برگزیده های پرشین تولز

بهترین روش تست کارت گرافیک از نظر شما؟

کدام روش تست را برای کارت گرافیک از نظر شما مناسب تر است؟

• Total voters
    23
  • Poll closed .

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
با خودم قرار گذاشتم چیزی ننویسم ولی شما هم فکر کنم خسته از جایی آمدی و خوب صحبت ها را نخواندی...منو مجبور می کنی
ببین عزیز من شخصا با دو فروشنده کار می کنم و کارت هایی که به من میدهند پد ها و خمیر را تعویض می کنم و کارت اصولی تمیز می شود....
حرفی که من نوشتم این بود که بالای 90% فروشندگان این روش اصولی را به دلیل هزینه بر بودن انجام نمی دهند(قیمت خمیر + پد + اجرت)....
دیگر دوستان به روش فشار با "کارواش " یا "سمپاش" و یا "بلور" انجام می دهند...در اصل کارت از نمای بیرون تمیز بنظر میاد ولی وقتی باز می کنی تازه متوجه مدینه فاضله می شوی.... حالا شما می خوای کارت بفروشی، از این طرف باور غلط خریدار که کارت" پلمپ" یک کارت بهشتی است و از آن طرف هزینه تمیزکاری اصولی...مثال خرید خودرو برای همین بود ....
در خصوص اینکه ماین چه می کند و چه نمی کند بحث خیلی مفصل هست فقط در یک جمله آیا بین کارتی که روزی 2 ساعت گیم زده شده و کارتی که 24 ساعت در روز گیم زده تفاوتی وجود ندارد؟ چرا بخریم پس؟؟؟ چون قیمت پایین تر هست....انتخاب بسته به خود خریدار هست
در خصوص تست مموری نرم افزار پیشرفته آن پولی است ....ولی نرم افزار occt رایگان را همزمان با furmark ران کنید حداقل 90% ایراد های مموری رویت می شود.... نرم افزاری هم که بیان کردید نرم افزار بدی نیست ولی قابل اجرا روی تمامی کارت ها نیست ...برای یوزر عادی همان occt کافی است....
حالا می رسیم به سوال شما در افت هشریت؟ مسلما چنین کارتی دچار یک یا هر دو ایراد ذیل در محیط گیم نیز می شود: در نرم افزار suuperposition نتیجه تست بدلیل افت در فریم دهی از یک کارت سالم پایین تر است...مثلا باید نتیجه نهایی 10 هزار امتیار باشد می شود 9000 امتیاز.... و ایراد دوم که به مراتب شایع تر است تاخیر در تصویر یا Lag که با مشاهده تصاویر همین نرم افزار بریده بریده بودن و مکث تصویر با چشم مشهود است....در حقیقت این نرم افزار بر پایه یک موتور بازی است و به مراتب از یک محیط بازی دقیق تر است...

ممنون بابت توضیحات خوبتون . من خیلی از صحبتای شما چیزی یاد گرفتم هم تو این تاپیک هم تاپیک قبلی .

یه خواهشی هم ازتون داشتم ممنون میشم لطف کنید به من و بچه های فروم . اون نرم افزاری که معرفی کردمو اگر تائید میکنید که فکر کنم تائید کنید چون فرمودین نرم افزار بدی نیست لطفا لینکشو بزارید اینجا که هم کاربران فروم استفاده کنن هم ادمین محترم hwt اگر صلاح دیدن یکی از کاندیداهای تبدیل شدن به قانون کنن برای استفاده تو تاپیکای فروش البته برای همون مدل گرافیکایی که دوستان فرمودن که گویا برای انویدیا باشه فقط . حجمش خیلی کمه و خیلی هم وقت نمیگیره .

راستی تست خودتون رو فرمودین 90% ایراد مموری رو میگه . این تستی که من عکسشو گذاشتم چند درصد ایراد مموری رو میگه ؟ تو این عکسی که از نتیجه تست گذاشتم الان مموری این کارت 1060 با حافظه 6GB سه تا کانال A و B و C داره که تو کانال B فقط یک مجرا دارای ایراد هستش ؟ اگر درست میگم این ایراد تو یه کانال چقدر تاثیر تو کارایی میزاره . 33 تا ارور زیاده یا کمه . کارتی که مموریش ایراد داره یعنی به مرور زمان تعدادش بیشتر میشه یا ممکنه تا چند سال همین 33 تا بمونه . شما این کارتو با این نتیجه تست تائید میکنید برای خرید یا خیر .
متشکر

1673736359854-png.1316609

=================================================================

@mostafajan
این برنامه که باهاش مموری گرافیک رو تست میکنن اسمش چی هست؟

آقا حامد اجازه بدین دوستانی که حرفه ای تر هستن نرم افزار معرفی کنن . شاید من اطلاعات اشتباه بهتون بدم . فعلا تاپیک تا 10 بهمن کار زیاد داره . امیدوارم قوانین خوبی توسط بچه های فروم برای تاپیکای فروش گرافیک گذاشته بشه تا مصرف کننده هایی مثل من احتمال خرید گرافیک دارای ایراد براشون خیلی کم بشه . ممنون از استارتر برای ایجاد این تاپیک خوب .

Last edited:

Ebrahimairi

Registered User
لایک‌ها
67
لطفا شما جواب این سوال من رو بدین تا بهتون بگم؟ در اثر چه مشکلی برای کارت این اتفاق می افته که کارت بعد از یک ساعت از محیط بازی خارج بشه؟ آیا فروشنده از این مشکل کارت مطلع بوده از قبل یا نه؟ لطفا جواب این سوالاتم رو بدین تا بگم
بازی های مورد نظر شما چیا هستن؟

Ebrahimairi

Registered User
لایک‌ها
67
یوزر ho3ein یه نکته در مورد کارتای ماین شده گفت تو تاپیک قبلی اونم این بود که کارت ماین شده تفاوتی با کارت گیم نداره و حتی هردو به یه مقدار خراب میشن و این داستانی که مشتری میگه کارت ماین شده نمیخوام بخاطر شکم سیری و زیادیو ارزونی کارت گرافیک .

