برگزیده های پرشین تولز

بزرگنربن دایره المعارف هنرهای رزمی به زبان فارسی

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
استاد میلاد ، یادت میاد پشت تلفن میگفتی شروع کن ؟ میگفتی فقط شروع کن ؟ میگفتی نابود شدی ؟ از اون روز 8 ماه میگذره ، مانیز همینطور شدیم . آدم رودرروی خودش قرار میگیره . این هم خوبه هم بد ، فعلا که من از هر چی رزمیه زده شدم ، نه سیستما نه کیوکشین نه جودو نه جوجیتسو ، هیچ کدومشون دیگه ارضاء نمیکنه منو . فعلا فقط بدنسازی و حفظ انعطاف . همین و بس
حالا هم میگم زمان شروع هیچ وقت دیر نیست. این هم یه مرحله ای هست که باید ریکاوری شد. پس استاد هنوز هم پیر نشدی :general706:
خودت میدونی شیوه و نگرش من متفاوت با خودش هست. در عین ( هنرها و روش های رزمی همه چیز است) ;)
ممنون از حسن توجه شما
ببرسیاه

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
سلام
گاهی وقت ها یه رزمی کار و جنگجو حرفه ای بوی گند میگیره.
جنگجویی که روش خود رو داره فراموش میکنه بوی گند میگیره .
خیلی زود باید فکر بود تا نامید نشویم
ببر سیاه

hosein ati

Registered User
لایک‌ها
329
سلام هم رزم عزیز و همیشه فعال بخش
فکر میکنم شما معنای حرف من رو خوب نفهمیدید:)
به هر حال .ممنون از حسن توجه شما

ببر سیاه

اگه امکانش هست بسط بدین حرفتونو تا در جریان قرار بگیریم...

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
از اساتيدي كه به اين لينك وارد مي شوند تقاضا دارم به اين لينك رتبه بدهند
ممنون
سلام دوست خوب
شما مشغول فعالیت مکتب نینجوتسو هستید یا مکاتب بوجینکان؟؟؟
فرق دوجو های بوجینکان با دوجوی نینجوتسو چی هست؟

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
سلام
گاهی وقت ها یه رزمی کار و جنگجو حرفه ای بوی گند میگیره.
جنگجویی که روش خود رو داره فراموش میکنه بوی گند میگیره .
خیلی زود باید فکر بود تا نامید نشویم
ببر سیاه
بعضی وقت با گرفتن بوی گندشون ممکنه اطرافشون رو هم خراب کنن!
مثل پرتغال خرابی که میون صدتا پرتغال سالم قرار میگیره...

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
تفاوت گارد کیک بوکس و موی تای

کیک بوکس و موی تای شباهت های زیادی دارن ولی خب تفاوت هاشون هم کاملا مشخصه . یعنی اگه شما فایت یه موی تای کار تایلندی رو ببینید بعد برید یه مبارزه k1 نگاه کنید کاملا میفهمید این دو سبک تو استنس با هم تفاوت زیادی دارن
تو کیک بوکسینگ گارد دست ها کنار فکه و دست قویتر عقبتر قرار میگیره . پاها هم به اندازه عرض شانه باز و پای عقبی روی پنجه
ولی تو موی تای گارد دست ها تقریبا رو پیشونی هست . و پای عقبی کاملا صاف درعوض پای جلویی روی پنجه
هر کدوم هم مزایای خودشو داره . مثلا گارد کیک بوکس کاملا مناسب برای ضربات مشت و کمبوها و جابجایی ولی گارد موی تای واسه ضربات مشت چندان مناسب نیست واسه همین معمولا موی تای کارا ضربات مشت خوبی نمیزنن ولی در عوض برای ضربات ارنج و کلینچ کردن حریف خیلی عالیه
درضمن گارد پاها تو موی تای هم کاملا مناسب برای دفاع ضربات لو کیک هست . تو کیک بوکس هم فوت ورک و رقص پا خیلی بهتر از موی تای هست

