• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

بهترین فیلمی که تا حالا دیدین

AGATE

Registered User
لایک‌ها
186
این فیلم ها بهترین نیستن ولی ارزش دیدن دارن
;)
The Fault in Our Stars
TheWords

md70

Registered User
لایک‌ها
2,569
خب بالاخره فرصتی شد که دو تا از فیلم های تحسین شده سال 2014 رو ببینم:

Boyhood

MV5BMTYzNDc2MDc0N15BMl5BanBnXkFtZTgwOTcwMDQ5MTE@._V1_SX640_SY720_.jpg

فیلمی درام به کارگردانی ریچارد لینکلیتر که قبلا کارای خوبی مثل 3 گانه Before Midnight ، Before Sunset و Before Sunrise رو هم توی کارنامش داشته حالا بعد از چندین سال با فیلم Boyhood بر میگرده.
همونطور که احتمالا میدونید از نکات قابل توجه این فیلم فیلمبرداری اون طی 12 سال هستش که ابتکار جالب و صدالبته ریسکی بزرگ از جانب کارگردان بوده.

ellarmaster.jpg

ما در این فیلم گویی از پشت لنز یک دوربین مخفی نظاره گر سرگذشت پسر بچه ای از سنین کودکی تا اوایل جوانی ( ورود به دانشگاه ) هستیم که در این بین با مسائل و دغدغه های گوناگونی که شاید تا حدی خود ما هم تجربه کرده باشیم روبه رو هستیم.
به نظر شخصیم فیلم خوبی بود و اگه بتونید با کاراکتر اصلی فیلم همراه بشید دیدن لحظه به لحظه فیلم براتون لذت بخش و جذاب خواهد بود، از نکات مثبت دیگه فیلم هم میشه به بازی های بسیار خوب اشاره کرد که بیننده رو راضی نگه میداره.

از اونجایی که فیلم کاملا درام هستش خیلی از بیننده ها ممکنه اون ارتباط لازم رو با فیلم برقرار نکنن و بعد از گذشت مدتی دیگه حتی حوصله ادامه فیلم رو هم نداشته باشن !
از جمله انتقادات دیگه ای هم که به فیلم شده مستند وار بودن اونه ! که البته به شخصه مخالفم.

نظرات منتقدین هم نسبت به فیلم خیلی مثبت بوده که از جمله کسب امتیاز 100/100 از سایت متاکریتیک و 98% از سایت راتن تومیتو هستش.

Gone Girl

MV5BMTk0MDQ3MzAzOV5BMl5BanBnXkFtZTgwNzU1NzE3MjE@._V1_SX640_SY720_.jpg

یک فیلم نسبتا خوب دیگه از دیوید فینچر، کارگردانی که در کارنامه ش فیلمای فوق العاده ای مثل Se7en و Fight Club رو داره که البته هرگز نتونست در کارای بعدیش اون موفقیت ها رو تکرار کنه.
Gone girl داستان زنی به نام ایمی ست که در روز پنجمین سالگرد ازدواجش به طور ناگهانی ناپدید میشود که در ادامه تحقیقات برای یافتن اون توسط پلیس آغاز میشه و داستان با تعلیقی خوب جلو میره تا ...

فیلم به نظرم ایراداتی داشت از جمله داستان فیلم و پایان اون که زیاد منطقی و قابل قبول نبود، به طور مثال داستان آشنایی و ازدواج بسیار احمقانه ایمی و ... ، بازی بن افلک ( همسر ایمی ) رو هم اصلا نپسندیدم، به طور کلی به نظرم خیلی بازیگر خنثایی هست، اصلا نمی تونه توی نقشش قرار بگیره
با این وجود فضای تاریک و مرموز فیلمای فینچر رو خیلی دوس دارم، داستان فیلم هم تا آخر برای مخاطب یک کشش نسبی رو داره که البته در میانه فیلم هم بیننده رو غافلگیر میکنه
بطور کلی به نظرم فیلم نسبتا خوبی بود مخصوصا اگه دوست دار کارهای فینچر باشید.

