• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

بررسی وضعیت ADSL مخابرات

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
مشکل کاملا مشخصه کمبود پهنای باند و عدم به اشتراک گذاری صحیح سرویس، بجای ۱به۸ الان ۱به۱۶ هم نیست!
امیدوارم با تغییر وزیر ارتباطات مخابرات هم سر و سامون بگیره، یاد زمان معتمدی بخیر!
به نظرم نباید نامحدود ارایه بدن!
باید یه جوری باشه مثلا کسایی که میگیرن از صبج تا شب ۲۴ ساعت میذارن دانلود جلوشون گرفته بشه!
مثلا بزارن برای ۱ مگ ماهی ۶۰ گیگ!
برای ۵۱۲ ماهی ۳۰ گیگ!
اینجوری هم دانلود میشه کرد هم جوری نیست که افراد عادی حتی کسایی که دانلود به مقدار منصفانه میکنن بخوان کم بیارن ترافیک!
جلو اون دسته افراد هم گرفته میشه!
اینجوری تو پهنای باند یه مقداری صرفه جویی میشه یه مقدار بهتر میشه سرویس ها!
مثلا ۱ مگ ۶۰ گیگ در ماه حدودا روزی ۲ گیگ میشه دانلود کرد هم کافیه حتی کسی فیلمی بازی چیزی بخواد دانلود کنه! میشه مثلا ۵-۶ ساعت در روز با صرعت ۱۲۰ هم جساب کنی میتونی دانلود داشته باشی!
با ۵۱۲ هم روزی ۱ گیگ در ماه اونم همون ۵-۶ ساعت هر روز با ۶۰ هم دان کنی اکی هست!

اینجوری فک کنم ۲۰-۲۵٪ از مشکل پهنای باند حل میشه! چون دیگه دانلودرها که فقط از صبح تا شب رو دانلود هست حق بقیه رو نمیگیرن!
البته نمیگم دانلودرها کار بدی میکنند اما وقتی اینجوری مشکل پهنای باند دارن باید یه همچین کاری بکنند که بشه کنترل کرد!

Koosha_Raisi

Registered User
لایک‌ها
325
باید یه جوری باشه مثلا کسایی که میگیرن از صبج تا شب ۲۴ ساعت میذارن دانلود جلوشون گرفته بشه!
برای ۵۱۲ ماهی ۳۰ گیگ!
اینجوری هم دانلود میشه کرد هم جوری نیست که افراد عادی حتی کسایی که دانلود به مقدار منصفانه میکنن بخوان کم بیارن ترافیک!
مثلا ۱ مگ ۶۰ گیگ در ماه حدودا روزی ۲ گیگ میشه دانلود کرد هم کافیه حتی کسی فیلمی بازی چیزی بخواد دانلود کنه! میشه مثلا ۵-۶ ساعت در روز با صرعت ۱۲۰ هم جساب کنی میتونی دانلود داشته باشی!

اینجوری فک کنم ۲۰-۲۵٪ از مشکل پهنای باند حل میشه! چون دیگه دانلودرها که فقط از صبح تا شب رو دانلود هست حق بقیه رو نمیگیرن!
البته نمیگم دانلودرها کار بدی میکنند اما وقتی اینجوری مشکل پهنای باند دارن باید یه همچین کاری بکنند که بشه کنترل کرد!

خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی باهات مخالفم ! (Angry face)
به جای این حرف بگو ضریب اشتراک رو کم کنن..

• Like
Reactions: VTG

VTG

Registered User
لایک‌ها
212
برای ۵۱۲ ماهی ۳۰ گیگ!

