برگزیده های پرشین تولز

بررسی وضعیت ADSL مخابرات

3aman021

Registered User
لایک‌ها
12
مشکل اینه که مخابرات کاربرهاش زیاد شدن و پهنای باندش دیگه جواب نمیده ، کمبود پهنای باند هم برابره با افزایش پینگ
با این 100 گیگ که دادن دهن گیمر ها رو رسما سرویس کردن و فاتحه پینگ خونده شد

آره والا تموم شه این 100 گیگ کوفتی راحت شیم ...
اینکه اعضای دیگه ای از نت استفاده میکنن هم به پینگ ربط داره
راهی هست برنامه ای چیزی سراغ ندارید اولویت با سیستم باشه یعنی اینکه هرکاری میکنن رو پینگ بازی تاثیر نداره یه حجم خاصی کلا واسه لپ تاپ در نظر گرفته بشه یچی مث ای دی ام
که میتونی سرعتش رو تنظیم کنی و محدود کنی ... که از حداکثر سرعت استفاده نکنه یه کاری بشه کرد که از حداکثر سرعت نتونن استفاده کنن و حداقل 50 کیلوبایتش بمونه موقعی که همزمان چند نفر دارن یه فیلمی چیزی میبینن که روی پینگ من تاثیری نزاره و ثابت بمونه ببخشید طولانی شد...

advantage

Registered User
لایک‌ها
127
آره والا تموم شه این 100 گیگ کوفتی راحت شیم ...
اینکه اعضای دیگه ای از نت استفاده میکنن هم به پینگ ربط داره
راهی هست برنامه ای چیزی سراغ ندارید اولویت با سیستم باشه یعنی اینکه هرکاری میکنن رو پینگ بازی تاثیر نداره یه حجم خاصی کلا واسه لپ تاپ در نظر گرفته بشه یچی مث ای دی ام
که میتونی سرعتش رو تنظیم کنی و محدود کنی ... که از حداکثر سرعت استفاده نکنه یه کاری بشه کرد که از حداکثر سرعت نتونن استفاده کنن و حداقل 50 کیلوبایتش بمونه موقعی که همزمان چند نفر دارن یه فیلمی چیزی میبینن که روی پینگ من تاثیری نزاره و ثابت بمونه ببخشید طولانی شد...

یه راهش اینه که از مودم هایی که اکسس پوینت مجازی می سازن استفاده کنی، مثل مودم های ایسوس، یه اکسس پوینت مجازی بسازی و محدودیت پهنای باند واسه ش تعریف کنی و به به بقیه بگی که از اون استفاده کنند و خودت یا با کابل متصل کنی کنسول رو یا اینکه به اکسس پوینت اصلی متصل بشی و از حداکثر پهنای باندت استفاده کنی

3aman021

Registered User
لایک‌ها
12
یه راهش اینه که از مودم هایی که اکسس پوینت مجازی می سازن استفاده کنی، مثل مودم های ایسوس، یه اکسس پوینت مجازی بسازی و محدودیت پهنای باند واسه ش تعریف کنی و به به بقیه بگی که از اون استفاده کنند و خودت یا با کابل متصل کنی کنسول رو یا اینکه به اکسس پوینت اصلی متصل بشی و از حداکثر پهنای باندت استفاده کنی

متاسفانه مودمم دی لینک هست
پس از همین ویندوز نمیشه کاریش کرد؟

advantage

Registered User
لایک‌ها
127

فکر نمی کنم ، تا جایی که تو ذهنم هست مودم های دی لینک جایی برای مدیریت پهنای باند ندارند .
از طریق دیگه فکر نمی کنم امکان پذیر باشه

AmirHossein.M

Registered User
لایک‌ها
710
با استفاده از QoS مودم میشه ! البته فرقی نمیکنه برند مودم چیه , مودم های قدیمی این قابلیت رو ندارن اما مودمت اگر جدید باشه حتما توی ADVANCED این گزینه باید باشه
قبلا توی شرکت چون گرافیستا حجم دزدی میکردن مجبور شده بودم سیستم هارو اولویت بندی کنم که به اندازه محدودتر و با اولیت کمتر استفاده کنن
یادم نمیاد تنظیماتش چطور بود , توی تنظیمات مودم برو اگه این گزینه QoS رو داشت اموزشش رو توی گوگل سرچ کن ! یادمه ip - mac adress دستگاه هارو میدادی بهش و اولویت بندی میکردی که کدوم دستگاه اولویت بیشتری برای استفاده از پهنای باند داشته باشه , هرچقدر مودم جدید تر باشه این تنظیمات گسترده تره و حتی میزان پهنای باند رو میتونی محدود کنی برای هر کاربر

Last edited:

