برگزیده های پرشین تولز

بررسی وضعیت ADSL مخابرات

persianavatar

Registered User
لایک‌ها
260
شما ببین چه خبر بوده که این همه سال گرون فروشی میکردن و نمیشد کاریش کرد ! پولی که از نت در میارن از پوله نفتم بیشتره به قران قسم ! الان با یک دستور اینقدر عقب نشینی کردن ! خیلی مفتضحه. چرا مراجع تقلید که این همه جا نظر میدن کاری به این ندارن ! کلی میگما . مسخرس همش بابا
جاش نیست برادر ولی از ریشه مشکل داریم و این ریشه یا باید تعویض بشه (که تاریخ ثابت خواهد کرد هرچیزی یک عمر داره و یک تاریخ مصرف) یا اصلاح کنند خودشونو.

negaresh

Registered User
لایک‌ها
40
ارزون شده نسبت به سرعت ولی از نظر حجم، کماکان 512 نامحدودی که دارم به صرفه تره!
تفکیک ترافیک داخلی و خارجی خیلی مسخره ست.

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
6d2a7223-271b-4576-9022-82d19d9c2991.png

این طرح های جدید کلاه برداریه محضه.
من یک سرویس چند ماه پیش از مخابرات گرفتم سرعتم 16 مگابیته (البته طبق تست ها واقعیش 13.5مگابیت هست و 1.7 مگابایت سرعت دانلود میده) و دانلود رایگان داره از 6 تا 12 , البته در تایم دانلود رایگان پهنای باند محدود میشه و سرعت دانلود به 950kbps کاهش پیدا میکنه.
این طرحو یکساله با 90 گیگ حجم 130 هزار تومان خریداری کردم و در تایم رایگان روزی 20 گیگابایت دانلود میکنم. یعنی میشه با این طرح طی یکسال 7 ترابایت دانلود داشت. حالا مقایسه کنید با این طرح های جدید با این قیمت های فضاییشون که حتی دانلود رایگان ندارن.
اگر بالاترین سرویس این طرح های جدید مخابرات رو در نظر بگیریم 350 گیگ یکساله رو میده 920 هزار تومان که 2 به 1 هست یعنی فقط یک سومش حدود 117 گیگش اینترنت بین الممل حساب میشه.
اگر این سرویسی که من دارم رو با این طرح های جدید مقایسه کنیم میبینیم سرعت ها که یکیه (16 مگابیت) حجم ها هم تقریبا یکیه (90 گیگ در مقابل 117 گیگ) ولی قیمت ها 7 برابر شده (130 در مقابل 921) و دانلود رایگان حذف شده.
به طور خلاصه بگم قیمتها 7 برابر شده و 7 ترابایت دانلود فایل پریده.

پیشنهاد میکنم هر چه سریع تر از مخابرات تخلیه کنید به بهترین جا

اینم مدرک در مورد سرویس من:

یبببببب.jpg 8462_967.jpg للعتبلتلت.png

negaresh

Registered User
لایک‌ها
40

من یک سرویس چند ماه پیش از مخابرات گرفتم سرعتم 16 مگابیته (البته طبق تست ها واقعیش 13.5مگابیت هست و 1.7 مگابایت سرعت دانلود میده) و دانلود رایگان داره از 6 تا 12 , البته در تایم دانلود رایگان پهنای باند محدود میشه و سرعت دانلود به 950kbps کاهش پیدا میکنه.
این طرحو یکساله با 90 گیگ حجم 130 هزار تومان خریداری کردم و در تایم رایگان روزی 20 گیگابایت دانلود میکنم. یعنی میشه با این طرح طی یکسال 7 ترابایت دانلود داشت. حالا مقایسه کنید با این طرح های جدید با این قیمت های فضاییشون که حتی دانلود رایگان ندارن.
اگر بالاترین سرویس این طرح های جدید مخابرات رو در نظر بگیریم 350 گیگ یکساله رو میده 920 هزار تومان که 2 به 1 هست یعنی فقط یک سومش حدود 117 گیگش اینترنت بین الممل حساب میشه.
اگر این سرویسی که من دارم رو با این طرح های جدید مقایسه کنیم میبینیم سرعت ها که یکیه (16 مگابیت) حجم ها هم تقریبا یکیه (90 گیگ در مقابل 117 گیگ) ولی قیمت ها 7 برابر شده (130 در مقابل 921) و دانلود رایگان حذف شده.

مشاهده پیوست 1045970 مشاهده پیوست 1045971 مشاهده پیوست 1045972
البته دو به یک یعنی خارجی دوبرابر داخلی حساب میشه.

