• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

بررسی وضعیت ADSL مخابرات

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
آخ که من همیشه جیز جیز میکنم وقتی این خطِ تمیز تورو میبینم. attenuation 3.0 من هم میخوام :)
داداش قابلی نداره! :دی
اینطرفا چون نوسازه همه کابلا نو هه :D

JetXT

Registered User
لایک‌ها
513

dr.zhivago

Registered User
لایک‌ها
26
سلام
کسی نامحدود داره ؟چطوره وضعش؟
این طرحی که مودم رایگان داشت شبا رایگان داره ؟

Sent from my LG-E455 using Tapatalk 2

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
اون 3.0 هم به احتمال خیلی زیاد بخاطر اینه که خط فیبر هست
درسته خط فیبره و این مقدار ۳ تضعیف خط از خونه ما تا تبدیل کننده سیم به فیبره که نزدیکه به اینجا.

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
سلام
کسی نامحدود داره ؟چطوره وضعش؟
این طرحی که مودم رایگان داشت شبا رایگان داره ؟

Sent from my LG-E455 using Tapatalk 2

تهران، مخابرات قدوسی. 2مگ نامحدود دارم، روی 210 ثابت شب و روز. برای دانلود خوبه ولی وب گردی کمی اذیت میکنه بعضی وقت ها. من روی یه خط دیگه از پیشگامان سرویس دارم، با اون وب گردی هام رو میکنم و تو خونه هم شیر کردمش، با مخابرات 24 ساعته دانلود میکنم. بهترین چیزی که سرویس مخابرات داره، پینگ فوق العاده پایینِ شبکه داخلی اش هست که البته به دلیل ضعف گروه فنی اشان اکثر مواقع تاثیر مناسب تو پینگ نهایی با خیلی از سرورهای خارجی نمیگزاره ولی اگه یه وی پی ان سرور داخلی داشته باشی میتونی پینگ عالی با سرورهای خارجی رو هم تجربه کنی.

در مورد اون طرح که پرسیدید خبری ندارم.

rittux

Registered User
لایک‌ها
710
سلام

1. خلاصه مطلب این سرویس اینترنت مخابرات چطوره؟ در مقایسه با پارس آنلاین و داتک و سپنتا و آسیاتک و شاتل و های وب و غیره؟
2. هر مرکز مخابراتی فرق میکنه سرعتش؟ شما بگین راضی هستین یا نه؟
3. اینکه میگن مخابرات یعنی دولتی هست دیگه؟ یعنی نظارت خیلی بیشتره؟ چون میگن مخابرات آدم میترسه یکم. یعنی فیلترشکن و اینا میشه استفاده کرد؟ یا هر کاری بکنی زیر نظارت هستی؟
4. برای سرویس 1 مگ و 512 نامه مخابرات میخواد یا نه همینطوری میدن؟
5. سرویس نامحدودش واقعا نامحدود هست؟ اگر 10 ترابایت هم تو یه ماه دانلود کنی چیزی نمیگن؟ یا از اوناست که بعد از یکم دانلود قطع میکنن؟
6. چند روز طول میکشه راه بیفته؟
7. مودم حتما از خودشون باید بگیریم یا میشه از مودم قبلی استفاده کرد؟ با مودم tplink مشکلی ندارن؟
8. قطعی و کندی داره یا واقعا خوبه؟
9. نامحدود که میگن همیشه نامحدوده دیگه؟ یا فقط شب هاست؟
10. تو سایت نامحدود رو زده 108. این یعنی 1 به 8؟ معنیش دقیقا چیه؟ فرض کنید سرویس 512 هست. 1/8 یعنی چی دقیقا؟

خیلی مخلصم.

Last edited:

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,714
من ADSL مخابرات دارم . البته از ISP گرفتم ولی پورت مخابرات هست. یه مدت هست که یه مشکل خیلی عجیب دارم . در طول این 7-8 سال همچین چیزی ندیدم
اینترنت من 1 مگ 1به 10 هست. البته اسمش 1 به 10 هست ولی سرعتش بیشتر مواقع بالای 90 هست . نکته جالبه اینه که بر خلاف تمام سرویس ها که شب داغون میشن این شب سرعتش فیکس تر میشه !
مشکل عجیب من این هست که از هر لینکی که دانلود میکنم بعد از یه مدت سرعتش میوفته زیر 50 و اکثر مواقع روی 20-30.
اینکه میگم یه مدت مثلا یه روز از اون لینک با سرعت 90 تا 120 میزنه بعد یهو از روز دوم دیگه سرعت بیشتر از 20-30 نمیشه . درواقع یه جورایی با سرور فکر کنم مشکل پیدا میکنه .
چندتا سایت رو تست زدم همه همینجوری هستن . کسی نظری داره ؟

