برگزیده های پرشین تولز

بهترین کشور برای زندگی و تحصیل به نظر شماکجاست؟

pany

Registered User
لایک‌ها
19
چرا تو اروپا انگستان هم همينجوره مخصوصا لندن.و درواقع تعداد مهاجرها بيشتر به چشم مياد تا به اصطلاح بومی ها.
اما درکل آمريکا بهترين جای دنياست برای مهاجرين.در اين شکی نيست.
یعنی از 60 ملیون مثلا 40 ملیون مهاجرن تو انگلیس !! تو امریکام که مهاجر زیاد داره یک ادم مهاجر به هر حال مهاجره , تو کانادام همینه, انگلیسها و فرانسوی ها خودشون رو کانادایی میدونن و یه ایرانی رو 50 سال هم بگذره یک خارجی میدونن

Happy_Tiger

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
یعنی از 60 ملیون مثلا 40 ملیون مهاجرن تو انگلیس !! تو امریکام که مهاجر زیاد داره یک ادم مهاجر به هر حال مهاجره , تو کانادام همینه, انگلیسها و فرانسوی ها خودشون رو کانادایی میدونن و یه ایرانی رو 50 سال هم بگذره یک خارجی میدونن
نه منظورم اينه تعداد مهاجرها خيلی زياده مخصوصا تو لندن جوری که مثلا خيلی انگليسيهايی که از شهرهای ديگه ميان لندن هم به شوخی ميگن تو لندن اصلا انگليسی نيست.
اما واقعا هم بعضی اوقات تو تيوب يا اتوبوس آدم ميبينه درصد غير اروپاييها خيلی بيشتره تا اروپاييها.اما تو شمال انگليس اينطور نيست.
بهرحال هميشه هستن يه عده که دل خوشی ندارن اما چيزی که مهمه قانون و دولت هست که کامل حامی مالتی کالچرال بودنه و برای همين عملا هيچ فرقی نميکنه شما اصلت ايرانی باشه يا عرب يا هندی يا سياه و چينی و اين فکر کنم همون جو کانادا و بيشتر جاهای آمريکا باشه.و خيلی مهمه اين موضوع نسبت به مثلا جايی مثل سوئد يا نروژ.

Mamad_Javad

Registered User
لایک‌ها
2
نظرتون در مورد استرالیا جیه ؟ خرج زندگی توش از آمریکا و اروپا پایین تره ؟! نه ؟

pany

Registered User
لایک‌ها
19
نظرتون در مورد استرالیا جیه ؟ خرج زندگی توش از آمریکا و اروپا پایین تره ؟! نه ؟
از امریکا کمتر نیست از اروپا رو نمیدونم .
یهMarlboro هست 12$ aus , میشه تقریبا 9-10$ us . اینجا 3.75$ هس. ادم یه سیگار بخواد بکشه زهر مارش میشه. اینم شد مملکت! ( به نکته بسیار مهمی !! اشاره کردم )

davidmors

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
31
:D
من خودم خیلی لندنو دوست دارم اما حیف پول ندارم وگرنه برا ادامه تحصیل میرفتم انگلستان !
فکر میکنم سالی 30-40 تومنی آب میخوره تحصیل تو انگلستان :(
حالا بازم باید پولامو جمع و جور کنم ببینم میتونم برم یا نه !

Mamad_Javad

Registered User
لایک‌ها
2
من شنیدم خرج دانشگاه و تحصیل استرالیا خیلی ارزون تر از اروپاست !

به طور متوسط یه زندگی دانشجویی کمخرج رو میتونی با ماهی 1 میلیون بگزرونی ! اگه صرفه جو باشی !

