• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

بررسی وضعیت ADSL مخابرات

JetXT

Registered User
لایک‌ها
513
داداش اینی که میگید سرعت زیر 400 نمیاد، کاملا نسبی هست!
یعنی بستگی به این داره ترافیک روی مرکز مخابراتی شما چقدر هست!
ممکنه بریا شما زیر 400 نیاد، ولی در همان زمان برای یک کاربر دیگه در یک مرکز مخابراتی دیگه نتونه به سرعت 100 برسه!
ربطی به مرکز مخابراتی و اینا نداره اینا همش بهونه هست خودم به چشم تمام محدودیتهاشونو تو این چند سال دیدم دروغهاشون رو شده
سرعت نهایت به پهنای باند کل isp مربوطه نه به هر مرکز

از دوستان هم تقاضا دارم برند از هر isp یک تا سه ماه اشتراک بگیرند و همه رو تست کنند
و گول حرفهای بقیه رو نخورند جماعت ایرانی همینه یکی مخصوصا میگه بده که خراب نشه
یکی هم مخصوصا میگه خوبه که وقتی خریدی می فهمی که خواسته ضررش تقسیم بشه
به گفتشونم ممکنه برای اونا بد یا خوب بوده که بازم همین حرف صدق میکنه که باید خودتون همرو تست کنید

babak1388

Registered User
لایک‌ها
474
ربطی به مرکز مخابراتی و اینا نداره اینا همش بهونه هست خودم به چشم تمام محدودیتهاشونو تو این چند سال دیدم دروغهاشون رو شده
سرعت نهایت به پهنای باند کل isp مربوطه نه به هر مرکز

از دوستان هم تقاضا دارم برند از هر isp یک تا سه ماه اشتراک بگیرند و همه رو تست کنند
و گول حرفهای بقیه رو نخورند جماعت ایرانی همینه یکی مخصوصا میگه بده که خراب نشه
یکی هم مخصوصا میگه خوبه که وقتی خریدی می فهمی که خواسته ضررش تقسیم بشه
به گفتشونم ممکنه برای اونا بد یا خوب بوده که بازم همین حرف صدق میکنه که باید خودتون همرو تست کنید

عزیز پهنای باند ISP ها بین مراکز خابراتی تقسیم میشه!
برای مثال یک ISP در شهر ما هست که حدود 100 مگ پهنای باند داره!
و به مرکز مخابراتی که من از اون سرویس میگیرم، 20 مگ داده، چون منطقه شلوغی هست!
ولی یک مرکز مخابراتی دیگه هست که خلوته و فقط 5 مگ داده و همونم خالی هست!

اینارو هم فکر نکنید از روی شنیده ها میگم! 240 ساعت کارآموزی+ 300 ساعت داوطلبانه تو این ISP کار کردم.
خودمم کاردانی IT دارم و کارشناسی نرم افزار و انشاالاه دانشجوی ارشد IT گرایش امنیت شبکه میشم از ترم پاییز!

JetXT

Registered User
لایک‌ها
513
عزیز پهنای باند ISP ها بین مراکز خابراتی تقسیم میشه!
برای مثال یک ISP در شهر ما هست که حدود 100 مگ پهنای باند داره!
و به مرکز مخابراتی که من از اون سرویس میگیرم، 20 مگ داده، چون منطقه شلوغی هست!
ولی یک مرکز مخابراتی دیگه هست که خلوته و فقط 5 مگ داده و همونم خالی هست!

اینارو هم فکر نکنید از روی شنیده ها میگم! 240 ساعت کارآموزی+ 300 ساعت داوطلبانه تو این ISP کار کردم.
خودمم کاردانی IT دارم و کارشناسی نرم افزار و انشاالاه دانشجوی ارشد IT گرایش امنیت شبکه میشم از ترم پاییز!
پس یعنی عقلشون نمیرسه که ترافیک رو بندازن روی مرکزی که خلوت تره اوکی... ما خر و حق با اوناست!
بحث بالا بودن سرعت از سرور داخلی و کم بودن از سرور خارجی هم کشک
چطوریه اگه مرکز شلوغه سرورهای داخلی رو max هست؟ اینم به کنار...

در ضمن عنوان تاپیک معلومه: بررسی وضعیف adsl مخابرات، یعنی اگه مشکلی ایرادی مسئله ای هست باید بازگو بشه
نه اینکه جایی بشه برای تبلیغات ظاهرا با این تاپیک اشتباه گرفتند: http://forum.persiantools.com/t83308.html

