برگزیده های پرشین تولز

بهترین کتابهایی که در مورد سینما پیدا میشه

oggy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
كتاب سرشت و سرنوشت خيلي جالبه ولي كامل نيست در مورد كيشلوفسكي كبير...(البته نخونده‌م ولي دوستان ميگن) ولي بهترين كتاب در مورد سينما به نظر من همون كتاب سينما چيست آندره بازن هست... يكي از بزرگترين سينماشناسان تاريخ كه استاد تروفو و اسكورسيزي بوده.
كتاب Your movie sucks و Awake in the dark راجر ايبرت هم كتابهاي خيلي خيلي خوبي هستند.

تایید میشود.

:happy:

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
دستاورد سینمایی نمایشگاه!!

نامه های چارلی چاپلین به دخترش
سراج اندیشه
مترجم : مهشید ظریف
قیمت : 700 تومان ( تخفیف نمایشگاه = 600 تومان )

قبلا از نت جمع اوری کرده بودم ولی دسته بندی نشده و ناقص ( نمونه لینک )

جعلی ×

اومبرتو د
نشر نی
مترجم : ژینوس کریمی
قیمت : 1200 تومان ( تخفیف نمایشگاه = 950 تومان )

با مقدمه ای از نئورئالیسم شروع میشه و در ادامه فیلم نامه خود فیلم ( لینک ) رو داریم

پ.ن = سری کتاب های 100 سال سینما / 100 فیلم نامه نشر چشمه با قیمتی مناسب ( بین 700 تا 1800 ) فروش میره که اگر اشتباه نکنم تا امروز 50 عنوان رو چاپ کردن ( لینک )

1zno8yb.jpg

تاریخ سینما
نشر مرکز
مترجم : روبرت صافاریان
قیمت : 27000 تومان ( تخفیف نمایشگاه = 21700 )

لینک کتاب اصلی با نام Film History رو در " این قسمت " میشه دید که کتاب اریجینال حدود 90$ قیمت داره
کتاب مکملی هم بود با نام " هنر سینما " که بیشتر جنبه فنی کار رو پوشش میده و در کنار " تاریخ سینما " دو مورد نسبتا ارزشمند بودن
ولی آدم یه مقایسه ( مثلا ) بین ( کلا ) 1 صفحه و نیم این کتاب پیرامون " نوآر " میکنه با اون تاپیک به PT امیدوار میشه :D
5 عکس مربوط به فهرست ( ناقص ) اتچ شد

فایل های ضمیمه

• IMG_2933.jpg
    IMG_2933.jpg
    33.3 KB · نمایش ها: 21
  • IMG_2934.jpg
    IMG_2934.jpg
    17.7 KB · نمایش ها: 22
  • IMG_2937.jpg
    IMG_2937.jpg
    17.2 KB · نمایش ها: 21
  • IMG_2940.jpg
    IMG_2940.jpg
    19.2 KB · نمایش ها: 17
  • IMG_2942.jpg
    IMG_2942.jpg
    17.4 KB · نمایش ها: 17
  • IMG_2943.jpg
    IMG_2943.jpg
    17.2 KB · نمایش ها: 16
Last edited:

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
منم یه کتاب سینمایی خریدم از نمایشگاه حالا بگم

کتاب : برخورد کوتاه

نویسنده : تونی کراولی

مترجم : پروین مهدی پور . حمید رضا منتظری

جمله های کوتاه است از کسایی که تو کار سینما بودن

کتاب خوب و جالبی هست با قیمت مناسب 1400 تومن که با تخفیف شد 1250 تومن و 271 صفحه هم هست نوع کاغذ خوبی هم داره
دیگه همین اینم عکسه جلدش :

2zh04u9.jpg

ها اینم یادم اومد خاطره بگم

رفتم توی بخش لاتین یه کتابی بود راجب عکاسی خوب نگاه کردم و پسندیدم رفتم برای خرید گفتم چند نه گذاشت نه برداشت گفت 450 هزار تومن منم سره خرو کج کردم و فرار

Hoomaan

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
57
منم یه کتاب سینمایی خریدم از نمایشگاه حالا بگم

