برگزیده های پرشین تولز

بزرگنربن دایره المعارف هنرهای رزمی به زبان فارسی

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
بخش دوم

shanghais_five_martial_arts_schools_with_most_professional_coaches22d8bdee16d63728eccf.jpg

چهار:
نیاز هست که استاد جایگاه تعریف شده ای داشته باشه و به شکل معقولی مورد احترام و اعتماد هنرجوها باشه اما شخصا یک رابطه ی کاملا یک طرفه رو نمی پسندم تصور می کنم شخص استاد در عین حال که جایگاهش رو حفظ می کنه باید تا حدی به هنرجو نزدیک بشه و رابطه ای تعاملی و متقابل و پویا با او ایجاد کنه. زمانی در چین باستان شما صرفا تکرار کننده ی آموزش های استاد بودید و اگر ابهامی هم داشتید چندان حق پرسش و یا مثلا نقد و اعتراض به استاد رو نداشتید. بهرحال هر شیوه ای صرف نظر از سودمندی و معایبی که داره، قابل نقد هست.
شخصا مایلم ارتباط بیشتری با افراد تحت آموزش برقرار کنم. تصور می کنم هنرجو از یک جایی به بعد به محتوای آموزش ها فکر می کنه و سوالاتی به ذهنش خطور می کنه. به عقیده من این جریان ذهنی نباید ***** بشه، بلکه بر عکس باید تقویت بشه و این بر عهده استاد هست.

پنج:
بر عهده ی استاد هست تا رشته ی مورد آموزش رو به خوبی برای هنرجو تعریف کنه یا لااقل آنچه برای شروع مورد نیاز هست رو برای هنر جو تشریح کنه. گاهی دیده می شه افراد بعد از مدت های طولانی تعریف روشن و درستی از چیزی که آموزش می بینند ندارند و یا سوالات و ابهاماتی دارن که به هر دلیل بدون پاسخ می مونه. تصور می کنم این یکی از مهمترین مسئولیت های اساتید هست و بی توجهی به این موضوع توجیه پذیر نیست چرا که ارائه ی تعریف صریح و روشن به معنای تعریف راه و هدف برای افراد هست.

شش:
لازمه که استاد فرد راست گو، امانت دار و صادقی باشه. شاید این مساله شرط لازم برای استادی نباشه و بیشتر یک مساله اخلاقی به نظر بیاد اما احتمالا تایید می کنید که اگر استاد فاقد این ویژگی ها باشه چه تبعات جدی رخ می ده و می تونه منجر به سواستفاده های بسیار و گمراهی افراد و غیره بشه.
شخصی که رشته ی خودش رو بدون پشتوانه و دلایل کافی، بهترین و کارامدترین و غیره معرفی می کنه، یا اصولا تعریفی که ارائه می ده همراه با فریب و حتی سود جویی هست یا به دنبال جذب حداکثر هنرجو آنهم به هر قیمتی هست، و یا کسانی که مدارک قلابی ارائه می کنند و غیره، هیچکدام حقیقا شایسته ی آموزش به افراد در سطح وسیع نیستند.

هفت:
مطلب آخری که خواستم عرض کنم شاید همه موارد قبلی رو در بر می گیره. اگر از بنده پرسیده بشه که بهترین استاد دقیقا چه کسی هست شاید بتونم همه حرفهام رو در یک جمله خلاصه کنم: کسی که به تو الهام می بخشه!
این شخص فاکتورهایی که در بالا ذکر شد رو احتمالا داراست اما در کنار همه ی اونها و فراتر از اونها، کسی هست که به سایرین الهام می بخشه. یعنی زمانی که او رو تماشا می کنی، حرکاتش رو، نحوه ی بیانش، شیوه ای که با تو برخورد می کنه و غیره همه و همه برای تو تازگی دارند و در تو شوق یادگیری و تلاش ایجاد می کنن. او تو رو به مسیری تازه ای هدایت می کنه با اهدف تازه ای.
البته این ویژگی تاحد زیادی ذاتی هست و شاید مثلا یک کیفیت شخصیتی باشه اما در هر صورت اگر در یک استاد چنین چیزی وجود داشته باشه دیگه واقعا عالیه ...

فکر می کنم به دلیل پیچیدگی های رابطه استاد و شاگرد در هنرهای رزمی، چنین لیستی می تونه متوقف نشه و ادامه پیدا کنه. بهرحال امیدوارم اشخاصی که شروع به آموزش دیگران می کنن متوجه مسئولیتی که به عهده شون هست باشن و ...

از دوستانی که مطالعه کردند تشکر می کنم و امیدوارم این مطلب قابل استفاده بوده باشه.

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
سلام
کسی نمیدونه این چه رشته ایه؟؟؟
چرا هیچ کس جوابمو نمیده ؟؟؟؟؟؟؟؟
http://host19.aparat.com//public/us...61611ad775651ae4b552df3229e648157.apt?start=0
البته آقا رضا پاسخ دادند. بنده هم قبلا عرض کردم. رشته خاصی نیست. حرکات نمایشی و آکروبات رشته های مختلفه. شما اگه یه سرچ کوچیک در مورد افراد این ویدیو بکنید متوجه میشید که هر کدومشون حداقل 3 تا رشته رو کار کردند.

sgmm0hammad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
البته آقا رضا پاسخ دادند. بنده هم قبلا عرض کردم. رشته خاصی نیست. حرکات نمایشی و آکروبات رشته های مختلفه. شما اگه یه سرچ کوچیک در مورد افراد این ویدیو بکنید متوجه میشید که هر کدومشون حداقل 3 تا رشته رو کار کردند.
بهترین رشته برای دفاع شخصی در مقابل سلاح سرد و دفاع در مقابل چند نفر چه رشته ایه؟
اگه میشه، یک جایی که درمورد همه ی رشته های رزمی توضیح داده باشه به من معرفی کنید.
خیلی ممنون.