اما الان شما میگین که این کارتا رو میبرن حموم التراسونیک بعد خمیر و پد بیکیفیت براش استفاده میکنن آخرم یه برچسب پلمب میزنن رو یکی از پیچاش که مشتری دلش قرص باشه و به قول یوزر rax نحوه بازو بسته کردنم افتضاح که نه با چهارسو ترکسنج انجام میشه نه توالی باز و بسته کردن پیچا رعایت میشه .

من الان نمیدونم دقیقا ماین کاری با کارت داره یا نداره . شایدم کار داره ولی به ما نمیگن . من یبار پیش یه بابایی بودم برای خرید قطعه میگفت بعضی از کارتا که هشریتشون میاد پایین ماینر میزاره برا فروش . وقتی اون جمله شمارو دیدم که گفتین اگر توی دوتا مجرا ایراد داشته باشه امتیازی که از نرم افزار بنچمارک میگیره کم میشه با خودم گفتم شاید ماینر وقتی میبینه گرافیک به مرحله شروع خطا تو چیپ مموری میرسه و کاراییش دیگه قرار هر روز کمتر بشه کارتو میفروشه . نمیدونم این حرفم تا چه اندازه درسته یوزر مترجم شما بگین لطفا .

یه سوال کلی : اگر ماین کاری با گرافیک انجام نمیده چرا ماینر وقتی میخواد بفروشه کارتو این همه کار روش انجام میده ؟ یه سوال مهمتر آیا یه گیمر هم میخواد کارتشو بفروشه اونو میبره حموم پشتشو لیف میکشه ؟ آیا هیتسینک بازو بسته میکنه ؟ آیا برچسب پلمب میزنه رو پیچش ؟ آیا خمیر و پدشو عوض میکنه ؟ آیا ... . فکر نکنم گیمر اینکارارو انجام بده .

==================================================================

در مورد اون بخشی که گفتین مدیریت حاضر بار حقوقی بپذیره ببینید مدیریت اینجا خیلی بده یعنی در این حد که اصلا مدیریتی در کار نیست . یوزر Sir Vahid شیش سال آنلاین نشده یوزر drdexter سه سال . انقدر که من اینجارو مدیریت کردم هیچ مدیری مدیریت نکرده . همین الان یه تاپیک شکایت زده شده بخاطر یه قولو قرار تو پیغام خصوصی یوزر hwt بجای اینکه تاپیکو همون اول پاک کنه گذاشته 10 صفحه رفته جلو بعد نظر سنجی گذاشته(آخه برای چی وقتی تو قوانین نیست) آخرم طرفو بن کرده .

در حالی که خود من بخاطر موردی که تو تاپیک اتفاق افتاده بود تاپیک شکایت زدم مدیر دیگری بهم گفت باید بنت کنم چون تاپیک زدی ولی لطف میکنم اینکارو نمیکنم اون یوزری هم که مشخص شد کلاهبرداره بن نکردن چند وقت بعدش سر یکیو کلاه گذاشت و به اعضای خانواده خریدار هم فحاشی کرد . همه اینارو یوزر hwt کامل در جریان هستن . بعد شما میگین مدیریت . مدیریت تهش میخواد بگه برید قوه مقننه مشکلتون رو حل کنید .

اینکه شما میگین من برای این پرسش پاسخ دقیقی ندارم برا اینه که اصلا اون نوع پاسخی که شما دنبالشینو نداره . پاسخش آماریه . هرچی امتیاز مثبت بالاتر احتمال خطا کمتر . وقتی یکی 500 امتیاز در مجموع لیون و پرشین جمع کرده اونم در طول ده یا پونزده سال و هیچ امتیاز قرمز یا طوسی نداره این معنیش چیه ؟ فروشنده ای که وجدان نداره میتونه دمای کارتو پونزده درجه بیاره پایین موقع تست بوسیله عوض کردن محیط یا با دستکاری کورکلاک یا با دستکاری دور فن یا ... .

==================================================================

اون تست گیم هم کلا بیخیال بشین بنظرم چون نه میشه فیلم یک ساعتو آپلود کرد نه بچه های فروم باسن نصب بازی و یک ساعت بازی کردنو دارن . از اون خیلی واجبتر انجام واجبات و ترک محرمات ببخشید اشتباه شد از اون خیلی واجبتر تست رم گرافیک هستش . یوزر مترجم اگر ممکنه به بنده آمورش بدین چطور با فیورمارک و OCCT میتونم مشکل مموری رو متوجه بشم . ممنونم ازتون .

من یه روش تست مموری گرافیک گذاشتم تنی چند معترض بودن مخصوص کارت انویدیاست و جامع نیست نباید همچین تستی بگیریم . بچه های متخصص این تستو تائید نکردن قانون بشه برای کارتهای انویدیا قرار داده بشه تو تاپیک فروش . یه نکته ای یوزر PChardware تو پست شماره شیش گفتن که مهم وجدان فروشندست . الان بچه های متخصصی که یوزر hwt تو پست اول بهشون اشاره کرده که وجدان هم داشته باشن کیا هستن که دنبال گذاشتن تست مموری گرافیک تو تاپیک فروش باشن ؟ دستشون بالا ببینم .
شما نظرتون رو گفتید
منم تجربه مو عرض کردم
اون تستی که شما قرار دادید تست توی محیط لینوکسه و مسلما برای کارکردنش مقداری اشنایی به دستورات لینوکس هست
هر ورژنیش هم یکسری کارت NVIDIA رو تست میکنه
تهش اینکه یوزر پسند نیست
فقط تست ظاهری مموری هارو نشون میده
مثلا کارت RTX 3060TI LHR با حاففظه هاینکیس که وقتی ماین بشه حافظه هاش نابود میشن وتوی بازار هم که فوقالعاده زیادهستن
کارت ظاهرا سالم هست فورمارک و حتی اگه خرابیش یک هزارم درصد هم باشه 3D MARK هم پاس میکنه
مطابق عکس
فقط تو تست هایی خودشو نشون میده که سرعت رید رایت حافظه ها بالا و تو ماکزیمم فرکانس کاری باشن مثل ماین که هشتریتش افت میکنه روی 20تا

