برگزیده های پرشین تولز

بررسی وضعیت سرویس ADSL آسیا تک

mohamad alii

Registered User
لایک‌ها
211

JetXT

Registered User
لایک‌ها
513
همشون یکی هستن سیستم ایرانو ایرانی اینتوریه
پیشنهاد من به شما عوض کردن کشورتون هست
حرف حق!

ولی یه چیز جالب از وقتی که کروم 25 به بالا رو گرفتم سرعت افتضاح شده ولی با IE10 سریع کار میکنه
بقیه هم چک کنید خیلی عجیبه

behzadnoor

Registered User
لایک‌ها
287
دوستانی که ناراضی هستند میشه isp بهتری معرفی کنند؟

اینجا چند نفر از مخابرات سرویس گرفتن که واقعا راضین 512 نامحدودش چهارتومن ارزونتره قطعی هم نداره . من این خط که گرفتم ماهی دو گیگ ازش استفاده نمیکنم که دانلود کنم حداقل توقعم اینه که قطعی نداشته باشه نه اینکه هر از یکساعت مودم رسیت کنم وصل شه

mahdibavi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
واقعا آدم نمیدونه چی بگه من سرویسم رو از 128 ارتقا دادم به 512 سرعت دانلودم نصف شد حواستون باشه پولتون رو حروم نکنید همون 128 از همه بهتره

mohamad alii

Registered User
لایک‌ها
211
اقا برای من عجیبه منی که توی ابادان زندگی میکنم سالی 1 بارم نتم قطع نمیشه نمیدونم چرا دوستان هی میگن مشکل قطعی دارن برام تعجبه ولی من مشکل کندی سرعت وحشتناک دارم پدرم درومده و میخوام سرویسمو از یه جا دیگه بگیرم کجارو پیشنهاد میکنید؟ کسی میدونه نمایندگی مخابرات در ابادان کجا هست؟ کلا کسی هست ادرس نمایندگیارو بدونه یا باید از کجا پرسید؟

Last edited:

Bella_aster

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2,615
برای منم تو 3 4 روز گذشته سرعت خیلی افت داشت... پنج شنبه هم که نیم ساعت یکبار قطعی داشتم ... ولی امروز یکم بهتر شده انگار...

AshkanD

Registered User
لایک‌ها
14
برای منم تو 3 4 روز گذشته سرعت خیلی افت داشت... پنج شنبه هم که نیم ساعت یکبار قطعی داشتم ... ولی امروز یکم بهتر شده انگار...

دقیقا ! امروز خیلی بهتر شده و واسه منم امروز قطعی نداشت ! اینم یه تست واسه چند دقیقه پیش ...

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
دقیقا ! امروز خیلی بهتر شده و واسه منم امروز قطعی نداشت ! اینم یه تست واسه چند دقیقه پیش ...

تست از سرور ایران که بدرد نمیخوره اینو هر موقع بگیری سرعت همینقدر هست
تست سرعت از سرور خارجی بزار از اروپا یا امریکا تست بزار

داش علی

کاربر فعال گرافیک
کاربر فعال
لایک‌ها
942
نبود دوستان؟
سلام رفقا
آقااااا از دست مبین نت به سطوح اومدم! خیلی داره اذیتم میکنه ، پشتیبانیش تعطیلات(مشترک گرامی در حال حاضر 46 نفر در صف انتظارن!) ، پینگ در حد 600 - 700 ، مصرف بیخودی بالا ، ساعت رایگان هم رسما تعطیل!
به همین دلایل میخوام بیام آسیاتک و دوباره ای دی اس ال بگیرم.

پینگ زیاد به کارم نمیاد و 200-300 بسه.
اما سرعت و ترافیک بخاطر حجم کاریم خیلی مهمه برام
امروز زنگ زدم پشتیبانش گفتم 512 نا محدود بهتره یا محدود؟ ترسوندم و گفت نا محدودا خوب نیست و ...
تو این نظرات آخر که خوندم به این نتیجه رسیدم که پشتیبانه الکی گفته و نا محدود بگیرم بهتره.
سوال اولم : اگر 512 10 گیگ بگیرم ،ساعت رایگانش که 1 تا 9 شبه مثل مبین نت رسما تعطیلاته؟
سوال دوم : الان کسی خبر داره وضعیتش تو کرج چطوره؟ جوابگویی و سرعت رو میگم . ؟
سوال سوم : بنظرتون نا محدود برنزی، نقره ای ، طلایی فرقی خاصی دارن؟(چون پشتیبانش گفت تفاوت در ضریب اشتراکشونه. فکر کنم به ترتیب یک به هشت ، یک به شش ، یک به چهار )

