برگزیده های پرشین تولز

بهترین کتابهایی که در مورد سینما پیدا میشه

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
امروز يه كتاب خوب خريدم گفتم بيام شادي هامو قسمت كنم
magik.gif

كتاب راهنماي فيلم روزنه: گزيده سينماي جهان (1895 - 2007) - گردآوري بهزاد رحيميان - چاپ بهار 78

يه كتاب با قطع معمولي و حدود 1000 صفحه كه تمام فيلم هاي اين دوره ذكر شده كه ميشه حدود 6000 فيلم رو به ترتيب سال آورده و براي هر كدوم مشخصات + چند خط توضيح آورده ... يه چيزي تو مايه هاي دايرة المعارف جمع و جور فيلم. آخر كتاب هم يه بخش معرفي فيلم هاي اسكاري داره بعلاوه ايندكس فارسي و انگليسي.

خلاصه ما كه خيلي حال كرديم
star.gif

نمیدونی چقدر پی روزنه بودم در نمایشگاه ( که با تخفیف بگیرم
icon10.gif
)
پیدا نشد! خلاصه مجبور به تهیه همون " تاریخ سینما " شدم
الان چند شده!؟ از کجا !؟
مرسی

Daneel Olivaw

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
31
نمیدونی چقدر پی روزنه بودم در نمایشگاه ( که با تخفیف بگیرم
icon10.gif
)
پیدا نشد! خلاصه مجبور به تهیه همون " تاریخ سینما " شدم
الان چند شده!؟ از کجا !؟
مرسی

12500 تومن، از شهر كتاب آرين (ميرداماد)
JC_ghey.gif

(كتاب چقدر گرون شده لامصب ... هر بار مي رفتم شهر كتاب دست كم 10- 8 تا كتاب مي خريدم، اين بار همش 3 تا خريدم
mpr.gif
)

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
12500 تومن، از شهر كتاب آرين (ميرداماد)
JC_ghey.gif

(كتاب چقدر گرون شده لامصب ... هر بار مي رفتم شهر كتاب دست كم 10- 8 تا كتاب مي خريدم، اين بار همش 3 تا خريدم
mpr.gif
)

ها!؟ 12500
staunugly.gif
!? روزنه !؟ مگه 59.500 نبود !؟ من هرچی فکر میکنم و تو ذهنم هست روزنه 59.5000 بود (
127fs4573872.gif
)
اگر اینطور باشه که عالیه, من چرا تو ذهنم این رقم بود ( تو 1,2 سایت/وبلاگ هم دیده بودم جون خودم )
مرسی بابت خبردهی, فردا برم ببینم چه میشه کرد
rose3.gif

Daneel Olivaw

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
31
ها!؟ 12500
staunugly.gif
!? روزنه !؟ مگه 59.500 نبود !؟ من هرچی فکر میکنم و تو ذهنم هست روزنه 59.5000 بود (
127fs4573872.gif
)
اگر اینطور باشه که عالیه, من چرا تو ذهنم این رقم بود ( تو 1,2 سایت/وبلاگ هم دیده بودم جون خودم )
مرسی بابت خبردهی, فردا برم ببینم چه میشه کرد
rose3.gif

59.500 ؟!!
flat.gif

شايد يه كتاب ديگه رو ميگي ... تصويرشو براي اطمينان پيوست كردم.

فایل های ضمیمه

• Rouzane.JPG
    Rouzane.JPG
    15.5 KB · نمایش ها: 15

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
نه جناب فکر کنم ایشون فقط جلد اولشو گرفتن 5 تا جلده که همون 60 تومن میشه:blink:

تصویرم گذاشتم:eek:

فایل های ضمیمه

• DSC00294.JPG
    DSC00294.JPG
    117.8 KB · نمایش ها: 21
Last edited:

Daneel Olivaw

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
31
نه جناب فکر کنم ایشون فقط جلد اولشو گرفتن 5 تا جلده که همون 60 تومن میشه

نه بابا مال من 5 جلدي نيست به جون خودم (
shok.gif
) كل فيلم ها از 1895 تا 2007 توي همين جلد هست (الان دوباره چك كردم)

شايد دو نسخه ازش موجود باشه كه يكيش خلاصه تر باشه ...
scratch_one-s_head.gif

اديت: با مقايسه عكس من و شما ظاهرا همينطور هم هست ...

نكته جالب توجه اين كتاب براي من همين حجم كمش بود كه باعث ميشه راحت قابل حمل باشه ...

Last edited:

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
نه بابا مال من 5 جلدي نيست به جون خودم (
shok.gif
) كل فيلم ها از 1895 تا 2007 توي همين جلد هست (الان دوباره چك كردم)

شايد دو نسخه ازش موجود باشه كه يكيش خلاصه تر باشه ...
scratch_one-s_head.gif

اديت: با مقايسه عكس من و شما ظاهرا همينطور هم هست ...