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
من ADSL مخابرات دارم . البته از ISP گرفتم ولی پورت مخابرات هست. یه مدت هست که یه مشکل خیلی عجیب دارم . در طول این 7-8 سال همچین چیزی ندیدم
اینترنت من 1 مگ 1به 10 هست. البته اسمش 1 به 10 هست ولی سرعتش بیشتر مواقع بالای 90 هست . نکته جالبه اینه که بر خلاف تمام سرویس ها که شب داغون میشن این شب سرعتش فیکس تر میشه !
مشکل عجیب من این هست که از هر لینکی که دانلود میکنم بعد از یه مدت سرعتش میوفته زیر 50 و اکثر مواقع روی 20-30.
اینکه میگم یه مدت مثلا یه روز از اون لینک با سرعت 90 تا 120 میزنه بعد یهو از روز دوم دیگه سرعت بیشتر از 20-30 نمیشه . درواقع یه جورایی با سرور فکر کنم مشکل پیدا میکنه .
چندتا سایت رو تست زدم همه همینجوری هستن . کسی نظری داره ؟

دو سه روز گزشته زیرساخت باز داشت با روت ها و روترها یه وری میرفت، من هم مشکل شدید تغییر و افت سرعت داشتم. امروز یکم بهتره ولی پکت لاست دارم ولی باز سرعت اونقدر افت نمیکنه. ببین اگه مشکلت تو یه دو روز دیگه حل نشد با پشتیبانی تماس بگیر ببین اونا چی میگند.

سلام

1. خلاصه مطلب این سرویس اینترنت مخابرات چطوره؟ در مقایسه با پارس آنلاین و داتک و سپنتا و آسیاتک و شاتل و های وب و غیره؟
2. هر مرکز مخابراتی فرق میکنه سرعتش؟ شما بگین راضی هستین یا نه؟
3. اینکه میگن مخابرات یعنی دولتی هست دیگه؟ یعنی نظارت خیلی بیشتره؟ چون میگن مخابرات آدم میترسه یکم. یعنی فیلترشکن و اینا میشه استفاده کرد؟ یا هر کاری بکنی زیر نظارت هستی؟
4. برای سرویس 1 مگ و 512 نامه مخابرات میخواد یا نه همینطوری میدن؟
5. سرویس نامحدودش واقعا نامحدود هست؟ اگر 10 ترابایت هم تو یه ماه دانلود کنی چیزی نمیگن؟ یا از اوناست که بعد از یکم دانلود قطع میکنن؟
6. چند روز طول میکشه راه بیفته؟
7. مودم حتما از خودشون باید بگیریم یا میشه از مودم قبلی استفاده کرد؟ با مودم tplink مشکلی ندارن؟
8. قطعی و کندی داره یا واقعا خوبه؟
9. نامحدود که میگن همیشه نامحدوده دیگه؟ یا فقط شب هاست؟
10. تو سایت نامحدود رو زده 108. این یعنی 1 به 8؟ معنیش دقیقا چیه؟ فرض کنید سرویس 512 هست. 1/8 یعنی چی دقیقا؟

خیلی مخلصم.

1- برای دانلود چندین/چند ده کانکشنی عالی هست، چون نامحدود واقعی هست (فعلاً، خدا میدونه تا کی ادامه بدند به ارائه سرویس نامحدود) برای دانلود گزینه مناسبی هست. تو وب گردی اوضاش خرابه و اکثر مواقع پینگ و پکت لاست با سرورهای خارجی مشکل داره (مرکز قدوسی) البته دوستانی هم هستند که تو مراکز دیگه (حتی رو فیبر نوری) مشکل کمتر و سرویس بهتری دارند. اگه امکانش رو داری، دو تا خط تلفن بگیر و روی یکی از مخابرات سرویس بگیر فقط برای دانلودهات و دیگری رو برای براوز کردن و مصارف دیگه از یه شرکت دیگه.

2- تو تهران همه مراکز یکی هست سرعت، تفاوتش ممکنه 10 تا 20 کیلوبیت باشه اونهم بستگی به مسافت شما با مرکز مخابراتی/DSLAM و کابل کشی مرکز و مودم و ..... تفاوت فاجهی نداره، تو شهرستانها کاملاً متفاوت هست چون مستقیم خود مخابرات پهنای باند رو به مشتری نمیفروشه و واسطه هایی/شرکت هایی که پهنای باند مخابرات رو ارائه میدند هرکدوم یه تنظیمات خاصی واسه خودشون دارند، بعضی شهرستانها Burst های 8 مگابیتی و بالاتر ها تو زمانی که 2مگ شرکتی خیلی دیگه زیادش بود ارائه میدادند.