Last edited:

parsifar

Registered User
لایک‌ها
474
فیلم the girl with dragon tattoos هم پیشنهاد می کنم حتما ببینید . دو نسخه داره که 2011 ش خوش ساخت تره

poq

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,567
فیلم اخراجی ها .
683.gif

ramtinhm

Registered User
لایک‌ها
835
چند وقت پیش فیلم بسیار زیبای Boyhood رو دیدم ولی نمیخواستم بیام و اینجا در موردش بنویسم اما دیشب که اومد و جایزه ها رو درو کرد و رفت تصمیمم عوش شد !

خب همونطور که دوستمون تو همین صفحه اشاره کردن، این فیلم ماجرای زندگی یک پسربچه از پنج شیش سالگی تا هجده سالگی رو نشون میده. فیلم بسیار قشنگه و یک درام خالصه؛ بدون هیچ صحنه ی اکشنی یا چیز علمی تخیلی راحت آدمو سه ساعت پای تلویزیون میشونه.
ویژگی جالب دیگه ای هم که داره اینه که با اینکه محیط زندگی و جامعه ی این پسر بسیار متفاوت با جامعه ی ایرانه، اما چون هر کس این دورانها رو گذرونده یه حس همزادپنداری با شخصیت فیلم پیدا میکنه.
من بعد از پایان فیلم بسیار ازش خوشم اومد و تازه بعد اون که فهمیدم ساخت این فیلم دوازده سال طول کشیده لذتم دوچندان شد. اصلا نمیدونسم که اون پسر شیش ساله ی اول فیلم همون هجده ساله ی آخر فیلمه ، از یه سنی به بعد از چهرش مشخص بود که همون بازیگره ولی من بعد از یه مدت شک کردم گفتم چه بازیگرایی پیدا کرده کارگردان مثلا دوران نوجوونی خواهرش دقیقا عین شیش هفت سالگیش بود.

خلاصه که فیلم بسیار قشنگیه ، به نظرم ببینیدش و لذت ببرید

Boyhood_film.jpg

ُShiko.PicK

Registered User
لایک‌ها
196
دوستان فیلمایی شبیه به ظهور سیاره ی میمون ها یا کینک کونگ سراغ ندارین؟یا فیلمایی تخیلی و فانتزی شبیه به اینا /البته دوبله شده

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249
چند وقت پیش فیلم بسیار زیبای Boyhood رو دیدم ولی نمیخواستم بیام و اینجا در موردش بنویسم اما دیشب که اومد و جایزه ها رو درو کرد و رفت تصمیمم عوش شد !

خب همونطور که دوستمون تو همین صفحه اشاره کردن، این فیلم ماجرای زندگی یک پسربچه از پنج شیش سالگی تا هجده سالگی رو نشون میده. فیلم بسیار قشنگه و یک درام خالصه؛ بدون هیچ صحنه ی اکشنی یا چیز علمی تخیلی راحت آدمو سه ساعت پای تلویزیون میشونه.
ویژگی جالب دیگه ای هم که داره اینه که با اینکه محیط زندگی و جامعه ی این پسر بسیار متفاوت با جامعه ی ایرانه، اما چون هر کس این دورانها رو گذرونده یه حس همزادپنداری با شخصیت فیلم پیدا میکنه.
من بعد از پایان فیلم بسیار ازش خوشم اومد و تازه بعد اون که فهمیدم ساخت این فیلم دوازده سال طول کشیده لذتم دوچندان شد. اصلا نمیدونسم که اون پسر شیش ساله ی اول فیلم همون هجده ساله ی آخر فیلمه ، از یه سنی به بعد از چهرش مشخص بود که همون بازیگره ولی من بعد از یه مدت شک کردم گفتم چه بازیگرایی پیدا کرده کارگردان مثلا دوران نوجوونی خواهرش دقیقا عین شیش هفت سالگیش بود.

خلاصه که فیلم بسیار قشنگیه ، به نظرم ببینیدش و لذت ببرید

Boyhood_film.jpg
میشه فیلمو ادامه داد و از دوران جوانی و میانسالی و حتی پیریش هم فیلم ساخت! البته اگه عمر کارگردان کفاف بده یا بلایی سر کارکتر اصلی فیلم نیاد

md70

Registered User
لایک‌ها
2,569
The_Interview_2014_poster.jpg

The Interview

مصاحبه عنوان یکی از جنجال برانگیزترین فیلمای سال 2014 با بازی Seth rogen و James franco که داستان اون یک هجو سیاسی پیرامون ترور دیکتاتور معروف کره شمالی- کیم جونگ اون- هستش.