بعدم همه کارت ها مشکل شون مربوط به حافظه ها نمیشه
مثل کارت های سری rx5000 که تصویر شون وقتی تست میگیرید خط ها سبزرنگ تو ی تصویر میفته کرش میکنن
که خود چیپ اصلی خراب شده
اینم دیگه جا افتاده
والا 4 سال کمتر کسی فکر میکرد حافظه ها کارت ها هم ممکنه خراب میشن
تعمیرکار کارتو میذاشت رو منقل و هیت میداد اخرشم کارتو میترکوند

بحث پلمپ بودن کارت هم یه چیزی غیر منطقیه
طرف کارتو رسشو کشیده خمیر سیلکونش شده مث سنگ به خاطر کارکرد زیاد در استانه خرابی هست
بعد پلمپ بودنشو یه امتیاز به حساب میاره

RJTC9372.JPG

amircartio

Registered User
لایک‌ها
129
بازی های مورد نظر شما چیا هستن؟
شما خودتون استاد هستین در زمینه ی تعمیرات و شناخت خیلی خوبی از قطعات دارین بازی هایی مثل Red dead Redemption 2, Far Cry 6,Shadow oF Tomb Raider, Middle Earth Shadow Of War

Rajah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
23
سلام
تست catzilla
تست فورمارک در حالت فول اچ دی به مدت 7 دقیقه
تست پایداری با انجام حداقل 2 بازی به مدت 15 دقیقه

Ebrahimairi

Registered User
لایک‌ها
67
برادر گرامی گزارش نهایی این برنامه یک گزارش ساده نیست(گرچه ساده بنظر می آید) صرفا یک تعمیرکار با تجربه باید آن را تفسیر کند....چرا که حتی 1 ایراد در مموری لزوما به معنای خرابی خود مموری نیست.... اجازه بدید وارد قضیه نشوم ...اگر حتی 1 ایراد توسط این نرم افزار گزارش بشود و واقعی باشد در ران کردن occt و فرمارک هم با به هم ریختگی تصویر، سیاه شدن تصویر، هنگ کردن و ....مواجه می شوید..... چون می دونم فردا پیام خصوصی خواهم داشت که: ما کارت خریدیم ولی ضرر کردیم یا خریدیم مثلا درستش کنیم ولی بدبخت شدیم و هم کارت نابود شد و هم از جیب پول خرج کردیم ....وارد این نرم افزار نمی شوم، که شاید اگر یوتوبر بودم و صرفا به فکر پر کردن جیب از بازدید مردم...حتما معرفی می کردم !
کاملا درسته

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
برادر گرامی گزارش نهایی این برنامه یک گزارش ساده نیست(گرچه ساده بنظر می آید) صرفا یک تعمیرکار با تجربه باید آن را تفسیر کند....چرا که حتی 1 ایراد در مموری لزوما به معنای خرابی خود مموری نیست.... اجازه بدید وارد قضیه نشوم ...اگر حتی 1 ایراد توسط این نرم افزار گزارش بشود و واقعی باشد در ران کردن occt و فرمارک هم با به هم ریختگی تصویر، سیاه شدن تصویر، هنگ کردن و ....مواجه می شوید..... چون می دونم فردا پیام خصوصی خواهم داشت که: ما کارت خریدیم ولی ضرر کردیم یا خریدیم مثلا درستش کنیم ولی بدبخت شدیم و هم کارت نابود شد و هم از جیب پول خرج کردیم ....وارد این نرم افزار نمی شوم، که شاید اگر یوتوبر بودم و صرفا به فکر پر کردن جیب از بازدید مردم...حتما معرفی می کردم !

بنظر من این تست نتیجش خیلی پیچیده نیست و شما میدونید اما نمیخواهید بگین . من فکر کنم 1060 با حافظه 6GB شیشتا چیپ مموری داره با اسامی (A0,A1,B0,B1,C0,C1) که هردوتا چیپ یه کانال تشکیل میدن که برای این کارت میشه سه تا کانال A و B و C و هر کانال دو مجرا داره که با اعداد 0 و 1 مشخص شدن مثل B0 و B1 برای این کارتم تو چیپ B0 که میشه مجرا اول از کانال B تعداد 33 تا خطا وجود داره .

حالا اصلا به اینا کار نداریم . من یه 1060 دارم با حافظه 6 گیگ که وقتی با این نرم افزار ازش تست میگیرم . تستو با سلامت PASS میکنه . اینم عکس کارت بنده و تست . اگر خواستین میتونم فیلمشم بزارم براتون .

1673889849865(FILEminimizer).jpg 1673893336514.png

ولی وقتی خواستم عین همین کارتو چند وقت پیش بخرم و درخواست تست کردم نتیجش شد همین تستی که میبینید .

WhatsApp Image 2022-12-24 at 17.12.04.jpeg

چرا برای کارت خودم با رنگ سبز PASS مینویسه اما برای این کارتی که میخواستم یک ماه پیش بخرم خطا میده ؟ این PASS و FAIL از نظر شما تفاوتی ندارن .

شما میگین آدم با تجربه باید تفسیر کنه مگه شما تخصص فوقعلاده بالایی ندارید تو شورای حل اختلاف ایسام . مگه از کانال و این موارد صحبت نمیکردین تا چند شب پیش . الان شدین کم تجربه ؟ چرا تا بحث رفت سمت تست مموری چنتا از دوستان گفتن این تست برا انویدیاست بدرد AMD نمیخوره تست خوبی نیست جامع نیست . چرا یهو شما با خودتون عهد بستین دیگه چیزی ننویسید . چرا یهو این یوزر Ebrahimairi با دهتا دونه پست بعد مدتی آنلاین شده و اومده دقیقا تو این تاپیک داره نظر میده میگه شما نظرتو گفتی منم میگم و نظرشم اینه این تست بدرد نمیخوره ! چرا هم شما هم ابراهیم انقدر به بحث اجرای بازی علاقه دارید و با amircratio گفتگو میکنید . شما میگی این نرم افزار که من معرفی کردم اگر نتیجش واقعی باشه باید تو فورمارک بهم ریختگی تصویر ببینیم پس داره دروغ میگه ؟ یعنی اون دنیا این نرم افزارو میبرن جهنم مواد مذاب تو حلقش میپاچن !