3- خیلی وقته که شرکت ها دیگه فیلترینگ انجام نمیدند، پهنای باند کل کشور زیر دست زیر ساخت هست و اونها فیلترینگ رو انجام میدند، از هر شرکتی سرویس بگیری، اونها شما رو به پهنای باند زیرساخت وصل میکنند. البته بعضی شرکت ها حالا واسه خودشون Throttling های خاصی دارند، مثلاً شاتل کل پهنای باند شما رو اگه پرمصرف باشید محدود میکنه شدیداً، یه شرکت دیگه ممکنه محدودیت روی پورت های خاصی اعمال کنه که مصرف پهنای باندش رو بیاره پایین و یا ممکنه مشکل خاصی تو تنظیمات شبکه اشان باشه که حالا یه نرم افزاری یه موقعی کار نکنه. ولی از نظر قیلتر شکن و اینها، کلیه محدودیت ها از سمت زیرساخت اعمال میشه و اگه راهی روی سرویس دهنده خاصی برای دور زدن باشه، روی سرویس دهنده های دیگه و مخابرات هم اون راه بازه.

4- خیر، همینجوری هم میدند.

5- نامحدود واقعی هست. حالا نمیدونم چطور کسی ممکنه 10 ترابایت دانلود کنه ولی utorrent من میگه که تو یک ماه گزشته من 321 گیگابایت دانلود داشتم، نزدیک دو سال میشه این سرویس رو دارم و اکثر مواقع هم در حال دانلوده، هیچ محدودیتی و یا اخطاری نداشتم.

6- یکی دو روزه یا چند ساعته راه میفته اگه خط شما توسط شرکت دیگری رانژه نباشه و مخابرات پورت خالی داشته باشه تو مرکزتون. اگه رانژه هستید اول باید تخلیه کنه خط رو اون شرکتی که ازش سرویس دارید تا بتونید درخواست سرویس بدید. اگه جداً قصد تهیه دارید، قبل از تخلیه سرویس قبلی، از سمت مخابرات پیگیری کنید ببینید پورت خالی دارند یا خیر، سر در هوا نشید بدون اینترنت یه وقت.

7- با tplink مشکلی ندراند، تا جایی هم که اطلاع دارم اصلاً فروش مودم نداره خود مخابرات و میگه باید مودم رو خودتون از بازار تهیه کنید.

8- قطعی و کندی هم داره، همه شرکت ها دارند، ولی زیاد نیست. تو دو سال حدوداً متوسط ماهی یه روز کندی داشته سرویس من، دو بار تو یه سال قطعی های چند ساعتی داشته، ماکزیمم 1 روز کامل قطعی تو یه سال.

9- همیشه نامحدوده (مراکز مخابراتی تهران).

10- ضریب اشتراک 1 به 8 هست، ضریب اشتراک مخابرات با ضریب اشتراک شرکت های دیگه فرق میکنه. برای اینکه بدونی دقیقاً پهنای باند اشتراکی به چه صورت ارائه میشه تو گوگل در مورد Shared Bandwidth یه جستجو بزن. اون چیزی که شرکت های دیگه با عنوان ضریب اشتراک تو چندیدن سال دیگه به مشتری ها نشون داند ( 1 به 10 = پهنای باند خریداری شده بخش بر 10 برابر است با مینیمم سرعت شما. مثال 1mbit 1به10 میشه 1024/10 = 102 کیلوبیت بخش بر 8 = 12.8کیلوبایت در ثانیه مینیمم سرعت) که رسماً میشه سرعت زیر دیال آپ رو سرویس های 1 به 10 یه قانون مسخره ایست که شرکت های خصوصی واسه خودشون در آورند، تو سرویس های مخابرات حتی زمانی که 1 به 10 بودند سرعت شما تو شلوغ ترین ساعت ها هم 10 تا 20 کیلو افت نمیکرد. الان من با سرویس 2 مگابیت دارم سرعت 210 تا 220 رو راحت میگیرم، صبح و ظهر و عصر و شام.

rittux

Registered User
لایک‌ها
710
آقا خیلی لطف کردی. دمت گرم بابت وقتی که گذاشتی. یه دنیا روشنمون کردی. خیلی چاکرم.

