برگزیده های پرشین تولز

بررسی وضعیت ADSL مخابرات

take

Registered User
لایک‌ها
100
یک سوال از دوستان من سرویس از اسیاتک میگرم منتها چندین باری اومدن گفتن 2 مگ بیشتر نمیکشه مصیبتی برای خودش میخوام برم مخابرات بگیرم اینا قبلش میگن خط کشش داره یا نه؟
و اگر گفتن کشش نداره چیکار میشه کرد؟

sisaco

Registered User
لایک‌ها
839
یک سوال از دوستان من سرویس از اسیاتک میگرم منتها چندین باری اومدن گفتن 2 مگ بیشتر نمیکشه مصیبتی برای خودش میخوام برم مخابرات بگیرم اینا قبلش میگن خط کشش داره یا نه؟
و اگر گفتن کشش نداره چیکار میشه کرد؟
خطت اگر مورد داره به نظرم کلا دی اس ال رو بیخیال شو

cyborg411

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
امروز متوجه شده حدود یک هفته هست دانلود از سایت دانلودها به صورت ترافیک بین المللی محاسبه میشه (لوکیشن سرورهای دانلود سایت downloadha.com رو چک کردم همشون داخل ایران هستند) من به پشتیبانی اینترنت ثابت مخابرات تبریز زنگ زدم گفتن سایت دانلودها و چند سایت دیگه مثل یاس دی ال و پارسی دانلود و ...... از لیست سایتهای داخلی حذف شده (تو لیست سایتشون هست ولی از لیست سیستم اکانتینگ که حجم ترافیک رو محاسبه میکنه حذف کردن) . گفت تعداد زیادی مثل من زنگ زدن و گفتن به همین خاطر ما به مرکز تهران گفتیم ولی جوابی ندادن. لطفا دوستان هم چک کنن ببینن تو همه جا اینطوریه یا فقط تبریز این مشکل رو داره ؟

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
از مخابرات سرویس میگیرم سرویس 16 مگ دارم ولی تو تست سرعت 13 مگ هست میتونم 195 شکایت کنم؟

sajadgreat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
دوستان من مخابرات نت 16 مگ دارم یه یه ماهی snr هی بین 6 و 7 پایین بالا میشه بعضی وقتام میره 2 و 0.1 رو دوتا موم تست کردم سیم کشی خونرو کامل عوض کردم بازم مشکل داره.مخابراتم کافو رو چک کرد گفت لینک داری.ما دوتا خط تو خونه داریم یدونه به اینتنت وصله یدونه تلفن.الان رو اون خطه بدون اینترنت مودمم رو وصل میکنم snr رو 13 هست که خوبه.الان اینترنت رو رو اون سوئئیچ کنم امکانش هست اونم نویزش 6 بشه.؟

سکولار

Registered User
لایک‌ها
2,714
گویا سایت دانلود ها حجم بین الملل حساب میکنه . طبق گفته مخابرات این سایت جزو سایتای ترافیک داخلی هست ولی ظاهرا اینطور نیست .دیروز بعد از دانلود فایل دو سه باری تست کردم حجم کامل رو روی پنل حساب میکنه .
نکته جالب این که حدود5 دقیقه بعد از پایان هر دانلود حجم کم شده رو روی پنل کاربریم نشون میده

sisaco

Registered User
لایک‌ها
839
اقا این مخابرات همه چیش خوبه الا برای گیم به درد نمیخوره. پینگمم خیلی خیلی خوبه ها. ولی نمیدونم چرا بدرد گیم نمیخوره ! همش پکت لاستای عجیبی دارم

mehr-dad

Registered User
لایک‌ها
785
سلام
امروز متوجه شده حدود یک هفته هست دانلود از سایت دانلودها به صورت ترافیک بین المللی محاسبه میشه (لوکیشن سرورهای دانلود سایت downloadha.com رو چک کردم همشون داخل ایران هستند) من به پشتیبانی اینترنت ثابت مخابرات تبریز زنگ زدم گفتن سایت دانلودها و چند سایت دیگه مثل یاس دی ال و پارسی دانلود و ...... از لیست سایتهای داخلی حذف شده (تو لیست سایتشون هست ولی از لیست سیستم اکانتینگ که حجم ترافیک رو محاسبه میکنه حذف کردن) . گفت تعداد زیادی مثل من زنگ زدن و گفتن به همین خاطر ما به مرکز تهران گفتیم ولی جوابی ندادن. لطفا دوستان هم چک کنن ببینن تو همه جا اینطوریه یا فقط تبریز این مشکل رو داره ؟
مخابرات اصفهان هم دانلود ها را بین الملل حساب می کنه . پارسی گیم هم همینطور . هر دوشون هم سرور داخلی هستند .

