• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

بررسی وضعیت ADSL مخابرات

alireza_asol

Registered User
لایک‌ها
91
این فرم درخواست افزایش پهنای باند رو تا حالا کسی استفاده کرده که جواب داده باشه؟ بعید میدونم
بعد اون قسمت تعهد چیه؟ نزنن اینترنت رو قطع کنن بمونیم بدون اینترنت؟ لازم دارم اینترنتو...
عجب تهدیدی هم کرده " در غیر اینصورت کلیه عواقب ناشی از آن بر عهده اینجانب می باشد "
مملکته داریم؟

hosseinmet

Registered User
لایک‌ها
7
آقا من 256 از مخابرات دارم تا چند هفته پیش دانلود از 31 الی 33 پایین تر نمیومد ولی الان خیلی نوسان داره (میانگین سرعت به زور 24 میشه) ، به نظرتون از چی میتونه باشه؟ محابرات گند زده یا تنظیمات من چیزی بهم ریخته ؟؟؟ :(

ghoo

Registered User
لایک‌ها
157
آقا من 256 از مخابرات دارم تا چند هفته پیش دانلود از 31 الی 33 پایین تر نمیومد ولی الان خیلی نوسان داره (میانگین سرعت به زور 24 میشه) ، به نظرتون از چی میتونه باشه؟ محابرات گند زده یا تنظیمات من چیزی بهم ریخته ؟؟؟ :(

احوط آن است که مخابرات گندیده باشد :confused: لیکن چک کردن سیستم و تنظیمات مودم و ... مستحب است :D

ghoo

Registered User
لایک‌ها
157
من دیشب درخواست کردم(بهتر بگم صبح) و بهم 1 شماره داد صبح به مادرم گفتم بره حضوری بگه زیادش کنن که انجام دادن الانم شماره پیگیری وارد کردم میزنه که انجام شده!!!
100 البته اون تعهد 1 چیزه الکیه کسی نمیاد خط شمارو بررسی کنه ببینه دارید چه استفاده ای میکنید شما در هر صورت مسیولیت استفاده از خط بر عهده شماست

خودشون بعد از اینکه شما فرم مربوطه رو پر کردید افزایش دادند یا اینکه مادرتون حضوری رفته ترتیب اثر دادند؟

شماره ای که گفتید بهتون داده شماره پیگیری منظورتان هست دیگه؟ یا شماره تلفن جایی یا کسی ؟

samoel

Registered User
لایک‌ها
7
آقا من کم کم دارم به این نتیجه میرسم که از ساعت 12 شب تا ساعت 12 ظهر سرعتم 1mb واقعیه( سرعت دانلودم میانگین 130kb ه)
بعد از 12 پهنای باند رو 50 الی 70kb محدود میکنن!
دوستانی که سرعت 1mb دارن یه تست بزنن ببین اینطوری هست یا نه!

hosseinmet

Registered User
لایک‌ها
7
احوط آن است که مخابرات گندیده باشد :confused: لیکن چک کردن سیستم و تنظیمات مودم و ... مستحب است :D

تنظیماتم چی جوری باید باشه ؟ من dns رو 8.8.4.4 , 8.8.8.8 ست کردم . ولی پینگم خیلی بالاست و timeout هم زیاد میده :(

iZ8

Registered User
لایک‌ها
26
آقا من کم کم دارم به این نتیجه میرسم که از ساعت 12 شب تا ساعت 12 ظهر سرعتم 1mb واقعیه( سرعت دانلودم میانگین 130kb ه)
بعد از 12 پهنای باند رو 50 الی 70kb محدود میکنن!
دوستانی که سرعت 1mb دارن یه تست بزنن ببین اینطوری هست یا نه!

