برگزیده های پرشین تولز

بهترین بیمه عمر و تکمیلی کدام است؟ راهنمایی کنید لطفاً

estar_bien

Registered User
لایک‌ها
78
سلام. دوستان بنده معلول جسمی حرکتی هستیم. کدوم بیمه رو پیشنهاد می کنیم جهت گرفتن مستمری از کار افتادگی؟؟ بیمه درمانی تحت تکفل پدرم ( نیروهای مسلح ) هستم

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,519
با ماهی 200 هزار تومن. تو 30 سال 394 میلیون تومن پرداخت می کنید ارزش باز خرید 2.179 میلیارد تومن.
این سرمایه بیمه ثابتِ به نظرم به درد نخوره . این 100 میلیون سرمایه بیمه عمر، حادثه و... تو سال 20ام که زده اگه تورم سالانه 15 درصد باشه ارزشش 6 میلیون و 200 هزار تومن الانِ.
هزینه بیمه پزشکی 5 میلیونی حدود 330 هزار تومنِ الان
این 2 میلیارد و 179 میلیون سرمایه هم حدود 33 میلیون الان میشه (در صورت تورم 15 درصدی). به نظرتون ارزش داره؟

general-200.gif

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
سلام. دوستان بنده معلول جسمی حرکتی هستیم. کدوم بیمه رو پیشنهاد می کنیم جهت گرفتن مستمری از کار افتادگی؟؟ بیمه درمانی تحت تکفل پدرم ( نیروهای مسلح ) هستم

سلام ،
شما از کار افتاده به حساب نمیایید ، معلول از کار افتاده نیست .
ولی بعد از پایان قراردادتون میتونید مستمری دریافت کنید که این به شرایط جسمی ربطی نداره . اون از کار افتادگی بحث دیگه ای هست .

1_اگه خودتون بخواهید بیمه عمر باز کنید باید شغل داشته باشید و بالای 18 سال باشید ، خودتون شاغل باشید و حق بیمه تون رو هم پرداخت کنید .
2_اگه پدر بخوان برای شما بیمه عمر باز کنن مانعی نداره ، ایشون میشن بیمه گذار و شما بیمه شونده .

بر حسب اینکه کدوم حالت رو انتخاب کنید من در مرحله بعد بهتون پیشنهاد میدم چکار کنید .

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
اگه تورم سالانه 15 درصد باشه
خب شما هم درصد افزایش حق بیمه رو همین 15 قرار بده نه اون 10 که الان قرار دادی . اصلا فلسفه وجود درصد افزایش همین مقابله با تورمه .

هزینه بیمه پزشکی
هزینه پزشکی حادثه اصلا پوشش بدردبخوری نیست و تو همه شرکتها سقفش محدوده ، انتخاب نکردی هم نکردی ...

این 100 میلیون سرمایه بیمه عمر
اولا که شما بعنوان یک جوان که احتمالا 5 سر عائله و زن و فرزند نداری و توی معدن زغالسنگ هم کار نمیکنی نیاز به 60 میلیون سرمایه فوت نداری . هر چی این عدد بزرگتر باشه سوددهی و مبلغ پایانیت کمتر میشه منتها یه عده آدم خیرخواه تو بیمه ها برای اینکه کارمزدشون زیادتر بشه این عدد رو بیشتر مینویسن . واقعا شما نیاز به این مقدار سرمایه فوت نداری .
دوما تو هر شرکتی که نگاه کنی سرمایه فوت بر اثر حادثه یه ضریب از سرمایه فوت هست . یعنی نباید عدد 100 میلیون ثابت بمونه که این از عجایب پاسارگاد هست . همون سرمایه فوت هم که سال 12 ام به 100 میلیون میرسه نباید متوقف بشه چون شما افزایش 5 درصدی سرمایه فوت از شرکت بیمه طلب کردی . نه سرمایه فوت و نه فوت بر اثر حادثه نباید روی عدد خاصی متوقف بمونن .

بند الف و ب هم که پایین نوشته اشتباهه ، الان قانون بیمه مرکزی تغییر کرده ، تاریخ استعلام کی بوده ؟!!
از کار افتادگی که یکی از مهمترین پوشش ها هست رو انتخاب نکرده ، احتمالا این جدول پیش فرض رو از قبل داشته طرف بهت داده و اگه از اینترنت گرفتی هم که کلا اشتباهه و هیچیش جور در نمیاد .
سود 18% و 20% هم متوسط 5 سال اخیر هیچ موقع پاسارگاد نداشته .

