برگزیده های پرشین تولز

بهترین بیمه عمر و تکمیلی کدام است؟ راهنمایی کنید لطفاً

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
هر کدوم در مقابل مزایا ، نکات ضعفی هم ممکنه داشته باشن . دلیل نمیشه که کلا ردشون کرد . مهم اینه که با در نظر گرفتن و اطلاع از این معایب و مزایا انتخاب انجام بگیره .

haj-amir

Registered User
لایک‌ها
144
سلام
من چند وقته دارم جستجو میکنم اما موفق نشدن یک شرکت بیمه مناسب پیدا کنم حقیقتش که مزایاش نسبت به بقیه بهتر باشه و زمان پرداخت هم اذیت نکنه
من میخوام ماهی 100 بدم بعد 20 سال هم یه سرمایه خوب یا مستمری بهم بدن
این مستری که میدن دایمی هست یا نه
یکم من رو اگاه کنید
و بهم پیشنهاد بدید چون بین این مدل بیمه و تامین اجتماعی موندم

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
سلام
من چند وقته دارم جستجو میکنم اما موفق نشدن یک شرکت بیمه مناسب پیدا کنم حقیقتش که مزایاش نسبت به بقیه بهتر باشه و زمان پرداخت هم اذیت نکنه
یکم من رو اگاه کنید

اینقدر درگیر اسم شرکت نباشید ... بیمه عمر رو بخرید .
من خودم سه ساله پاسارگاد رو انتخاب کردم ( البته نماینده فروش پاسارگاد هم هستم )

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
سلام
یکم من رو اگاه کنید
مستمری هم دائمی داره هم مشروط .
ولی اینو شما بدون کلا چیزی توی شرکت بیمه باقی نمیمونه ! هر چی هست رو به خودتون و یا ذی نفعانتون میدن .
بر خلاف تامین اجتماعی که شما 30 سال به قصد مستمری گرفتن حق بیمه میدی و فرداش فوت کنی در صورتی که همسر نداشته باشی اون سرمایه میلیاردی که پیش تامین اجتماعی هست رو نوش جون میکنن .
بیمه عمر شما بین دریافت مستمری حتی فوت کنی به ذی نفعانی که معلوم کردی سرمایه بیمه عمرت میرسه و اگر مستمری رو مشروط انتخاب کرده باشی ادامه مستمری هم بهشون پرداخت میشه .

زمان پرداخت هم اذیت نکنه
شما تصوراتت از بیمه احتمالا به بیمه بدنه یا ثالث بر میگرده در صورتیکه بیمه عمر کارکرد و چهارچوب متفاوتی داره ، وقتی زمان مستمری شما بعد مثلا 20 یا 30 سال میرسه مگه کسی تو اینکه زمان دریافت مستمری شما رسیده اختلافی داره ؟ مگه وقتی فردی فوت میکنه تو اینکه سرمایه فوت + فوت بر اثر حادثه باید بهش پرداخت بشه کسی شک و شبهه ای داره ؟
اصولا بیمه عمر برای بیمه ها ریسک خیلی کمی داره و همه سعی میکنن بیشتر بیمه عمر بزنن ، برای پرداخت مطالبات هم قاعدتا مشکلی نیست چون مثل بیمه ثالث نیست که شما چیزی بگی و کارشناس چیز دیگه . محل اختلافی وجود نداره . آمار بیمه مرکزی هم میگه بیشترین شکایات مردم از بیمه ها مربوط به بیمه ثالث و تکمیل درمان هست .
فقط ممکنه توی جریان صدور بیمه نامه آزمایش ها و چکاب برای شما در نظر بگیرن تا جدول و سرمایه مختص شما ارائه بشه .

.

