• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

بررسی وضعیت ADSL مخابرات

iZ8

Registered User
لایک‌ها
26
حوالی عصر تا غروب, یک چند ساعتی میشد که بیشتر پکت هام "Request Timed Out" می داد و پینگ هم بالای 3000 بود, ولی نیم ساعتی میشه که تایم آووت ها کمتر شده و پینگ هم برگشته زیر 150 ;-)

samoel

Registered User
لایک‌ها
7
مخابرات خیلی دزده ه ه ه ه ه ه
روز اول که نتم وصل شد اصلا سرعت نوسان نداشت و زیر 125kb هم نمیرفت !
الان 10 روزه که سرعتم اکثر موقعه ها 60 70 12 به بعد هم سرعتش بیشتر میشه!
البته من احساس میکنم مخابرات منطقمونم بستگی به این بی کیفیتی نت داره!
مخابرات سلمان فارسی!
در کل اصلا راضی نیستم!

ali_klassic

Registered User
لایک‌ها
26
مخابرات خیلی دزده ه ه ه ه ه ه
روز اول که نتم وصل شد اصلا سرعت نوسان نداشت و زیر 125kb هم نمیرفت !
الان 10 روزه که سرعتم اکثر موقعه ها 60 70 12 به بعد هم سرعتش بیشتر میشه!
البته من احساس میکنم مخابرات منطقمونم بستگی به این بی کیفیتی نت داره!
مخابرات سلمان فارسی!
در کل اصلا راضی نیستم!

چرا الیکی میگی سرعت 128KB
بیشتر از 30 نمیاد
میگه 70.80.128
چرا الکی میگی الآن من 256 دارم سرعت 25 بالا تر نمیره
:thumbsdow

aalarma

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
الان حدود 10 روزه که سرعت در منطقه ما ( پیام نور ) نوسان زیادی داره و عملا تعطیل شده زنگ هم که به 2828 میزنی

میگه سراسریه کسی تو این منطقه هست که همچین مشکلی داشته باشه

بد جوری این موضوع رو اعصابه ...

aalarma

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
چرا الیکی میگی سرعت 128KB
بیشتر از 30 نمیاد
میگه 70.80.128
چرا الکی میگی الآن من 256 دارم سرعت 25 بالا تر نمیره
:thumbsdow

آیا اون نوشته سرعت من 128 هست که شما نخونده جواب میدی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

لااقل اول یه زحمت به خودت بده درست بخون ................

مرکز سلمان فارسی اخیرا بدون هیچ مدرکی 1 مگ هم میدن

Last edited:

aalarma

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
اینا همش مدرک بر صحت حرفای من هستش که گفتم شما هر وقت زنگ بزنید میگن مشکل سراسری هست یا با 1 جوابی تو همین مایه ها شمارو دست به سر میکنن
اینا کارشون اینه

آخه حدود 2 ساعت صبح درست شده بود و بعد از اون دوباره

البته down stream من خوبه و حدود 44 هست و دیتا ریت هم رو 289 بستن حدسم اینه که همون مشکل این منطقه سراسریه چون با این

ارقام مربوط به سیستم من طرف چه کاری میتونه بکنه

با توجه به اینکه شما از وضعیتت راضی هستی ...

شما وقتی مثلا یه فایل 10 مگی رو دانلود میکنی اصلا نوسان نداری همش با 32 kb دانلود میکنی از اول تا اخر فایل رو؟

یا سرعتت کم و زیاد هم میشه مثلا یه لحظه 20 بشه بعد 25 بعد 32
و الیی................ییییییییییییییییی

aalarma

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
رو خط 256 شما 1کیلو بیشتر از 31 نمیگیری این ذهنیت غلطه 32 نمی دونم از کجا میاد تازه شما به همون 31 هم نمیرسی در بهترین حالت میشه 31

اون 44 چیه دیگه؟؟؟؟؟؟؟

مال همه رو همین اعداد بسته میشه تمام خطوط کم کم همین اعداد روشون ست میشه

ببین عزیز جان خط منم نوسان داره(تازه منطقه ما از خلوت ترین مناطق هست و فاصله خونه ما تا مرکز 200متر هستش) این دلیل نمیشه که مشکل از نت ما باشه و مخابرات مشکلی داشته باشه

این نوسان بیشتر بخاطر سرور اون طرف هست من نمیدونم بهش چی میگن فک کنم هاست باشه اسمش اون هاست هر قدر قدرتمند تر باشه و ترافیک دانلود ازش کمتر باشه شما کمتر شاهد این نوسانات هنگام دانلود هستید شما از یوتیوب هم دانلود کنی 1 نوسان جزیی داری که دیگه اون مهم نیست و میانگین و حساب کنی همون 30 میمونه

1 کی از دوستان 1 لینک گذاشتن چند صفحه قبل برای تست سرعت دانلود از اون استفاده کنی قشنگ میبینی که عمرا بالای 31 نمیره
http://speedtest.uk2.net/speedtest.1024mb
منظورم از 31 اینه که میانگینت رو 31 و گرنه به صورت لحظه ای و در اثر پینگ بالا شاید تا مرز 50 هم بره سرعتت