آره جلدشون هم فرق میکنه فکر کنم روزنه کرده تو پاچه من
35at179.gif

چه طوری شما یه جلده من پنج جلد بعد این کتاب شما چند صفحه هست :wacko:

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
59.500 ؟!!

شايد يه كتاب ديگه رو ميگي ... تصويرشو براي اطمينان پيوست كردم.

نه جناب فکر کنم ایشون فقط جلد اولشو گرفتن 5 تا جلده که همون 60 تومن میشه

دمتون گرم
thankyou.gif

برم شهر کتاب ببینم جریان چیه ... ×

چه طوری شما یه جلده من پنج جلد بعد این کتاب شما چند صفحه هست

اینجا دنی گفت حدود 1000

Daneel Olivaw

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
31
دمتون گرم
برم شهر کتاب ببینم جریان چیه ... ×

001.gif

آره جلدشون هم فرق میکنه فکر کنم روزنه کرده تو پاچه من
35at179.gif

چه طوری شما یه جلده من پنج جلد بعد این کتاب شما چند صفحه هست :wacko:

خوب پس خدا رو شکر نرفته این فقط جلد اولش 934 صفحه هست

حتما ايني كه من دارم خلاصه تر از مال شماست. مال من 1017 صفحه اس ...

فهميدنش كاري نداره ... من يه فيلم رو براي نمونه ميذارم شما با كتاب خودت مقايسه كن:

1962
كشتن يك مرغ مقلد
TO KILL A MOCKINGBIRD
امريكا/درام سياه و سفيد/ 129 دقيقه

ب: گريگوري پك، مري بدهم، فيليپ آلفورد، فرانك اورتن، و رابرت دووال. ك: رابرت ماليگان. O آلاباما، سال 1932.
وكيلي به نام "آتيكوس فينچ" (پك) با وجود اعتراض مردم شهر، دفاع از مرد سياه پوستي به نام "تام رابينسون" (پيترز) را كه متهم به هتك حرمت دختري سفيدپوست به نام "مائلا يوئل" (ويلكا كـس) است، قبول مي كند. O با اهميت ترين جنبه فيلم، درك ماليگان از جهان واقعي و ذهني كودكان است. پك، چندان در نقش خود راحت نيست، و پيام هاي انساني متاسفانه بررسي هوشمندانه ماليگان را تحت الشعاع قرار مي دهند.

Last edited:

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
من جلد اول این راهنمای فیلم رو دارم ... (تا 1969 دیگه - ها؟) ... این طرح جلدش خیلی قشنگه... اگه اشتباه نکنم توی مجله فیلم ، یه بار توضیح داده بودن که چطوری اون دکور رو زدن .. (رفتن فلان فیلم رو از فلانجا آوردن و فلان پوستر رو از فلانی گرفتن)

15-1.jpg

اون قضیه امیر رو یادتونه (دوست پولدار من که فیلمها رو بهم می رسوند دوره دبیرستان - خیلی وقت پیش تعریف کردم ماجراش رو) ... این کتاب رو هم اون بهم داد ... هنر سینما رو هم اون داد ...

Ardalaan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
اين ناشر - روزنه کار - سوراخ دعا را خوب پيدا کرده . از يک طرح به شکل هاي مختلف استفاده مي کنه .
چهار جلدي راهنماي فيلم
تک جلدي راهنماي فيلم
جيب پالتويي راهنماي فيلم
فکر کنم بعد از پايان سال 2008 به اين کتاب آخري تعدادي فيلم دو هزار و هشت را اضافه کنه تا ملت مجبور بشن جلد جديد را بخرند
جيب پالتويي اين کتاب به لعنت خدا هم نمي ارزه

Ardalaan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
اين روز ها يه کتاب تو ويترين کتاب فروشي ها اومده به اسم " کتاب سينما 1 " مجموعه مقالاتي است از جورجو آگامين ، ديويد بردول ، اسلاوي ژيژک ، ونگ کارواي و ژاک دريدا و چند مقاله ديگر . گردآورنده و ويرايش آن را مازيار اسلامي به عهده داشته . مثل اين که بعد از توقيف مجله هفت . به اين شکل مي خواهند جبران کنند.