Radix

Registered User
لایک‌ها
170
512 نامحدود برنزی سرور لندن :(

Radix

Registered User
لایک‌ها
170
نبود دوستان؟

512 10 گیگ تو ساعات رایگان سرعت واقعی میده یعنی 60 تا 70
ولی در ساعات دیگه چون محدود هست سرعت 200 تا 300 و حتی بالاتر
کلا آسیاتک تو همه شهرها سرعت و سرویس یکسانی داره فرق چندانی نداره ...
512 نامحدود برنزی سرعت همیشه 60 تا 70 هست
512 نامحدود نقزه ای تا 6 گیگ اول استفاده سرعت 200 تا 300 و حتی بالاتر ولی بعد از 6 گیگ سرعت میشه 60 تا 70
512 نامحدود طلایی تا 28 گیگ اول استفاده سرعت 200 تا 300 و حتی بالاتر ولی بعد از 28 گیگ سرعت میشه 60 تا 70

:: ADSL-Tools ::

mohamad alii

Registered User
لایک‌ها
211
512 نامحدود نقزه ای تا 6 گیگ اول استفاده سرعت 200 تا 300 و حتی بالاتر ولی بعد از 6 گیگ سرعت میشه 60 تا 70
512 نامحدود طلایی تا 28 گیگ اول استفاده سرعت 200 تا 300 و حتی بالاتر ولی بعد از 28 گیگ سرعت میشه 60 تا 70

شرایط همه جا یکسان نیست برادر من من سرویس 2 مگ داشتم 5 گیگ ترافیک بنظرت شب چقدر سرعت دانلود میداد؟؟؟ اگه بالای 30 تا میرفت بشکن میزدم الان 512 نامحدود برنزی دارم گاهی اوقات 45-55 تا سرعت دانلود میده و شاید شاید 1 ثانیه ای بره رو 70 گاهی اوقاتم بین 10 تا 25 متغیر هست تو روز پیشنهاد من به شما علی اقا از هر شرکتی ببین برای 100 مین بار به همه دارم میگم از هرجا میخوای بگیری قبلش از نمایندگی یا اپراتور(از جفتشون بپرسی بهتره) بپرس که این شماره خطمه و من توی فلان مرکز هستم ایا مشکل خاصی از قبیل کمبود پهنای باند یا غیره نداره اگه گفت نه پس به نماینده بگو(بترسونش) اگه من گرفتم فلان مشکلو داشت همون روز مبلغ کل مبلغ پرداختیو ازتون میگیرم بعد ببین چی میگه من خودم به شخصه از 2-3 تا شرکت همین طوری عمل کردم ردم کردن و گفتا بله فلان مشکلو داریم در صورتی که قبلش میخواستن نت رو بندازن تو پاچم!!

schakal

Registered User
لایک‌ها
12
آسیا تک جالب ترین ارائه دهنده نت در ایران هست چون پینگ شهرستان و استان های حوالی تهران , دقیقا مثل همه , کیفیت سرویشون در همه جا یکیه ( مگه اینکه دیگه پهنا خود مرکز مخابراتی ترکیده باشه )

به نظرم اگر آسیا تک پینگ خارج رو اوکی کنه بهترینه ( بنده 5 مگ مخابرات دارم , یعنی 2 مگ رو 5 بستن پینگ گوگل هم 200 اه ) اما وبگردی با آسیا تک راحتره صفحات بهتر باز میشند , پورت ها به نظرم کمتر دستکاری شده , واقعا این مورد محسوسه , قطعی تا حالا نداشتم مگه اینکه بخواد تغییر آی پی لحطه ای بده

بازم میگم اگر کسی پینگ براش مهم نیست بره آسیا تک بگیره , به خدا تعرفه هاش مفته , صبا نت ( thief ) داره 10 گیگ 512 رو میده 35 تومن آسیا تک سرویس 256 کیلو بایت با سرعت 200 تا 300 رو با 20 گیگ میده 38 تومن

کسایی که اینترنت محدود میخوان برن همین آسیا تک , مگه اینکه تهران باشن ( چون مخابرات تهران نامحدود میده ) پارس آنلاین ترکیده نرید بگیرید من داشتم , دوستام تو تهران از بچه ها گیمر داشتن , همش افته سرعته , میگیره ول میکنه نت نیست

128 محدود , 256 محدود, 512 محدود, همگی سرعت در روز 200 به بالاست

پینگ تمامی سرویس ها با خارج چه اروپا چه آمریکا از 200 تا 400 اه ( 200 بهترین حالت در صبح و 480 بد ترین حالت در عصر )

کسایی که ریموت دسکتاپ دارن یا با وی پی اس زیاد کار میکنند پینگ اذیت نمیکنه خیالتون راحت

