مودم یو اس بی باشه و بدون وای فای، فقط تحت ویندوز کار می کنه اما این مودم های همراه باتری دار با هر وسیله میشه از طریق وایفای بهشون وصل شد و محدودیتی ندارن جز این که بیشتر از 10 اتصال همزمان از طریق وایفای را اجازه نمی دن.
البته دانگل های یو اس بی که وایفای ندارن هم میشه با اکسس پوینت های ویژه ای که در بازار هست و اینترنت 3G و 4G را از طریق پورت یو اس بی شون میگیرن و از طریق وایفای و لن به اشتراک میذارن برای همه وسایلی که وایفای دارن به اشتراک گذاشت.

Last edited:

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
سلام به همگی.

یه سوال داشتم در خصوص 4G ایرانسل: من نمی خوام برای گرفتن این اینترنت هزینه زیادی کنم، چون 3-2 نوع اینترنت دیگه دارم و بنابراین با توجه به قیمت مناسب تر مودم دانگل 4G فعلا بیشتر متمایل به گرفتن این نوع مودم هستم. می خواستم ببینم گیرایی این مودم چطوره؟ منطقه ما در تهران و محدوده پوشش 4G ایرانسل قرار داره و قبلا با موبایل هم کسی چک کرده که 4G برقرار بوده. می خواستم بدونم با یه موبایل دارای 4G انتظار سرعت دانلود بهتری میشه داشت یا با مودم دانگل (مودم های گرون تر که مسلما از موبایل بهترند).

اگر موردی از مودم کارکرده (همین مودم یا مدل دیگه) بود هم ممنون میشم معرفی کنید. بازارچه و سایت دیوار رو هم چک خواهم کرد البته.

با تشکر.

dvlsh

Registered User
لایک‌ها
282
سلام به همگی.

یه سوال داشتم در خصوص 4G ایرانسل: من نمی خوام برای گرفتن این اینترنت هزینه زیادی کنم، چون 3-2 نوع اینترنت دیگه دارم و بنابراین با توجه به قیمت مناسب تر مودم دانگل 4G فعلا بیشتر متمایل به گرفتن این نوع مودم هستم. می خواستم ببینم گیرایی این مودم چطوره؟ منطقه ما در تهران و محدوده پوشش 4G ایرانسل قرار داره و قبلا با موبایل هم کسی چک کرده که 4G برقرار بوده. می خواستم بدونم با یه موبایل دارای 4G انتظار سرعت دانلود بهتری میشه داشت یا با مودم دانگل (مودم های گرون تر که مسلما از موبایل بهترند).

اگر موردی از مودم کارکرده (همین مودم یا مدل دیگه) بود هم ممنون میشم معرفی کنید. بازارچه و سایت دیوار رو هم چک خواهم کرد البته.

با تشکر.
مودم های 4G قدرت دریافت سیگنال بیشتری نسبت به گوشی دارند ولی اگر شما گوشی به نسبت جدیدی دارید (مثلا برای 1-2 سال پیش ) پیشنهاد میکنم از همون گوشی استفاده کنید چون گوشی های جدید قابلیت ( cat 6 ) دریافت سیگنال از چند دکل و تجمیع اون رو داره تا سرعت بالاتری بهتون بده ولی مودم های تو بازار همه cat 4 هستند و ین قابلیت رو پشتیبانی نمی کنند .
من خودم تا حدودی این مشکل رو دارم ... مودم lh92 دارم با 80% سیگنال 4G و معمولا سرعتی بین 15 تا 25 مگابیت رو دریافت میکنم ولی روی گوشی هواوی p7 در حالت 3G سرعتی بین 40 تا 50 مگابیت رو دریافت میکنم !
اما درکل ایرانسل با وجود اینکه کلی تبلیغ سرعت نامحدود میکنه باز هم لیمیت هایی روی شبکه گذاشته (مخصوصا برای مودم های 4G ) . مثلا چندین بار تست کردم که یک بسته ساعتی شبانه روی مودم فعال کردم و سرعت درست روی 6 مگابیت لیمیت شده ( یعتی سرعت دانلود از 480 کیلوبایت یک کیلوبایت هم بالاتر نمیره !! ) و هم زمان همون بسته رو روی گوشی فعال کردم سرعت تا 50 مگابیت رسیده .

Lady Sun

Registered User
لایک‌ها
55
سلام به همگی.

