برگزیده های پرشین تولز

بررسی وضعیت سرویس دهنده نداگستر صبا نت

avast4890

Registered User
لایک‌ها
66
با توجه به هزینه توصیه نمیکنمش دوست عزیز و اینکه به صبانت از روی تجربه چندین ساله سرویس گرفتن به دلیل کم فروشی، جمع آوری کردم.

شرکت های خیلی بهتر از صبانت در زمینه ADSL در سراسر ایران وجود داره که کیفیت و قیمت به مراتب مناسب تری رو ارائه میکنند.

و اینکه هر روز تکنولوژی پیشرفته تر و گسترده تر میشه، مثلاً در حال حاضر برای من که شیراز هستم اینترنت نسل 4 ایرانسل در بیشتر نقاط شهر پوشش داره و سرعتش هم متوسط 6.5 مگابیت بر ثانیه هست و 5 گیگابایت عادیش 20 تومن میشه که همون گیگی 4 تومنه و با بسته های دیگه میشه همین هزینه رو خیلی کمتر کرد، حتی با یه دانگل وای فای میشه به کامپیوتر دسکتاپ با همین سرعت وصلش کرد و با وای فای تترینگ با سایر دستگاه ها در منزل و بیرون به اشتراکش گذاشت.

عملاً ADSL به مرور در آینده حذف میشه ولی یاد کم فروشی و گرانفروشی صبانت از ذهن من نمیره.

Last edited:

mahde1818

Registered User
لایک‌ها
1
با توجه به هزینه توصیه نمیکنمش دوست عزیز و اینکه به صبانت از روی تجربه چندین ساله سرویس گرفتن به دلیل کم فروشی، جمع آوری کردم.

شرکت های خیلی بهتر از صبانت در زمینه ADSL در سراسر ایران وجود داره که کیفیت و قیمت به مراتب مناسب تری رو ارائه میکنند.

و اینکه هر روز تکنولوژی پیشرفته تر و گسترده تر میشه، مثلاً در حال حاضر برای من که شیراز هستم اینترنت نسل 4 ایرانسل در بیشتر نقاط شهر پوشش داره و سرعتش هم متوسط 6.5 مگابیت بر ثانیه هست و 5 گیگابایت عادیش 20 تومن میشه که همون گیگی 4 تومنه و با بسته های دیگه میشه همین هزینه رو خیلی کمتر کرد، حتی با یه دانگل وای فای میشه به کامپیوتر دسکتاپ با همین سرعت وصلش کرد و با وای فای تترینگ با سایر دستگاه ها در منزل و بیرون به اشتراکش گذاشت.

عملاً ADSL به مرور در آینده حذف میشه ولی یاد کم فروشی و گرانفروشی صبانت از ذهن من نمیره.
جک میگی ? ADSL سرعت ۳۰۰ مگابایت بر ثانیه رو ساپورت میکنه متاسفانه در ایران جوری شده که 4g بهتر از ADSL باشه

Sent from my Lenovo TAB 2 A10-70L using Tapatalk

avast4890

Registered User
لایک‌ها
66
جک میگی ? ADSL سرعت ۳۰۰ مگابایت بر ثانیه رو ساپورت میکنه متاسفانه در ایران جوری شده که 4g بهتر از ADSL باشه

Sent from my Lenovo TAB 2 A10-70L using Tapatalk

نه دوست عزیز. جک نمیگم و قصد بحث کردن با شما و دفاع از ۴G رو هم ندارم ولی جهت اطلاع بگم که ماکزیمم سرعت دانلود با نسل ۴ حدود ۱ Gbps هست که میشه ۳ برابر و خورده ای بیشتر از ماکزیمم سرعت adsl

rasoooli

Registered User
لایک‌ها
325
کسی از وضعیت و جزئیات سیستم صبحانت صبانت خبر داره که چطوری هست ؟

توی یه آگهی اینطوری نوشته بود :
جشنواره اینترنت صبانت

سرعت تا 12 مگابیت یکساله جمعاً 102 گیگابایت به همراه ترافیک نامحدود بامدادی رایگان از ساعت 4 الی 10 صبح