کسایی که فندق شکن دارن سرعت حوبه

پیج لود صفحات خیلی خوبه دلیلش با اساتید شبکه ( پورت , دی ان اس )

کسایی که گیمر سرور ایرانن براشون اوکی پینگ 50 میلی ثانیه

کسایی که گیمر سرور خارجن براشون اوکی نیست نیان این طرف پینگ 380 میلی ثانیه در سرور های اروپایی ( به طور مثال dota و wow )

شاد باشید

Last edited:

shayanss

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام ...
من دو مگ مخابرات دارم و اصلا راضی نیستم اگه 2 مگ با محدودیت 40 گیگ بگیرم از این شرکت، سرعتش تو تهران چقدره ؟؟؟؟؟؟؟؟ اصلا ارزشش رو داره ؟؟؟؟

JetXT

Registered User
لایک‌ها
513
واقعا آدم نمیدونه چی بگه من سرویسم رو از 128 ارتقا دادم به 512 سرعت دانلودم نصف شد حواستون باشه پولتون رو حروم نکنید همون 128 از همه بهتره
کسی مجبورت نکرده پس چرا عوض نمیکنی نیو یوزر؟

اقا برای من عجیبه منی که توی ابادان زندگی میکنم سالی 1 بارم نتم قطع نمیشه نمیدونم چرا دوستان هی میگن مشکل قطعی دارن برام تعجبه ولی من مشکل کندی سرعت وحشتناک دارم پدرم درومده و میخوام سرویسمو از یه جا دیگه بگیرم کجارو پیشنهاد میکنید؟ کسی میدونه نمایندگی مخابرات در ابادان کجا هست؟ کلا کسی هست ادرس نمایندگیارو بدونه یا باید از کجا پرسید؟
زمان شاه هم که اکثرا سیر بودند شکایت میکردند الانم شکایت میکنند کلا همه شاکی اند چه کم چه زیاد
مخابرات سرعتش پایینتره تاپیکشو دنبال کن از بچه هایی که گرفتند بگو تست بذارند
کلا هرچقدر پول بدی همون اندازه هم آش میخوری

داش علی

کاربر فعال گرافیک
کاربر فعال
لایک‌ها
942

ممنون رفیق. اما فکر نمیکنم تو همه مراکز اینطوری جواب بده. اگه اینطور باشه واقعا شاهکار میشه و بینظیر.

شرایط همه جا یکسان نیست برادر من من سرویس 2 مگ داشتم 5 گیگ ترافیک بنظرت شب چقدر سرعت دانلود میداد؟؟؟ اگه بالای 30 تا میرفت بشکن میزدم الان 512 نامحدود برنزی دارم گاهی اوقات 45-55 تا سرعت دانلود میده و شاید شاید 1 ثانیه ای بره رو 70 گاهی اوقاتم بین 10 تا 25 متغیر هست تو روز پیشنهاد من به شما علی اقا از هر شرکتی ببین برای 100 مین بار به همه دارم میگم از هرجا میخوای بگیری قبلش از نمایندگی یا اپراتور(از جفتشون بپرسی بهتره) بپرس که این شماره خطمه و من توی فلان مرکز هستم ایا مشکل خاصی از قبیل کمبود پهنای باند یا غیره نداره اگه گفت نه پس به نماینده بگو(بترسونش) اگه من گرفتم فلان مشکلو داشت همون روز مبلغ کل مبلغ پرداختیو ازتون میگیرم بعد ببین چی میگه من خودم به شخصه از 2-3 تا شرکت همین طوری عمل کردم ردم کردن و گفتا بله فلان مشکلو داریم در صورتی که قبلش میخواستن نت رو بندازن تو پاچم!!
به قولی اینا و نمایندهاشون همه چیزو میدونن اما نمیگن تا زمانی که تو بپرسی !
نمایندشم نزدیکمونه ، باید برم حضوری که اینا رو کامل باهاش طی کنم .
حقیقتش من 4-5 سال پیش شبدیز داشتم، فقط به خاطر بد بودن و بی تربیت بودن و عدم پایبندی به حرفایی که میزدن باهاشون فسح قرارداد کردم(مثلا بی اجازه و اطلاع من پول رانژه 3-4 ماه عدم استفادم رو از شارژ ماهانم کم کردن ، یه چیزیم طلب کار بودن)
سر همین مسائل دنبال یک شرکت بی دردسر و منطقی هستم.

AshkanD

Registered User
لایک‌ها
14
تست از سرور ایران که بدرد نمیخوره اینو هر موقع بگیری سرعت همینقدر هست
تست سرعت از سرور خارجی بزار از اروپا یا امریکا تست بزار

چه ربطی داره ! من الان دارام دانلود می کنم با IDM نزدیک 420 دارم می گیرم !!!