من 512 دارم, چند وقتی خوب بود تا هفته پیش که چند روزی به هم ریخت بعد برگشت به حالت نرمال تا دیروز عصر تا شب که تعداد timeout ها و packets-lost به حد شدیدی رفت بالا, حدود 40%, و تا نیمه شب ادامه داشت تا اینکه سرعت دانلودم برگشت روی 64-70 KBps و مجددا از امروز صبح که چک کردم تا همین الان برگشته به 5-15 KBps!
Ping هم که از زیر 150 رفته بالای 4000 و یا کلا تایم آووت!

iZ8

Registered User
لایک‌ها
26
این هم یک عکس یادگاری برای آیندگان!!

TEST.png

amione

Registered User
لایک‌ها
30
سلام
من الان 512 نامحدود ایرانسل دارم که ماهی 60 هزینه اش هست (شما 48 فرض کنید)
می خواستم عوضش کنم حدود 2، 3 ماه پیش که یکی از دوستام گفت مخابرات بگیر من 512 نامحدود دارم و دو ماهی 50 اینا می دم و راضیم هستم
منم دیدم عجب کلاهی داره سرم می ره تو این اوضاع بی پولی رفتم دنبالش و پورت نداشتن (محدوده آریاشهر) اسممون رو تو لیست انتظار نوشتیم الان 2 ماهه که قراره زنگ بزنن (عمرن اگه 2 قرن دیگه هم زنگ بزنن)
داشتم قیمت های شاتل و داتک و پارس آنلاین رو نیگاه می کردم که 512 همشون رو 90 بود :((( !!؟؟
بعد من الان از دست ایرانسل شاکی هم هستم
کسی می تونه راهنمایی کنه که الان هزینه تعرفه هاش چجوری هست (لینک بالا رو دیدم سقف افزایش قیمت تعرفه ها) و اینکه نوع سرویس دهی ؟؟ الان من باید یه مودم هم بگیرم (ای دی اس ال) صرف داره برام ؟

Epitome

Registered User
لایک‌ها
1,121
سلام
من الان 512 نامحدود ایرانسل دارم که ماهی 60 هزینه اش هست (شما 48 فرض کنید)
می خواستم عوضش کنم حدود 2، 3 ماه پیش که یکی از دوستام گفت مخابرات بگیر من 512 نامحدود دارم و دو ماهی 50 اینا می دم و راضیم هستم
منم دیدم عجب کلاهی داره سرم می ره تو این اوضاع بی پولی رفتم دنبالش و پورت نداشتن (محدوده آریاشهر) اسممون رو تو لیست انتظار نوشتیم الان 2 ماهه که قراره زنگ بزنن (عمرن اگه 2 قرن دیگه هم زنگ بزنن)
داشتم قیمت های شاتل و داتک و پارس آنلاین رو نیگاه می کردم که 512 همشون رو 90 بود :((( !!؟؟
بعد من الان از دست ایرانسل شاکی هم هستم
کسی می تونه راهنمایی کنه که الان هزینه تعرفه هاش چجوری هست (لینک بالا رو دیدم سقف افزایش قیمت تعرفه ها) و اینکه نوع سرویس دهی ؟؟ الان من باید یه مودم هم بگیرم (ای دی اس ال) صرف داره برام ؟
از ایرانسل دزد تر دزدای دریایی کاراییبند.
اگر بیشتر کارتون با دانلود های حجم بالاست از مخابرات سرویس بگیرید. من خودم حدود 20 روزه 512 مخابرات گرفتم تا الان نزدیک 20gb دانلود کردم در حالی که ISP های دیگه مثلا 2gb بیشتر بهتون نمیدن که اگه بیشتر بخواین باید پول اضافه بدین.
البته سرعت سرویس های دیگه ADSL از مخابرات خیلی بهتره.

ghoo

Registered User
لایک‌ها
157
تنظیماتم چی جوری باید باشه ؟ من dns رو 8.8.4.4 , 8.8.8.8 ست کردم . ولی پینگم خیلی بالاست و timeout هم زیاد میده :(