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
البته دو به یک یعنی خارجی دوبرابر داخلی حساب میشه.
نه اتفاقا منظورشون از 2 به 1 اینه که تقسیم به 3 میشه یعنی یک سومش بین الملله دوسومش داخلی. اینم یه جور دیگه بازی با کلمات در کلاه برداری جدیدشونه. به اسم 350 گیگ میفروشن ولی در واقع 117 گیگه
اگر شک داری میتونی زنگ بزنی بپرسی.

montazeryy

Registered User
لایک‌ها
870
نه اتفاقا منظورشون از 2 به 1 اینه که تقسیم به 3 میشه یعنی یک سومش بین الملله دوسومش داخلی. اینم یه جور دیگه بازی با کلمات در کلاه برداری جدیدشونه. به اسم 350 گیگ میفروشن ولی در واقع 117 گیگه
2 به یک هست ولی مثلا 350 گیگ
میتونی 150 گیگ خارجی مصرف کنی میشه 300 تا
50 گیگ هم ایرانی
_____
و قسمت دوم اینکه سالی 350 گیگ نیست!
ماهی 350 گیگ هست

negaresh

Registered User
لایک‌ها
40
مطمئنی؟
پس این چی میگه:
به گفته‌ی بیدخام، منظور از آستانه‌ی مصرف منصفانه حداکثر میزان تبادل ترافیک است و در آن حالت ترافیک داخلی نصف ترافیک بین‌الملل محاسبه می‌شود؛ چنانچه مشترکی سرعت ۱۶ مگابایت به آستانه منصفانه ۳۵۰ گیگ خریده باشد و صرفا از ترافیک داخلی استفاده کنید تا سقف ۳۵۰ و اگر از ترافیک بین‌الملل استفاده کند به میزان ۱۷۵ گیگ می‌تواند استفاده ترافیکی داشته باشد. در صورت استفاده ترکیبی نسبت ۱ به ۲ رعایت خواهد شد.

نسبت ۲ ترافیک داخلی و نسبت ۱ ترافیک بین‌الملل محاسبه می‌شود.
https://www.zoomit.ir/2017/11/30/255292/internet-tariffs-telecommiunication/

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
2 به یک هست ولی مثلا 350 گیگ
میتونی 150 گیگ خارجی مصرف کنی میشه 300 تا
50 گیگ هم ایرانی
_____
و قسمت دوم اینکه سالی 350 گیگ نیست!
ماهی 350 گیگ هست

طبق شنیده ها و استعلامی که از 2020 گرفتن دو به یک مخابرات فک نکنم این چیزی باشه که شما میگید و تقسیم بر 3 میشه. ولی در مورد حجم فک کنم حق با شما باشه ماهیانه 350 گیگ
حالا شما چه گیری دادید به این مورد. اینکه تقسیم به دو میشه یا سه زیاد مهم نیست که, اصل قضیه چیز دیگه ایست. اصلا فرض کنیم حرف شما درست و ماهیانه 350 گیگابایت ترافیک میده و ترافیک بین الملل نصف میشه 175 گیگابایت که یکسالش میشه 2 ترابایت.
بازم اگر اینو در مقابل طرحی که من الان استفاده میکنم بذارید چندین برابر گرانتر با ترافیک کمتر هست.
2 ترابایت حجم با قیمت 921 هزار تومان در مقابل 7 ترابایت حجم با قیمت 130 هزار تومان

اصل قضیه اینه قیمت ها چند برابر شده و دانلود رایگانو حذف کردن.

negaresh

Registered User
لایک‌ها
40
طبق شنیده ها و استعلامی که از 2020 گرفتن دو به یک مخابرات فک نکنم این چیزی باشه که شما میگید و تقسیم بر 3 میشه. ولی در مورد حجم فک کنم حق با شما باشه ماهیانه 350 گیگ
حالا شما چه گیری دادید به این مورد. اینکه تقسیم به دو میشه یا سه زیاد مهم نیست که, اصل قضیه چیز دیگه ایست. اصلا فرض کنیم حرف شما درست و ماهیانه 350 گیگابایت ترافیک میده و ترافیک بین الملل نصف میشه 175 گیگابایت که یکسالش میشه 2 ترابایت.
بازم اگر اینو در مقابل طرحی که من الان استفاده میکنم بذارید چندین برابر گرانتر با ترافیک کمتر هست.
2 ترابایت حجم با قیمت 921 هزار تومان در مقابل 7 ترابایت حجم با قیمت 130 هزار تومان