bigilo

Registered User
لایک‌ها
13
من از مخابرات اراک adsl دارم 1مگ 5 گیگ ماهیانه. حجم استفاده شده توی نت ترافیک و سایت مخابرات رو چک کردم. متوجه 60% دزد مخابرات شدم. اینو چکار کنم؟
راستی سرعت اینترنت هم بین 100-120 در نوسان هست.:)

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,714
دو سه روز گزشته زیرساخت باز داشت با روت ها و روترها یه وری میرفت، من هم مشکل شدید تغییر و افت سرعت داشتم. امروز یکم بهتره ولی پکت لاست دارم ولی باز سرعت اونقدر افت نمیکنه. ببین اگه مشکلت تو یه دو روز دیگه حل نشد با پشتیبانی تماس بگیر ببین اونا چی میگند.
.
رفیق ربطی به افت سرعت و این چیزا نداره , اگر دقت کنی نوشتم روی یک لینک اینطور هست , یعنی من همون لحظه یه سرور دیگه رو چک میکنم سرعت روی 100-120 هست. اگر مشکل افت سرعت باشه کلا هر لینکی که میزارم باید سرعت 20 باشه .
بزار یه مثال بزنم دقیق تر روشن شی
من یه لینکی از سایت دانلودها میزارم مثلا dl5.downloadha.com/fff . یک روز تمام از این لینک دانلود میکنم با سرعت 100-120 . فردا یهو سرعت این لینک میشه 10 , 20 نهایت 30.
میرم سایت دانلودها یه لینک دیگه میزارم از یه سرور دیگه مثلا dl10.downloadha.com/bbbb استارت دانلود رو که میزنم سرعت 100-120 هست !!o_O
خوب طبیعتا این فکر نکنم ربط به افت سرعت داشته باشه

ببین اگه مشکلت تو یه دو روز دیگه حل نشد با پشتیبانی تماس بگیر ببین اونا چی میگند.
.
پشتیبانی !! ؟ دلت خوشه برادر , یه مشت شومپت بی سواد اونجا نشستن به اسم پشتیبانی :angrybirds8:

siakhan

Registered User
لایک‌ها
423
کرج! دو مگ نامحدود داشتم! در حد 512 بود!
کلا این چندماه اخیر پدرم در اومده! 512 کردم که پول الکی ندم! هرچند اینم در حد 128 هست!
الان هم 4 روزه که کاملا قطعه! هربارم زنگ میزنم یه چیزی میگن! خسته شدم والا!:(

xboy2008

Registered User
لایک‌ها
179
من مخابرات سرویسم زیر 6 ماه هست ( طبق تعریفشون!! و به من شبانه تعلق نمیگیره!)
راهی برای دور زدنش نیست؟؟!
جداً اگه همون موقع میدونستم این سرویس اینطوریه از مخابرات بیرون میومدم (تا دیروز نامحدود داشتم و تاریخش تموم شد، رفتم که تمدید کنم دیدم نامحدود به غیر از ارائه، تمدید هم نمیشه!! و اینطوری شد که رکب زدن...)

Last edited:

bigilo

Registered User
لایک‌ها
13
من مخابرات سرویسم زیر 6 ماه هست ( طبق تعریفشون!! و به من شبانه تعلق نمیگیره!)
راهی برای دور زدنش نیست؟؟!
جداً اگه همون موقع میدونستم این سرویس اینطوریه از مخابرات بیرون میومدم (تا دیروز نامحدود داشتم و تاریخش تموم شد، رفتم که تمدید کنم دیدم نامحدود به غیر از ارائه، تمدید هم نمیشه!! و اینطوری شد که رکب زدن...)
کدوم سرویسش رو داری؟
من سرویس دانشجویی علوم پزشکی رو داشتم گفتن شبانه نداره کردمش نوروزی گفتن قعلا شبانه داره. الان هم با شبانه دارم جواب میدم. (ولی مخابرات واقعا دزده الان 60 درصدی داره میدوزده قرارداد یکساله هم دارم نمیدونم چکار کنم؟)

xboy2008

Registered User
لایک‌ها
179
کدوم سرویسش رو داری؟
من سرویس دانشجویی علوم پزشکی رو داشتم گفتن شبانه نداره کردمش نوروزی گفتن قعلا شبانه داره. الان هم با شبانه دارم جواب میدم. (ولی مخابرات واقعا دزده الان 60 درصدی داره میدوزده قرارداد یکساله هم دارم نمیدونم چکار کنم؟)

1024، 5 گیگ 1 ماهه... ولی موقع انتخاب توی برگه جدید اصلا ننوشتن که طرحاش اینطوریه!!! به امید اینکه شبانه داره همه سرویساش اومدم خونه، حالا زنگ زدم 2020 میگه فقط برا 6 ماهها به بالاست o_O
من کلا بیشتر از 3 ماه نمیبندم چون میدونم اینجا هیچچیز اعتبارش بالای 2-3 ماه نیست!