کتاب : برخورد کوتاه

نویسنده : تونی کراولی

مترجم : پروین مهدی پور . حمید رضا منتظری

جمله های کوتاه است از کسایی که تو کار سینما بودن

کتاب خوب و جالبی هست با قیمت مناسب 1400 تومن که با تخفیف شد 1250 تومن و 271 صفحه هم هست نوع کاغذ خوبی هم داره
دیگه همین اینم عکسه جلدش :

2zh04u9.jpg

ها اینم یادم اومد خاطره بگم

رفتم توی بخش لاتین یه کتابی بود راجب عکاسی خوب نگاه کردم و پسندیدم رفتم برای خرید گفتم چند نه گذاشت نه برداشت گفت 450 هزار تومن منم سره خرو کج کردم و فرار

:D خوب کاری کردی... با 450 هزار تومن میشه 100 روز پیتزا خورد و زندگی کرد ! .. اینا خیال کردن درآمد سرانه ایرانیها چقدره ؟!

راستی چند تا تیکه جالب از توی کتاب بگو و اینکه کدوم انتشارات چاپ کرده و شماره تلفنش . اگر خوب بود شاید ما هم سفارش دادیم ..

بچه ها هر کی رفته نمایشگاه حتما خبر بده ببینیم کتاب های جدید سینمایی چی هست ؟

از توی فهرست کتاب سایت نمایشگاه کتاب که چیزی نشون نمیده .

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
پیتزا چیه با 450 هزار تومن میشه تقریبا 2500 تا فیلم divx خرید رفت حالشو برد

انتشاراتش هم هست:روزنه کار تلفن هم : 8828209

تیکه جالب هم وایسا پیدا کنم

استعداد دارم ( فرانسیس فورد کوپولا ) :دی

وجود صحنه های زشت و زننده بستگی به تماشاگران دارد ( مل بروکس )

زیبا هستم ؟ البته که نه ! همه نکته من همینه ( ژان مورو )

بدون لبخند هیچ وقت لباس آدم کامل نیست ( باد کورت )

...

nimadark

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.من کتاب های انتشارات taschen رو می خوام.اگه کسی سراغ داره یه خبری به ما بده.

Daneel Olivaw

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
31
من خيلي وقته دنبال كتاب برتون به روايت برتون مي گردم، خيلي جاها هم سر زدم ولي پيدا نكردم. ظاهرا چاپش تموم شده
hmm.gif

كسي جايي رو سراغ داره كه كتاباي سينمايي چاپ قديم رو داشته باشه؟

AppleScruff

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
2
من خيلي وقته دنبال كتاب برتون به روايت برتون مي گردم، خيلي جاها هم سر زدم ولي پيدا نكردم. ظاهرا چاپش تموم شده
hmm.gif

كسي جايي رو سراغ داره كه كتاباي سينمايي چاپ قديم رو داشته باشه؟

سلام خوبی؟! مدتی ازت خبری نبود اینجا!:happy:

یه پاساژی هست بالاتر از میدون انقلاب تو خود خیابان کارگر، به اسم صفوی (یا یه همچین چیزی!) یه 2 تا کتاب فروشی تهش هستند که کتاب های چاپ قدیمی دارن و اگه کتابی رو نداشته باشن هم بهشون بگی معمولن میتونن گیر بیارن.

در هر صورت اگه گیرت نیمد من دارم این کتاب رو و به اندازه ی کافی هم خوندمش :D اگه خواستی بگو که برات بفرستم.

Last edited:

Daneel Olivaw

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
31
سلام خوبی؟! مدتی ازت خبری نبود اینجا!:happy:

یه پاساژی هست بالاتر از میدون انقلاب تو خود خیابان کارگر، به اسم صفوی (یا یه همچین چیزی!) یه 2 تا کتاب فروشی تهش هستند که کتاب های چاپ قدیمی دارن و اگه کتابی رو نداشته باشن هم بهشون بگی معمولن میتونن گیر بیارن.

در هر صورت اگه گیرت نیمد من دارم این کتاب رو و به اندازه ی کافی هم خوندمش :D اگه خواستی بگو که برات بفرستم.

241.gif

دستت درد نكنه ... يه سر به اونجا مي زنم، اگه نتونستم پيدا كنم حتما ازت مي گيرم كپي مي كنم.