3aman021

Registered User
لایک‌ها
12
با استفاده از QoS مودم میشه ! البته فرقی نمیکنه برند مودم چیه , مودم های قدیمی این قابلیت رو ندارن اما مودمت اگر جدید باشه حتما توی ADVANCED این گزینه باید باشه
قبلا توی شرکت چون گرافیستا حجم دزدی میکردن مجبور شده بودم سیستم هارو اولویت بندی کنم که به اندازه محدودتر و با اولیت کمتر استفاده کنن
یادم نمیاد تنظیماتش چطور بود , توی تنظیمات مودم برو اگه این گزینه QoS رو داشت اموزشش رو توی گوگل سرچ کن ! یادمه ip - mac adress دستگاه هارو میدادی بهش و اولویت بندی میکردی که کدوم دستگاه اولویت بیشتری برای استفاده از پهنای باند داشته باشه , هرچقدر مودم جدید تر باشه این تنظیمات گسترده تره و حتی میزان پهنای باند رو میتونی محدود کنی برای هر کاربر

مودمم دی لینک ۲۷۳۰یو هست
رفتم ادونس نداشت مث اینکه
قبلنم انگار سرچ کرده بودم نوشته بود ۲۷۳۰یو نداره همچین چیزی...

AmirHossein.M

Registered User
لایک‌ها
710
مودمم دی لینک ۲۷۳۰یو هست
رفتم ادونس نداشت مث اینکه
قبلنم انگار سرچ کرده بودم نوشته بود ۲۷۳۰یو نداره همچین چیزی...

دوست عزیز مدل مودم رو جستجو کردم , داره این تنظیمات رو
لینکی که ارسال کردم رو مطالعه کن Qos Configuration

navsan

Registered User
لایک‌ها
173
اینم وضعیت اینترنت 16 مگ

4474.PNG

3aman021

Registered User
لایک‌ها
12
دوست عزیز مدل مودم رو جستجو کردم , داره این تنظیمات رو
لینکی که ارسال کردم رو مطالعه کن Qos Configuration

ممنون بابت جستجو ولی واسه من متاسفانه چنین گزینه ای نداره

فایل های ضمیمه

• Screenshot_2020-03-19-01-48-02-409_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-03-19-01-48-02-409_com.android.chrome.jpg
    298.6 KB · نمایش ها: 11

3aman021

Registered User
لایک‌ها
12
دوستان این کیفیت خط من
ظاهراً خوبه پس این نوسان ها بخاطر چیه
اگه اینجا کیفیت خوب زده باشه مخابراتم باید اوکی باشه دیگه سرویسش
یا نه این اعداد به اونجا ربطی نداره و فقط مربوط به خط خودم هست؟

فایل های ضمیمه

• Screenshot_2020-03-24-18-57-22-418_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-03-24-18-57-22-418_com.android.chrome.jpg
    283.5 KB · نمایش ها: 15

AmirHossein.M

Registered User
لایک‌ها
710
tarefe.jpg

این لیست قیمت و سرویس های تانوما استان گیلانه ! داره به مشترکین سرعت 50 مگ میده , با مودم رایگان ! سیم کشی هم تا درب منزل رایگانه سیم کشی داخل ساختمان هم هزینه ش رو میگیرن انجام میدن !
بعد شما توی پایتخت باید زندگی کنی هر روز با پشتیبان این شرکت اون شرکت سر دزدی حجم , سر پینگ پایین سرویس ها سر قطع وصل شدن اینترنت سرو کله بزنی
مخابرات تهران علاوه براینکه توضیحات درستی توی سایتش درج نکرده , لیست قیمتی وجود نداره ! سرعت سرویس هاش ام از 4 مگ شروع شده ! مودم رایگان پیشکش ! سرویس تانوما رو هم دارن مثل adsl با سیستم قطره چکون به مردم ارائه میدن ! اخه سرعت 4 مگ برای تانوما ؟ امکان سفارش تلفنی وجود نداره اگر با مخابرات تهران تماس بگیرید بعد 20 بار زنگ زدن جواب میدن و به شما میگن که برای تهیه سرویس و دریافت جزئیات از جمله قیمت باید حتما به مرکز مخابراتی محل سکونت مراجعه کنید ! ( همونم مثل اینکه ارائه نمیدن و فقط پیش ثبت نامه ! )

sisaco

Registered User
لایک‌ها
839
نمیصرفه بابا. من الان مخابرات 16 مگابیت دارم. روی 24 مگابیته. 2.8 مگابایت هم سرعتم ه یک ثانیه هم قطعی ندارم. ماهی 185 گیگابایت ترافیک بین الملل داره. از داخل هم مثلا دانلود ها و اسیا تک هم هر چی دانلود میکنم یک مگ کم نمیشه