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
چه ربطی داره ! من الان دارام دانلود می کنم با IDM نزدیک 420 دارم می گیرم !!!

ربط داره عزیزم
سرعت از سرور ایرانی همیشه بالاتریت سرعت رو میده
مثلا واسه تشت خودت در روز از سرور ایران بگیر همون موقع از سرور کالیفرنیا هم تست بگیر فرقش رو متوجه میشی
سرورهای داخلی اینترانت حساب میشن نه اینترنت

schakal

Registered User
لایک‌ها
12
ربط داره عزیزم
سرعت از سرور ایرانی همیشه بالاتریت سرعت رو میده
مثلا واسه تشت خودت در روز از سرور ایران بگیر همون موقع از سرور کالیفرنیا هم تست بگیر فرقش رو متوجه میشی
سرورهای داخلی اینترانت حساب میشن نه اینترنت

موافقم به سرور ایرانی یا نبودن ربط داره ولی نه در اندازه 100 کیلو بایت پهنا باند دریافتی شما مشخص شده است اگر مودم downstream رو 512kb نشون میده بیش از این نمی تونید دانلود کنید پس فرق زیادی در این حد نداره

برای تست دقیق سرعت دانلود بهتره از speed test استفاده نکنید چون تست در بازه زمانی کمی انجام میده از تستر هایی که فایل رو دانلود میکنند استفاده کنید بسته های 2 تا 100 مگابایتی http://testmy.net
کمتر سایتی هم است که میزبانی رو سرور ایران برای خدمات دانلود انجام بده چون به صرفه نیست ولی از اون موقع که شایعه محدودیت بستر اینترنت رو راه انداختند برخی از سایت ها به میزبانی ایران اومدن

arrow-down-doubleM.png
Download :: 623 Kbps
arrow-up-doubleM.png
Upload :: 140 Kbps تست از نت مخابراتم

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
موافقم به سرور ایرانی یا نبودن ربط داره ولی نه در اندازه 100 کیلو بایت پهنا باند دریافتی شما مشخص شده است اگر مودم downstream رو 512kb نشون میده بیش از این نمی تونید دانلود کنید پس فرق زیادی در این حد نداره

برای تست دقیق سرعت دانلود بهتره از speed test استفاده نکنید چون تست در بازه زمانی کمی انجام میده از تستر هایی که فایل رو دانلود میکنند استفاده کنید بسته های 2 تا 100 مگابایتی http://testmy.net
کمتر سایتی هم است که میزبانی رو سرور ایران برای خدمات دانلود انجام بده چون به صرفه نیست ولی از اون موقع که شایعه محدودیت بستر اینترنت رو راه انداختند برخی از سایت ها به میزبانی ایران اومدن

arrow-down-doubleM.png
Download :: 623 Kbps
arrow-up-doubleM.png
Upload :: 140 Kbps تست از نت مخابراتم

m_amin در مورد سرویس دوستمون AshkanD صحبت میکردند که حدود 4mbit ست شده دان استریمشون.

کلاً این قضیه تست سرعت تو همه زیرساخت ها همینجوریه، سرعت شما تو هر زیرشاخه / هاپ از شبکه بستگی داره به میزان پهنای باند باز در پایپ استریم های اون شبکه. حالا شما اینترنت 100 مگابیت هم اگه داشته باشید، وقتی سروری که میخواهید ازش دیتا دریافت کنید از مسیری این اطلاعات رو بفرسته که فقط 1 مگابیت پهنای باند آزاد داشته باشه، سرعت تست شما 1 مگابیت خواهد بود.

داون استریم مودم مشخص کننده سرعت ارتباط داده بین شما و DSLAM مرکز مخابراتی هست که خططون رو رانژه کرده، از اونجا به شبکه ISP اتان منتقل میشید، بعد تازه میرید داخل شبکه زیرساخت و بعد از اون متصل میشید به فروشنده پهنای باند خارجی.
تو هرکدوم از این شاخه ها هم پهنای باند متفاوتی وجود داره و محدودیت های متفاوتی رو سرویس اعمال میشه، برای مثال از سمت ISP محدودیت انتقال داده شما میتونه برای شبکه های خارجی نصفِ سرعتِ پهنای باند خریداری شده تنظیم بشه، این محدودیت رو شما تو داون استریم مودمتون نخواهید دید.

در مورد نظرتون هم درباره عدم دقت سایت speedtest.net باید بگم که اگر تو شبکه و سرویس شما مشکلی وجود نداشته باشه (Packet Loss/jitter/....) نتیجه ای که میگیرید کاملاً دقیق خواهد بود.

بالا