• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

بررسی وضعیت ADSL مخابرات

Rogfan

Registered User
لایک‌ها
40
همین مخابرات تا چند ماه پیش خیلی خوب بود !
من پارسال آبان ماه یه اکانت 1 ساله خریدم
اوایل سرعت دانلود 700 -800 بود !
بعد از عید نوروز سرعت دانلود به 450 کاهش پیدا کرد
و تقریبا اواسط تابستان هم به 270 کاهش پیدا کرد !
سرعت واسه من مهم نیست ! پینگ پایین و نداشتن request timed out برام مهمه
متاسفانه اکثر دوستام الان دیگه Adsl ندارن و از اینترنت سیم کارتشون استفاده میکنن :|
بازم ممنون بابت راهنمایی
تو پست اول هم عرض کردم خدمتتون . ثبات اینترنت داخل ایران مثل جوک میمونه! سرویس کاهش پینگ اگه کارتون رو راه میندازه شاید موقتا بتونم اکانت ارزونتری بهتون بدم!

Rammstein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
56
شیراز هم شب ها سرعت افتضاحه از هر 4 تا پینگ یکی تو دیوار میخوره
اما صبح ها اینجوری نیست و سرعت خیلی خوبه
فکر کنم شبها ضریب اشتراک کاربران خیلی بالاتره

ikeyvan

Registered User
لایک‌ها
10
سلام دوستان
یک نفر لطف کنه پینگ رو با این آی پی و آدرس ها بزاره ممنون میشم
اگر امکان داره در ساعت پر مصرف روز باشه نه شب دیر وقت که شبکه خلوته کلا
ممنون

8.8.8.8
4.2.2.4
easo.ea.com
a0.ww.np.dl.playstation.net

Last edited:

satar1363

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
توی ایران ISPها سرویس اینترنت رو به صورت Shared و Dedicated در اختیار مشتری ها قرار می دن.
در حالت Shared شرکت ارائه دهنده خدمات میزانی از پهنای باند رو به Routerش می ده و حسب ضریب اشتراک یه تعداد کاربر رو به این Router متصل می کنه تا اون پهنای باند رو به اشتراک بذارن. به فرض اگه من 50 تا کاربر دارم و می خوام با ضریب اشتراک 5 به 1 بهشون 1 مگابیت بر ثانیه اینترنت بدم، به 10 مگابیت بر ثانیه اینترنت احتیاج دارم (البته به شرطی که واقعاً بخوام به قولم راجع به ضریب اشتراک پاینبد بمونم که خیلیا نمی مونن!!!).
در حالت Dedicated شرکت ارائه دهنده سرویس مقداری از پهنای باند رو برای شما کنار میذاره. بنابراین اگه من بخوام به 50 تا کاربر 1 مگا بیت بر ثانیه ارائه بدم به 50 مگابیت بر ثانیه سرعت احتیاج خواهم داشت.
معمول هست که در سرویس Shared به مشتری IP رو به صورت Dynamic اختصاص بدن (مگه این که خودش درخواست IP از نوع Static بکنه و هزینه مربوطه رو بپردازه) و همچنین مرسوم هست که در حال Shared میزان ترافیک کاربر هم محدود باشه. اما مرسومه که در سرویس Dedicated به مشتری IP رو به صورت Static اختصاص بدن و ترافیکش هم نامحدود باشه.

فایل های ضمیمه

• اینترنت.JPG
    اینترنت.JPG
    91.1 KB · نمایش ها: 20

mohammad1983

Registered User
لایک‌ها
3
سلام
از سال 91 سرویس 1 مگ خراب شده مخابرات رو دارم اوایل خوب بود.اما 6 ماهی هست واقعا افتضاح شده و عملا از 2 ظهر تا 2 نیمه شب در حد سرویس 256 هم نیست.دانلود حداکثر 20
زنگ میزنی 2020 یه مشت آدم خرفت و بیسواد از من میپرسن با گوشی هستی یا لپ تاپ یا کیس!!!! همه چیز نرماله و اعلام خرابی میکنیم :)
سیاست اینا رو سرویس های نامحدود اذیت کردن و خسته کردن هست تا انتقال بدیم روی سرویس محدود.
واقعا حرومشون باشه ماهی 40 و خورده ای که میگیرن.