Today_2014

Registered User
لایک‌ها
434
نمیصرفه بابا. من الان مخابرات 16 مگابیت دارم. روی 24 مگابیته. 2.8 مگابایت هم سرعتم ه یک ثانیه هم قطعی ندارم. ماهی 185 گیگابایت ترافیک بین الملل داره. از داخل هم مثلا دانلود ها و اسیا تک هم هر چی دانلود میکنم یک مگ کم نمیشه
سلام خدمت شما دوست عزیز
عیدتون مبارک خسته نباشید
جسارتا چه جوری ۱۶ مگابیت رو روی ۲۴ مگ بستن؟! تبریز ما هرچی زنگ میزنیم به پشتیبانی زیر بار نمیرن متاسفانه!
سپاس

sisaco

Registered User
لایک‌ها
839
ببین. نمیدونم سیاست و اینهاش چطوریه
دوتا خط دارم توی خونه
یکیشون چند ساله یک ساله 16 مگابیت تمدید میکنم زمان تمدیدمم همیشه بهمن ماهه
اقا بهمن بهد از بارون هایی که زد همه چیز ریخت بهم . کلا 200 کیلو بیت میگرفتم ! باور میکنی. هر چی زنگ زدم افاقه نکرد که نکرد
یک خط دومی داشتم همیشه وقتی این ماجرا پیش میومد سویچ میکردم بهش
روی اون باز با ترسو لرز سرویس یک ساله خریدم .
سرعت باز بیشتر 4 مگابیت نمیرفت. صد بار زنگ زدم . رفتم خود ام دی اف مخابرات مودم زدم. باز هم همون مشکل
خلاصه یک راه حلی به ذهنم رسید . نصف شب زنگ زدم یک اپراتوری گفتم اقا شبکه رو نادشو بذار روی انکس و تو پلاس بروستیبش رو باز بذار. بذار خودش اتوماتیک بره روی ترازی که میدونه نرماله. چون دستی هر چی بالا پایین میکرد فجیعو فجیع تر میشد !
شایدم نا بلد بودن. خلاصه این کار انجام شدو شبکه خودش 23 مگابیت رو پیشنهاد داد .
sorat.jpg

فایل های ضمیمه

• sorat.jpg
    sorat.jpg
    261.8 KB · نمایش ها: 8

Today_2014

Registered User
لایک‌ها
434
ممنون بابت توضیحاتتون!
واقعا لطف کردین!

afshkh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
امروز وقتی میخواستم وارد پنل مخابرات بشم یه پیغامی اومد که نوشته بود آیا میخواهید سرویس ADSL شما تبدیل به سرویس VDSL شود. بلی یا خیر؟
میخواستم بپرسم آیا سرویس VDSL خیلی گرونتر از سرویس ای دی اس اله؟ مزایاش چیه؟ و آیا رو همین سیم مسی فعلی قابل اجراست؟ مودمش قیمتش چقدره؟ و اصلا اینکار به صرفه است یا خیر؟

sisaco

Registered User
لایک‌ها
839
ببین دیگه چیزی به نام پینگ بالا و اینها نداری به علاوه اینکه سرعتت میگن 4 برابره. مثلا تا 5 6 مگ میگیری. ولی خب اینو توجه داشته باش که ترافیکش خیلی کمه رو سرویساش

سکولار

Registered User
لایک‌ها
2,714
سلام
امروز وقتی میخواستم وارد پنل مخابرات بشم یه پیغامی اومد که نوشته بود آیا میخواهید سرویس ADSL شما تبدیل به سرویس VDSL شود. بلی یا خیر؟
میخواستم بپرسم آیا سرویس VDSL خیلی گرونتر از سرویس ای دی اس اله؟ مزایاش چیه؟ و آیا رو همین سیم مسی فعلی قابل اجراست؟ مودمش قیمتش چقدره؟ و اصلا اینکار به صرفه است یا خیر؟
سلام
VDSLخیلی بهتره .سرعت بیشتری بهتون میتونن بدن .طراحشون هم پارسال که گرفتم متنوع بود .مودم رایگان و دانلود شبانه و .. .البته فک کنم مودم رایگان رو برداشتن
من سرعت دانلودم هرسرویسی که انتخاب میکردم بالای 1مگ نمیرفت الان کهVDSLگرفتم 6 مگ سرعت دانلود میده .

advantage

Registered User
لایک‌ها
127
سلام
VDSLخیلی بهتره .سرعت بیشتری بهتون میتونن بدن .طراحشون هم پارسال که گرفتم متنوع بود .مودم رایگان و دانلود شبانه و .. .البته فک کنم مودم رایگان رو برداشتن
من سرعت دانلودم هرسرویسی که انتخاب میکردم بالای 1مگ نمیرفت الان کهVDSLگرفتم 6 مگ سرعت دانلود میده .

نه آقا سرعت بیشتر نمیدن
این مخابرات دزد به تمام معنی هست
شاید سال اول سرعت خوب بدن ولی بعدش با دزدی و دغل کاری سرعت رو میارن پایین، الان خط من 50 مگابیت کشش داره و سال اول همون 50 مگ رو دادم به من اما امسال که تمدید کردم دزدی هاشون شروع شد و روی بیست مگ بستن
هر چقدر هم اعتراض کردم و پیگیری کردم فایده ای نداشت .

sisaco

Registered User
لایک‌ها
839
شوخی میکنی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اقا پینگت چطوره الان ؟

پس همین سرویس 24 مگابیت خودم شاهه . ماهی 180 گیگ ترافیک دارم.

بالا