داریوش2000

Registered User
لایک‌ها
45
مخابرات مشهد سرویسی که شبانه رایگان داشته باشه الان داره؟

bigilo

Registered User
لایک‌ها
13
1024، 5 گیگ 1 ماهه... ولی موقع انتخاب توی برگه جدید اصلا ننوشتن که طرحاش اینطوریه!!! به امید اینکه شبانه داره همه سرویساش اومدم خونه، حالا زنگ زدم 2020 میگه فقط برا 6 ماهها به بالاست o_O
من کلا بیشتر از 3 ماه نمیبندم چون میدونم اینجا هیچچیز اعتبارش بالای 2-3 ماه نیست!
یعنی شما قرار داد 3 ماهه داری و قکر کردی که شبانه داره ولی وقتی اومدی خونه دیدی نداره؟
منم 1024 5 گیگ یکساله دارم .
ساعت 1:10 شب یا 6 صبح مودم رو خاموش روشن کن بعد یه چند مگ دانلود کن بعد دوباره دیسکانکت شو و مجدد کانکت شو برو حسابت رو چک کن ببین از اعتبارت کم شده یا حجم دانلود شده رو تو شبانه زده.
شاید شبانه داشته باشه تست کن.

xboy2008

Registered User
لایک‌ها
179
یعنی شما قرار داد 3 ماهه داری و قکر کردی که شبانه داره ولی وقتی اومدی خونه دیدی نداره؟
منم 1024 5 گیگ یکساله دارم .
ساعت 1:10 شب یا 6 صبح مودم رو خاموش روشن کن بعد یه چند مگ دانلود کن بعد دوباره دیسکانکت شو و مجدد کانکت شو برو حسابت رو چک کن ببین از اعتبارت کم شده یا حجم دانلود شده رو تو شبانه زده.
شاید شبانه داشته باشه تست کن.
البته منظورم از سه ماهه این بود که به هیچ وجه بالای 3 ماه نمیگیرم،ولی باز خوبه این دفعه رو 1 ماهه گرفتم :confused: ( چون اصلا راضی نبودم از تمدید نشدن نامحدود! و طرحای فعلی واقعا چرته!)

اون کارو کردم دو شب ولی پول کم شد. :(

حالا فردا میرم مخابرات ببینم میشه کاری کرد یا نه، ولی احتمالا از مخابرات تخلیه کنم برم آی اس پی دیگه (فعلا تصمیم نگرفتم کدومش)... فقط نگرانیم اینه تخلیه خط طول بکشه یا از اون ور رانژه شدن طول بکشه و بیفته بعدِ تعطیلات عید!

bigilo

Registered User
لایک‌ها
13
البته منظورم از سه ماهه این بود که به هیچ وجه بالای 3 ماه نمیگیرم،ولی باز خوبه این دفعه رو 1 ماهه گرفتم :confused: ( چون اصلا راضی نبودم از تمدید نشدن نامحدود! و طرحای فعلی واقعا چرته!)

اون کارو کردم دو شب ولی پول کم شد. :(

حالا فردا میرم مخابرات ببینم میشه کاری کرد یا نه، ولی احتمالا از مخابرات تخلیه کنم برم آی اس پی دیگه (فعلا تصمیم نگرفتم کدومش)... فقط نگرانیم اینه تخلیه خط طول بکشه یا از اون ور رانژه شدن طول بکشه و بیفته بعدِ تعطیلات عید!
من یه دو هفته ای هست که از مخابرات adsl گرفتم نسبتا بد نیست ولی بیشتر از همه این دزدیشونه که شنیده بودم اما باور نمیکردم تا خودم الان دیدم.
متاسفانه تو مرکز مخابراتی ما فقط مخابرات سرویس میده وگرنه منم میرفتم یه ای اس پی دیگه.
یه سوال من که تقریبا از 14 اسفند سرویسم فعال شده هزینه اینترنتم چه جوری محاسبه میشه؟ مثلا 17500 برای یکماه تقسیم بر 2 میشه روی قبضم؟ ترافیکم چی؟ 5 گیگ میشه 2.5 گیگ ؟
خود پشتیبانی که هیچی حالیش نیست هر کدوم یه چیزی میگن.
بعد اینجور که گفته شده ترافیک هر ماه تا یکماه بعدش قابل انتقال هست.
کسی اطلاعی داره؟

بالا