با تشکر.
اگر با لپ تاپ میخواین استفاده کنین خوش قیمت ترین و البته کارآمدترین مدل E3372 هست که من یک سال و نیمه در حال استفاده از اون هستم و بسیار راضی بودم از گیرندگی و عملکردش. البته با لپ تاپ یا اکس پوینت میشه اینترنتش رو با وسایل دیگه مثل گوشی به اشتراک گذاشت. با قیمت و تخفیف خوب می تونین از بامیلو و راستین بازار بخرین. برخلاف نظر این دوست مون باید بگم تقریبا تمام مودم ها و گوشی های بازار از MIMO پشتیبانی می کنند یعنی اگر در محدوده ای که هستین پیکره بندی شبکه اجازه بده شما به اتصال همزمان به چند آنتن روی یک فرکانس سرعت بیشتری خواهید داشت که در مودم ها افزایش سرعت مشهود تره. من با مودمم تا 110 مگابیت سرعت دارم. البته به جز قابلیت های مودم یا گوشی، پهنای باند اختصاص یافته به دکل ها و همچنین ترافیک کاربران هر منطقه در سرعت نهایی شما مؤثر است. قابلیت دیگه ای هم که احتمالا موردنظر این دوست مون بوده +4G بوده که گوشی های دو سال اخیر دارن و مودم های جدید هم از اون پشتیبانی می کنن(من در بازار ایران هنوز ندیدم) و از ویژگی های پردازنده گوشی یا مودم هست که اجازه میده با اتصال همزمان به دو فرکانس و هم افزایی پهنای باند اونا سرعت دانلود بیشتری داشته باشین. البته اپراتور باید اینترنت نسل چهار را حداقل روی دو فرکانس ارائه کنه و گوشی شما هم از هر دو فرکانس پشتیبانی کنه تا بتونین از این +4G استفاده کنید. علاوه بر این پیکره بندی شبکه هم باید جوری انجام شده بشه که به گوشی یا مودم ها اجازه اتصال همزمان به دو فرکانس با یک مک آدرس رو بده.
این چیزی هم که دوست درباره سرعت 3G گفتن به دوآل کریر یا دو حاملی مشهوره که با هم افزایی دو حامل سرعت 3G را تا 42 مگابیت میرسونه که همه مودم ها و گوشی های دو سال اخیر از اون پشتیبانی می کنن اما من هنوز در منطقه ای نبودم که این قابلیت روی دکل های اون فعال بوده باشه بنابراین فقط دیدم بعضی ها در برخی مناطق تونستن استفاده کنند هر چند که کلا 4G به 3G برتری داره زیرا لیتنسی یا زمان تأخیر 4G خیلی کمتر از 3G هستش و من تقریبا همیشه به 4G وصل بودم مگر در مناطقی که در دسترس نبوده و اجبارا سوئیچ کردم به 3G. آخرین بار هم دو سه هفته پیش بود که با همین مودم و یک بسته یک ساعته نامحدود(البته 20 گیگ سقف داره!) بین ساعت 6 تا 7 صبح 20 گیگ دانلود کردم و متوسط سرعتم 8 مگابایت در ثانیه بود.

XBOX ONE

Registered User
لایک‌ها
121
میگم خورشید خانوم این بسته های خوبی که نصیب شما میشه با پیامک بشما اطلاع رسانی میکنند یا اینکه لینک و سایت خاصی را باید چک کرد

Lady Sun

Registered User
لایک‌ها
55
میگم خورشید خانوم این بسته های خوبی که نصیب شما میشه با پیامک بشما اطلاع رسانی میکنند یا اینکه لینک و سایت خاصی را باید چک کرد
بسته ها که همگی در سایت ایرانسل به صورت طبقه بندی شده و با توضیحات(از ساعتی و روزانه و هفتگی گرفته تا ماهانه، دو ماهه، سه ماهه، شش ماهه و سالانه) در دسترسه. فقط میمونه شارژ و خرید که من شارژ را چند ماهیه از فروشندگان شارژ بدون مالیات و تخفیف دار در بازارچه انجمن پرشین تولز خرید می کنم و این جوری قیمت بسته ها خیلی پایین می یاد. مثلا آخرین بار در مهرماه بود که برای فعال کردن بسته 100 گیگ شش ماهه که با مالیات بر ارزش افزوده قیمتش 190 هزار و 750 تومن هستش از بازارچه شارژ بدون مالیات با 20 درصد تخفیف خریدم و این جوری بسته ای که فعال کردم قیمتش شد 140 هزار تومن.