البته هر فایتری روش خاص خودش تو مبارزه رو داره . هستن موی تای کارایی که با گارد کیک بوکس مبارزه میکنن و بلعکس . ولی این چیزی که بنده گفتم همون گارد BASIC یا پایه بود . اینم چنتا عکس برای بهتر متوجه شدن . 3 عکس اولی مربوط به موی تای هست و 2 عکس بعدی مال بوکس/کیک بوکس

6uj1xl1hx8kaslpp78pj.jpg

5cr74sha8khk2e9ici89.jpg

iqc6ls01fl4fq1owl5yr.jpg

hxgv1dkn6u6gxlyrsalg.jpg

sd3ymngu751ivx39me95.jpg

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
تفاوت گارد کیک بوکس و موی تای

کیک بوکس و موی تای شباهت های زیادی دارن ولی خب تفاوت هاشون هم کاملا مشخصه . یعنی اگه شما فایت یه موی تای کار تایلندی رو ببینید بعد برید یه مبارزه k1 نگاه کنید کاملا میفهمید این دو سبک تو استنس با هم تفاوت زیادی دارن
تو کیک بوکسینگ گارد دست ها کنار فکه و دست قویتر عقبتر قرار میگیره . پاها هم به اندازه عرض شانه باز و پای عقبی روی پنجه
ولی تو موی تای گارد دست ها تقریبا رو پیشونی هست . و پای عقبی کاملا صاف درعوض پای جلویی روی پنجه
هر کدوم هم مزایای خودشو داره . مثلا گارد کیک بوکس کاملا مناسب برای ضربات مشت و کمبوها و جابجایی ولی گارد موی تای واسه ضربات مشت چندان مناسب نیست واسه همین معمولا موی تای کارا ضربات مشت خوبی نمیزنن ولی در عوض برای ضربات ارنج و کلینچ کردن حریف خیلی عالیه
درضمن گارد پاها تو موی تای هم کاملا مناسب برای دفاع ضربات لو کیک هست . تو کیک بوکس هم فوت ورک و رقص پا خیلی بهتر از موی تای هست

البته هر فایتری روش خاص خودش تو مبارزه رو داره . هستن موی تای کارایی که با گارد کیک بوکس مبارزه میکنن و بلعکس . ولی این چیزی که بنده گفتم همون گارد BASIC یا پایه بود . اینم چنتا عکس برای بهتر متوجه شدن . 3 عکس اولی مربوط به موی تای هست و 2 عکس بعدی مال بوکس/کیک بوکس

6uj1xl1hx8kaslpp78pj.jpg

5cr74sha8khk2e9ici89.jpg

iqc6ls01fl4fq1owl5yr.jpg

hxgv1dkn6u6gxlyrsalg.jpg

sd3ymngu751ivx39me95.jpg

خیلی خوب و کامل. ممنونم.
یک چیزی اگه بتونم اضافه کنم این هست برای تولید مشت های خوب و قوی باید پاها روی زمین بخوبی مستقر بشن. یعنی اتصال بهتر با زمین مساوی هست با تولید مشت های قوی تر. چیزی که در بوکس بسیار مهمه هر چند بعضی ها هم این مساله رو رعایت نمی کردن مثل همین محمد علی. اما کلن یه بوکسور بیشتر تمایل داره پایین بره و به زمین نزدیک بشه و مرکز ثقل رو پایین بیاره تا این که بالا بره.
موای تای کارها این رو رعایت نمی کنن و دلایلش رو شما توضیح دادید.