Last edited:

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,558
کسی 10 سال، سالی 200 هزار تومن بیمه بده سرمایه اش میشه چقدر؟
اون مستمری چطوره؟

اگه یه ماه اون حق بیمه داده نشه چی میشه؟

diordior

مدیر بازارچه صوتی وتصویری*فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,432
@Mohsen_14
سلام پیشنهادتون برای بیمه عمر که روی سرمایه نهایی بیشتر تاکید داشته باشه چی هست ؟
اولویت هام سرمایه گذاری و بازگشت پول بعدش بیمه های درمانی هست

vector1378

Registered User
لایک‌ها
63
بهترین بیمه عمر بیمه عمر البرز هست... به نظرم تنها شرکتیه که میشه روش حساب کرد... من از این بیمه برای خودم استفاده میکنم

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
کسی 10 سال، سالی 200 هزار تومن بیمه بده سرمایه اش میشه چقدر؟
اون مستمری چطوره؟

احتمالا منظورتون ماهی 200 هزار تومان هست ! با این فرض جواب میدم .
10 سال ماهی 200 هزار ت و افزایش سالانه 10% حق بیمه ، مبلغ نهایی :
  • با سود تضمینی بیمه مرکزی حدود 300 میلیون تومان . (که در همه شرکتهای بیمه این حداقل پرداخت میشه)
  • با سود مشارکتی حدود 25% __ 1.5 میلیارد تومان .
مستمری به چند صورت هست ، فرض بگیریم شما بعد 20 سال با این سرمایه گذاری میخواهید 20 سال مستمری قطعی و تضمینی بگیرید ، جدول حدودی و تقریبی به این صورته :

mos .jpg

.

Last edited:

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
@Mohsen_14
سلام پیشنهادتون برای بیمه عمر که روی سرمایه نهایی بیشتر تاکید داشته باشه چی هست ؟
اولویت هام سرمایه گذاری و بازگشت پول بعدش بیمه های درمانی هست

سلام ، سرمایه نهایی نه فقط به سود مشارکتی اون شرکت بستگی داره ، بلکه خیلی هم به تنظیم قرارداد شما بستگی داره ، اینکه توی سرمایه فوت ، فوت بر اثر حادثه و .... مقادیر پوشش ها نه اونچنان زیاد و نه اونقدر کم گرفته بشه . خیلی کم گرفته بشه دیگه اثر حمایتیش از بین میره ، خیلی زیاد گرفته بشه اثر سوء روی مبلغ نهایی داره . ضمن اینکه درصد افزایش حق بیمه هم با اینکه خیلی به چشم نمیاد ولی تو 20 یا 30 سال اثر فوق العاده ای داره .
مثال بزنم براتون یکی از آشنایان بیمه عمری زده بود با پرداختی سالی دو میلیون در صورتیکه مبلغ نهاییش با بیمه عمری که برای شخص دیگه ای پیشنهاد داده بودم و سالی 1 میلیون پرداخت میکرد برابر که نبود کمتر هم بود .
بیمه عمر خوب : انتخاب شرکت مناسب 40% + تنظیم قرارداد مناسب 60% . که همه فقط به اون 40% اول توجه دارن .

کار بیمه عمر مسایل درمانی و ویزیت و دارو و ... نیست ، فقط امراض خاص رو داره (مریضیها و عمل های جراحی با هزینه بالا و سرطان) . در واقع اون قسمت از مسایل درمانی که هزینه های بالا دارن .

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
هزینه پوشش هاتون رو شرکت بیمه از سرمایه صندوق بر میداره و تحت پوشش ها هستید . تنها ضرری که میکنید اینه که چند روز دیرتر پرداخت میکنید و به همون نسبت سود کمتری نصیبتون میشه چون سود روز شمار و مرکب هست .
توصیه اینه که حتما سالیانه پرداخت بشه ، هم از نظر مالی سود بیشتری داره هم این مسایل فراموشی و ... پیش نمیاد .

diordior

مدیر بازارچه صوتی وتصویری*فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,432

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,558
  • با سود تضمینی بیمه مرکزی حدود 300 میلیون تومان . (که در همه شرکتهای بیمه این حداقل پرداخت میشه)

مشاهده پیوست 1062770

.
این ده سال ما 38 میلیون 270 هزار تومان پرداخت میکنیم درسته؟
اینطوری حساب کردم سال اول 12 تا 200 هزار تومن میشه 2.4 میلیون. سال دوم 10 درصد بهش اضافه بشه میشه 2.64 میلیون و ادامه ...