منظورم تنظیمات مربوط به مودم و ویندوز بود

در مورد مودم که اگر درست نصب شده باشد ( متناسب با مدل آن) قاعدتا بعدا نباید مشکلی پیش بیاید

مسئله اصلی خود ویندوزه امکان دارد گاهی تنظیمات مربوط به اینترنت و شبکه در ویندوز بهم خورده باشد مثلا جایی که نباید تیک داشته باشد تیک خورده باشد و برعکس

یا مثلا از پ*ر*ک*س*ی استفاده کردید بعد از قطع کردن همچنان کش می کند

منظورم چک کردن این موارد عمومی هست اگر اینها اوکی هست پس مشکل از طرف مخابرات است

در مورد dns هم من شخصا هیچ وقت dns ست نکردم و همیشه از حالت خودکار استفاده می کنم ( فکرم نمیکنم تفاوت معنا داری داشته باشه)

amione

Registered User
لایک‌ها
30
از ایرانسل دزد تر دزدای دریایی کاراییبند.
اگر بیشتر کارتون با دانلود های حجم بالاست از مخابرات سرویس بگیرید. من خودم حدود 20 روزه 512 مخابرات گرفتم تا الان نزدیک 20gb دانلود کردم در حالی که ISP های دیگه مثلا 2gb بیشتر بهتون نمیدن که اگه بیشتر بخواین باید پول اضافه بدین.
البته سرعت سرویس های دیگه ADSL از مخابرات خیلی بهتره.

خدمتتون عرض کنم که با 512 نامحدود وایمکس 60 تومنی که (هر چند من بی خبر بودم) از (سرویس ای دی اس ال) خیلی آی اس پی ها حدود 30 تومن ارزون تره من روزی (24 ساعت) بیشتر از 4 گیگ می گیرم سرعت هم از 60 تا 66 بازی می کنه، ماه پیش اما پدرم رو در آورد یه هفته شبا قطع بود و روز ها هم سرعت نصف شده بود یعنی رو 29 و 32 اما این ماه بجز پری روز و دیروز خیلی خوب بود (یادم رفته بود تو ایرانم) البته نسبت به ماه پیش کلن خیلی بهتر شده

شما چند بار برو مخابرات 1 بار جواب ندادن ول نکن بیا الان پورت دارن همه جا،طرح داره مخابرات برای افزایش مشترکینش

فعلا که تعرفه ها تفاوتی نکرده اگه هم بکنه واسه 20 تومن ماهی 15% میشه 3 تومن دیگه؟؟ماهی 23 تومن واقعا گرونه؟به نسبت بقیه شرکت ها؟

مودم هم خودشون معمولی داشتن الان نمیدونم دارن یا نه و چه قیمتی هست،مودماشون خیلی خر کاره اصلا به قول یکی از دوستانی که تخصص ای تی دارن مودم ندیدم بد باشه!!!

سقف دانلود هم فک نمیکنم بیشتر از 130 گیگ بتونی بگیری با 512

الان اشتراک شما اوکی هست حالا جدای بحث هزینه که خیلی قیمت خوبی هستش، شما تونستین حدود 100 تا 120 گیگ تو ماه رو بگیرید؟
برم جلو در مخابرات خیمه بزنم؟ :)

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
من دیشب درخواست کردم(بهتر بگم صبح) و بهم 1 شماره داد صبح به مادرم گفتم بره حضوری بگه زیادش کنن که انجام دادن الانم شماره پیگیری وارد کردم میزنه که انجام شده!!!
100 البته اون تعهد 1 چیزه الکیه کسی نمیاد خط شمارو بررسی کنه ببینه دارید چه استفاده ای میکنید شما در هر صورت مسیولیت استفاده از خط بر عهده شماست
یعنی زیاد کردن سرعتت رو؟؟!
مدرک نخواستن؟
تا چقدر میشد زیاد کرد؟

alireza_asol

Registered User
لایک‌ها
91
من دیروز ساعت 6 درخواست اینترنتی دادم تا الان که خبری نشده...........

بالا