حرفای شما 1 راه حل کوتاه مدت هستش! کار درست اینه که به جای این کارا به فکر پهنای باند باشن چون خودشون میدونن دارن چیکار میکنن،بدون تعارف ما داریم اینترنتو گرون میخریم،کیفیت نداره!بخوان دانلود نامحدودم بگیرن که دیگه هیچی!
اگر بخوان کل شبکه ایران رو از اساس و پایه متحول کنن و به سطح بالایی برسونن سرمایه گذاری کلان چند ده میلیارد دلاری نمیخواد شاید به 1 میلیارد دلار هم کل مشکل زیرساخت و تامین پهنای باند برای همیشه حل بشه
اگه همین کاری که تو زمینه راه سازی انجام شد(به جز پزوژه ازادراه تهران-شمال) 1 صدم تو زمینه توسعه زیر ساخت اینترنتی کشور انجام میشد وضعیت 180 درجه با الان فرق داشت،متاسفانه کشور مرجع درستی برای انجام امور شبکه و زیر ساخت نداره و شاید 20 دستگاه مختلف به صورت موازی کار میکنن که اشکال کار همینه،ما وزارت ارتباطات داریم مجری قانونی امور!!
بخدا که منم سیاسی نیستم فقط ارزومه مشکل اینترنت این کشور حل بشه مشکلی که شاید نیاز به سرمایه گذازی خیلی کلانی نداشته باشه،همین 24 خط stm1 که میخوان اضافه کنن اگه اضافه بشه تاثیر میذازه قطعا!اون خط ترانزیت ایپگ که راه انداختن پهنای باندش کجا رفت؟؟؟چرا زیر ساخت توجه نمیکنه؟چرا دوست دارن مردم اذیت بشن؟چرا مجریان اینترنت کشور هر وقت بیکار میشن خطوط اینترنتو محل ازمایش خودشون قرار میدن؟لعنت به همشون
به امید روزای بهتر برای اینترنت در ایران

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی باهات مخالفم ! (Angry face)
به جای این حرف بگو ضریب اشتراک رو کم کنن..
به نظر من وقتی پهنای باند ندارن باید اینکارو بکنن که یوزری همون قدر پول میده حداقل بتونه ۴ تا وبسایت رو باز بکنه!
هر موقع پهنای باند داشتن اون موقع بگی مخالفم درسته!
دیگه این ضریب چی هست که بخوان کمشم بکنن؟:D
بعدم با ضریب اتفاقی نمی افته من دارم پیشنهادی میدم که به نفع اکثریت باشه از پهنای باند مصرفی یه کمی جلو گیری کنه سرعت بهتر بشه!

حرفای شما 1 راه حل کوتاه مدت هستش! کار درست اینه که به جای این کارا به فکر پهنای باند باشن چون خودشون میدونن دارن چیکار میکنن،بدون تعارف ما داریم اینترنتو گرون میخریم،کیفیت نداره!بخوان دانلود نامحدودم بگیرن که دیگه هیچی!
اگر بخوان کل شبکه ایران رو از اساس و پایه متحول کنن و به سطح بالایی برسونن سرمایه گذاری کلان چند ده میلیارد دلاری نمیخواد شاید به 1 میلیارد دلار هم کل مشکل زیرساخت و تامین پهنای باند برای همیشه حل بشه
اگه همین کاری که تو زمینه راه سازی انجام شد(به جز پزوژه ازادراه تهران-شمال) 1 صدم تو زمینه توسعه زیر ساخت اینترنتی کشور انجام میشد وضعیت 180 درجه با الان فرق داشت،متاسفانه کشور مرجع درستی برای انجام امور شبکه و زیر ساخت نداره و شاید 20 دستگاه مختلف به صورت موازی کار میکنن که اشکال کار همینه،ما وزارت ارتباطات داریم مجری قانونی امور!!
بخدا که منم سیاسی نیستم فقط ارزومه مشکل اینترنت این کشور حل بشه مشکلی که شاید نیاز به سرمایه گذازی خیلی کلانی نداشته باشه،همین 24 خط stm1 که میخوان اضافه کنن اگه اضافه بشه تاثیر میذازه قطعا!اون خط ترانزیت ایپگ که راه انداختن پهنای باندش کجا رفت؟؟؟چرا زیر ساخت توجه نمیکنه؟چرا دوست دارن مردم اذیت بشن؟چرا مجریان اینترنت کشور هر وقت بیکار میشن خطوط اینترنتو محل ازمایش خودشون قرار میدن؟لعنت به همشون
به امید روزای بهتر برای اینترنت در ایران
اینی که شما میگی خوبه اما این مثل آرزو کردن میمونه!
اینکه پول بدن اینترنت درست شه که پیشنهاد نیست که آخه!
یه پیشنهادی باشه با همین پهنای باند بشه یه کاری کرد بهتر شه وگرنه خوب منم بدم نمیاد پول خرج کنن اینترنت رو بهتر کنن برامون!
البته مساله پولش فکر نکنم باشه مساله همون سیاسی هست نمیخوان اینترنت آنچنانی داشته باشیم وگرنه به قول شما هزینه آنچنانی نداره!
اما اینکه میگی ما گرون میدیم اینترنت رو الان دیگه اشتباه هست!
دلار با این قیمتی که داره الان نگاه کنی ما نسبت به هزینه جاهی دیگه نه که بگم ارزون میدیم اما گرون هم نمیدیم!
مالزی مثلا هزینه اینترنت ۱۰ مگا بیت ۲۰۰ رینگت بود
رینگت هم الان ۱۱۰۰ تومن هست
میشه ۲۱۰ تومن !
۵ مگ بود ۱۵۰ رینگت!
۲ مگ هم داشتن حدود ۸۰ رینگت بود یادم باشه!
یعنی آنجنان نسبت به اسم سرعت گرون نمیدیم ما! فقط قضیه کیفیت هست
که سرویس ۲ مگ اونجا راحت ۲۵۰-۲۶۰ میده همیشه با یه پینگ زیر ۱۰۰
اما ۲ مگ اینجارو ۶ تا محدودیت شرکت میندازه زور بزن ۱۵۰ تا بگیره اونم با پینگ ۲۰۰-۳۰۰!

