• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

بررسی وضعیت ADSL مخابرات

the_master

Registered User
لایک‌ها
259
تا قبل از عید که ماستشون تو کیسه کنن خیالشون راحت شه اوضاع همینه 4 تا سورس میخوای از github دانلود کنی ننه بابای همشون میان جلو رژه میرن :mad: بر قبر پدر هر چی چینی سگ فلان کرد
من شنیدم تا پایان امسال پارس انلاین روی خطوط فیبر نوری قرار هست اینترنت ارایه کنه. امیدوارم همینطور بشه.واقعا برای ما که کارو زندگیمون با اینترنت انجام میشه مشکله.

hamilton

Registered User
لایک‌ها
62
دوستان!اینترنت شما هم داغونه یا فقط برای من اینطوریه؟دیگه اینترنت تا ظهر هم جواب نمیده.حدودای ظهر که میشه دیگه قابل استفاده نیست.قبلا تا 9 شب میشد استفاده کرد ولی الان تا ظهر.

mojtaba.a200

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
26
دوستان!اینترنت شما هم داغونه یا فقط برای من اینطوریه؟دیگه اینترنت تا ظهر هم جواب نمیده.حدودای ظهر که میشه دیگه قابل استفاده نیست.قبلا تا 9 شب میشد استفاده کرد ولی الان تا ظهر.

ماله من که چند وقته عالی شده و قطعی نداره!

hamilton

Registered User
لایک‌ها
62
دوستان این مقادیر چطوره؟سیمکشی که مشکلی نداره؟:

SNR Up : 26.8
SNR Down : 15.6
Line Attenuation Up : 32.4
Line Attenuation Down : 54.0

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
دوستان این مقادیر چطوره؟سیمکشی که مشکلی نداره؟:

SNR Up : 26.8
SNR Down : 15.6
Line Attenuation Up : 32.4
Line Attenuation Down : 54.0
Attenuation خیلی بالاست
بالای 30 خیلی ضعیف میشه سرویس، با این وضع خط شما فک نکنم بیشتر از 1مگ بکشه.
ممکنه از سیم کشی باشه، از دم در تست کنید.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

hamilton

Registered User
لایک‌ها
62
Attenuation خیلی بالاست
بالای 30 خیلی ضعیف میشه سرویس، با این وضع خط شما فک نکنم بیشتر از 1مگ بکشه.
ممکنه از سیم کشی باشه، از دم در تست کنید.

ممنون از راهنمایی شما.من سیم تلفن رو از درب ورودی بصورت روکار به پریز تلفن کشیده ام.ممکنه جایی از سیم آسیب دیده باشه؟

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
ممنون از راهنمایی شما.من سیم تلفن رو از درب ورودی بصورت روکار به پریز تلفن کشیده ام.ممکنه جایی از سیم آسیب دیده باشه؟
خواهش میکنم، تنها راهش اینه که مودم رو از دم در ورودی تست کنید ببینید بازم کیفیت پایینه یا نه.

hamilton

Registered User
لایک‌ها
62
خواهش میکنم، تنها راهش اینه که مودم رو از دم در ورودی تست کنید ببینید بازم کیفیت پایینه یا نه.

از درب منزل هم تست کردم.Line Attenuation شاید 4-5 تایی اومد پایین.خط اصلا نویز نداره.سیم روکاری که کشیدم کاملا سالم بود.تا ظهر سرعت عالیه ولی به مرور شروع میکنه به کند شدن تا جائیکه فقط سایتهایی که توی ایران هاست شدن رو به سرعت برق و باد باز میکنه ولی سایتهای خارجی رو یا باز نمیکنه یا خیلی کند باز میکنه.مثلا همین سایت PT رو شب اصلا باز نمیکنه.
با این اوصاف بنظر من بعیده که از سیمکشی یا خط باشه.من فکر میکنم هرچی هست از طرف مخابراته.با همین مقادیری که گذاشتم تا ظهر همه چی عالیه بعد افت میکنه.