Last edited:

neman addin

Registered User
لایک‌ها
40
سلام دوستان
6 ماهه که از مخابرات سرویس 512 نامحدود دارم
قبلا سرعتم رو 60-64 و ثابت بود ولی مدتیه که کند شده و قطعی زیاد داره
ولی دیشب سرعت دانلود از 35-40 به 200-220 رسید و تا حدودای ساعت 7-8 صبح ادامه داشت و بعد دوباره برگشت به حالت قبل
می خواستم بدونم کسی همچین تجربه ای داشته؟تو 6 ماهه گذشته هیچوقت سرعتم از 64 بالاتر نرفته بود
معمولا این تغییرات سرعت از مرکز مخابراتی منطقه هست یا مرکز استان و ...؟ اگه از مرکز مخابراتی منطقه هست که برم پیششون شاید خط ما رو هم ازاد گذاشتن چون خط adsl من رو دانلود رو 2048 و اپلود رو 509 ست کردن ، هرچند قبلا هم رو همین ست بود
من از استان گلستان هستم

rapidleech

Registered User
لایک‌ها
1,261
سلام دوستان
6 ماهه که از مخابرات سرویس 512 نامحدود دارم
قبلا سرعتم رو 60-64 و ثابت بود ولی مدتیه که کند شده و قطعی زیاد داره
ولی دیشب سرعت دانلود از 35-40 به 200-220 رسید و تا حدودای ساعت 7-8 صبح ادامه داشت و بعد دوباره برگشت به حالت قبل
می خواستم بدونم کسی همچین تجربه ای داشته؟تو 6 ماهه گذشته هیچوقت سرعتم از 64 بالاتر نرفته بود
معمولا این تغییرات سرعت از مرکز مخابراتی منطقه هست یا مرکز استان و ...؟ اگه از مرکز مخابراتی منطقه هست که برم پیششون شاید خط ما رو هم ازاد گذاشتن چون خط adsl من رو دانلود رو 2048 و اپلود رو 509 ست کردن ، هرچند قبلا هم رو همین ست بود
من از استان گلستان هستم

512 چجوری گرفتی؟
چند؟

lionsg

Registered User
لایک‌ها
104
من نزدیک 4 ماه هست که مخابرات دارم و به شدت راضی هستم . به نظرم بین ISP های دیگه که رایج هستن بهترین سرعت تو دانلود رو داره . البته سرعت page بازکردنش زیاد جالب نیست . ولی خداییش واسه دانلود خوبه .
من نامحدود 1 مگ دارم 370 تا سرعت دانلودم هست با IDM رو 16 کانکشن البته بستگی به سرور اون سایت هم داره . . مشکلات عجیب غریب هم زیاد داره مثلا تو کل روز پینگش زیاد بالا پایین میره . امروز ظهر پینگ بود 230 ولی غروب 100.
یکی از خوبیهاش اینه که حتی اگه بالای یک ماه هم شارژ نکنید پورت رو نمی بندن من به علت سفر خارج از کشور حدود 2 ماه نبودم ولی وقتی برگشتم با کمال تعجب دیدم هنوز خطم رانژه هست :D
درکل به نظرم تو ایران بهترین چیزی هست که ادم میتونه واسه دانلود گیر بیاره

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
شما سرویست مال شهرستان هست!
تهران ۱ مگ نهایت همون ۱۲۰ تا میده که اونم نمیده اکثرا!
بعضی شهرستانها سرعتها رو تا ۴ مگ باز گذاشتن!

من نزدیک 4 ماه هست که مخابرات دارم و به شدت راضی هستم . به نظرم بین ISP های دیگه که رایج هستن بهترین سرعت تو دانلود رو داره . البته سرعت page بازکردنش زیاد جالب نیست . ولی خداییش واسه دانلود خوبه .
من نامحدود 1 مگ دارم 370 تا سرعت دانلودم هست با IDM رو 16 کانکشن البته بستگی به سرور اون سایت هم داره . . مشکلات عجیب غریب هم زیاد داره مثلا تو کل روز پینگش زیاد بالا پایین میره . امروز ظهر پینگ بود 230 ولی غروب 100.
یکی از خوبیهاش اینه که حتی اگه بالای یک ماه هم شارژ نکنید پورت رو نمی بندن من به علت سفر خارج از کشور حدود 2 ماه نبودم ولی وقتی برگشتم با کمال تعجب دیدم هنوز خطم رانژه هست :D

Msd_1374

Registered User
لایک‌ها
308
شما سرویست مال شهرستان هست!
تهران ۱ مگ نهایت همون ۱۲۰ تا میده که اونم نمیده اکثرا!
بعضی شهرستانها سرعتها رو تا ۴ مگ باز گذاشتن!