بهترین معیار تست استاندارد و رایج ترین سایت speedtest.net هستش به اون مراجعه کنید

خوب با این تفاسیر شما من فکر کنم مشکلی ندارم تنها گیر من روی نوسان سرعت دانلوده که شما میگی برای شما هم اینجوریه

این نتیجه تست منه که فکر کنم برای شما هم یاید تو این رنج ها باشه ؟

aalarma

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
جالبه جفتمون دقیقا تو یه دقیقه تست گرفتیم

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
برای من جدیدا افتضاح شده. 512 دارم. قبلا سرعت دانلود مستقیمم دقیقا روی 58.2 فیکس بود ، بدون هیچ نوسانی. تورنت و ایمیول هم اگر سورسش خوب بود ، بین 56 تا 58 بود. الان دانلود مستقیم بعضی وقتا به طور مداوم 2 ساعت روی 26 میمونه . یا نوسان شدید داره. سرعت آپلود عملا بعضی وقتا از دایل آپ پایینتره. تورنت و ایمیول رو هم به شدت محدود کردن

mirbest32

Registered User
لایک‌ها
893
اینم سرعت اینترنت 512 مخابرات. ای ذلیل بمیری ایشالا صابر فیضی:p

آخ آخ، به احتمال خیلی زیاد داری دولوخ میگی!!!
تو دهات ما کرمان سرعت دانلود مخابرات روی 140 ئه، چطور اونوقت تو تهران با اون زیر ساخت قوی شما 58 دانلود می کنی؟!

aalarma

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
الان این نتیجه تست صبح منه که در بهترین حالت هست از 2 ساعت بعد سرعت افت پیدا میکنه

الان 10 روزه اینجوری شده

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
آخ آخ، به احتمال خیلی زیاد داری دولوخ میگی!!!
تو دهات ما کرمان سرعت دانلود مخابرات روی 140 ئه، چطور اونوقت تو تهران با اون زیر ساخت قوی شما 58 دانلود می کنی؟!
چون ماله شهرستان ها به غیر تهران حجم محدود هست واسه همین سرعتی که میدن بالاتر هست
اما مال تهران نامحدود هست و واسه همین سرعتی که میدن دقیقا سرعت اسمی هست حداکثر

H@/\/\ID

کاربر فعال اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
1,883
سرعت من بدک نیست:
2367106084.png

پسره خوب

Registered User
لایک‌ها
2,160
دوستان مثله اینکه اینترنت گرون شده!! یعنی قیمت مخابرات هم گرون میشه؟

منبع

aalarma

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
خوب بالاخره بعد از 10 روز سروکله زدن مشکل من حل شد اونم با یه کار ساده اینجا میگم تا شاید بدرد کسی بخوره

10 روزی میشد سرعت دانلود من وحشتناک افت کرده بود و هر چی هم زنگ میزدم پس از مشاهده snr , line att یا میگفتن مشکلی نیست یا میگفتن مشکل سراسریه

تا اینکه خودم تعداد کانکشن های idm رو از 2 به 8 تغییر دادم و با این کار ساده سرعت دانلود ( من 256 k ) دارم از 15 الی 20 به مقدار زیر تغییر کرد البته نوسان بازم داره

ولی نه دیگه به زیر 20 حتی یه لحظه برسه این نکته رو هم بگم که من از چیز پی ان استفاده میکنم و این عدم افت سرعت خیلی خیلی ارزشمنده

untitled.JPG

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
نه عزیز نگران نباش این افزایش قیمت مربوط به خطوط stm هستن که به ما مربوط نمیشه در ضمن یادت باشه الان چندین سال هست که تعرفه مکالمات تلفن همراه و ثابت تغییری نکرده چون تعداد مشترکین انقدر بالاست که به راحتی جوابگوی هزینه های تامین اینترنت از خارج هست
کلا بگم انقدر دارن سرش میخورن که حالا حالا ها این کار و نمیکنن

ای آقا کجا تغییری نکرده ؟؟ پالس تلفن ثابت که 30 درصد گرون شده ، تازه قبلا 3 زمانه بود ، الان تک نرخی شده با بالاترین قیمت.یعنی قیمت 12 شب با 8 صبح یکیه. تعرفه مکالمات بین الملل که دیگه نگو ! بعضا تا 10 برابر شده . فقط موبایل تعرفه اش بالا نرفته ، اونم با افزایش مالیات و قطع و وصل کردن تماس جبرانش کردن

iZ8

Registered User
لایک‌ها
26
فعلا که این سمت شهر همه چیز برگشته به حالت نرمال برای خط 512 ما!

2368690977.png

2368717142.png

iZ8

Registered User
لایک‌ها
26
راستی این هم یک پینگ تست برای اون دوستمون که پرسیده بود. (در ضمن سروری تو ایران برای تست نبود, نزدیکتریناش توی سلیمانیه عراق و باکو بود)

73807861.png

بالا