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
از درب منزل هم تست کردم.Line Attenuation شاید 4-5 تایی اومد پایین.خط اصلا نویز نداره.سیم روکاری که کشیدم کاملا سالم بود.تا ظهر سرعت عالیه ولی به مرور شروع میکنه به کند شدن تا جائیکه فقط سایتهایی که توی ایران هاست شدن رو به سرعت برق و باد باز میکنه ولی سایتهای خارجی رو یا باز نمیکنه یا خیلی کند باز میکنه.مثلا همین سایت PT رو شب اصلا باز نمیکنه.
با این اوصاف بنظر من بعیده که از سیمکشی یا خط باشه.من فکر میکنم هرچی هست از طرف مخابراته.با همین مقادیری که گذاشتم تا ظهر همه چی عالیه بعد افت میکنه.
خط شما در کل سرعت بالا رو نمیکشه ولی همین سرعتی که دارین اگه سرور داخل خوبه میتونید از سرویس های تبدیل اینترانت به اینترنت استفاده کنید. مخابرات پهنای باند خارجی اهمیتی نداره براش.

hamilton

Registered User
لایک‌ها
62
ممنون Tehranshahr عزیز.فرمایش شما کاملا صحیح بود و حدث بنده نیز درست بود.من از یکی از سایتها یرویس تست رایگان تبدیل اینترانت به اینترنت رو گرفتم هم پینگم خیلی خوب شد و هم سرعت لود شدن صفحات خیلی زیاد شد.پس مشکل از خود مخابراته.
راستی جناب Tehranshahr شما سرویس خوب و مطمئنی که قیمتش هم مناسب باشه رو سراغ دارید برام PM کنید.
با تشکر.

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
ممنون Tehranshahr عزیز.فرمایش شما کاملا صحیح بود و حدث بنده نیز درست بود.من از یکی از سایتها یرویس تست رایگان تبدیل اینترانت به اینترنت رو گرفتم هم پینگم خیلی خوب شد و هم سرعت لود شدن صفحات خیلی زیاد شد.پس مشکل از خود مخابراته.
راستی جناب Tehranshahr شما سرویس خوب و مطمئنی که قیمتش هم مناسب باشه رو سراغ دارید برام PM کنید.
با تشکر.
خواهش می کنم.
من از سرویس ایشون استفاده میکنم و کیفیتش خوبه.

siavashx

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
6,667
اینم سرعت دانلود من در ساعات رایگان مخابرات:(
96.JPG

tak-site.ir

Registered User
لایک‌ها
72
سرعت دانلودم تا 1 مگ هم میرسه ولی فوق العاده سرعت مرورگر پایینه لعنتی

-shayan-

Registered User
لایک‌ها
33
من شنیدم تا پایان امسال پارس انلاین روی خطوط فیبر نوری قرار هست اینترنت ارایه کنه. امیدوارم همینطور بشه.واقعا برای ما که کارو زندگیمون با اینترنت انجام میشه مشکله.

دوستان تا چقدر این نوشته دوستمون مورد تایید هست کسی خبر بیشتر داره به اشتراک بگذاره ممنون میشم
کی بشه ما فیبر نوریها هم از شر مخابرات راحت شیم