الان تو این تاپیک قراره افرادی که کارشون فروش کارت ماین شده هستش به من و بقیه بچه های فروم یاد بدن چجوری کارتاشونو تست کنیم که اگر ایراد داشت بتونیم متوجه بشیم و بهشون بگیم کارتتون ایراد داره . قرار این عزیزان بهمون یاد بدن که کارت ماین شده با کارتی که 24 ساعت باهاش گیم زده شده فرقی نداره و حتی کارتی که برا گیم بوده ریسک خریدش بیشتر . آقا یه گیمر 8 ساعت خوابه 8 ساعت مدرسست اون 8 ساعتی هم که خونست باید غذا بخوره دسشویی بره درس بخونه با رفقا بره بیرون تازه همون مدتی هم که تو بازیه کارت همیشه تو لود 100% نیست . ولی کارت یه ماینر چی ؟ تا موقعی که کارت نگه آخ دردم اومد ماینر ولش نمیکنه و برای فروشش هم باید هفتا عمل فراوری روی کارت صورت بگیره تا آماده فروش بشه .

mihanstar

Registered User
لایک‌ها
111
سلام دوستان،
وقت همگی به خیر

باید منطقی باشیم، نمی تونیم به فروشنده بگیم یک یا چند بازی حجیم رو دانلود و بازی کن!
نسخه جدید 3DMark Advanced Edition هم حدودا 9 گیگ هست!
هیچ تستی هم 100% و بدون اشکال نیست و فقط میشه خرابی های کلی رو مشخص کرد
به نظرم یک سرچ ساده به زبان انگلیسی و پیدا کردن نرم افزارهای تستی که تائید چند سایت معتبر باشن خوبه
طبق سایت هایی که دیدم این چند نرم افزار رو پیشنهاد داده بودن، به ترتیب اولویت:
OCCT
3DMark (Time Spy & Fire Strike)
Superposition 1.1 Benchmark

Last edited:

Ebrahimairi

Registered User
لایک‌ها
67
بنظر من این تست نتیجش خیلی پیچیده نیست و شما میدونید اما نمیخواهید بگین . من فکر کنم 1060 با حافظه 6GB شیشتا چیپ مموری داره با اسامی (A0,A1,B0,B1,C0,C1) که هردوتا چیپ یه کانال تشکیل میدن که برای این کارت میشه سه تا کانال A و B و C و هر کانال دو مجرا داره که با اعداد 0 و 1 مشخص شدن مثل B0 و B1 برای این کارتم تو چیپ B0 که میشه مجرا اول از کانال B تعداد 33 تا خطا وجود داره .

حالا اصلا به اینا کار نداریم . من یه 1060 دارم با حافظه 6 گیگ که وقتی با این نرم افزار ازش تست میگیرم . تستو با سلامت PASS میکنه . اینم عکس کارت بنده و تست . اگر خواستین میتونم فیلمشم بزارم براتون .

مشاهده پیوست 1316775 مشاهده پیوست 1316778

ولی وقتی خواستم عین همین کارتو چند وقت پیش بخرم و درخواست تست کردم نتیجش شد همین تستی که میبینید .

مشاهده پیوست 1316776

چرا برای کارت خودم با رنگ سبز PASS مینویسه اما برای این کارتی که میخواستم یک ماه پیش بخرم خطا میده ؟ این PASS و FAIL از نظر شما تفاوتی ندارن .

شما میگین آدم با تجربه باید تفسیر کنه مگه شما تخصص فوقعلاده بالایی ندارید تو شورای حل اختلاف ایسام . مگه از کانال و این موارد صحبت نمیکردین تا چند شب پیش . الان شدین کم تجربه ؟ چرا تا بحث رفت سمت تست مموری چنتا از دوستان گفتن این تست برا انویدیاست بدرد AMD نمیخوره تست خوبی نیست جامع نیست . چرا یهو شما با خودتون عهد بستین دیگه چیزی ننویسید . چرا یهو این یوزر Ebrahimairi با دهتا دونه پست بعد مدتی آنلاین شده و اومده دقیقا تو این تاپیک داره نظر میده میگه شما نظرتو گفتی منم میگم و نظرشم اینه این تست بدرد نمیخوره ! چرا هم شما هم ابراهیم انقدر به بحث اجرای بازی علاقه دارید و با amircratio گفتگو میکنید . شما میگی این نرم افزار که من معرفی کردم اگر نتیجش واقعی باشه باید تو فورمارک بهم ریختگی تصویر ببینیم پس داره دروغ میگه ؟ یعنی اون دنیا این نرم افزارو میبرن جهنم مواد مذاب تو حلقش میپاچن !

الان تو این تاپیک قراره افرادی که کارشون فروش کارت ماین شده هستش به من و بقیه بچه های فروم یاد بدن چجوری کارتاشونو تست کنیم که اگر ایراد داشت بتونیم متوجه بشیم و بهشون بگیم کارتتون ایراد داره . قرار این عزیزان بهمون یاد بدن که کارت ماین شده با کارتی که 24 ساعت باهاش گیم زده شده فرقی نداره و حتی کارتی که برا گیم بوده ریسک خریدش بیشتر . آقا یه گیمر 8 ساعت خوابه 8 ساعت مدرسست اون 8 ساعتی هم که خونست باید غذا بخوره دسشویی بره درس بخونه با رفقا بره بیرون تازه همون مدتی هم که تو بازیه کارت همیشه تو لود 100% نیست . ولی کارت یه ماینر چی ؟ تا موقعی که کارت نگه آخ دردم اومد ماینر ولش نمیکنه و برای فروشش هم باید هفتا عمل فراوری روی کارت صورت بگیره تا آماده فروش بشه .
شما که اینقدر روی این متد تستون اصرار دارین
میشه یه کارت سری rtx 2000یا سریrtx 3000 با همین ورژنی که دارین تست کنید و نتیجه رو اعلام کنید

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
شما که اینقدر روی این متد تستون اصرار دارین
میشه یه کارت سری rtx 2000یا سریrtx 3000 با همین ورژنی که دارین تست کنید و نتیجه رو اعلام کنید

اگه چیزی سرت نمیشه از این نرم افزار صحبت نکن و دوباره آفلاین شو . با دهتا پست بعد کلی آفلاین بودن اومده نظر میده .