این هم یکی از اولین تقابل های کیک بوکس با موای تای هست که بسیار جالبه:

gasho

Registered User
لایک‌ها
403
خیلی خوب و کامل. ممنونم.
یک چیزی اگه بتونم اضافه کنم این هست برای تولید مشت های خوب و قوی باید پاها روی زمین بخوبی مستقر بشن. یعنی اتصال بهتر با زمین مساوی هست با تولید مشت های قوی تر. چیزی که در بوکس بسیار مهمه هر چند بعضی ها هم این مساله رو رعایت نمی کردن مثل همین محمد علی. اما کلن یه بوکسور بیشتر تمایل داره پایین بره و به زمین نزدیک بشه و مرکز ثقل رو پایین بیاره تا این که بالا بره.
موای تای کارها این رو رعایت نمی کنن و دلایلش رو شما توضیح دادید.

این هم یکی از اولین تقابل های کیک بوکس با موای تای هست که بسیار جالبه:

البته با اجازه استاد
در موی تای چون پاها عامل ضربه زننده هستن چسبندگی بیشتر پا روی زمین باعث میشه لگد پا از طرف حریف به سمت ما بیاد
اما بنظر من توی دست بندی کیک بوکسینگ های جهانی سیاستمدار ترین شون به ترتیب زیر :
ساندا چین
ساوات فرانسه
موی تای تایلند
کیک بوکس غربی که همون ترکیب کاراته و بوکس

در مورد بوکس هم باید بگم از روی دعوای خیابانی درست شده به مرور زمان ایراداتش گرفته شد و بشکل بوکس امروزی در اومد

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
اصل علوم رزمی
سلام دوستان خوبم!

در هنرهای رزمی فکر میکنم و از نظر بنده رسیدن به اصل آرامش درون هستش! یک رزمی کار خوب میتونه مبارز خوبی باشه!میتونه خوب سلاح کار کنه! میتونه خوب دفاع شخصی بزنه! و....

ولی چندتا از رزمی کاران خوبمون رسیدن به اون آرامشی که باید میرسیدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!

ما میتونیم جسممون رو قوی کنیم!ولی تا چه حد؟؟؟ خب وقتی فکر میکنیم بهش میبینیم تایه جایی میتونیم دیگه!!! به فرض اگر یه رزمی کار بتونه با مشتش یه در چوبی رو خورد کنه! آیا میتونه با همون دستش یه در فولادی رو هم خورد کنه؟؟؟؟؟؟؟
پس محدودیت داره!؟

حالا اگه بتونه هم خورد کنه یا مثلا بهتریییییییییین آکروبات رو بزنه... تا چه سنی؟؟؟؟ بیشتر از شصت سال که نیست؟؟؟

ولی وقتی روح رو قوی کنیم هیچ محدودیتی برای قوی کردنش وجود نداره و هیچ رنج زمانی براش وجود نداره.....

پس آرامش روح ارزشش و جایگاهش بیشتره

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
اصل علوم رزمی
سلام دوستان خوبم!

در هنرهای رزمی فکر میکنم و از نظر بنده رسیدن به اصل آرامش درون هستش! یک رزمی کار خوب میتونه مبارز خوبی باشه!میتونه خوب سلاح کار کنه! میتونه خوب دفاع شخصی بزنه! و....

ولی چندتا از رزمی کاران خوبمون رسیدن به اون آرامشی که باید میرسیدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!

ما میتونیم جسممون رو قوی کنیم!ولی تا چه حد؟؟؟ خب وقتی فکر میکنیم بهش میبینیم تایه جایی میتونیم دیگه!!! به فرض اگر یه رزمی کار بتونه با مشتش یه در چوبی رو خورد کنه! آیا میتونه با همون دستش یه در فولادی رو هم خورد کنه؟؟؟؟؟؟؟
پس محدودیت داره!؟

حالا اگه بتونه هم خورد کنه یا مثلا بهتریییییییییین آکروبات رو بزنه... تا چه سنی؟؟؟؟ بیشتر از شصت سال که نیست؟؟؟

ولی وقتی روح رو قوی کنیم هیچ محدودیتی برای قوی کردنش وجود نداره و هیچ رنج زمانی براش وجود نداره.....