توضیحات تکمیلی :
سرعت تا 12 مگابیت . ترافیک 12 گیگابایت . به همراه 90 گیگابایت حجم ترافیک هدیه .( به صورت 6 عدد ترافیک 15 گیگابایتی یک ماهه )
مبلغ سرویس 63800 تومان (بدون احتصاب مالیات)
رانژه مخابراتی 5450 تومان

با توجه به این شرایط کدوم به صرفه هست

60 گیگ یکساله یــــــــا صبحانت ( 12 گیگ + 6 بسته 15 گیگ یکماهه )

Last edited:

rasoooli

Registered User
لایک‌ها
325
من الان مخابرات دارم و می خواهم از مخابرات به صبانت مهاجرت کنم
دلیلش رو گوگل بهتر می دونه

Adsl.jpg

doomhammer65ir

Registered User
لایک‌ها
159
از این طرح های صبحانت یکی ما گرفتیم
امتحان کنیم ببینیم چی در ماد همینجا گزارش میدم
220 گیگ یکساله
خط تا 12 مگابیت بازه البته خط ما 4 مگ بیشتر نمیکشه
ماهانه نزدیک18 گیگ هم ترافیک میده

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

AniuS

Registered User
لایک‌ها
671
از صبح اینترنت قطعه و کلا تلفنشونم بوق ممتد میزنه اعصابه ما رو ریختن تو کاسه تیلیت کردن

rasoooli

Registered User
لایک‌ها
325
صبا نت سرعت خیلی خوبی داره

اما امکاناتی که بقیه شرکت ها میدهند رو نداره

تازه بعد از مدت ها از خواب بیدار شده و فقط یکی از شبکه های ویدئویی داخلی رو پوشش میده ( اونهم با قیمت بیشتر و متفاوت با بقیه )

منظورم سیستم AIO هست
همه شرکت هایی که استفاده از سیستم آیو را رایگان کردند ، فقط کافی است اکانت آیو از خود آیو بخرید ( ماهانه 12 تومان - بعضی جاها می تونید زیر این قیمت نیز پیدا کنید - من 8 تومان هم دیدم )
اما صبانت :
میگه از توی پنل خودم بخر ، اون هم ماهی 15 تومان !!!!

rasoooli

Registered User
لایک‌ها
325
تماشای آیو بدون مصرف حجم اینترنت برای مشترکان همراه اول، آسیاتک، های‌وب، پارس‌آنلاین، فنآوا و صبانت (تنها در صورت خریداری اشتراک از پنل صبانت)

صبانت ، تافته جدا بافته

خوش بحال کاربران شاتل و آسیاتک و ...

rasoooli

Registered User
لایک‌ها
325
خب ، صبانت هم آیو رو از 15 تومان به 10 تومان کاهش داد ( آخه کدوم احمقی میومد چیزی رو که از شرکت آیو می تونست 10 تومان بخره بیاد از شما 15 تومان بخره ، توی اون مخ تیم مدیریت شون چی میگذره ؟؟ ) ولی همچنان باید به واسطه صبانت خرید کنید

اینم تست سرعت روی 4 مگ

لازمه یاد آوری کنم قبلا گفته بودند سرویس های 3 مگ به بالا تا کشش خط بازه ( اما اینطور نبود ( ماه پیش 3 مگ گرفتم و این ماه 4 مگ )

rd2_saba.jpg

mahdi1629

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
30
سلام دوستان یه کد تخفیف 70 تومنی صبا دارم که به درد خودم نمیخوره هر کی خواست استفاده کنه

کد تخیف : MNG9501QPJP

VHAhoora

Registered User
لایک‌ها
24
سلام
من میخوام از سرویس های صبانت بگیرم .
نظر دوستان درباره کیفیت سرویسهای این شرکت در حال حاضر چیه ؟ دوستانی که دارند .

