• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

بررسی وضعیت ADSL مخابرات

pirate123

Registered User
لایک‌ها
58
همیشه یادتون باشه هر 1024 تا میشه 1 کیلو در محاسبات کامپیوتری!و با تقسیم 1 عدد به 8 مقدار دقیقی به دست نمیاد من بارها اینجا بحث کردم ولی متاسفانه این ذهنیت اشتباه هنوز از بین نرفته

هر کیلوبایت 1024 (2 به توان 10) بایت هست و هر بایت 8 بیت. واحد پهنای باند بیت و واحد سرعت بایت هست. اگر هر کدام از این موارد بیش از 1024 بشود برای کوتاه شدن عدد، از کیلو، مگا، گیگا، ترا و ... استفاده می شود.

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
همیشه یادتون باشه هر 1024 تا میشه 1 کیلو در محاسبات کامپیوتری!و با تقسیم 1 عدد به 8 مقدار دقیقی به دست نمیاد من بارها اینجا بحث کردم ولی متاسفانه این ذهنیت اشتباه هنوز از بین نرفته

تو شبکه های انتقال داده از استاندارد قدیمی هنوز استفاده میشه که عددش 1000 هست.

مثلا سرعت سرویس 2مگابیت معادل 2,000,000 بیت میشه و حالا بخوایم بیاریمش تو استاندارد جدید که 1024 هست باید تقسیم بر 1024 بشه که میشه 1953 کیلوبیت و حالا برای تبدیل به کیلوبایت تقسیم بر 8 میکنیم میشه 244 کیلوبایت.

سرویس 512 هم:
512000/1024/8=62.5KB/s

darioushjh

Registered User
لایک‌ها
28
بــــــــــــــــــله!
گوگل هم باز نمیشه دوباره یعنی این نوسان سرعت به خاطر دانلود کردن بعضی هامون نیتس بلکه زیره سره ایناس دوباره
فکر کنم جیره بندی کردن اینترنت رو، هفته ای یکی دو روز خوب میشه 5-6 روز خراب
02.gif

V.K

Registered User
لایک‌ها
174
سلام دوستان خسته نباشید.

اینترنت من به صورت اعتباریه یعنی پولش رو باید آنلاین پرداخت کنم...یه قسمت داره برای کارت شارژ میخواستم بدونم از کجا میشه این کارت شاژ رو خرید؟ آخه من اشتباهی رفتم کارت شارژتلفن هوشمند خریدم...بهش نخورد رمز عبورش 4 رقمی بود..

واقعا میخواستم بدونم کجا میشه کارت شارژ adsl مخابرات استان تهران رو تهیه کرد؟

عکس ( برای بزرگ نمایی کلیک کنید):

من الان از این طریق شارژ میکنم :

با تشکر
سلام شما اعتباری کردید سرعتتون رو رو چند بستن؟
ساعت رایگان هم داره؟

داستان

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
سلام شما اعتباری کردید سرعتتون رو رو چند بستن؟
ساعت رایگان هم داره؟

نه بابا یه وقت نکنید ها!!!!!!!!! همون 256 بستن و اصلا هم زیاد نکردن پهنای باندم رو.....سرعت دانلودم همون 30 . حجمشم 4 گیگ قیمتشم 12500...م

اینم عکس:
asdasdasd.png

من خودم کردم از رو پورتال سایت ..گفتم بزار تبدیل به حجمیش کنم ببینم چی میشه یهو دیدم بیچاره شدم... همون 256 شد 4 گیگ.البته ما چون تا 2 ماه دیگه میریم از این خونه مهم نیست واسم وگرنه سریع بر میگردوندم دوباره رو قبض ;)

darvish1900

Registered User
لایک‌ها
116
نه بابا یه وقت نکنید ها!!!!!!!!! همون 256 بستن و اصلا هم زیاد نکردن پهنای باندم رو.....سرعت دانلودم همون 30 . حجمشم 4 گیگ قیمتشم 12500...م