پس آرامش روح ارزشش و جایگاهش بیشتره

والا من نمیدونم منظور شما از ارامش درون چیه ولی به نظر من هدف ورزش های رزمی از همون اول "رزم" بوده نه چیزه دیگه !
هنرهای رزمی باید هم از لحاظ جسمی رزمیکار رو اماده کنن ( امادگی بدنی و فنون کاربردی مبارزه ) و هم از لحاظ روحی(روحیه جنگاوری و نترس بودن )
درضمن به نظر من ارامش روح هم جایگاهش بالاتر نیست ! یه رزمیکار که به قول خودش با رزمی کار کردن ارامش میگیره رو در نظر بگیرید که یه وزنه 10 کیلویی رو نمیتونه بلند کنه ! یا تو خیابون یکی بهش حمله میکنه و نمیتونه از خودش دفاع کنه

به نظر من همچین کسی رزمیکار نیست بلکه نوعی رقص کار میکنه!

beloti274

Registered User
لایک‌ها
106
اشتباه میکنی دوست گل اینجوری نمیشه مقایسه کرد و توصیف کرد یک رزمی کار اگه نتونه یه وزنه بلند کنه یه بدنساز هم نمیتونه با یه رزمی کار 40 کیلوومتر رو بدوه یا دو دقیقه
درست مبارزه کنه
توصیف شما اشتباهه
نمیدونم چقدر و چند وقته ورزش میکنید من خودم الان 17 ساله دارم ورزش رزمی کار میکنم به عنوان یه ورزش کار به نظر من اشتباه فکر میکنید

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
اشتباه میکنی دوست گل اینجوری نمیشه مقایسه کرد و توصیف کرد یک رزمی کار اگه نتونه یه وزنه بلند کنه یه بدنساز هم نمیتونه با یه رزمی کار 40 کیلوومتر رو بدوه یا دو دقیقه
درست مبارزه کنه
توصیف شما اشتباهه
نمیدونم چقدر و چند وقته ورزش میکنید من خودم الان 17 ساله دارم ورزش رزمی کار میکنم به عنوان یه ورزش کار به نظر من اشتباه فکر میکنید
دوست عزیز منظور منم هر رزمیکاری نبود ! گفتم رزمیکاری که بجای امادگی جسمانی و تکنیکای کاربردی مبارزه وقتشو با اکروبات و ارامش درون و غیره هدر میده

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
این بحثی که هنرهای رزمی چه هدف یا هدف های اصلی ای داره بحث بسیار خوبیه حتی اگه تکراری باشه ...

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
با سلام به همه دوستان
در این موضوع کافیست که ما تنها به معنا و مفهوم و تفاوتهای هنرهای رزمی با روش ها و مکاتب رزمی و جنگی را به خوبی درک کنیم .
در روش های جنگی قانونی وجود دارد ....................... این قانون وجود ندارد. (تبدیل شدن به متخصص نبردهای نامنظم و بدون قانون)

مبارزه تنها یک مرحله دارد. (منظم فکرنکنید . وتنها به همین مرحله فکر کنید)

ممنون از حسن توجه شما
ببر سیاه

musashi

Registered User
لایک‌ها
632
چقدر دلم برای همتون تنگ شده بود....خیلی درگیر یه سری کارام هستم که امیدوارم زودتر تموم شه و برگردم پیشتون
خیلی دوستون دارم و همیشه بیادتونم

gasho

Registered User
لایک‌ها
403
ورزشکاری که نتونه دویدن استقامتی انجام بده که رزمی کار نیست این استقامت در ورزش های رزمی است که باعث میشه در عرض یک دقیقه بدون فوت وقت حریف را ضربه کنی گاهی وقتا البته درگیر نشدن بهتر از درگیر شدنه
وقتی حریف پخش میشه تو جمع شو
وقتی حریف جمع میشه تو پخش شو

بالا