فیلم از همون ابتدا با تهدیدهای مکرر مقامات کره شمالی روبه رو شد و قبل از اکران فیلم هم تعدادی هکر با هویت نامعلوم موفق به هک کامپیوترهای شرکت سونی پیکچرز و انتشار اسناد اون ها شدن و به دنبال اون هم در پیامی اعلام شد که در صورت اکران فیلم، مسئولیت هر اتفاقی به عهده شرکت توزیع کننده فیلم خواهد بود، به دنیال این اتفاق اکران عمومی فیلم در بسیاری از سینماهای آمریکا به دلایل امنیتی لغو شد و نهایتا تصمیم بر این شد که فیلم از طریق شبکه های توزیع به صورت اینترنتی در اختیار عموم قرار بگیره. البته کره شمالی تمام اتهامات مبنی بر دست داشتن در این اقدامات تهدیدامیز رو رد کرده.

به هر حال فیلم با ثبت یک رکورد تونست خیلی سریع به صورت اینترنتی در اختیار میلیون ها نفر قرار بگیره.

sinsinate

Registered User
لایک‌ها
123
من ایران :مارمولک اخراجی
خارجی زیاده :فرست گامپ /گرانش /ارباب حلقه ها/ کینگ کنگ /بروس توانا(جیم کری)/پروفشن

poq

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,567
the fury خیلی زیبا بود . خاطرات نجات سرباز رایان رو برام زنده کرد.
پایان زیبا ، روند متعادل ، بازی خوب بازیگرا ، انتقال خیلی خوب احساس پوچی سرباز ها به بیننده فیلم .

ramtinhm

Registered User
لایک‌ها
835
میشه فیلمو ادامه داد و از دوران جوانی و میانسالی و حتی پیریش هم فیلم ساخت! البته اگه عمر کارگردان کفاف بده یا بلایی سر کارکتر اصلی فیلم نیاد

همینشم خیلی ریسک بود، اگه وسط کار یکی از این شخصیت های اصلی به هر دلیلی دیگه بازی نمیکرد ، فیلم خیلی احمقانه میشد! مثلا فکر کن تا 15 سالگی مامان پسره این بوده ، بعد یه دفعه عوض میشه!

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249
The Guest 2014 : منتقدا به این فیلم امتیاز خوبی دادن متاش شده 76 ولی یوزرا انگار بهشون نچسبیده
http://www.imdb.com/title/tt2980592/?ref_=fn_al_tt_1
از نظر من جزو هنجارشکن ترین فیلمهای امساله با اینکه زیاد قوی نیست ولی متفاوته اتفاقاتی که توی این فیلم می افته و کارهایی که کاراکتر اصلی فیلم می کنه معمولا توی خیلی از فیلمها خط قرمزه تدوین و کارگردانی خوبی داره از بازی دن استیونز هم خوشم اومد چهره ش حس اعتماد به نفس و مرموزی رو به خوبی القا می کرد
پیام فیلم هم فکر کنم مشخص باشه
غریبه رو تو خونه راه ندید هر چقدر هم خوشگل باشه!
کلا توصیه می کنم این فیلمو ببینید

ُShiko.PicK

Registered User
لایک‌ها
196
دوستان فیلمایی شبیه به ظهور سیاره ی میمون ها یا کینک کونگ سراغ ندارین؟یا فیلمایی تخیلی و فانتزی شبیه به اینا /البته دوبله شده

Epitome

Registered User
لایک‌ها
1,121
همین الان انیمیشن Tale of Tales رو دیدم
بی نظیر بود؛ نمیتونم احساسمو توصیف کنم. بهترین انیمیشنی بود که تا حالا دیدم.

000cc69c_medium.jpeg
tale-of-tales-pic.jpg talesoftales.jpg

hardforzist

Registered User
لایک‌ها
134
بالا