I_Love_NY

Registered User
لایک‌ها
464
سلام دوستان من اینترنت های وب دارم میخام از مخابرات اینترنت بگیرم از تهران هستم مخابرات وضعیتش چطوره الان ؟ اهل گیم نیستم و بیشتر برای اینستا و یوتیوب میخام تعرفه هاش ارزون بود مثلا 16 مگ ماهانه 40 گیگ بین الملل قیمتش ماهی 40 بود آیا کیفیت و سرعتش خوبه ؟

alimnf

Registered User
لایک‌ها
98
سلام دوستان من اینترنت های وب دارم میخام از مخابرات اینترنت بگیرم از تهران هستم مخابرات وضعیتش چطوره الان ؟ اهل گیم نیستم و بیشتر برای اینستا و یوتیوب میخام تعرفه هاش ارزون بود مثلا 16 مگ ماهانه 40 گیگ بین الملل قیمتش ماهی 40 بود آیا کیفیت و سرعتش خوبه ؟
برای من کلا بعضی اوقات نصف روز قطعه پشتیبانیش هم که صفر.
از شاتل بگیر قبلا داشتم عالی بود الان چون خونم فیبر نوریه نمیتونم خودم شاتل بگیرم اجبارا مخابرات دارم

sajad-tnt

Registered User
لایک‌ها
5,011
برای من کلا بعضی اوقات نصف روز قطعه پشتیبانیش هم که صفر.
از شاتل بگیر قبلا داشتم عالی بود الان چون خونم فیبر نوریه نمیتونم خودم شاتل بگیرم اجبارا مخابرات دارم
بعداز ۶سال، یک هفته پیش شاتل رو تخلیه کردم اومدم مخابرات (=
شاتللند رو حذف کرد...از بعد عید هم اختلال زیادی داشت و دیگه اون شاتل با کیفیت سابق نبود...
خداروشکر تا الان مخابرات خوب بوده...
میانگین ده تا پینگش از شاتل بیشتره که با توجه به قیمتش قابل چشم پوشیه
پشتیبانیش رو قبول دارم افتضاحه، سرعت منو پایین تر از سرویسی که خریده بودم بسته بودن، ۴ بار تماس گرفتم تا درستش کردن |:
انصافا قیمت های مخابرات خیلی خوبه، اون مورد ترافیک داخلی هم که یک چهارم کم میکنه عالیه...

Sent from my K00R using Tapatalk

mehr-dad

Registered User
لایک‌ها
785
از مخابرات سرویس میگیرم سرویس 16 مگ دارم ولی تو تست سرعت 13 مگ هست میتونم 195 شکایت کنم؟
شما بهترین سرعت دانلودتون چقدر هست ؟ من تو تست سرعت دانلودم 10 مگ هست ولی هر سایت دانلودی که دانلود می کنم به 2 مگابایت هم نمی رسه .

+ ظاهرا سرعت 2 مگابایت برای سرویس 16 مگ صحیحه . قبلا سرویسم 512 کیلوبایت بود سرعتم 2 مگابایت بود . برای اینکه سرعت سرویس بره بالاتر اشتباها 16 مگ را خریدم اما فقط به حجم اضافه شد و سرعت هیچ تغییری نکرد .

Last edited:

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
شما بهترین سرعت دانلودتون چقدر هست ؟ من تو تست سرعت دانلودم 10 مگ هست ولی هر سایت دانلودی که دانلود می کنم به 2 مگابایت هم نمی رسه .

+ ظاهرا سرعت 2 مگابایت برای سرویس 16 مگ صحیحه . قبلا سرویسم 512 کیلوبایت بود سرعتم 2 مگابایت بود . برای اینکه سرعت سرویس بره بالاتر اشتباها 16 مگ را خریدم اما فقط به حجم اضافه شد و سرعت هیچ تغییری نکرد .
سرعت حدود 1.8 هست

sajad-tnt

Registered User
لایک‌ها
5,011
واسه منم همینه. ۱۶ مگابیت گرفتم. ولی تا ۱۲ ۱۳ مگابیت هست
من شاتل که بودم سرویس 16مگ دقیقا همین حدودای 13/14 بود توی اسپید تست...
الان مخابرات هم همینه
تنها شرکتی که 16مگ واقعی بهم داد حسابگر (تک نت) بود...