VTG

Registered User
لایک‌ها
212
الان کل سیستم مخابرات داره تغییر میکنه و فیبر نوری میشه حداقل داخل تهران که میدونم اینجوری هست چون تمام کافوهای مسی قدیمی بیش از یک ساله که داره با این جدیدا که داخلشون یه کنتور برقم داره و طرح روشم ورقای توری با سوراخای گرد هست تعویض میشه و به تبع اون خود ای اس پی ها هم اگر بخوان رو بستر شبکه مخابرات سرویس ارائه کنن باید روی فیبر سرویس بدن و این سرویس دادن معنیش اینه که از مرکز مخابراتی تا نطقه تقسیم این کافو های جدید تماما روی فیبر داده ها منتقل میشن و از اونجا تا منزل شما روی همون خطوط مسی قدیمی به همچین کاری تا جایی که من فهمیدم میگن FTTC و انگار دی اس ال لم هم داخل همون کافو ها وجود داره من یه بار موقع نسب رفتم با یکیشون صحبت کردم و فهمیدم الان هر جایی که میتونن دارن فیبر میکنن و اون سیم مسی کاملا از خط خارج میشه
البته لازم به ذکر هست که خود شرکت ها هم با دریافت پروانه FCP که فکر میکنم پارس انلاین هم داره میتونن خودشون اقدام به ایجاد شبکه توریع کنن که البته حتی با ایجاد کنسرسیوم های بزرگ و قوی از نظر مالی همچنان خیلی سخت(زمان بر) و هزینه بر هست!!!و باید دید با گذشت زمان ایا همچین کاری انجام میدن یا خیر،مثلا مدیر عامل شاتل موقع دریافت پروانه اعلام کرده بود میتونن با ایجاد شبکه سرعت های 100 تا 300 مگابیت ارئه کنند که همون VDSL2 هست با استفاده از همین تکنیک های کاهش فاصله خطوط مسی تا مرکز که عامل اصلی کاهش سرعت هست ولی گفته بود که باید این کافو هاشون کنار کافوهای مخابرات ایجاد بشه یعنی باز بستر انتقال تا مرکز مخابراتی با مخابرات یکسان میمونه امروزم خبر اومد که تا 2 ماه اینده شروع به سرویس دهی میکنن در هر صورت باید منتظر موند دید که چیکار میکنن و چی پیش میاد
اپراتور فیبر نوری ایرانیان نت هم که انحصار انتقال در بستر فیبر تا درب منزل داره همچنان تقریبا بیکاره و احتمال فروشش به ایرانسل داره بالا میره

دوستان حالا جدای از این صحبت ها خبر زیر دیدید؟دوباره دارن 1 مگ، 2 مگ و 4 مگ نامحدود میدن ولی 1 مگی که الان 42 تومنه زده 86 تومن!!!به قیمت 2 مگ قدیم دارن میدن اینا!!تکلیف تعرفه مشترکین قدیمی هم معلوم نیست!
http://tct.ir/?siteid=1&fkeyid=&siteid=1&pageid=314&newsview=80329

Alamode

Registered User
لایک‌ها
137
الان کل سیستم مخابرات داره تغییر میکنه و فیبر نوری میشه حداقل داخل تهران که میدونم اینجوری هست چون تمام کافوهای مسی قدیمی بیش از یک ساله که داره با این جدیدا که داخلشون یه کنتور برقم داره و طرح روشم ورقای توری با سوراخای گرد هست تعویض میشه و به تبع اون خود ای اس پی ها هم اگر بخوان رو بستر شبکه مخابرات سرویس ارائه کنن باید روی فیبر سرویس بدن و این سرویس دادن معنیش اینه که از مرکز مخابراتی تا نطقه تقسیم این کافو های جدید تماما روی فیبر داده ها منتقل میشن و از اونجا تا منزل شما روی همون خطوط مسی قدیمی به همچین کاری تا جایی که من فهمیدم میگن FTTC و انگار دی اس ال لم هم داخل همون کافو ها وجود داره من یه بار موقع نسب رفتم با یکیشون صحبت کردم و فهمیدم الان هر جایی که میتونن دارن فیبر میکنن و اون سیم مسی کاملا از خط خارج میشه
البته لازم به ذکر هست که خود شرکت ها هم با دریافت پروانه FCP که فکر میکنم پارس انلاین هم داره میتونن خودشون اقدام به ایجاد شبکه توریع کنن که البته حتی با ایجاد کنسرسیوم های بزرگ و قوی از نظر مالی همچنان خیلی سخت(زمان بر) و هزینه بر هست!!!و باید دید با گذشت زمان ایا همچین کاری انجام میدن یا خیر،مثلا مدیر عامل شاتل موقع دریافت پروانه اعلام کرده بود میتونن با ایجاد شبکه سرعت های 100 تا 300 مگابیت ارئه کنند که همون VDSL2 هست با استفاده از همین تکنیک های کاهش فاصله خطوط مسی تا مرکز که عامل اصلی کاهش سرعت هست ولی گفته بود که باید این کافو هاشون کنار کافوهای مخابرات ایجاد بشه یعنی باز بستر انتقال تا مرکز مخابراتی با مخابرات یکسان میمونه امروزم خبر اومد که تا 2 ماه اینده شروع به سرویس دهی میکنن در هر صورت باید منتظر موند دید که چیکار میکنن و چی پیش میاد
اپراتور فیبر نوری ایرانیان نت هم که انحصار انتقال در بستر فیبر تا درب منزل داره همچنان تقریبا بیکاره و احتمال فروشش به ایرانسل داره بالا میره