سال اول 2.4 میلیون تومن
سال دوم 2.64
سال سوم 2.904
سال چهارم 3.194
سال پنجم 3.513
سال ششم 3.865
سال هفتم 4.251
سال هشتم 4.676
سال نهم 5.144
سال دهم 5.659
----------
جمعا حدود 38.27 میلیون

اونا چطور 300 میلیون تومن پرداخت میکنن؟

مستمری به چند صورت هست ، فرض بگیریم شما بعد 20 سال با این سرمایه گذاری میخواهید 20 سال مستمری قطعی و تضمینی بگیرید ، جدول حدودی و تقریبی به این صورته :
این همون 300 میلیون تومن هست که بالا گفته شد به صورت ماهانه میدن؟ یا این یه بیمه مجزا هست؟ چطوریه.

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
این ده سال ما 38 میلیون 270 هزار تومان پرداخت میکنیم درسته؟
اینطوری حساب کردم سال اول 12 تا 200 هزار تومن میشه 2.4 میلیون. سال دوم 10 درصد بهش اضافه بشه میشه 2.64 میلیون و ادامه ...

سال اول 2.4 میلیون تومن
سال دوم 2.64
سال سوم 2.904
سال چهارم 3.194
سال پنجم 3.513
سال ششم 3.865
سال هفتم 4.251
سال هشتم 4.676
سال نهم 5.144
سال دهم 5.659
----------
جمعا حدود 38.27 میلیون

اونا چطور 300 میلیون تومن پرداخت میکنن؟

من سال مستمری رو اشتباها با تعداد سال پرداخت حق بیمه یکی در نظر گرفتم ، اعدادی که گفتید درسته ولی مبلغ حدود 300 میلیون و مبالغ مستمری رو من برای 20 سال پرداخت حق بیمه گفتم .
10 سال میشه 58.5 میلیون . که مبالغ مستمری هم بالطبع کمتر خواهد بود .

در 20 سال حدود 140 میلیون حق بیمه پرداخت کرده که
  • حدود 10... 15 درصد این مبلغ برای هزینه پوشش ها صرف میشه و اصلا توی صندوق سرمایه گذاری وارد نمیشه ،
  • هر سال مقداری رو پرداخت کرده ، یعنی اینطور نبوده که 140 تومن رو یک مرتبه بیاد بپردازه ، سال به سال و خرد خرد سرمایه گذاری کرده .
  • بر خلاف بانک که فقط به اصل پول سود تعلق میگیره ، در بیمه عمر به سود هم سود تعلق میگیره (سود مرکب)
  • در خلال سالهای پرداخت میتونه سرمایه پزشکی حادثه ، سرمایه امراض خاص یا وام بگیره و یا اگه از کار افتاده شد مستمری بگیره ، یا در صورت فوت مبالغ بزرگی بعنوان سرمایه فوت + فوت بر اثر حادثه ذینفعانش دریافت کنن .
این همون 300 میلیون تومن هست که بالا گفته شد به صورت ماهانه میدن؟ یا این یه بیمه مجزا هست؟ چطوریه.
مستمری به چند صورت هست ، مثلا مستمری تضمینی اگه در خلالش شخص فوت کنه ادامش به ذی نفعان پرداخت میشه ولی مستمری عادی بعد فوت شخص قطع میشه و این مستمری در اصل همون پول نهایی هست که بهش سود تعلق میگیره و بعنوان مستمری پرداخت میشه .
و در نهایت هم کلش به خود شخص و یا ذی نفعانش پرداخت میشه . چیزی تو شرکت بیمه باقی نمیمونه .
اصلا شما فرض کن بیمه عمر مستمری نداره ، اگه شما در انتها مبلغ خوبی داشته باشی هر بانک یا جای دیگه که سرمایه گذاری کنی میتونی یه درآمد ماهانه ازش در بیاری .

.

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,558
من سال مستمری رو اشتباها با تعداد سال پرداخت حق بیمه یکی در نظر گرفتم ، اعدادی که گفتید درسته ولی مبلغ حدود 300 میلیون و مبالغ مستمری رو من برای 20 سال پرداخت حق بیمه گفتم .
10 سال میشه 58.5 میلیون . که مبالغ مستمری هم بالطبع کمتر خواهد بود .