iDev

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
من از روزی که سرویسو گرفتم (یک و نیم ماه پیش) یه روز خوش نداشتم، ADSL کلا دیر وصل میشد (در حد چند ساعت باید مودم باز میموند بلکه خبری بشه)، وقتی هم وصل میشد مجبور بودم شبا هم مودمو روشن بزارم، الان دو هفته هم هست کلا وصل نمیشه. یعنی شاید چند روز یبار کمتر از دو دقیقه وصل بشه، میزنم گوگل باز میشه شاد میشم ولی بعدش باز قطع میشه.
توی ریز مصرف دلیل قطع port error نوشته، حتی امروز بعد یه هفته از نمایندگی توی شهرمون گفتن پورت رو عوض کردن ولی وضع فرقی نکرده.
جالبه که تا قبل از تخلیه سرویس قبلیم اصلا مشکلی نداشتم توی این سالها.
به شدت پشیمونم از مشترک صبانت شدن، پشتیبانی هم کلا افتضاحه، عوض اینکه کمی پیگیر حل مشکل باشن من فقط باید زنگ بزنم.

hamed_aa

Registered User
لایک‌ها
71
من از روزی که سرویسو گرفتم (یک و نیم ماه پیش) یه روز خوش نداشتم، ADSL کلا دیر وصل میشد (در حد چند ساعت باید مودم باز میموند بلکه خبری بشه)، وقتی هم وصل میشد مجبور بودم شبا هم مودمو روشن بزارم، الان دو هفته هم هست کلا وصل نمیشه. یعنی شاید چند روز یبار کمتر از دو دقیقه وصل بشه، میزنم گوگل باز میشه شاد میشم ولی بعدش باز قطع میشه.
توی ریز مصرف دلیل قطع port error نوشته، حتی امروز بعد یه هفته از نمایندگی توی شهرمون گفتن پورت رو عوض کردن ولی وضع فرقی نکرده.
جالبه که تا قبل از تخلیه سرویس قبلیم اصلا مشکلی نداشتم توی این سالها.
به شدت پشیمونم از مشترک صبانت شدن، پشتیبانی هم کلا افتضاحه، عوض اینکه کمی پیگیر حل مشکل باشن من فقط باید زنگ بزنم.

بشدت تایید میشه . قبل از این دو سال فناوا داشتم فکر میکردم بده !! در صورتی که در مقابل صبانت طلاست . فناوا هم فیلتر کاری های کمتری داشت نسبت به صبانت انگار ! یه پروکسی تلگرام یه هفته جواب میداد ولی صبانتو باید روزی 20 تا عوض کنی . هم افت سرعت نداشت و هم پشتیبانی بهتری داشت !!!

ضمنا هیچ DNS ای هم غیر از برای خودشون روش جواب نمیده و هر DNS ای ست میکنه یه سری سایتا دیگه بالا نمیاد !!!

الان یک هفتست که سرعت 5 مگ من با اینکه خط روی همون 5 ست شده ، دانلود 100 کیلوبایت در ثانیه به پایین داره !! یعنی زیر سرعت یک مگ ! در صورتی که خانه دو تا از دوستان با دو تا سرویس دهنده متفاوت رفتم و جفتشون سرعت قبلی رو حتی تا 16 مگ داشتن و افت سرعتی نداشتن .

یک روزم که کامل صبح قطع بود بدون اعلام قبلی و من که بورس کار میکنم ضرر هنگفتی بهم زد هیچ کس هم نیست بیاد جبران خسارت کنه !

الانم که دارم این مطلب رو مینویسم زنگ زدم پشتیبانی تلفن رو ایفونه و 25 دقیقه هست که از 50 نفر !!!! رسیده به 10 نفر !!!! همیشه سرویس یکساله میگیرم و بشدت پشیمونم که صبانت گرفتم . قدیما که تازه اومده بود گرفته بودم راضی بودم ولی این سری افتضاح هست به معنای واقعی

hamed_aa

Registered User
لایک‌ها
71
بالاخره بعد از 45 دقیقه رسیدم به صحبت کردن با پشتیبانی و خیلی شیک گفتن از طرف ماست ولی شرکت تامین کننده ما باید پهنای باند اضافه کنه !!!!! یاد جمله های جواد خیابانی افتادم اگه باهاش صحبت میکردم میگفت " اگر پهنای باند مارو ببرن بالا قطعا سرعت شما هم اضافه میشه !!! "

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,684
اقا صبانت گرفتم ولی رمز اینا رو نفرستاده همون کد ملی هست پسورد نت یا چیز دیگه؟

بالا