Last edited:

VTG

Registered User
لایک‌ها
212
به نظر من وقتی پهنای باند ندارن باید اینکارو بکنن که یوزری همون قدر پول میده حداقل بتونه ۴ تا وبسایت رو باز بکنه!
هر موقع پهنای باند داشتن اون موقع بگی مخالفم درسته!
دیگه این ضریب چی هست که بخوان کمشم بکنن؟:D
بعدم با ضریب اتفاقی نمی افته من دارم پیشنهادی میدم که به نفع اکثریت باشه از پهنای باند مصرفی یه کمی جلو گیری کنه سرعت بهتر بشه!

اینی که شما میگی خوبه اما این مثل آرزو کردن میمونه!
اینکه پول بدن اینترنت درست شه که پیشنهاد نیست که آخه!
یه پیشنهادی باشه با همین پهنای باند بشه یه کاری کرد بهتر شه وگرنه خوب منم بدم نمیاد پول خرج کنن اینترنت رو بهتر کنن برامون!
البته مساله پولش فکر نکنم باشه مساله همون سیاسی هست نمیخوان اینترنت آنچنانی داشته باشیم وگرنه به قول شما هزینه آنچنانی نداره!
اما اینکه میگی ما گرون میدیم اینترنت رو الان دیگه اشتباه هست!
دلار با این قیمتی که داره الان نگاه کنی ما نسبت به هزینه جاهی دیگه نه که بگم خیلی میدیم اما گرون هم نمیدیم!
مالزی مثلا هزینه اینترنت ۱۰ مگا بیت ۲۰۰ رینگت بود
رینگت هم الان ۱۱۰ تومن هست
میشه ۲۱۰ تومن !
۵ مگ بود ۱۵۰ رینگت!
۲ مگ هم داشتن حدود ۸۰ رینگت بود یادم باشه!
یعنی آنجنان نسبت به اسم سرعت گرون نمیدیم ما! فقط قضیه کیفیت هست
که سرویس ۲ مگ اونجا راحت ۲۵۰-۲۶۰ میده همیشه با یه پینگ زیر ۱۰۰
اما ۲ مگ اینجارو ۶ تا محدودیت شرکت میندازه زور بزن ۱۵۰ تا بگیره اونم با پینگ ۲۰۰-۳۰۰!

اینا خودشون نون خودشونو اجر میکنن!!!هر چقدر پهنای باند بیشتر باشه تولید ناخالص ملی بیشتر میشه!!!فک میکنن الان مردم همه نشستن فقط پورن دانلود میکنن نمیدونن 1 سریا از اینترنت خرج خانوادشونو میدن زندگیشونو میچرخونن!مریضن بخدا
الان این همه فیلتر کردن تهش چی شد؟ما نتونستیم بریم فیسبوک؟

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
الان که دارم این پست رو میذارم وصل شدم به مخابرات
سرعت یا ۸ تا کانکشن به ۲۵ کیلو بایت نمیرسه سرویس ۱ مگ!
یعنی امشب گل کاشته دیگه!
اسپید تست رو که دیگه باز نمیتونه کنه که تست بگیره!
فعلا قابل استفاده نیست!