اینم عکس:
مشاهده پیوست 275241

من خودم کردم از رو پورتال سایت ..گفتم بزار تبدیل به حجمیش کنم ببینم چی میشه یهو دیدم بیچاره شدم... همون 256 شد 4 گیگ.البته ما چون تا 2 ماه دیگه میریم از این خونه مهم نیست واسم وگرنه سریع بر میگردوندم دوباره رو قبض ;)

وقتی بری رو حجمی دیگه گزینه ای برای برگشت رو نامحدود نداره.

ansarweb

Registered User
لایک‌ها
46
منم نمیدونم از مخابرات بگیرم یا نه

hamidk

Registered User
لایک‌ها
144
من دیروز انصراف دادم و دوباره از داتک گرفتم اسمش 1 مگ بود ولی در حد یک وبگردی ساده هم نمیشد ازش استفاده کرد
حالا بابت این اینترنت مزخرف که اصلاً استفاده هم نتونستم بکنم باید پول بدم؟
(مرکز پیام نور)

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
بدون دانلود منیجر از یه سایت خارجی چند دانلود میکنی؟!

اینم عکس:
مشاهده پیوست 275241

hasan886

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
من دیروز انصراف دادم و دوباره از داتک گرفتم اسمش 1 مگ بود ولی در حد یک وبگردی ساده هم نمیشد ازش استفاده کرد
حالا بابت این اینترنت مزخرف که اصلاً استفاده هم نتونستم بکنم باید پول بدم؟
(مرکز پیام نور)

منم امروز رفتم انصراف بدم ولی چون خط به نام برادرم بود قبول نکرد بعد پیش معاون مرکز رفتم یه جورایی تهدید کرد که اگه انصراف بدیم خطمون راpcm میکنه و دیگه نمیتونم از هیچ جا سرویس بگیرم فعلا یک شکایت سازمان بازرسی فرستادم یک پیام هم برای بازرسی مخابرات گذاشتم فردا هم دوباره میرم ببینم رئیس مرکز هست و حرف حسابشون چیه دیشب اینترنتی شاتل ثبت نام کردم قرار بود فردا برای قرارداد پیک شاتل بیاد که زنگ زدم گفتم فعلآ نیان
**** قصد نداره اجازه گسترش شرکت های خصوصی این حوزه را بده تا در مواقع لزوم اختیار همه را داشته باشه (تجربه سال 88 را دارند)

exxir

Registered User
لایک‌ها
5
من 1 مگ مخابرات دارم چجوری باید انصراف بدم ؟

من سرویسم را 5 روز پیش گرفتم

ایا اگه انصراف بدم باید پول دوره را بدم ؟ 76 هزار تومانو؟

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
من 1 مگ مخابرات دارم چجوری باید انصراف بدم ؟

من سرویسم را 5 روز پیش گرفتم

ایا اگه انصراف بدم باید پول دوره را بدم ؟ 76 هزار تومانو؟
۱ مگ ۳۷-۳۸ تومن هست
۷۶ نیست

امروز که دیگه داغون هست سرویس ۱ مگ من
سایتای خارجی رو با ۲۰ کیلو بایت باز میکنه
خیلی افتضاح شده!

exxir

Registered User
لایک‌ها
5
۱ مگ ۳۷-۳۸ تومن هست
۷۶ نیست

امروز که دیگه داغون هست سرویس ۱ مگ من
سایتای خارجی رو با ۲۰ کیلو بایت باز میکنه
خیلی افتضاح شده!

امین اینا که هر ماه رو قبض پول adsl نمین که دوره ای حساب میشه یعنی هر دو ماه یه بار

وقتی هم که خواستم نصب کنم گفتن دوره ای 76 تومان یعنی ماهی 38 تومان من چون تازه گرفتم اگه قطع کنم 2 ماه بعد 76 تومان میاد ؟

سرعت از سایت ایرانی 132 kb.s از سرور خارجی افتضاح 30 کیلوبایت ایا قبلا هم اینطوری بود ؟

pirate123

Registered User
لایک‌ها
58
پس چرا 7500 مگابایت دقیقا 7.5 گیگ بایت نمیشه؟این 1 مثال ملموس برای اینکه متوجه باشید با تقسیم 1 واحد بر حسب بیت به 8 هیچوقت معادل دقیق بایت اون حاصل نمیشه زمانی که میره رو کیلو و مگا و گیگا این اختلاف بیشتر خودشو نشون میده