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
سلام به همگی ...
یه پیشنهاد دارم واسه فروم اگه اساتید و مدیر بخش موافق باشن .
همونطور که میدونین همه سبکها و هنرهای رزمی نقاط قوت و ضعف خاص خودشون رو دارن . پیشنهاد من اینه یه تاپیک ایجاد بشه و درباره مزایا و معایب سبکهای مختلف بحث و بررسی کنیم ... و اخرش هم جناب میلاد نینجا یه جمع بندی کلی در مورد نقاط ضعف و قدرت اون سبک انجام بدن و به همین شکل بریم سراغ سبک بعدی ........
تو یکی از فروم های خارجی دیدم همچین کاری رو انجام داده بودن و خیلی جالب در اومده بود . اینطوری کسی که بخواد در مورد سبکهای مختلف تحقیق کنه هم نیازی نیست وقت زیادی رو صرف کنه . فقط همه دوستان باید همکاری کنن
نظرتون چیه ؟;)

hosein ati

Registered User
لایک‌ها
329
سلام به همگی ...
همونطور که میدونین همه سبکها و هنرهای رزمی نقاط قوت و ضعف خاص خودشون رو دارن . پیشنهاد من اینه یه تاپیک ایجاد بشه و درباره مزایا و معایب سبکهای مختلف بحث و بررسی کنیم ... و اخرش هم جناب میلاد نینجا یه جمع بندی کلی در مورد نقاط ضعف و قدرت اون سبک انجام بدن و به همین شکل بریم سراغ سبک بعدی ........
تو یکی از فروم های خارجی دیدم همچین کاری رو انجام داده بودن و خیلی جالب در اومده بود . اینطوری کسی که بخواد در مورد سبکهای مختلف تحقیق کنه هم نیازی نیست وقت زیادی رو صرف کنه . فقط همه دوستان باید همکاری کنن
نظرتون چیه ؟;)

رضا جان ایده ی خیلی خوبی هست.
اگه همه همکاری کنن تاپیک خیلی خوب و پر باری میشه.
باید ببینیم نظر بقیه چی هست.

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
سلام به همگی ...
نظرتون چیه ؟;)
با سلام و درود فراوان به شما
نظر به اينكه پيشنهاد شما بسيار سازنده و خوب است قبول . اما همكاري همه دوستان طلب ميكند.
خوب من موافقم : تاپيك را در همين بخش بازكنيد من هم پشتيباني خواهم كرد
من به شخصه به شما اعتماد خوبي در اين زمينه و فعاليت تاپيك دارم .
خيلي خوشحال شدم چنين پيشنهادي دادي
ممنون از حسن توجه شما

ببر سياه

musashi

Registered User
لایک‌ها
632
سلام به همگی ...
نظرتون چیه ؟;)

سلام و خسته نباشید به همتون
شما خیلی زحمت میکشید و باید ازتون تشکر ویژه کرد

Ali'

Registered User
لایک‌ها
346
عجب تاپیکیه دوستان
پر از انرژی و واقعا ورزشی . دوستان همه استاد هستند . البته تازه وارد هستم بنده ولی موافق ایجاد تاپیک تخصصی تر هستم
سپاس از همه

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
عجب تاپیکیه دوستان
پر از انرژی و واقعا ورزشی . دوستان همه استاد هستند . البته تازه وارد هستم بنده ولی موافق ایجاد تاپیک تخصصی تر هستم
سپاس از همه
خوش آمدي دوست من
سبك يا روش رزمي شما چيست؟

اميدوارم مفيد باشيم
ممنون از حسن توجه شما
ببر سياه

Ali'

Registered User
لایک‌ها
346
خوش آمدي دوست من
سبك يا روش رزمي شما چيست؟

اميدوارم مفيد باشيم
ممنون از حسن توجه شما
ببر سياه
سلام خدمت شما و همه
من تکواندو کار کردم 4سال . 1 سال کاراته (سبک کانزاریو اگه اشتباه نگم )
سه سال هم کشتی (خواستیم اول شیم که نشد :D) در سطح استان البته :general406: ورزش اول بنده هست اگه قبول باشه
البته به شخصه علاقه ی خاصی به مویتای دارم ولی بسیار سخته یه مدت کار کردم دیدم نمیتونم :D
البته در مورد این رشته هایی که گفته شد به اندازه ی شما اطلاعات ندارم . شما اساتید بنده هستید .

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
سلام خدمت شما و همه
من تکواندو کار کردم 4سال . 1 سال کاراته (سبک کانزاریو اگه اشتباه نگم )
سه سال هم کشتی (خواستیم اول شیم که نشد :D) در سطح استان البته :general406: ورزش اول بنده هست اگه قبول باشه
البته به شخصه علاقه ی خاصی به مویتای دارم ولی بسیار سخته یه مدت کار کردم دیدم نمیتونم :D
البته در مورد این رشته هایی که گفته شد به اندازه ی شما اطلاعات ندارم . شما اساتید بنده هستید .

درود
خب شما ظاهرن از هر خرمنی خوشه ای چیدید :) خیلی هم عالی.

توبکتومی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
نظرتون در مورد قفل بازو قفل آرنج قفل مچ دست قفل مچ پا چیه؟

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733

پهلوان

Registered User
لایک‌ها
8
بنظر شما سبک کونگ فوتوآ نمایشی است؟
چون ندیدم مثلا با سبک کیوکوشین کاراته مبارزه انجام بدند

3od8hxfdfewi8m911cfy.jpg

%D8%A62.jpg