این نرم افزارو یوزر @masooyan معرفی کرد بهم که اونم از یکی از معروفترین یوزرای لیون گرفته که صدبرابر شما تو زمینه گرافیک می‌فهمه .
همین الانم داره خریدو فروش میشه این نرم افزار هم نسخه رایگان انویدیاش هم نسخه پولیش که کارتای AMD رو ساپورت میکنه .

بعد تو اومدی میگی نرم افزار خوبی نیست . کی بهت گفته این نرم افزار نیاز به تائید تو داره ؟ برو تائیدیتو جای دیگه بزن . جواب سوالای عکس زیرو می‌دونی جواب بده بخندیم یخورده . اگه برا یه عده صرف نداره تستش گذاشته بشه تو تاپیک اون یه داستان دیگست . هر تستی که دوست دارید قانون کنید برای تاپیک فروش گرافیکهای ماینی .

IMG_۲۰۲۳۰۱۱۷_۰۱۳۳۲۰.jpg

Ebrahimairi

Registered User
لایک‌ها
67
من دیگه صحبتی با شما ندارم
اقای استاد
با همین فرمون جلو برین
و موفق باشید

• Like
Reactions: 2s2

omaio75

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

hulk_man

Registered User
لایک‌ها
313
درود
چنتا نکته

یکی اینکه اگر نتیجه تستای خریدار با نتیجه تستای فروشنده یکی نبود آیا تهش مدیر میخواد جملات پست آخر این تاپیکو بگه که "برید قوه قضاییه مشکلتونو حل کنید" ! اگر قراره مهلت تست بدی و تست خریدار ملاک باشه پس دیگه چه اهمیتی داره فروشنده تست بگیره یا نگیره یا اینکه بخواهیم مجبورش کنیم نتیجه بیستا تستو بزاره تو تاپیکش علاوه بر اون از بازیهای سایبرپانک و واچ داگز و کنترل و مترو اگسدس هم فیلم تو یوتیوب آپلود کنه برامون . فروشنده تهش میخواد بزنه زیرش بگه دست من بود سالم بود مدیرم میخواد بگه برید قوه مقننه مشکلتونو حل کنید .

یه سوال دیگه اینکه تست گیم رو چجوری قراره نتیجشو بزاریم تو تاپیک که ما با این کارت چهارتا بازی مختلفو هرکدوم یک ساعت بازی کردیم یا اصلا یه بازیو یک ساعت بازی کردیم ؟ چنتا فروشنده اینجا یک ساعت بازیو میرن جلو که تو قسمتای مختلف بازی به کارت فشار بیاد . اصلا چنتاشون بلدن بازی کنن یا وقت نصب بازی Fitgirl یا وقت بازی دارن ؟ یه عکس از بازی که همزمان باهاش Afterburner اجرا شده کافیه یعنی ما کارتو با بازی تست کردیم مشکلی نداشته .

یه بحث دیگه اینکه وقتی فروشنده از کارت بیرون از کیس و تو دمای ده درجه مغازه ای که بخاری نداره یه تست چند دقیقه ای میگیره و عکس دمای بخشای مختلف کارتو مثل جی پی یو و هات اسپات و رمو میزاره تو تاپیکش یه سوال پیش میاد اونم اینکه این دماها چقدر مرجع محسوب میشن !!! درحالی که خریدار تو اتاقی که بخاری زیاده و با عرقگیر نشسته پشت سیستم و کیس هم فقط یه فن دوازده سانتی پشتش داره میخواد با گرافیک سه چهار ساعت بازی کنه تا دمای هربخش گرافیکو تست کنه . یوزر hwt دمای تستای خریدار تا چند درجه با تستای تاپیک فروش اختلاف داشت میشه کارتو مرجوع کرد ؟

اصلا جدای از همه اینا وقتی فروشنده یوزر پنجاه یا شصت فیدبکیش براش مهم نیست و میگه بزا اکانتم بن بشه ولی کارت ده پونزده میلیونی رو مرجوع نمیکنه دیگه هزارتا تست به چه دردی میخوره . من حتی دیدم بعضی عزیزان تیک مکس گزینه هات اسپاتو داخل GPU-Z نمیزنن . تو تاپیک قبلی یوزر مترجم یه نکته ای گفتن که "من تو ایسام وقتی پول دست ایسامه با تخصصی که دارم میتونم شورای حل اختلافو قانع کنم پولمو پس بگیرم" ولی اینجا باید چه کسی رو قانع کنن ؟ این یه نمونه از افرادی که باید قانع بشه . یه نمونشم تو پاراگراف اول لینک دادم و البته تا دلتون بخواد نمونه هست سرچ کنید .

حالا ما هنوز خیلی به ایرادای چیپ مموری وارد نشدیم تستای اون بیاد وسط داستان میشه که یه نمونشو یوزر مترجم گفتن تو این پست . من خودم یه 1060 میخواستم بخرم چند وقت پیش که کارتو بردم ولیعصر مموریشو تست کرد 33 تا ارور داشت که خودم دقیق نمیدونم با توجه به صحبتای یوزر مترجم این الان یک مجراست یا دو مجرا و اینکه این تعداد ارور اوکی هست یا نه . یوزر saeed007 تو تاپیک قبلی میگفتن این تستا ممکنه باعث بشه خیلیا قید فروش گرافیک تو فرومو بزنن بنظرم درست میگفتن . خیلی وقتگیرن مخصوصا اون بازی که داستانیه برا خودش اگه بخواد اجباری بشه .