دوستان حالا جدای از این صحبت ها خبر زیر دیدید؟دوباره دارن 1 مگ، 2 مگ و 4 مگ نامحدود میدن ولی 1 مگی که الان 42 تومنه زده 86 تومن!!!به قیمت 2 مگ قدیم دارن میدن اینا!!تکلیف تعرفه مشترکین قدیمی هم معلوم نیست!
http://tct.ir/?siteid=1&fkeyid=&siteid=1&pageid=314&newsview=80329
فیبر نوری بشه خوب میشه؟

VTG

Registered User
لایک‌ها
212
فیبر نوری بشه خوب میشه؟

از این نظر خوب میشه که حداقل دیگه از مرکز تا اون کافوها تقریبا افت سیگنالی وجود نداره و دیگه تمام سرویس دهنده ها مجبور میشن رو بستر فیبر سرویس بدن

ولی تا وقتی نخوان سرویس سرعت بالا مثلا 20 مگ یا 50 مگ بدن زیاد تفاوت خاصی نداره

VTG

Registered User
لایک‌ها
212
دیروز برای این گرون کردن تعرفه ازشون شکایت کردم یه خانومی از مخابرات تماس گرفتن که مگه الان گرون شده شما شکایت کردی؟منم گفتم مگه باید حتما قبضش بیاد؟کلی اراجیف گفت هی همش میگفت گرون میشه همشون گرون میشن....گفتم مگه سر گردنس همشون گرون میشن چیه،مملکت یه قانونی داره
به تمام دوستان پیشنهاد میدم برن شکایت کنن رو سایت وزارت ارتباطات قسمت سامانه 195
اگر همه با هم متحد باشیم اینا از این غلطا نمیکنن دیگه که یک شبه تعرفه یک چیزی 2 برابر کنن

saeedboy68

Registered User
لایک‌ها
254
ببینید مخابرات آ. ش چجوری شده.:general502: رسما نامه خودکشیه خودشون رو نوشتن:general607:
نوشته برای سرویس های 512 به یک مگ (19تومن)با حجم 5 گیگ فقط 10 گیگ شبانه میدیم.:general304:
برای سرویس های دو مگ و بالاتر با حجم 5 گیگ 15 گیگ شبانه میدیم:general304:
http://2020.eatc.ir/nightrules/

جک سالش این قسمته:
احتراماً ، در راستای ارتقای کیفیت و ارائه بهتر خدمات به مشتریان گرامی و به پاس قدردانی از انتخاب این شرکت، حجم دانلود رایگان شبانه ( ساعت ۲ الی ۷ بامداد ) تا سه برابر میزان حجم خریداری شده افزایش یافته است،
یعنی من موندم قبلا که محدودیتی نداشت پس چه جوری به سه برابر افزایش یافته است:general304::general304::general304:

بالا