.

پیمان کاشفی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

estar_bien

Registered User
لایک‌ها
78
سلام ،
شما از کار افتاده به حساب نمیایید ، معلول از کار افتاده نیست .
ولی بعد از پایان قراردادتون میتونید مستمری دریافت کنید که این به شرایط جسمی ربطی نداره . اون از کار افتادگی بحث دیگه ای هست .

1_اگه خودتون بخواهید بیمه عمر باز کنید باید شغل داشته باشید و بالای 18 سال باشید ، خودتون شاغل باشید و حق بیمه تون رو هم پرداخت کنید .
2_اگه پدر بخوان برای شما بیمه عمر باز کنن مانعی نداره ، ایشون میشن بیمه گذار و شما بیمه شونده .

بر حسب اینکه کدوم حالت رو انتخاب کنید من در مرحله بعد بهتون پیشنهاد میدم چکار کنید .
بنده شاغل نیستیم اما منبع درامدی کوچیکی دارم. شما بند اول رو توضیح بفرمایید.

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
دوستان این بیمه با 10 سال بازنشستگی بیمه ایران چجوریه؟
شما تو بیمه عمر بعد 5 یا مثلا 8 یا هر سال دیگه بعد از شروع میتونید این درخواست رو بدید و محدودیت های تامین اجتماعی رو نداره ، منتها
هر چی سال پرداختی کمتر باشه مبلغی که جمع شده کمتره و بالطبع مستمری هم کمتر خواهد بود ، پس این کلمه "بازنشستگی بعد 10 سال" در واقع یه حرف تبلیغاتی و بدرد نخوره .

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
بنده شاغل نیستیم اما منبع درامدی کوچیکی دارم. شما بند اول رو توضیح بفرمایید.
باید یه شغل مشخص داشته باشید ، شغل آزاد ، خانه دار و ... تو بیمه عمر قابل پذیرش نیست .

sallar110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
24
سلام
یکی از اقوام خیلی وقت پیش رفته بوده بیمه تهران و اونجا ثبتنام کرده و فکر کنم یکی دو قسط هم داده و بعدش پرداخت نکرده
یه ماه پیش فوت شد و دیروز یک پیامکی براش اومد بود که "مهلت پرداخت حق بیمه شما به شماره xx در تارخ 25م میباشد - بیمه پاسارگاد "

به نظرتون میشه الان رفت دنبالش و خونوادش از بیمش استفاده کنن ، راهی هست ...

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
بله خب در اینترنت مشغول کارم. فکر نمیکردم شغل آزاد به حساب بیاد
من نگفتم اشتغال اینترنتی شغل محسوب میشه یا نه .
اینکه وبمستری و امثالهم شغل به حساب بیاد رو من اطلاع ندارم ، شاید شغل به حساب بیاد .

.

estar_bien

Registered User
لایک‌ها
78
من نگفتم اشتغال اینترنتی شغل محسوب میشه یا نه .
اینکه وبمستری و امثالهم شغل به حساب بیاد رو من اطلاع ندارم ، شاید شغل به حساب بیاد .

.
حالا با فرض به حساب اودن شغل پیشنهادتوون چیه؟

estar_bien

Registered User
لایک‌ها
78
پدر بنده بازنشسته نیروهای مسلح هستند . و بعد از 120 سالِ ایشون و مادرم حقوقشون به بنده میرسه ( فرزند پسر ) چون که بنده به علت از کار افتادگی تحت تکفل کامل پدرم قرار گرفتم . حالا سوالم اینه که اگه بنده ازدواج کنم و بعد از فوتم حقوق قطع میشه یا به همسرم تعلق میگیره ؟

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
تو شرایط تورمی فعلی خرید بیمه عمر بزرگترین اشتباه هست.