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
سلام
از سال 91 سرویس 1 مگ خراب شده مخابرات رو دارم اوایل خوب بود.اما 6 ماهی هست واقعا افتضاح شده و عملا از 2 ظهر تا 2 نیمه شب در حد سرویس 256 هم نیست.دانلود حداکثر 20
زنگ میزنی 2020 یه مشت آدم خرفت و بیسواد از من میپرسن با گوشی هستی یا لپ تاپ یا کیس!!!! همه چیز نرماله و اعلام خرابی میکنیم :)
سیاست اینا رو سرویس های نامحدود اذیت کردن و خسته کردن هست تا انتقال بدیم روی سرویس محدود.
واقعا حرومشون باشه ماهی 40 و خورده ای که میگیرن.
سلام
سرعت سرویس محدودشون هم همین افتضاحه فرقی نداره.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

hamilton

Registered User
لایک‌ها
62
وضعیت اینترنت مخابرات بخصوص توی این 2 هفته اخیر بسیار افتضاح شده.همین الان حداقل 20 بار این صفحه رو refersh کردم تا لود شده.خلاصه اگر وضعیت اینترنت مخابرات بهمین منوال پیش بره قطعا سرویس اینترنتم رو از یه شرکت دیگه میگیرم.

mojtaba.a200

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
26
وضعیت اینترنت مخابرات بخصوص توی این 2 هفته اخیر بسیار افتضاح شده.همین الان حداقل 20 بار این صفحه رو refersh کردم تا لود شده.خلاصه اگر وضعیت اینترنت مخابرات بهمین منوال پیش بره قطعا سرویس اینترنتم رو از یه شرکت دیگه میگیرم.

اره خیلی خرابه.

من خودم 512 نامحدود دارم، از ساعت 2 شب تا 10 صب عالیه بعد افتضاح میشه
ولی خوب با 20 تومن ماهی 70 گیگ با همین دارم دانلود میکنم و به خاطر همین محدود برام سخت میشه، چاره ای نیست باید ساخت دیگه...

mohammad1983

Registered User
لایک‌ها
3
جالبه سرویس من بعد از چندین ماه داغون بودن امشب یهو پینگ 4.2.2.4 تایم آت شد و رفت رو 700 و از عصری رو 270 هست.اما همه چیز عالی شده!!!!
صفحه ها تا اینتر میزنی سریع لود میشه و دانلود هم بدون دانلود منیجر فیکس روی 120 ثابت هست.(سرویس 1 مگ)
دقیقا شده مثل نیمه شب ها.از 6 عصر اینجوریه !!! گوش مسئولین مخابرات کر :)

fr_sdgh

Registered User
لایک‌ها
24
من بعد از مشکل سراسری زیرساخت دیگه مشکلی با مخابرات نداشتم
مخابرات منطقه شما مشکل داره

درضمن واسه ما حجم رو دوبرابر حساب میکنن که به ICT شکایت کردم و باهام تماس هم گرفتن ولی هنوز چیزی معلوم نیست

Epitome

Registered User
لایک‌ها
1,121
سوییچ کردم به پارس آنلاین، پینگ فقط یه مقدار کمی بهتر شده اما سرعت دانلود عالیه، پشتیبانیش هم حداقل جواب میده.
پشتیبانی میگه مشکل از سیم کشی ساختمون هست. اگه اینطوره چرا چند ماه پیش خوب بود؟ موریانه سیمهارو جویده؟

hamilton

Registered User
لایک‌ها
62
چند روزی اینترنت مخابرات درست شد باز از دیروز لنگ میزنه.دیرزو عصر به بعد کلا تعطیل شد.

the_master

Registered User
لایک‌ها
259
اینترنت مخابرات کرمان هم افتضاح شده. امروز رفتم برای انتقال خط از فیبر نوری به مسی. مسوول بهم میگه مخابرات مگه مجبوره به ضرر خودش کار کنه؟:confused: هیچی دیگه قبول نکردن. سرویس محدود 2مگ دارم.

hamilton

Registered User
لایک‌ها
62
باز دیشب از ساعت 10 شب به بعد اینترنت کلا قطع شد.هیچ زمانی سرویس مخابرات اینقدر افتضاح نبود.

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
هی قطع و وصل میشه دیتا، فاجعس!

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

the_master

Registered User
لایک‌ها
259
تخفیف صددرصدی ویژه مشترکین ADSL شرکت مخابرات استان کرمان منبعد هرگونه ارسال از طریق ADSL مخابرات بدون هزینه خواهد بود.

pool

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,697
تا قبل از عید که ماستشون تو کیسه کنن خیالشون راحت شه اوضاع همینه 4 تا سورس میخوای از github دانلود کنی ننه بابای همشون میان جلو رژه میرن :mad: بر قبر پدر هر چی چینی سگ فلان کرد

بالا