Ashkan_Crash

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
دوستان لینک درخواست تغییر پهنای باند عوض شده؟
می شه لینکشو بدین؟
بعدشم می شه مثلا برای 1 روز برای تست سرعت رو به 1 مگ ارتقا داد و در صورت راضی نبودن دوباره به همنی که داشتیم برش گردونیم؟
هزینه ای بابتش دریافت نمی شه؟

mosolini

Registered User
لایک‌ها
23
این مخابرات هم که زده جاده خاکی:hmm:
من 128 دارم قبلا تا 70 کیلوبایت سرعت دانلود داشتم اما الان شده 19 کیلوبایت:(
یه 3 ماه هست خیلی پر نوسان شده
یه زمان شاتل داشتم همین 128 تا 250 کیلوبایت دانلود میکردم:cool:
اعصابمو به هم ریخنه

sozuki

Registered User
لایک‌ها
30
سلام من از adslبندرلنگه استفاده میکنم مخابرات
الان میخوام میزان دانلود و ترافیک ببینم
چجوری میشه فهمید تو سایتش رفتم ولی چیزی یافت نکردم
سايت اصلي - تعرفه سرویس ADSL

lionsg

Registered User
لایک‌ها
104
سلام

تو تظیمات مودم vpi رو 8 میزارم و vci رو 81 میزارم که این تظیمات رو از خود مخابرات گرفتم . یه مودم tp-link دارم با این تظیمات راحت وصل میشه ولی مودم zyxel که دارم ,وقتی مقدار vci و vpi رو وارد میکنم error میده
هر کاری کردم نتونستم وصل شم . لطفا راهنمایی کنین

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
سلام

تو تظیمات مودم vpi رو 8 میزارم و vci رو 81 میزارم که این تظیمات رو از خود مخابرات گرفتم . یه مودم tp-link دارم با این تظیمات راحت وصل میشه ولی مودم zyxel که دارم ,وقتی مقدار vci و vpi رو وارد میکنم error میده
هر کاری کردم نتونستم وصل شم . لطفا راهنمایی کنین
زنگ بزن پشتیبانی
چون مال تهران که ۸ و ۸۱ نیست
۰ و ۳۵ هست

VTG

Registered User
لایک‌ها
212
پست 4132 چی شد؟

اقا جوابتو دادان دیگه گفتن از تو پنل کاربریت نمیتونی نگاه کنی،مخابرات نامحدوده متوجه هستید؟
شما نرم افزار DU Meter دانلود کن کرکشم بگیر استفاده کن

sozuki

Registered User
لایک‌ها
30
اقا جوابتو دادان دیگه گفتن از تو پنل کاربریت نمیتونی نگاه کنی،مخابرات نامحدوده متوجه هستید؟
شما نرم افزار DU Meter دانلود کن کرکشم بگیر استفاده کن

ممنون این با این حل شد
حالا سوال اینجاست ایا میشه فهمید مثلا من با وای فای متصل میشم از طریق گوشی حالا از طریق کامپیوتر ببینم چقدر این گوشی داره مصرف کنه ؟

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
ممنون این با این حل شد
حالا سوال اینجاست ایا میشه فهمید مثلا من با وای فای متصل میشم از طریق گوشی حالا از طریق کامپیوتر ببینم چقدر این گوشی داره مصرف کنه ؟

شدنی هست، ولی دردسر داره. باید به جای اینکه مودم به گوشی سرویس بده، PC این کار رو بکنه که بتونه مصرف گوشی رو ببینه و محاسبه کنه و یا اینکه مودمی تهیه کنید که امکان مورد نظر رو داشته باشه و یا firmware اون قابلیت برنامه ریزی و تغییر دستی (مودم هایی که از pfSense استفاده میکنند) رو داشته باشه و یا یه PC قدیمی که باهاش کاری نداری رو تبدیل به روتر کنی. این هم سایت pfSense اگه خواستی در این مورد مطالعه کنی.

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
ممنون این با این حل شد

تو گوشی های اندروید که تو قسمت data usage مصرف وای فای رو میزنه دیگه.

بالا