Sent from my K00R using Tapatalk

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008

ببینید دوستان ما دوتا مفهوم داریم تحت عناوین بیت و بایت

مفهوم اول یعنی بیت (bit) که با حرف b کوچیک نشون داده میشه و میتونه یا صفر باشه یا یک
یکی از کاربرداش برای تعیین سرعت دیتای قابل انتقال بر روی کابل یا سیم هستش

مفهوم دوم یعنی بایت (Byte) که با حرف B بزرگ نشون داده میشه و تشکیل شده از هشت بیت در کنار هم هستش و کوچکترین دیتای قابل فهم برای کامپیوتر هستش . کامپیوتر چیزی به اسم بیت رو نمیشناسه . حتما باید هشتا بیت کنار هم بشینن که کامپیوتر بتونه از اون 8 بیت یه چیزی بفهمه
مثلا حرف A انگلیسی که برای کامپیوتر به شکل روبرو قابل شناساییه 01000001

موقعی که داریم در مورد مبحث سرعت انتقال دیتا از طریق سیم یا کابل صحبت میکنیم مثل سرعت انتقال دیتا از طریق کابل ساتا مادربرد میایم براش از اسامی از قبل مشخص شده مثل SATA3 استفاده میکنیم که غیر مستقیم اشاره داره به سرعت انتقال دیتای 6Gb/s
یا موقعی که داریم در مورد سرعت انتقال دیتا از طریق سیم تلفن منزل(RJ11) صحبت میکنیم میایم براش از مقادیر از پیش مشخص شده توسط مخابرات مثل 16Mb/s استفاده که حتما شنیدین طرف میگه رفتم مخابرات اینترنت 16 مگابیت گرفتم (خیلی ها اشتباهی میگن 16 مگابایت گرفتم)
یا سرعت انتقال دیتا از طریق کابل شبکه (RJ45) که براش از مقدارهایی مثل 1Gb/s استفاده میشه

اما موقعی که داریم در مورد مبحث دیتای قابل فهم برای کامپیوتر صحبت میکنیم مثل فایلهای داخل هارد از اصطلاح Byte استفاده میکنیم مثلا میگیم حجم این آهنگه که قراره کامپیوتر اونو بشناسه و برای من پخشش کنه 4 مگابایته نمیگیم 4 مگابیته . یا اینکه میگیم این هاردی که خریدم و قراره به کامپیوتر وصل کنم تا کامپیوتر اونو بشناسه حجمش 500 گیگابایته نمیگیم 500 گیگابیته . یا میگیم بازی کالاف دیوتی اومده 40 گیگابایته نمیگیم 40 گیگابیته

بیت کاربرد خودشو داره بایت هم کاربرد خودشو

حالا اونجایی که به مشکل میخوریم کجاست جایی که نمیدونیم کی باید از واحد بیت استفاده کنیم کی از بایت
البته که میشه این دوتا مفهوم یعنی بیت و بایتو بهم تبدیل کرد . یعنی اگر بایتو ضربدر هشت کنی میشه بیت اگرم بیتو تقسیم بر هشت کنی میشه بایت
مثلا وقتی میری مخابرات اینترنت با سرعت انتقال دیتای 16 مگابیت میگیری میتونی بیای بگی رفتم مخابرات اینترنت با سرعت 2 مگابایت گرفتم . یعنی 16 تقسیم بر 8 که میشه 2 . بیتو تبدیل به بایت کردیم اینجوری
یا موقعی که دوتا کامپیوترو با کابل شبکه بهم وصل کردی و یه تعداد فایلو از این سیستم کپی میکنی تو اون یکی سیستم برای اینکه کامپیوتر بتونه بفهمه سرعت انتقال دیتا چقدره میاد از همین تکنیک تبدیل بیت به بایت یعنی تقسیم بر 8 استفاده میکنه و داخل پنجره کپی بجای نوشتن 1.1Gb/s جلوی کلمه Speed میاد مینویسه 141MB/s در حالی که درستش اینه چون داریم در مورد مبحث انتقال اطلاعات از طریق کابل شبکه صحبت میکنیم از واحد بیت بر ثانیه استفاده کنیم نه بایت بر ثانیه اما کامپیوتر که بیت نمیدونه چیه فقط بایت میشناسه

1602172933654.png

من خودم اینترنت مخابرات دارم با سرعت 16 مگابیت
وقتی میزنم یه فایل از سایت سافت98 دانلود بشه بهم دقیقا همون 2 مگابایتو

1602173358483.png

تو عکس زیر هم نرم افزار دانلود منیجر با اینکه واحد سرعت انتقال دیتا بر روی سیم تلفن بیت بر ثانیه هستش و من از مخابرات سرعت 16 مگابیت گرفتم اما بخاطر اینکه کامپیوتر فقط بایتو میشناسه از بایت بر ثانیه استفاده کرده و نوشته سرعت انتقال 2.181 مگابایت بر ثانیه هستش

1602173428651.png

Last edited:
بالا