sectorkiller

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
باسلام . من از ADSL استفاده میکنم و تقریبا دیگه در حد دایل آپ های قدیمی شده واسم از بس کند شده ! میخواستم از این اینترنت ایرانسل بخرم . محدوده ما تهران هستش و پوشش شبکه 4G و همچنین پوشش خارجی 4G ثابت رو داره . من بیشتر استفاده من برای بازی های آنلاین پلی استیشن هستش . کدومش بنظرتون بهتره و سرعت بیشتر و Ping پائینتر و Timeout کمتر داره ؟
لطفا راهنمایی کنین !!!

Lady Sun

Registered User
لایک‌ها
55
باسلام . من از ADSL استفاده میکنم و تقریبا دیگه در حد دایل آپ های قدیمی شده واسم از بس کند شده ! میخواستم از این اینترنت ایرانسل بخرم . محدوده ما تهران هستش و پوشش شبکه 4G و همچنین پوشش خارجی 4G ثابت رو داره . من بیشتر استفاده من برای بازی های آنلاین پلی استیشن هستش . کدومش بنظرتون بهتره و سرعت بیشتر و Ping پائینتر و Timeout کمتر داره ؟
لطفا راهنمایی کنین !!!
سلام
هر دو سرویس 4G ثابت و همراه خوبه و البته 4G همراه برای دانلود سرعت بیشتری را در اختیار می گذارد اما برای بازی همان طور که خودتان اشاره کرده اید بیشتر از سرعت، پینگ و تایم اوت مهمه و از اون جهت که ایرانسل پهنای باند مورد نیازش را از مسیرهای مختلف تأمین می کنه و QoS یا کیفیت سرویس هر مسیر با دیگری فرق می کنه، نمیشه با قطعیت گفت که همیشه پینگ و تایم اوت خوبی داشته باشین بویژه اینکه مسیرهای دسترسی بین الملل ایرانسل(مثله خیلی از اپراتورهای دیگه) گاه و بیگاه از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت تغییر میکنه و این اپراتور روی این مسأله هیچ اختیاری نداره. بنابراین شاید الان سرویس را بگیرین و راضی باشین اما بعد از مدتی به همان دلیلی که پیش تر گفتم پینگ و تایم اوت به هم بریزه. در هر صورت مناطق مختلف تحت پوشش یک اپراتور از یک مسیر به اینترنت دسترسی ندارن تا بشه درباره کیفیت سرویس یا QoS حکم کلی داد و تنها باید امتحان کنید ببینید آیا خواسته شما در محدوده مورد نظرتان برآورده میشود یا نه.

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,895

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,024
■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■
همین الان شارژ هزار تومنی خریدم یک دقیقه اومدم پی تی بدون نشون دادن عکس، شارژهزارتومنی شد 90 تومن. هیچ چیزی هم دانلود نشد 10000ریال شد 90 ریال الان رفتم تو سایت ریگولاتوری شکایت کنم فهمیدم این هم بله مثل خود ایرانسله شکایت شکایت الکی بود همه مواردش رو پر کردم آخر کار ارور داد گفت خطا کد ارور رو هم نداد چند بار هم امتحان کردم یعنی یه ارور سرکاری و یه شکایت سرکاری واقعا متاسفم

mahmood100

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام من میخوام یه مودم 4g چند تا سوال داشتم واقعا سردرگم شدم
1من با گوشی که به 4g وصل میشم بیشترین سرعتی که دانلود داد 2 مگ بود
2 من اگه مودم 4g هم بگیرم سرعتم همین 2 مگ هست؟ اخه بچه تو سایتا مینیویسن 20 مگ سرعت گرفتیم من که با گوشی s6 همچین چیزی ندیدم
و اینکه بهترین مودم 4g چی هستش ممنون میشم معرفی کنید البته من این مدل رو دیدم
D-Link DWR-953 Dual-Band Wireless AC750 4G LTE Modem Router

saeedscorpion

Registered User
لایک‌ها
118
لطفا راهنمایی کنین !!!
اینترنت ایرانسل نت تایپش ۳ هستش و بدرد پلی استیشن نمیخوره چون توو پارتی و اینا ب مشکل میخوری / اما برای بقیه موارد خووبه /

بالا