• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

بررسی وضعیت ADSL مخابرات

AminMrz

Registered User
لایک‌ها
31
سلام
یعنی شرکت های سرویس دهنده. یک مقدار فضارو برای تعدادی کاربر معمولا 10 نفر به اشتراک میذارن. حالا اگه این تعداد همشون آنلاین باشن اون پهنا تقسیم به 10 میشه. هر چه قدر کمتر همزمان آنلاین باشن. سرعت بقیه بالاتر میره. واسه همینه که نوسان سرعت داریم همه.حالا بعضی شرکت ها سطح پایین اون فضا رو 1 مگ میگیرن. بعضیا 2 مگ و بعضیا 4 مگ. و این به خاطر تجهییزات و امکانات اون منطقه مخابراتیه که سرویس دهنده داره. واسه همینه که یک شرکت توی یک منطقه سرعت خیلی خوبی داره ولی منطقه دیگه نه.
مهاجرت کانادا

با تشکر از توضیحاتتون
دوست عزیز من شهرستان زندگی میکنم دیروز رفتم یه اشتراک سه ماهه 512 خریدم هنوز نصبش نکردن امروز پرسیدم گفتن بین 10 نفر اشتراکیه میخواستم بدونم اگه برم این سرویس رو لغو کنم و 128 اختصاصی بگیرم بهتر نیست

mahni1390

Registered User
لایک‌ها
223
خب شما این سوال نپرسیدین که چه حجمی را برای 10 نفر اشتراک گذاشتن.و
دوست عزیز فکر نمیکنم جایی به شما 128 اختصاصی به. معمولاا اختصاصی برای بالای 512 داده میشه و ارزش گرفتن داره.
البته نگفتین از چه شرکتی گرفتین چون مخابرات سه ماهه نداره ماهیانه اشتراک میده.
مهاجرت کانادا

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
با تشکر از توضیحاتتون
دوست عزیز من شهرستان زندگی میکنم دیروز رفتم یه اشتراک سه ماهه 512 خریدم هنوز نصبش نکردن امروز پرسیدم گفتن بین 10 نفر اشتراکیه میخواستم بدونم اگه برم این سرویس رو لغو کنم و 128 اختصاصی بگیرم بهتر نیست
نه همین اشتراکی رو بگیر ! در 99 درصد مواقع سرغت واقعیت رو میگیری (512) ! شاید یه موقع هایی یکم پایین تر بره ! تازه بسته به شرکتتون احتمالا سرعتتون بالاتر از 512 هم باشه !

AminMrz

Registered User
لایک‌ها
31
خب شما این سوال نپرسیدین که چه حجمی را برای 10 نفر اشتراک گذاشتن.و
دوست عزیز فکر نمیکنم جایی به شما 128 اختصاصی به. معمولاا اختصاصی برای بالای 512 داده میشه و ارزش گرفتن داره.
البته نگفتین از چه شرکتی گرفتین چون مخابرات سه ماهه نداره ماهیانه اشتراک میده.
مهاجرت کانادا

دوست عزیز از مخابرات گرفتم، البته توی ماهشهر یه شرکت واسطه بین مخابرات و کاربرا هست یعنی من مستقیما از مخابرات نگرفتم اون تعرفه اختصاصی هم مال خود شرکت هست
اینم تعرفه هاش

128 اختصاصی رو باید قرارداد 1 ساله باهاشون ببندی یعنی هزینه 1 سال رو کامل میگیرن
میشه در مورد حجم اشتراک گذاشته شده بیشتر توضیح بدین، خود طرف میگفت که سرعت دانلود بین 20 تا 64 که سرعت اصلی باشه متغیره

ColoFlyin'

کاربر فعال زبانهای خارجی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,233
دوست عزیز از مخابرات گرفتم، البته توی ماهشهر یه شرکت واسطه بین مخابرات و کاربرا هست یعنی من مستقیما از مخابرات نگرفتم اون تعرفه اختصاصی هم مال خود شرکت هست
اینم تعرفه هاش

128 اختصاصی رو باید قرارداد 1 ساله باهاشون ببندی یعنی هزینه 1 سال رو کامل میگیرن
میشه در مورد حجم اشتراک گذاشته شده بیشتر توضیح بدین، خود طرف میگفت که سرعت دانلود بین 20 تا 64 که سرعت اصلی باشه متغیره