اصل قضیه اینه قیمت ها چند برابر شده و دانلود رایگانو حذف کردن.
اون که آره، گفتم نسبت به 512 نامحدود هم باز این تعرفه ها گرونتر هست، من مثلا با همین سرعت ماهی 50-60 گیگ دانلود دارم بین الملل، ماهی 25 تومن.
الان چنین دانلودی با این قیمت یا دوبرابرش هم نمیتونم بگیرم با این تعرفه ها که میگن ارزون شده!

montazeryy

Registered User
لایک‌ها
870
منم به شخصه خیلی راضی نیستم در واقع این طرح واسه کاربرایی هست که نه خیلی کم مصرفن نه خیلی پر مصرفن
دقیقا واسه معمولی هاست
مثلا من الان 512 نامحدود دارم 30 گیگ تا 40 گی دانلود دارم با ریت 60!
خب الان دارم میخرم ماهی 50 تومن
8 مگ ماهی 180 گیگ که 90 گیگش بین الملل هست و نه اصن 60 گیگش
واسه من کافیه سرعتم عالی میشه
به نظرم بیشتر کاربران متوسط رو قرار دادن

md70

Registered User
لایک‌ها
2,534

مشاهده پیوست 1045970 مشاهده پیوست 1045971 مشاهده پیوست 1045972

مخابرات که خیلی وقته تایم دانلود شبانه روبرای همه سرویسا یکسان سازی کرده و شده 1 تا 7 !! (من خودم 2 تا 8 بودم قبلا)

بعدم الان شرکتا ظاهرا ملزم شدن که تعرفه های جدید رو اجرا کنن، در واقع احتمال داره به زودی کلا دانلود رایگان شبانه رو هم جمع کنن بره

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
مخابرات که خیلی وقته تایم دانلود شبانه روبرای همه سرویسا یکسان سازی کرده و شده 1 تا 7 !! (من خودم 2 تا 8 بودم قبلا)

بعدم الان شرکتا ظاهرا ملزم شدن که تعرفه های جدید رو اجرا کنن، در واقع احتمال داره به زودی کلا دانلود رایگان شبانه رو هم جمع کنن بره
شما کدوم سرویس رو داری؟ تایم رایگان سرویس من 6 تا 12ـه و تغییری نکرده. این سرویس اپلود رایگان هم داشت اپلود کلا مجانی بود که یه ماه پیش حذفش کردن.
نمیتونن دانلود رایگان طرح های گذشته رو بردارن چون توی قرارداد اومده دانلود رایگان داره و اگر بردارن کلاه برداریه. اینکه اپراتورها دانلود رایگان بدن یا ندن دست خودشونه ربطی به جایی نداره. مثلا توی همین طرح های جدید یسری اپراتورها مثل فن اوا تایم دانلود رایگان هم ارائه میده ولی مخابرات حذف کرده.
محدودیت دیگه ای که در این طرح های جدیده http://akharinkhabar.com/Pages/News.aspx?id=3905302 دیگه مثل گذشته نیست پهنای باند باز باشه قبلا 512 حجمی میگرفتی پهنای باند تا 16 مگابیت باز بود ولی توی این طرح های جدید سرعت ها واقعیه و 512 همون 64kbps هست. از اونور هم مخابرات دانلود رایگان نمیده و ترافیک بین المللم یک سوم حساب میکنه برای همین مفت نمی ارزه حداقل برای من که دانلود میکنم کارایی نداره.

md70

Registered User
لایک‌ها
2,534
شما کدوم سرویس رو داری؟ تایم رایگان سرویس من 6 تا 12ـه و تغییری نکرده. این سرویس اپلود رایگان هم داشت اپلود کلا مجانی بود که یه ماه پیش حذفش کردن.
نمیتونن دانلود رایگان طرح های گذشته رو بردارن چون توی قرارداد اومده دانلود رایگان داره و اگر بردارن کلاه برداریه. اینکه اپراتورها دانلود رایگان بدن یا ندن دست خودشونه ربطی به جایی نداره. مثلا توی همین طرح های جدید یسری اپراتورها مثل فن اوا تایم دانلود رایگان هم ارائه میده ولی مخابرات حذف کرده.
محدودیت دیگه ای که در این طرح های جدیده http://akharinkhabar.com/Pages/News.aspx?id=3905302 دیگه مثل گذشته نیست پهنای باند باز باشه قبلا 512 حجمی میگرفتی پهنای باند تا 16 مگابیت باز بود ولی توی این طرح های جدید سرعت ها واقعیه و 512 همون 64kbps هست. از اونور هم مخابرات دانلود رایگان نمیده و ترافیک بین المللم یک سوم حساب میکنه برای همین مفت نمی ارزه حداقل برای من که دانلود میکنم کارایی نداره.