مشاهده پیوست 1316608
مشاهده پیوست 1316609

اگر میخواید خرید کنید از یوزر امتیاز بالا خرید کنید . هرچی امتیاز بالاتر مطمئنتر . حتی یه فیدبک طوسی یا قرمز نداشته باشه . زیر 100 امتیاز با واسطه لیون . من میدونم الان دوستان میگن ما از یوزر 1000 امتیازی خرید داشتیم سرمون کلاه گذاشت ولی اگر تاپیکای شکایتو دیده باشین درصد بالایی از یوزرایی که مرجوع نمیکنن امتیاز زیر 100 هستن یا اگرم بالای 100 هستن ولی منفی دارن یا اینکه قبلا یه اکانتش بن شده یه اکانت جدید ساخته بوسیله رفقا امتیازشو تو یه مدت کوتاهی آورده بالا .
اتفاقا کسی که بالای 100 تا امتیاز داره یعنی دلاله اصلا جنس ماله خودش نیست که دقیق بدونه چی بوده گذشته ش اما کسی که امتیاز معقول داره گیمره احتمالا کارت هم از ابتدا دست خودش بوده یا خیلی مواظبش بوده یا حداقل از گذشته ش با خبره
من همه جور خریدی داشتم و کلا نمی شه همیشه به اعتبار خیلی بالا اکتفا کرد خلاصه ی کلام اینکه دست دوم ریسک های خودش داره اما با انجام کارهایی می شه ریسکش خیلی کم کرد

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
دوستان مباحث قراره فنی باشه . خواهشا به حاشیه نرید که به جمع بندی درستی برسیم.

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
اتفاقا کسی که بالای 100 تا امتیاز داره یعنی دلاله اصلا جنس ماله خودش نیست که دقیق بدونه چی بوده گذشته ش اما کسی که امتیاز معقول داره گیمره احتمالا کارت هم از ابتدا دست خودش بوده یا خیلی مواظبش بوده یا حداقل از گذشته ش با خبره
من همه جور خریدی داشتم و کلا نمی شه همیشه به اعتبار خیلی بالا اکتفا کرد خلاصه ی کلام اینکه دست دوم ریسک های خودش داره اما با انجام کارهایی می شه ریسکش خیلی کم کرد

خب اینایی که فرمودین یعنی چی . از یوزر 25 امتیازی گرافیک بخریم نه 225 امتیازی ؟ باشه چشم . "امتیاز معقول" رو تاحالا نشنیده بودم . دوستان عزیزی که قبلا چند دفعه اکانتشون بن شده و یوزر جدید ساختن تا امتیازشون به 100 نرسیده گرافیکای ماینی رو تحت عنوان گرافیک گیم بفروشن .

اصلا شما از کجا میخواهید متوجه بشین همون یوزر کمتر از 100 امتیاز مصرف کنندست . اگر متوجه شدین مصرف کنندست از کجا میخواهید متوجه بشین از مغازه یا از دیوار یا از ایسام کارت ماینی نخریده که الان داره میفروشه ؟ اگر خریده باشه و از گذشتش خبر نداشته باشه آیا میاد تو تاپیکش بنویسه از گذشتش خبر ندارم یا میگه از اول دست خودم بوده . اگر از گذشتش خبر داشته باشه که ماین شده باز میاد بگه گرافیک ماین شده یا میگه از اول دست خودم بوده . تو همین فروم کلی فروشنده یا به قول شما دلال زیر 100 امتیاز داریم . بنظرم راهکارتون خیلی کارآمد نیست یا بهتره بگم اصلا کارآمد نیست .

حالا همه اینا بکنار اونی که من گفتم از یوزر امتیاز بالا خرید کنید قصدم این بود که احتمال ایجاد تاپیک شکایت کمتر بشه یا برا تشخیص گرافیک ماینی از غیرماینی اینو گفتم . الان این تاپیک شکایتایی که تو دوسال گذشته زده شده چنتاش امتیاز معقول زیر 100 بوده و طرف مرجوع نکرده چنتاش امتیاز جفنگ بالای 100 بدون قرمز یا طوسی بوده که مرجوع کرده . پست دو و سه همین تاپیکی که لینک دادمو بخونید لطفا . چیو به چی ربط میدین شماها . امید دانا هم یه همچین تحلیلی برا امتیاز زیر 100 تا آخر عمرش امکان نداشت بده . ولی خب یه چیزی یاد گرفتیم . ممنون از شما . این نظرات هم خوبه برای خرید امنتر . متشکر

Last edited:

hulk_man

Registered User
لایک‌ها
313
خب اینایی که فرمودین یعنی چی . از یوزر 25 امتیازی گرافیک بخریم نه 225 امتیازی ؟ باشه چشم . "امتیاز معقول" رو تاحالا نشنیده بودم . دوستان عزیزی که قبلا چند دفعه اکانتشون بن شده و یوزر جدید ساختن تا امتیازشون به 100 نرسیده گرافیکای ماینی رو تحت عنوان گرافیک گیم بفروشن .

اصلا شما از کجا میخواهید متوجه بشین همون یوزر کمتر از 100 امتیاز مصرف کنندست . اگر متوجه شدین مصرف کنندست از کجا میخواهید متوجه بشین از مغازه یا از دیوار یا از ایسام کارت ماینی نخریده که الان داره میفروشه ؟ اگر خریده باشه و از گذشتش خبر نداشته باشه آیا میاد تو تاپیکش بنویسه از گذشتش خبر ندارم یا میگه از اول دست خودم بوده . اگر از گذشتش خبر داشته باشه که ماین شده باز میاد بگه گرافیک ماین شده یا میگه از اول دست خودم بوده . تو همین فروم کلی فروشنده یا به قول شما دلال زیر 100 امتیاز داریم . بنظرم راهکارتون خیلی کارآمد نیست یا بهتره بگم اصلا کارآمد نیست .