بله، همون اطلاعیه هست که توی سایت TCT گذاشتند، تعرفه ها همون ها هستند. راستی شما به عنوان شخص حقوقی اقدام کردید یا حقیقی؟

mahni1390

Registered User
لایک‌ها
223
اینم تعرفه هاش

خب جوابو بهتون داده. یه حساب سر انگشتی کنیم پهنای اختصاصی به 10 نفر حساب میشه.
یعنی وقتی 10 نفر کانکت باشن میشه 20 !!!!!! و اگه شما فقط باشی میشه 64 که سرعت واقعیه. ( که البته این خیلی بی انصافیه ).منطقا باید سرعت واقعی وسط محدوده باشه نه آخره محدوده سرعت. این خیلی بی انصافیه.
ک این میشه 10 * 20 = 200 * 8 کیلو بیت = تقریبا 2 مگا بیت. که این کمه.
منظورم اینه که نباید نوسان سرعت انقدر زیاد باشه.
مهاجرت کانادا

Last edited:

AminMrz

Registered User
لایک‌ها
31
بله، همون اطلاعیه هست که توی سایت TCT گذاشتند، تعرفه ها همون ها هستند. راستی شما به عنوان شخص حقوقی اقدام کردید یا حقیقی؟
آره تعرفه ها به جز اون 128 یک ساله همه تعرفه های مخابراته
از دانشگاه نامه گرفتم بردم دادم به طرف گفت تا 2 مگ هم میتونم بهت بدم:دی

Last edited:

AminMrz

Registered User
لایک‌ها
31
خب جوابو بهتون داده. یه حساب سر انگشتی کنیم پهنای اختصاصی به 10 نفر حساب میشه.
یعنی وقتی 10 نفر کانکت باشن میشه 20 !!!!!! و اگه شما فقط باشی میشه 64 که سرعت واقعیه. ( که البته این خیلی بی انصافیه ).منطقا باید سرعت واقعی وسط محدوده باشه نه آخره محدوده سرعت. این خیلی بی انصافیه.
ک این میشه 10 * 20 = 200 * 8 کیلو بیت = تقریبا 2 مگا بیت. که این کمه.
منظورم اینه که نباید نوسان سرعت انقدر زیاد باشه.
مهاجرت کانادا
ممنون از توضیحاتتون
با این حساب حجم اشتراک گذاشته شده یعنی پهنای باند زمانی که 10 نفر با هم کانکت هستن، من این طور برداشت کردم نمیدونم درسته یا نه!
حالا اون 128 یک ساله که اختصاصی هست به صرفه تر نیست

ColoFlyin'

کاربر فعال زبانهای خارجی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,233
آره تعرفه ها به جز اون 128 یک ساله همه تعرفه های مخابراته
از دانشگاه نامه گرفتم بردم دادم به طرف گفت تا 2 مگ هم میتونم بهت بدم:دی

:eek: ، جدا؟ اگر اینطوره، من کوچ می کنم به ماهشهر. اینجا برای یه 256 نصف نیمه هم کلی اذیت می کنند. :(

AminMrz

Registered User
لایک‌ها
31
:eek: ، جدا؟ اگر اینطوره، من کوچ می کنم به ماهشهر. اینجا برای یه 256 نصف نیمه هم کلی اذیت می کنند. :(

درخدمتیم قدمت روی چشم
میگم حالا این قضیه اشتراکی بودن رو میشه باهاش کنار اومد

ColoFlyin'

کاربر فعال زبانهای خارجی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,233
درخدمتیم قدمت روی چشم

مخلصیم!

