برگزیده های پرشین تولز

بهترین عسل طبیعی مال کجای ایران هست؟

yekarbar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
یکی از رفقای ما دوره دانشجویی کارش این بود که تابستون ها میرفت تو دهشون توی کوه دنبال کندوهای طبیعی زنبور عسل میگشت و میگفت مثلا یه هفته توی غار ها و... میگشتن تا اینکه یه کندو پیدا میکردن مثلا پنج متر در پنج متر!!!!!!!!
و دنیایی از عسل و با یه مصیبتی عسل ها رو از کوه پایین میاوردن و...
اون عسل ها رو سال 80 کیلویی 75 هزار تومن ازشون میخریدن ( خدا میدونه کیلویی چند میفروختن )
به اون میگن عسل طبیعی، میگفت زنبورهای اینجور کندوهایی چند برابر بزرگ تر از زنبور های عسلی هستن که ما دیدیم و وقتی هم نیش میزنن خیلی دردناک تر از نیش زنبورهای معمولی هست.

Kasandra

کاربر افتخاری و فعال خاطرات
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,889
بهترين عسل ميگن انگار عسل منطقه جم در بوشهر است. البته من خودم نه تا حالا چنين عسلي ديدم و نه خوردم.يك ايميلي در اين زمينه دريافت كرده بودم، اگه پيداش كردم مطالب بيشتري درباره ش ميگذارم.

پ ن. پيدا شد خوشبختانه:

پوشش گياهي منطقه نوعي خار بياباني گرمسيري منحصر به فرد است که خواص دارويي فراوان دارد و عسل حاصله از منطقه تماما" پيشخريد چند کارخانه داروسازي بزرگ جهان است يکي از ترکيبات اصلي مسکن Advil که يکي از بهترين قرصهاي شناخته شده براي ناراحتي هاي اعصاب و دردهاي ميگرني است از همين عسل تهيه مي شود .

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
عسل کوهرنگ چهارمحال بختیاری. البته خوب کلا اصل کوهستان کیفیت بهتری داره و چیزی که به اصفهان نزدیکه همین کوهرنگه. ولی واقعا عسلش خوبه اگه اصلش گیرتون بیاد. ما که یه بنده خدایی بود برامون از پای کندوها میورد.

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
خوانسار

naze2002ir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
همه فروشند گان اعلام می کنند که عسلشون طبیعی است اما به نظر من عسل طعم عسلهای طبیعی که سالها پیش می خوردیم را نمی دهد

سيناترا

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
32
من عسل خلخال رو ميگيرم خيلي خوبه :happy:

Nereid

کاربر فعال زبان
کاربر فعال
لایک‌ها
852
هممم...تو پستای قبلی گفتن عسل طبیعی هم میتونه شکرک بزنه اما نیدونم چرا یه سری عسل از اردبیل برامون اوردن هنوز که هنوزه شکرک نزده اما یه سری از یکی از آشناهامون توی اصفهان گرفتیم که اطمینان داد اینا طبیعیه ولی خیلی زود شکرک زد در حالی که سالای قبل ازش عسل میگرفتیم به این زودیا شکرک نمیزد:blink:

Kasandra

کاربر افتخاری و فعال خاطرات
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,889
هممم...تو پستای قبلی گفتن عسل طبیعی هم میتونه شکرک بزنه اما نیدونم چرا یه سری عسل از اردبیل برامون اوردن هنوز که هنوزه شکرک نزده اما یه سری از یکی از آشناهامون توی اصفهان گرفتیم که اطمینان داد اینا طبیعیه ولی خیلی زود شکرک زد در حالی که سالای قبل ازش عسل میگرفتیم به این زودیا شکرک نمیزد:blink:

به نظر من هم عسل طبيعي هيچوقت شكرك نمي زنه! ما از عسل خونه خودمون استفاده مي كنيم و هيجوقت هم تا حالا شكرك نزده ! :happy: فكرش رو بكنيد يه درخت گل كاغذي داريم تو حياطمون كه سالي چند بار زنبورها توش كندو ميسازن. بابام به يه متخصص ميگه بياد عسلش رو بيرون بياره ولي فقط يك بار و دفعات ديگه كاري به كار زنبورها نداره كسي! :D

Nereid

کاربر فعال زبان
کاربر فعال
لایک‌ها
852
به نظر من هم عسل طبيعي هيچوقت شكرك نمي زنه! ما از عسل خونه خودمون استفاده مي كنيم و هيجوقت هم تا حالا شكرك نزده ! :happy: فكرش رو بكنيد يه درخت گل كاغذي داريم تو حياطمون كه سالي چند بار زنبورها توش كندو ميسازن. بابام به يه متخصص ميگه بياد عسلش رو بيرون بياره ولي فقط يك بار و دفعات ديگه كاري به كار زنبورها نداره كسي! :D

چه جالب! عسل کاغذی
icon10.gif

Nereid

کاربر فعال زبان
کاربر فعال
لایک‌ها
852
البته من منظورم از گل كاغذي از اينا بودها :rolleyes: :

متوجه شدم!!! :happy:
فکر نمی کردم شهد زیادی داشته باشه:دی
پ ن: گل خیلی زیبائیه ولی متاسفانه خونه ی ما دووم نیورده تا حالا
icon12.gif

سيناترا

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
32
عسل طبيعي بايد شكرك بزنه :happy:

aghamostafaa

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
18,128
عسل کوهای کوهرنگ از توابع چهارمحال و بختیاری ..... یه لقمه بزنی از بس که سنگینه میخکوبت میکنه :rolleyes:

پ.ن : اگه عسل گرون تومنی گرفتی بده یه لقمه هم ما بزنیم توش :p

Mehraɴ

Registered User
لایک‌ها
40
دماوند هم عسل های خوبی داره

Grape

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
بالاخره چی شد؟ اینجا همه اومدن اسم شهرشون رو گفتن و ...:D

IBraHiM.f

Registered User
لایک‌ها
699
عسل طبیعی گلو رو می سوزونه عین عرق می مونه. مست هم می کنه چون من عسل طبیعی سر کندو اطراف اردبیل خوردم اینو می گم.عسل هر گل رنگ خاص خودشو داره.

حاجی لابد اون عسلی که شما خوردی زنبورایی که درستش کردن اراذل و اوباش تشریف داشتن و به جای عسل زهرشون رو تحویلت دادن:D
من سرعین رفتم یارو شکر خالص گذاشته بود میگفت عسل طبیعی سبلان.در کل به مکان نیست.به اصل و تقلبی بودنه.

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
دوستان همین چند روز پیش توی شبکه استانی اصفهان در مورد اصل بودن عسل توضیح دادن
یکی از مشخصه ها این بود که عسل طبیعی باید شکرک بزنه
بقیشو یادم نیست :دی

Nereid

کاربر فعال زبان
کاربر فعال
لایک‌ها
852