حالا همه اینا بکنار اونی که من گفتم از یوزر امتیاز بالا خرید کنید قصدم این بود که احتمال ایجاد تاپیک شکایت کمتر بشه یا برا تشخیص گرافیک ماینی از غیرماینی اینو گفتم . الان این تاپیک شکایتایی که تو دوسال گذشته زده شده چنتاش امتیاز معقول زیر 100 بوده و طرف مرجوع نکرده چنتاش امتیاز جفنگ بالای 100 بدون قرمز یا طوسی بوده که مرجوع کرده . پست دو و سه همین تاپیکی که لینک دادمو بخونید لطفا . چیو به چی ربط میدین شماها . امید دانا هم یه همچین تحلیلی برا امتیاز زیر 100 تا آخر عمرش امکان نداشت بده . ولی خب یه چیزی یاد گرفتیم . ممنون از شما . این نظرات هم خوبه برای خرید امنتر . متشکر
دوست عزیز حالا چون شما امتیاز بالاست نمی شه بگید که زیر 100 تا یکیم بگید زیر 300 تا چون من 400 تا دارم
من الان از یکی از معتبر ترین فروشنده های ایسام جنس خریدم کار نبوده باهام نکرده باشه برای یک مبلغ نه چندان بالا اونم همه جور دروغیم بهم گفت فعلا هم توی مرحله شکایته حالا گیریم پولم هم پس بدن اعصابم به اندازه چند برابرش خرد شده
امتیاز معقول یعنی اینکه چنتا امتیاز مثبت فروش در چند بازه ی زمانی با چه درصدی داشته(چقدر از طرف تعریف شده) خیلی ها نصف امتیازهاشون اصلا خرید هست نه فروش
ضمنا چرا فکر می کنید فقط فروشنده خلافکار هست خریدار خلافکار هم هست که پست خودم و دوستان هم خورده و ضرر معاملات شده پس هم گرفته شده خیلی از زمان ها هست که خریدار جنس رو می خره خودش اسیب می زنه به جنس حالا موقع نصب یا هر چی می ندازه پای فروشنده یا از قوانین سایت سو استفاده می کنن یا بخشی از کالا کم بلند می کنن می گن داخلش نبوده اینا هم هست

در نهایت من از سایت خوب پرشین کمال سپاس دارم که بدون گرفتن هزینه بازم به فکر کاربراش هست و منم احساس کردم باید بعد از این همه فروش کمکی هر چند کوچک به سایت کرده باشم همه جا خوب یا بد هست و طبیعی که 10 درصد معاملات هم به مشکل بر بخوره بهتره نگاهمون به اون 90 درصد باشه امیدوارم که معاملات و جو همیشه دوستانه و سالم باشه

OMiD.1080p

Registered User
لایک‌ها
240
ضمنا چرا فکر می کنید فقط فروشنده خلافکار هست خریدار خلافکار هم هست
کاملا درسته . مشابه همین حرف شما دو تجربه داشتم من

یک بار گرافیک اول ارسال واسه کسی فرستادم . طرف گیر داده بود که چرا هزینه پست شده اینقدر ! من گرافیک رو نمیخام .
که انگار دو مسیر کرایه بیافته گردن من هیچی به هیچی
انگار من تایین میکنم پست چقدر هزینه بگیره .

یا یک بار دیگه خارج از انجمن گرافیک فروختم به یک بنده خدایی .
اومد پیش خودم گرافیک رو قشنگ واستش تست زدم دادم رفت .
رفت خونه خودشون هر کاری میکرد گرافیک تصویر نمیداد . کلی هم غـُر میزد که سرم کلاه گذاشتی و حرف های زشت دیگه .
بعد متوجه شدم آقای مهندس مون برق 6 پین رو وصل نکرده بودن به گرافیک .
به منم میگفت من گیمرم و خدای کامپیوتر .

دیگه به صرف اینکه طرف اسمش خریداره نباید همه نکات منفی بره سمت فروشنده
حقیقتش من با خاطر جمعی معمولا اینجا معامله میکنم.
ولی از تو دیوار با 99% نگرانی ... حتی کالای نو

مترجم

Registered User
لایک‌ها
930
به نام خدا

نام تاپیک:

بهترین روش تست کارت گرافیک از نظر شما؟​

ساده ترین روش:

انجام تست OCCT + Furmark به مدت 5 دقیقه با فن اتوماتیک
انجام تست Superposition و درج نتیجه نهایی جهت نبود افت فریم دهی
انجام تست استرس extreme در 3dmark با لوپ دیفالت 20 و درج درصد نهایی

کل مدت زمان تلف شده : 30 دقیقه

پیشنهاد ویژه خود بنده: درج یک کلیپ 15 ثانیه ای با موبایل از کارت در حال کار با نشان دادن سریال نامبر و نگاه به یکی از تست فوق جهت تطبیق

از آنجایی که مدت ها طول کشیده تا مدیریت بازارچه به این نتیجه برسد که حتی کاربر 1000 امتیازی نیز موظف به درج تست است پیشنهاد می شود در کمترین زمان ممکن این تاپیک جمع-بندی شود و فروشنده ها در صورت عدم درج تست ابتدا تذکر سپس پاک شدن تاپیک و در صورت تکرار مجدد عدم امکان درج تاپیک به فلان مدت را داشته باشند.

در غیر اینصورت دوستان به درج خاطرات خود، انشای ممد 5 ساله، متهم کردن دیگران، خود افضل-پنداری ادامه دهند....

amircartio

Registered User
لایک‌ها
129
به نظرم در صورتی که فروشنده ای کارت گرافیک مشکل دار ارسال کنه و بدونه کارت مشکل خاصی داره و اون رو به اطلاع خریدار در تاپیک نرسونه بعد از دریافت کارت و تست از طرف خریدار در صورتی که مشکل مشاهده شد یک تاپیک در خصوص همین موضوع زده بشه و کاربران بیان نظرشون رو اعلام کنن و در صورتی که جمع بندی بر این شد که حق با خریدار هست و فروشنده اشتباهی مرتکب شده اکانت فروشنده غیر فعال بشه تا زمانیکه جنسش رو پس بگیره و پول خریدار رو برگردونه و خریدار داخل تاپیک تایید این موضوع رو اعلام کنه و بعد با درج یک اخطار به فروشنده دوباره اکانتش فعالسازی بشه در صورتی که بالای سه بار این اتفاق از طرف فروشنده تکرار شد مدیریت بازارچه اکانت شخص خاطی رو کلا ببنده و اجازه فعالیت بهش نده. البته این قضیه جدای تست های متداول هست باید از کارت گرفته بشه و به نظرم تست گیم هم در صورتی که سیستم تست داشته باشن فروشنده ها و بازی از قبل روش نصب باشه کار وقت گیری نیست. فکر کنم با این روش خریداران بیشتر به سمت فروشنده های معتبرتر سوق پیدا کنند. کاربرانی که امتیاز بالایی هم ندارن باید هر تستی که خریدار خواست رو براش بذارن تا خریدار با خیال راحت تر بتونه تصمیم به خرید بگیره و یا سیستم اول ارسال برای کاربران دارای امتیاز کم اجباری بشه.