در 20 سال حدود 140 میلیون حق بیمه پرداخت کرده که
  • حدود 10... 15 درصد این مبلغ برای هزینه پوشش ها صرف میشه و اصلا توی صندوق سرمایه گذاری وارد نمیشه ،
  • هر سال مقداری رو پرداخت کرده ، یعنی اینطور نبوده که 140 تومن رو یک مرتبه بیاد بپردازه ، سال به سال و خرد خرد سرمایه گذاری کرده .
  • بر خلاف بانک که فقط به اصل پول سود تعلق میگیره ، در بیمه عمر به سود هم سود تعلق میگیره (سود مرکب)
  • در خلال سالهای پرداخت میتونه سرمایه پزشکی حادثه ، سرمایه امراض خاص یا وام بگیره و یا اگه از کار افتاده شد مستمری بگیره ، یا در صورت فوت مبالغ بزرگی بعنوان سرمایه فوت + فوت بر اثر حادثه ذینفعانش دریافت کنن .
پس برای 10 سال، سرمایه میشه 58.5 میلیون. در حالیکه حدود 38 میلیون پرداخت کردیم.
.
صندوقهای سرمایه گذاری سالی 20 درصد میدن. 12 میلیون تومن ماهیانه 200 هزار تومن سود داره. این 200 هزار برای بیمه عمر پرداخت بشه، سر 10 سال 58.5 میلیون سرمایه بیمه عمر داریم و 12 میلیون سرمایه اولیه تو صندوق. سودِ صندوق به حساب کوتاه مدت واریز بشه سالی 10 درصد سودِ سود واریزی صندوق میشه، اون افزایش 10 درصد سالیانه در میاد.
مستمری به چند صورت هست ، مثلا مستمری تضمینی اگه در خلالش شخص فوت کنه ادامش به ذی نفعان پرداخت میشه ولی مستمری عادی بعد فوت شخص قطع میشه و این مستمری در اصل همون پول نهایی هست که بهش سود تعلق میگیره و بعنوان مستمری پرداخت میشه .
و در نهایت هم کلش به خود شخص و یا ذی نفعانش پرداخت میشه . چیزی تو شرکت بیمه باقی نمیمونه .
اصلا شما فرض کن بیمه عمر مستمری نداره ، اگه شما در انتها مبلغ خوبی داشته باشی هر بانک یا جای دیگه که سرمایه گذاری کنی میتونی یه درآمد ماهانه ازش در بیاری .
منظورم این بود این مستمری جدا از اون سرمایه 58.5 میلیون ایجاد شده هست؟ 58.5 میلیونه هست ماهی هم چیزی میدن یا فقط یکیشونِ؟

vector1378

Registered User
لایک‌ها
63

مشاهده پیوست 1062770

.

من دقیقا دنبال این بودم... گمش کرده بودم مرسی

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
پس برای 10 سال، سرمایه میشه 58.5 میلیون. در حالیکه حدود 38 میلیون پرداخت کردیم.
بله ، و البته این مقدار ، مقدار حداقلی هست چون کف سود تو بیمه های عمر الان حدود 20% هست که با رقم تضمینی 10% تفاوت زیادی داره . (با سود مشارکتی 26% حدود 120 میلیون میشه )

منظورم این بود این مستمری جدا از اون سرمایه 58.5 میلیون ایجاد شده هست؟ 58.5 میلیونه هست ماهی هم چیزی میدن یا فقط یکیشونِ؟
از خودش + سودش !

.

eshgheweb

Registered User
لایک‌ها
0
اینکه بگوییم بهترین بیمه عمر کدامست سوال کاملی نیست و به طبع اگر از سایت بیمه ایرانی پرسیده اید جواب ما قطعا بیمه ایران است.که اگر چنین نبود قطعا به ارائه آن مبادرت نمی نمودیم.

ولی واقع بینانه ترین پاسخ نیز این است که بدترین بیمه عمر نیز از نداشتن آن بهتر است .در واقع با وجود اینکه بیمه عمر یک بیمه انتفاعیست ولی نتیجه آن قطعا اجتماعیست . و به عقیده نگارنده حتی از بسیاری از بیمه های تامینی و اجتماعی بهتر است.جهت اطلاعات بیشتربه سایت بیمه ایرانی مراجعه فرمایید

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,251
سلام دوستان این که بخوایم یه دفترچه بیمه پزشکی خوب بگیریم چی کار باید بکنیم ماهی چقدر باید پرداخت کرد:general208:

ramz60

Registered User
لایک‌ها
47
بیمه تکمیلی انفرادی سامان هم اخیرا ارائه شده، پوششهای کاملی داره به نظرم هزینش هم مناسبه.

بالا