باز خوبه تهران تعرفه هاش نامحدوه!
مخابرات قم نامحدودشو بردوشتن. شبانش روی 30 بسته شده:blink:
یعنی علنن کاری کردن دانلود نکنی:D

حالا میخوام از گیر اسیاتک فرار کنیم تو دو راهی موندیم! بهترین گزینم های وب هست که پینگش زیر 200 باشه. شبانشم محدود نکنه

کسی اینجا های وب داره بگه سرعت شبانه سرویس 256 تا 1مگ چنده؟

mmansori85

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
باز خوبه تهران تعرفه هاش نامحدوه!
مخابرات قم نامحدودشو بردوشتن. شبانش روی 30 بسته شده:blink:
یعنی علنن کاری کردن دانلود نکنی:D

حالا میخوام از گیر اسیاتک فرار کنیم تو دو راهی موندیم! بهترین گزینم های وب هست که پینگش زیر 200 باشه. شبانشم محدود نکنه

کسی اینجا های وب داره بگه سرعت شبانه سرویس 256 تا 1مگ چنده؟

آقا منم قمم که!
من شبا تا75گرفتم ولی خب به قول شما روی 30قفل شده چون اکثر اوقات30هستش...
پهنای باندم فکرکنم 4mb هستش و در طول روز خوشگل 400تا600رو بهم میده و سرویسم هم 2mb شش ماهه هست...

tpshd

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,931
سلام
دوستان مخابرات تهران اشتراک 512 سرعت دانلود چنده؟؟؟
512به مسکونی هم میدن؟؟؟

Msd_1374

Registered User
لایک‌ها
308
آقا منم قمم که!
من شبا تا75گرفتم ولی خب به قول شما روی 30قفل شده چون اکثر اوقات30هستش...
پهنای باندم فکرکنم 4mb هستش و در طول روز خوشگل 400تا600رو بهم میده و سرویسم هم 2mb شش ماهه هست...

همشهری اینا کاری کردن که فقط ترافیک بخری در روز دانلود بزاری.....

VTG

Registered User
لایک‌ها
212
سلام
دوستان مخابرات تهران اشتراک 512 سرعت دانلود چنده؟؟؟
512به مسکونی هم میدن؟؟؟

62 کیلو سرعت 512 هست،نامحدود،ماهیانه 20480 تومن
شما تا 2 مگ میتونید بگیرید مسکونی تجاری و صنعتی تفاونی ندارد!صنعتی میگن 4 مگ هم میدن

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
62 کیلو سرعت 512 هست،نامحدود،ماهیانه 20480 تومن
شما تا 2 مگ میتونید بگیرید مسکونی تجاری و صنعتی تفاونی ندارد!صنعتی میگن 4 مگ هم میدن
البیته این ماکس سرعتی هست که میگیری :دی
تو روز اکثرا ۳۰-۴۰ هست شبا بیشتر ماکس میگیری

alirezako

Registered User
لایک‌ها
20
داداش چطوری با 16 کانکشن دانلود میکنی ؟ من تو تنظیمات idm بردم رو 16 ولی تو هر اپلود سنتری که رفتم 9 کاکشن بیشتر نمیده .اکانت vip هم از ایران فیلم خریدم ولی اونم 9 تا بیشتر نداد

fanoostalaei

Registered User
لایک‌ها
132
ای خدا پدرتو بیامرزه مخابرات:)

همون مقداری رو مه شما داری تو 24 ساعت دانلود میکنی من دارم تو 6 ساعت شبانه دانلود میکنم(نامحدود خیلی به سیستم فشار میاره ، برای اینکه 24 ساعت یه ضرب دانلود کنه میشه یک روز کامل 10 گیگ گرفت)

JetXT

Registered User
لایک‌ها
513
خدا رو شکر ظاهرا با فیبر نوری مشکلی نداشتند اگه بشه 3-4 روز دیگه وصله نجات پیدا کنیم :puke:
به ترتیب شاتل، آسیاتک، پارس ر... شد توش رفت! یکی به من بگه این الان چیه والا:

VTG

Registered User
لایک‌ها
212
همون مقداری رو مه شما داری تو 24 ساعت دانلود میکنی من دارم تو 6 ساعت شبانه دانلود میکنم(نامحدود خیلی به سیستم فشار میاره ، برای اینکه 24 ساعت یه ضرب دانلود کنه میشه یک روز کامل 10 گیگ گرفت)

چه فشاری میاره؟منظور از فشار چیه؟دروغ نگفته باشم سیستم من روزی به طور میانگین بیشتر از 12 ساعت روشنه و این بعنی نصف سال روشن هستش!خودم 1 سره کامپیوترو 18 روز روشن گذاشتم،2ساله که دارم این شرایطو ادامه میدم و مشکلی نداره از روزای گرم تابستون بگیر تا سرمای زیر 0 اتاقم(بخاری ندارم تو اتاق،درم بستس)از کارت گرافیکای غول که روش بوده باهاش بازیای انچنانی کردیم تا 8400gs!
مهم رسیدگی به کامپیوتر،وجود 1 تهویه مناسب،سرویس فن ها به صورت دوره ای و مهمتر از همه خرید مادربرد و سی پی یو با کیفیت!اون زمان خازن جامد و اینا گذشت مال 5 سال پیش بود این داستانا که شما میگی
بخدا قطعی برق نبود اپ تایم میگرفتم براتون رو 60 روز تا ببینی که مشکلی ایجاد نمیکنه!میکردم تو این 2 سال و خورده ای میکرد
به تهویه سیستم خیلی خیلی حساس باشید!
به سیستم من میگن سرور!باور کن باور کن به طور میانگین بیشتر از 220 روزه سالو روشنه

بالا