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
درود دوستان
نرم افزار "سیستم تست خودکار حافظه" یا MATS (Memory Automated Test System)
مدت زمان تلف شده 30 ثانیه .
حجم نرم افزار 60MB .

این نرم افزار مخصوص کارتهای انویدیا هستش و ابتدا فقط توسط خود انویدیا استفاده میشد اما بعد مدتی از یه طریقی که برای ما مهم نیست به بیرون درز کرد . متس ورژنای مختلف داره که هر ورژن یک سری از کارتهارو پشتیبانی میکنه که تو عکسای زیر کاملا مشخصه .

1674422847414.png
1674422767572.png

من لینک دانلود ورژن 367.38.1 رو براتون قرار میدم که میتونید باهاش مموری گرافیکهای نسل 1000 و پایینتر تا نسل 600 رو تست کنید بجز 1050 و 1030 . البته شما میتونید با دانلود این کرک و انجام کاری که در ادامه میگم ورژن نرم افزارو به 400.184 ارتقا بدین و حتی مموری گرافیکهای نسل 2000 و 1660 و 1650 هم باهاش تست کنید . توصیه میکنم با توجه به جدول سبز رنگ بالا برای هر مدل گرافیک ورژن مخصوص خودش ریخته بشه یعنی اگر که میخواید کارت سری 900 یا مثلا 1060 تست کنید همون فایل ایمیج ورژن 367 کافیه . اگرم میخواید کارتای سری 2000 و 1660 و 1650 و 1050 و 1030 تست کنید ورژن 400 رو بریزید .

روش استفاده از نرم افزار :
اول باید فایل mats.img رو با استفاده از نرم افزار Rufus بریزید رو فلش . نیازی هم نیست هیچ تنظیماتی برای روفوس تعیین کنید .
بعد فایل کرک رو از حالت فشرده خارج کنید که داخلش دوتا فایل به اسم mats و mods که هردو فایل باید کپی بشن تو آدرس زیر .
وارد درایو فلش بشین . بعد وارد پوشه "mods" بشین . بعد وارد پوشه "367.38.1" بشین و اون دو فایلو اینجا کپی کنید . از پیغامی هم که براتون میاد گزینه Replace انتخاب کنید تا این دو فایل جایگزین فایلهای قبلی بشن .

حالا باید فلشو بزنید به سیستم و باهاش بوت کنید . اما این عمل بوت باید بصورت CSM/Legacy انجام بشه نه UEFI . الان خیلی از بایوس ها Boot Mode روی حالت UEFI & Legacy/CSM هستش و موقع بوت هر دو نوع پشتیبانی میشه ولی اگر فقط رو حالت UEFI باشه به مشکل میخورید چون این نرم افزار بر پایه لینوکس هستش و فقط از طریق Legacy/CSM بوت میشه و شمارو تو یه محیط لینوکسی میبره .

بعد بوت ممکنه پیغام PASS یا FAIL دریافت کنید که این تست اولیه خیلی معتبر نیست و خودتون باید دستورات زیرو وارد کنید تا تست اصلی شروع بشه :

ls
cd 367.38.1
mats -e 10/.

1674605072967.png

دستور اول حرف ال کوچیک و اس کوچیک هستش . کلا تمام حروف باید کوچیک باشن
اینتر کنید
دستور دوم بین cd و عدد بعدش یک فاصله یا اسپیس هستش
اینتر کنید
دستور سوم اول نقطه(.) بعد اسلش(/) بعد mats که هر سه باید بهم چسبیده باشن بعد فاصله منفی e دوباره فاصله عدد 10
اینتر کنید
وقتی تست تموم شد اگر کلمه PASS اومد یعنی حافظه گرافیک سالمه ولی اگر عبارت FAIL اومد یعنی حافظه گرافیک مشکل داره . دستور nano report.txt رو بزنید تا تعداد ارورها و اینکه تو کدوم چیپ هستن رو بهتون نمایش بده .

1674423751331.png 1674423769733.png 1674423819233.png

یه نکته ای هم بگم الان بعضی از دوستان میان میگن این تست جامع نیست این تست نتیجش دروغه این تست کارت AMD پشتیبانی نمیکنه این تست خیلی حرفه ایه این تست .... . به حرف این دوستان که ترش کردن تا این تستو دیدن و خواستار هرچه زودتر بسته شدن تاپیک هستن اصلا توجه نکنید . اینا فقط میخوان پز تخصص بالاشونو بدن . ده بیست صفحه هم در مجموع دو تاپیک گفتن کارت گیم از کارت ماینی خطرناکتر که فقط میخندیدم به حرفاشون . من این تستو بهتون معرفی کردم اصلا نیازی هم نیست ادمین محترم hwt اجباریش کنن . اگر خواستین این تست رو از فروشنده درخواست کنید به داستانایی هم که بعد نتیجه FAIL قراره براتون بهم ببافه توجه نکنید . فکر نکنم این تست خیلی کم حجم 30 ثانیه ای سختتر از اون همه تست حجیم به مدت 30 دقیقه باشه .

توصیه میکنم موقع انجام تست کابلای ساتا از روی مادربرد جدا بشن همینطور دستگاهای USB حافظه دار . ضمنا برا تست گرافیکی که خروجی تصویر نداره باید از گرافیک آنبرد سیستم اینتل نسل 3 به بالا استفاده بشه . من اگر نسخه ای از این نرم افزار پیدا کردم که کارتای نسل 3000 هم ساپورت کنه قرار میدم حتما . بنظرم این تاپیک برای همیشه باز باشه تا اگر کسی چیزی میدونه در مورد تست گرافیک و دردش نمیگیره با بقیه به اشتراک بزار .

Last edited:
بالا