بعدش اصلا این هیچ شما وقتی داری ماهواره تنظیم میکنی هیچوقت سیگنال پر نمیشه اینجام به خاطر نویز و طول کابل سیگنال افت میکنه خب همین باعث میشه شما هیچوقت 64 کیلو دانلود نکنی

اگر دقیق عرایض بنده رو می خوندید الان این سوال پیش نمی اومد. من گفتم هر کیلوبایت 1024 بایت هست ولی نگفتم هر گیگ هم 1024 مگ هست چون فکر نمی کردم نیازی باشه.
یگ گیگ برابر 1024 مگ هست پس 7500 مگ میشه 7.32 گیگ.
اون عدد 8 هم که شما همش میگه ربطی به مگ و گیگ نداره. هر بایت 8 بیته همینطور هر کیلوبایت 8 کیلوبیت و ... البته این محاسبات برای بهترین حالت هست.
اینا رو ما بچه که بودیم تو کتاب سوم دبیرستانمون نوشته بود:D

hasan886

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
برو اونجا داد بیداد را بنداز غلط اضافه خواستن بکنن برو مرکز کل منطقتون اونجا حتما رسیدگی میکنن،بهشون بگو به سازمان بازرسی شکایت کردی جفت میکنن

من تهران هستم و مرکز مخابرات الغدیر فردا میرم رئیس مرکز را ببینم امروز نبود
دو تا مشکل دارم یکی اینکه خط به نام برادرمه و اون همش تهران نیست دوم اینکه سرباز هستم و نمیتونم خوب پیگیری کنم (بی انصافا مرخصی سربازا را ماهی یک روز کردن ) ولی تا جایی که بتونم جلوشون کوتاه نمیام.

storm.itsat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
اصلا دوست ندارم پستی که میزنم منفی باشه اما متاسفانه اخیراً بخاطر مشکل فیبر نوری شدن تلفنم بعد از 10 سال از اینترنت مخابرات استفاده کردم هنوز 2 ماهم نشده که قبضم رو پرداخت کنم خیر سرمون شنیده بودم مخابرات تعریفی نداره گفتم 1 مگ بگیرم مشکل نداشته باشم مرده شورشون ببره این مال مردم خور های دزد رو دزدی فقط این نیست که از دیوار ملت بالا بری به این هم میگن دزدی خدا وکیلی قطعی مداوم تلورانس زیاد و کم شدن سرعت از 7 - 8 کیلو بایت تا 60 کیلو بایت خیر سرمون یک مگ گرفتیم دیگه بریدم بخدا ای کاش محیط خونه آنتن وایمکس میداد وایمکس میگرفتم حاضرم پولم رو یه شرکت خصوصی بخوره این مخابرات حرومزاده نخوره.

pirate123

Registered User
لایک‌ها
58
ما زمانی که دبستان نرفته بودبم ابنارو باد گرفتیم و هنوزم میگم به همین دلیل که خودتونم اشاره کردین 7.500 مگ میشه 7.32 گیگ به همین دلیلم 512 کیلو بیت نمیشه 64 کیلو بایت حالا تا صبح بحث کنید من باز این حرفو میرنم

همون زمانی که فلاپی دیسکای 3 , 1/2 اینچی نبود

از نظر شما 512 کیلوبیت میشه چند کیلوبایت؟ یه عددی بگو ما مشتری بشیم;)

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
خدا لعنت کنه صابر فیضی و مظفر پور رنجبر رو . الهی که دست به سیم تلفن بزنن ، برق 400 کیلو ولت بگیرتشون. خدا رو شکر که هفته دیگه راحت میشم از دستشون

darioushjh

Registered User
لایک‌ها
28
حالا این تبدیل واحد ها به نظرم بمونه بحثش
من از روی تجربی میگم
اون موقع که 128 داشتم سرعته دانلودم حوالی 15-16 کیلوبایت بود
256 داشتم 31-32
خوب معقوله که 512 هم 63-64 باشه دیگه نه؟

بالا