mohsen_

Registered User
لایک‌ها
30
سلام
آقا محسن خسته نباشی
بخشی از پست های این تاپیک رو خوندم
متوجه شدم تقریبا از بیمه ما و سامان بیشتر از شرکت های دیگه برای بیمه تکمیلی و عمر رضایت دارید
والا قضیه بیمه ها خیلی خیلی پیچیده است
الان سایت بیمه سامان رو چک کردم برای شهر خودم گرگان فقط با یک بیمارستان قلب و دو آزمایشگاه قرارداد داشت !!
خوب اینطوری که همون تامین اجتماعی داغون بهتره که
ممنون میشم برای بیمه تکمیلی و بیمه عمر یک راهنمایی کنید بهترین انتخاب رو داشته باشم

من 28 سالمه شغل ام هم آزاد و می خوام به صورت انفرادی بیمه بشم
ممنون

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
پدر بنده بازنشسته نیروهای مسلح هستند . و بعد از 120 سالِ ایشون و مادرم حقوقشون به بنده میرسه ( فرزند پسر ) چون که بنده به علت از کار افتادگی تحت تکفل کامل پدرم قرار گرفتم . حالا سوالم اینه که اگه بنده ازدواج کنم و بعد از فوتم حقوق قطع میشه یا به همسرم تعلق میگیره ؟
از سازمان تامین اجتماعی سوال کنید .

تو شرایط تورمی فعلی خرید بیمه عمر بزرگترین اشتباه هست.
تو این شرایط تورمی تضمینی هست که من تصادف نکنم و خونه نشین نشم ؟
یا کسی میتونه بگه سرطان نمیگیره ؟ حوادث شغلی و سکته و ... چی ؟
اتفاقا تو شرایط سخت اقتصادی بیشتر نقش حمایتی بیمه احتیاجه . اشتباه افراد اینه که فکر میکنن بیمه عمر یعنی x تومن در طول 20 سال بدم و بعد دو برابرش رو بهم بدن . خب اگه فقط همین باشه که بانک همین کار انجام میده .

والا قضیه بیمه ها خیلی خیلی پیچیده است
الان سایت بیمه سامان رو چک کردم برای شهر خودم گرگان فقط با یک بیمارستان قلب و دو آزمایشگاه قرارداد داشت !!
خوب اینطوری که همون تامین اجتماعی داغون بهتره که
ممنون میشم برای بیمه تکمیلی و بیمه عمر یک راهنمایی کنید بهترین انتخاب رو داشته باشم

من 28 سالمه شغل ام هم آزاد و می خوام به صورت انفرادی بیمه بشم
ممنون

بیمه تکمیلی جریان متفاوتی داره که نیاز نیست فقط تو همون مراکز تحت قرارداد مراجعه کنید .
بیمه عمر هم اونقدرها پیچیده نیست ، اصلش تو همه شرکتها یکسانه ، منتها یه مقداری تو جزئیات متفاوتن . از همین سن شروع کنید و 10 الی 20 درصد درآمد ماهیانتون رو بگذارید برای بیمه عمر .

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419

mohsen_

Registered User
لایک‌ها
30
از سازمان تامین اجتماعی سوال کنید .

تو این شرایط تورمی تضمینی هست که من تصادف نکنم و خونه نشین نشم ؟
یا کسی میتونه بگه سرطان نمیگیره ؟ حوادث شغلی و سکته و ... چی ؟
اتفاقا تو شرایط سخت اقتصادی بیشتر نقش حمایتی بیمه احتیاجه . اشتباه افراد اینه که فکر میکنن بیمه عمر یعنی x تومن در طول 20 سال بدم و بعد دو برابرش رو بهم بدن . خب اگه فقط همین باشه که بانک همین کار انجام میده .

بیمه تکمیلی جریان متفاوتی داره که نیاز نیست فقط تو همون مراکز تحت قرارداد مراجعه کنید .
بیمه عمر هم اونقدرها پیچیده نیست ، اصلش تو همه شرکتها یکسانه ، منتها یه مقداری تو جزئیات متفاوتن . از همین سن شروع کنید و 10 الی 20 درصد درآمد ماهیانتون رو بگذارید برای بیمه عمر .
یعنی برای بیمه تکمیلی جاهای غیر از مراکز تحت قرار داد میشه رفت ؟
ممنون میشم برای بیمه تکمیلی و بیمه عمر بفرمایید کدوم رو پیشنهاد می کنید

بالا