سرویس صد دانه یاقوت، پارسال بهمن گرفتم، البته به صورت پس پرداخته که ماهی 8 تومن میاد رو قبض،همین 1 ماه پیش بود که یکی دو روز دیدم داره از گیگم زیادی کم میشه و بعد از 2020 پرسیدم که گفت ساعت دانلود همه سرویسا شده 1 تا 7
یه بارم از یکی از مسئولین مخابرات شنیدم که گفت شاید دانلود شبانه رو کلا حذف کنیم، کلاه برداری چیز عادیه اینجا
حالا خیلی هم نمیشه روی دانلود شبانه حساب باز کرد، من خودم تو این مدت یه چند ماهی سرعت دانلود شبانه م محدود شد (در حد شبی 4 گیگ)، خود مخابراتم هیچ تعهدی نمیده و هر لحظه ممکنه سرعتشو محدود کنن رو مقداری که بخوان

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,078
فک کنم مخابرات گذاشت این ISP های بنده خدا قیمت هاشونو رو کنن بعد خودش تعرفه بده

mahdian57

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
10,751
فعلا هم سه روز اصلا تلفنهاشونو پاسخگو نیستن
این انحصار فیبرنوری رو باید زودتر از دست این ها در بیارن از همه بدتر خودشونن

sisaco

Registered User
لایک‌ها
839
دیروز تماس گرفتم پشتیبانیشون و سوپروایزور قول دادش که امروز مشکل سرویس و کاهش سرعت رفع میشه . و شد ..

فایل های ضمیمه

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    334 KB · نمایش ها: 22

mahdian57

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
10,751
الان زنگ زدم سوال کردم ازشون که چرا شما مثل بقیه Ispها لیست سایتهای ترافیک داخلیو رو منتشر میکنید میگه کلا نداریم همچین لیستی چرا که خیلی زیادن ! ولی در کل هر سایت تو ایران هاستش بشه داخلی حساب میشه و اینو توضیح متقاعد کننده ای نداد و گفت مثلا سایت به ir ختم بشه ایرانیه و به com خارجی و این از اساس چرت و پرته.
اما دوم اینکه پرسیدم من 90 گیگ داشته باشم حداکثر چقدر ترافیک خارجی میتونم داشته باشم که گفت 45 گیگ !

montazeryy

Registered User
لایک‌ها
870
سلام
منم امروز سرعت 8 مگ 180 گیگ رو خریدم
سرعت رو 3800 بستن ولی سرعت نسبت به 512 خوب پیجو باز نمیکنه :|
سرعت دانلود هم 400 کیلو

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
سلام
سرعت دانلود هم 400 کیلو

سرعت کم بستن...زنگ بزن بهشون بگو...سرعت دانلودت باید 1 مگ باشه نه 400 کیلوبایت

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
سلام
سرعت دانلود هم 400 کیلو
کیفیت خطت افتضاحه. نویزت بالاس (line attenuation) و سیگنالت پایینه (SNR)
از اونجا که خطت نمیکشه صفحات وب رو حتی الان که روی 4 مگه خوب باز نمیکنه. یا باید سرعتت رو بیاری پایین تا قعطی نداشته باشی یا باید نویز و سیگنال خطت رو برطرف کنی. مودمت رو ببر سر خط و مستقیم بدون اسپلیتر و کابل اضافی امتحان کن)
برای 8 مگابیت باید SNR حداقل 20 و نویزت زیر 10 باشه که عالی جواب بده.
از منم مثل شما بود سیگنال و نویز خطم وحشتناک بود و تا 6 مگابیت بیشتر نمیکشید یه تغییراتی تو سیم کشی خونه دادم درست شد SNR شد 40 و نویز اومد روی 6 و الان تا 20 مگابیتم جواب میده.

سرعت کم بستن...زنگ بزن بهشون بگو...سرعت دانلودت باید 1 مگ باشه نه 400 کیلوبایت

مگه فرقی هم میکنه؟ تایم رایگان نداره که بخواد دانلود داشته باشه که. حالا سرعت دانلودش 1 مگابایت باشه یا 500 مگابایت فرقی نمیکنه که. تازه سرعت بالاتر باشه زودتر حجمش خورده میشه.
همینطور در مورد ایشون پیشنهاد نمیشه سرعت خطش رو در شرایط فعلی بالا ببره چون خطش نمیکشه و بالا بردن سرعت فقط باعث بدتر شدن شرایط و افزایش قعطی میشه. در واقع ایشون حتی باید سرعت خطش رو بیاره پایین تا مشکل قطعی های الانش برطرف بشه.

بالا