خب اکثر سرویس های مخابرات ضریب اشتراک 10 دارند اما سرعتشون با سرعت اصلی سرویس فرق زیادی نداره. به نظر من هم شما سرعت بالاتر اشتراکی رو بگیرید بهتر از 128 اختصاصی خواهد بود.

above0

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من 256 دارم . جاتون خالی امروز که تست گرفتم سرعتش 134 بود.سرعت دانلود به 1 کیلوبایت درثانیه هم رسید یعنی کم تر از دایال اپ . همیشه جمعه ها اینجوریه ؟

cclboys

Registered User
لایک‌ها
447
من 256 دارم . جاتون خالی امروز که تست گرفتم سرعتش 134 بود.سرعت دانلود به 1 کیلوبایت درثانیه هم رسید یعنی کم تر از دایال اپ . همیشه جمعه ها اینجوریه ؟

جمعه ها سرعت بیشتر میشه

mahni1390

Registered User
لایک‌ها
223
دوست عزیز همه ی این مسائل به منطقه ربط داره. نمیشه. با جای دیگه مقایسه کرد.
بیشتر هم به تجهیزات و کابل کشی مربوط میشه.
مهاجرت کانادا

Mamylo

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
10
دوستان عزیز مخابراتی!
من 3 ساله از شاتل اینترنت دارم، با توجه به محدودیت ترافیکی که داره تصمیم دارم این دوره از مخابرات بگیرم چون الان بابت اینترنت 512 شاتل 3 ماهه 45 تومن پول می دم که با توجه به خرید ترافیک نرمالم تو یه دوره 17 تومن خرج ترافیکم میشه که در کل هر 3 ماه نزدیک 62 تومن پیاده میشم! با این تفاسیر با مخابرات تو 3 ماه 60 تومن می دم و دیگه هم ترس از اتمام ترافیک ندارم! ولی چند تا سوال داشتم
1. الان واسه 512 چه مدرکی باید بدم؟ کارت دانشجویی یا معرفی نامه دانشگاه؟
2. (این خیلی مهمه واسم!) تلفنم اگه قطع بشه اینترنت دارم یا نه؟ چون من عموما خط تلفنم یه طرفه یا قطعه ولی اینترنتم به راهه.
3. کنترل پنل نداره مخابرات؟ جایی که بشه گزارش مصرف و اینارو گرفت؟ چون یکی از دوستام گرفته اطلاعاتی در این باره بهش ندادن

M@rteza

Registered User
لایک‌ها
515
2. (این خیلی مهمه واسم!) تلفنم اگه قطع بشه اینترنت دارم یا نه؟ چون من عموما خط تلفنم یه طرفه یا قطعه ولی اینترنتم به راهه.

بله دارید خطوط ADSL یا همون دیتا جدا هستند

الان واسه 512 چه مدرکی باید بدم؟

512 فکر نکنم بدند 256 رو میدند

کنترل پنل نداره مخابرات؟ جایی که بشه گزارش مصرف و اینارو گرفت؟ چون یکی از دوستام گرفته اطلاعاتی در این باره بهش ندادن

مخابرات نامحدوده نیازی به کنترل پنل هم نداره

mahni1390

Registered User
لایک‌ها
223
سلام ببخشید آکوا جان
من اصلاح کنم.
خیر دوست عزیز اگه خط تلفنت قطع بشه. ADSL هم قطع میشه. برای همه شرکتها اینجوریه. امکان نداره خطت مثلا بخاطر بدهی قطع باشه ولی شما نت داشته باشی.
در مورد اول که توی تهران ندیدم به شخص حقیقی 512 بدن. بعدشم سرعتش زیاد جالب نیست.
مهاجرت کانادا

M@rteza

Registered User
لایک‌ها
515
سلام ببخشید آکوا جان
من اصلاح کنم.
خیر دوست عزیز اگه خط تلفنت قطع بشه. ADSL هم قطع میشه. برای همه شرکتها اینجوریه. امکان نداره خطت مثلا بخاطر بدهی قطع باشه ولی شما نت داشته باشی.
در مورد اول که توی تهران ندیدم به شخص حقیقی 512 بدن. بعدشم سرعتش زیاد جالب نیست.
مهاجرت کانادا

مگه خطوط دیتا با تلفن فرق نداره ؟
برای من که از صبانت داشتم تلفنمون قطع شد ولی نت داشتم هیچ مشکلی هم نداشتم این دوستمون شاید منظورش اینه که چون از مخابرات میگیری adsl هم رو قبض تلفن میاد به این خاطر قطع میشه ADSL

وگرنه من زمانی که از صبانت سرویس داشتم تلفنمون قطع شد ولی adsl داشتم

بالا