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
نشانه ها و معنا در سینما
نوشته پیتر وولن ( لینک نسخه اصلی )
ترجمه : عبدالله تربیت و بهمن طاهری
انتشارات سروش, 211 صفحه, 1500 تومان

3477a50.jpg

یکی از موارد مناسب برای معناشناسی, در زیر قسمتی از مقدمه تایپ شده :

هدف کلی این کتاب, ارایه دادن راه هایی است که شاید بتوان از طریق آن ها به مسایل مهم زیبایی شناسی فیلم به نحوی ثمربخش نزدیک شد. نظر من این است که بررسی فیلم نباید الزاما در یک دنیای منحصر به خود صورت گیرد; یک جهان بسته و اختصاصی گفتار که تمام مفاهیم و روش های بیگانه, از آن بیرون رانده شده اند. بررسی فیلم باید با تغییرات و پیشرفت های حاصله در بررسی وسایل بیانی دیگر, هنرهای دیگر, روش های دیگر ارتباط و بیان, همگامی کند و از آن ها تاثیر بپذیرد .

a_homaie

Registered User
لایک‌ها
0
اين ناشر - روزنه کار - سوراخ دعا را خوب پيدا کرده . از يک طرح به شکل هاي مختلف استفاده مي کنه .
چهار جلدي راهنماي فيلم
تک جلدي راهنماي فيلم
جيب پالتويي راهنماي فيلم
فکر کنم بعد از پايان سال 2008 به اين کتاب آخري تعدادي فيلم دو هزار و هشت را اضافه کنه تا ملت مجبور بشن جلد جديد را بخرند
جيب پالتويي اين کتاب به لعنت خدا هم نمي ارزه

اگر این طور باشه که خیلی خوبه. بده ما هم یک موسسه داشته باشیم برای فرهنگ نویسی تا این طور نباشه که وقتی دهخدا می میره لغتنامه لنگ نمونه یا وقتی شاملو می میره کتاب کوچه تعطیل نشه؟
اما این چیزها نیست. اون کتاب تک جلدی راهنمای فیلم که خلاصه ای از مجموعه 5 جلدی است رو هیتاچی چاپ کرده بود و یک دوره ای همراه با تلویزیونهاش به عنوان هدیه می داد. قرار بود غیر قابل فروش هم باشه.

a_homaie

Registered User
لایک‌ها
0
اين روز ها يه کتاب تو ويترين کتاب فروشي ها اومده به اسم " کتاب سينما 1 " مجموعه مقالاتي است از جورجو آگامين ، ديويد بردول ، اسلاوي ژيژک ، ونگ کارواي و ژاک دريدا و چند مقاله ديگر . گردآورنده و ويرايش آن را مازيار اسلامي به عهده داشته . مثل اين که بعد از توقيف مجله هفت . به اين شکل مي خواهند جبران کنند.

سردبیر مجله هفت مجید اسلامی بود نه مازیار. این کتاب هم نباید ربطی به توقیف هفت داشته باشه. امان از این عینک بدبینی...

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
اگر این طور باشه که خیلی خوبه. بده ما هم یک موسسه داشته باشیم برای فرهنگ نویسی تا این طور نباشه که وقتی دهخدا می میره لغتنامه لنگ نمونه یا وقتی شاملو می میره کتاب کوچه تعطیل نشه؟
اما این چیزها نیست. اون کتاب تک جلدی راهنمای فیلم که خلاصه ای از مجموعه 5 جلدی است رو هیتاچی چاپ کرده بود و یک دوره ای همراه با تلویزیونهاش به عنوان هدیه می داد. قرار بود غیر قابل فروش هم باشه.

آها! پس این همونه ؟!
دقیق یادمه حداقل 20-25 تا فروشگاه زنگ زدم + سر زدم و میپرسیدم که این کتاب راهنمای فیلمی که تبلیغ میشه در جراید که فقط با TV میدید رو جدا هم میفروشین یا نه که پاسخ همه منفی بود .

دستت درد نکنه

-
متاسفانه شهر کتاب ونک موجود نداشت, باید برم همون میرداماد

Ardalaan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2

براي فرهنگ دهخدا خب موسسه لغت نامه دهخدا رو درست کردند . اگر همت اين موسسه نبود تا اين حدش هم ما چيزي نداشتيم . اين موسسه سي دي لغت نامه را درست کرده ، فکر کنم الان ورژن دوش تو بازار باشه . به غير از آن بر اساس لغت نامه دهخدا ، فرهنگ " لغت نامه فارسي " در دو اندازه کوچک و بزرگ تاليف شده که بروز شده ي لغت نامه دهخداست .از لغت نامه دهخدا هم يک فرهنگ دو جلدي منتشر شده ...مي بيينيد که اين لغت نامه تعطيل نشده . کتاب کوچه هم فعلن دعواي حقوقي دارد.
اين کتاب جيب پالتويي فرهنگ فيلم هم کم فروشي کرده ...نمي دانم به چه دردي مي خوره

Ardalaan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سردبیر مجله هفت مجید اسلامی بود نه مازیار. این کتاب هم نباید ربطی به توقیف هفت داشته باشه. امان از این عینک بدبینی...

بله فرق مجيد اسلامي و مازيار اسلامي را مي دانم .منتها منظور من خلايي که توقيف مجله هفت ايجاد کرده با شماره يک اين کتاب ...که حتمن شماره دو و ...خواهد داشت مي خواهند جبران کنند.

بالا