من يه چند وقتي كلا نبودم ولي الان كلا هستم
prankster2.gif

Radiohead

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
184
آقا کسی میدونه این "هیچکاک همیشه استاد" برای کدوم انتشارات ئه (+ شماره تلفن یا آدرس سایت)؟

Radiohead

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
184
^^^

مرسی!

farhad_persona

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
21
کتابی که مفاهیم سینمایی مثل دکوپاژ فیلمبرداری (مثلا توضیح انواع مختلف دوربین و نگاتیو) تدوین میزانسن و ... رو به زبان ساده و شیوا تعریف کرده باشه داریم؟ چه فارسی چه لاتین... کتاب راجع به تکنیک های مختلف جلوه های ویژه چی؟

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
کتابی که مفاهیم سینمایی مثل دکوپاژ فیلمبرداری (مثلا توضیح انواع مختلف دوربین و نگاتیو) تدوین میزانسن و ... رو به زبان ساده و شیوا تعریف کرده باشه داریم؟ چه فارسی چه لاتین... کتاب راجع به تکنیک های مختلف جلوه های ویژه چی؟

کتابی هست به نام " هنر سینما " که مواردی که میگی رو پوشش میده ( در مورد این کتاب )
در مورد فیلمبرداری جلوه های ویژه که میگی کتاب " تکنيک فيلمبرداری جلوه‌های ويژه " هست نوشته ریموند فیلدینگ که ترجمه هم شده

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
و یه چیزه دیگه جناب farhad_dvv این سایته آدینه بوک هم خوبه نه لزوما برای خرید بلکه برا اطلاعات

مثلا به این لینک نگاه کنید : لینک

farhad_persona

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
21
دوستان خوب من میخوام برم انقلاب کتاب بگیرم.به نظرتون کتاب هیچکاک رو از کجا میتونم بگیرم؟ راستی این کتاب هنر سینما یه خورده گرون هست واقعا می ارزه آدم بخرتش؟ خود شماها چیزی ازش یاد گرفتین؟ این تعاریف تو این سایت جالب هستن فکر میکنید از کدوم کتاب گرفته شدن؟ کلا اگه کتاب واقعا مفید دیگه در مورد کارگردانی تدوین و یا فیلمبرداری میشناسین بگین تا دارم میرم اونجا بگیرم.

http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/...ت+و+واژگان+سینمایی&SSOReturnPage=Check&Rand=0

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
راستی این کتاب هنر سینما یه خورده گرون هست واقعا می ارزه آدم بخرتش؟ خود شماها چیزی ازش یاد گرفتین؟

در مورد این کتاب در همون لینک مطالبی هست
اما سایر : لینک نسخه اریجینال ( یعنی این ) رو ببین
کتاب هنر سینما قاعدتا همین هست و خب البته ترجمه شده
با سرچ Film Art David Bordwell در گوگل میتونی نظرات مردم رو راجبه این کتاب ببینی
و البته نظرات کلی ای که در خود Amazon نوشته شده

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
دوستان خوب من میخوام برم انقلاب کتاب بگیرم.به نظرتون کتاب هیچکاک رو از کجا میتونم بگیرم؟ راستی این کتاب هنر سینما یه خورده گرون هست واقعا می ارزه آدم بخرتش؟ خود شماها چیزی ازش یاد گرفتین؟
http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/...ت+و+واژگان+سینمایی&SSOReturnPage=Check&Rand=0
با اجازه ، به نظر من یه مقدار سطحش بالاست ... اگه مطالعات قبلی داشتی برو سمتش ... وگرنه نمی ارزه که بخری اش و بدون استفاده بمونه ...

Daneel Olivaw

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
31
امروز يه كتاب خوب خريدم گفتم بيام شادي هامو قسمت كنم
magik.gif

كتاب راهنماي فيلم روزنه: گزيده سينماي جهان (1895 - 2007) - گردآوري بهزاد رحيميان - چاپ بهار 78

يه كتاب با قطع معمولي و حدود 1000 صفحه كه تمام فيلم هاي اين دوره ذكر شده كه ميشه حدود 6000 فيلم رو به ترتيب سال آورده و براي هر كدوم مشخصات + چند خط توضيح آورده ... يه چيزي تو مايه هاي دايرة المعارف جمع و جور فيلم. آخر كتاب هم يه بخش معرفي فيلم هاي اسكاري داره بعلاوه ايندكس فارسي و انگليسي.

خلاصه ما كه خيلي حال كرديم
star.gif

بالا