Happy_Tiger

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
از امریکا کمتر نیست از اروپا رو نمیدونم .
یهMarlboro هست 12$ aus , میشه تقریبا 9-10$ us . اینجا 3.75$ هس. ادم یه سیگار بخواد بکشه زهر مارش میشه. اینم شد مملکت! ( به نکته بسیار مهمی !! اشاره کردم )

واقعا هم به نکته مهمی اشاره کردي.
خوش بحالتون تو آمريکا مفت سيگار ميشه کشيد.
اينجا تو انگليس يه بسته مارلبورو هست £5.70 به دلار ميشه 10.40$و به پول ايران ميشه بسته ای 10,550تومن! بقيه مارکهای معتبر هم همين قيمت هستن چه انگليسی چه آمريکايي.
راستی حداقل حقوق رسمی National Mininmum Wage)تو آمريکا چقدر هست؟ تو انگليس ساعتی 5.60 پوند = ساعتی 10.20دلار آمريکا.

pany

Registered User
لایک‌ها
19
اينجا تو انگليس يه بسته مارلبورو هست £5.70 به دلار ميشه 10.40$و به پول ايران ميشه بسته ای 10,550تومن! بقيه مارکهای معتبر هم همين قيمت هستن چه انگليسی چه آمريکايي.
راستی حداقل حقوق رسمی National Mininmum Wage)تو آمريکا چقدر هست؟ تو انگليس ساعتی 5.60 پوند = ساعتی 10.20دلار آمريکا.
فکر کنم 7.05 یا 7.25$ باشه , خیلی پایینه. البته وضعیت دلار هم که.....

davidmors

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
31
شما که انگلستان هستید ، میشه بگید هزینه یک زندگی ساده دانشجویی تو یک شهری مثل برایتون حدودا چقدر در میاد ؟

Happy_Tiger

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
شما که انگلستان هستید ، میشه بگید هزینه یک زندگی ساده دانشجویی تو یک شهری مثل برایتون حدودا چقدر در میاد ؟

من زياد از هزينه مسکن تو برايتون خبر ندارم اما شنيدم نسبتا شهر گرونيه.اما نه به گرونيه لندن.اما شهر خيلی زيباييه و توريستي.جاهايی که من ديدم منچستر ليدز برمينگهام لندن.که خب لندن اختلاف هزينه مخصوصا مسکن خيلی بالاست.
اما کلا بخوام بگم..حدود هفته ای 50 پوند الی 70 پوند برای اجاره يه اتاق توی يه خونه شريکي..معمولا با پول همه چی برق آب گاز..
اگه بخواهي جای يه اتاق مثلا يه فلت يا آپارتمان باشه خب تو لندن حداقل هفته ای 150 پوند شهرهای ديگه با 90 پوند هم ميشه.اما اونجوری پول برق و آب و گاز اينا جدا بايد بديد که گاز کلا گرونه اينجا.آب ارزون و برق هم نسبتا ارزون.هزينه غذا هم حدودا هفته ای 30 پوند..در صورتيکه قناعت کنيد و خودتون غذا بپزيد.
لباس و اين چيزها هم همه قيمته هست مثلا فروشگاه پرايمارک که واقعا ارزونه حتی شايد از ايران ارزونتر..کلا مشکلی برنميخوره يه دانشجو باهزينه لباس و غذا.همه جور مواد غذايی از جنسهای ايرانی تا هرجای ديگه دنيا هم در دسترسه.رستوران ايرانی هم تا بخواهيد هست..مثلا يه چلوکباب بخوريد حدودا درمياد 6 پوند.:)راستی ميتونيد کار هم کنيد با ويزای دانشجويی اما محدوديت داره فکر ميکنم همفه ای 20 ساعت بيشتر نميتونيد.اما اکثرا دانشجوها ميرن و بيشتر (غيرقانوني) کار ميکنن که خب خيلی وضع فرق ميکنه اگه پول اينجا درآريد ديگه فشاری حس نميشه.
اما فکر کنم مهمترين چيز خود هزينه شهريه کالج يا دانشگاه باشه که من اطلاعی ندارم چون برای من رو حساب مقيم اينجا بودن وضع فرق ميکنه و اطلاع ندارم برای دانشجوی (به اصطلاح اينا) خارجی چقدر ميتونه باشهچيزهای ديگه ايکه شايد لازم باشه بدونيد..اشتراک اينترنت برودباند تقريبا مفته..ماهی 5 پوندووخط تلفن هم اگه بخواهيد ارزونه ماهی شايد 10 پوند..هزينه مکالمه با موبايل هم ارزونه همينطور خود گوشی هایموبايل که اينجا مجانی ميدن شرکتها اگه ارزشون سرويس بگيريد..ديگه..آرايشگاه بريد موهاتونو بزنيد مثلا حداقل بايد 8 پوند بديد..
کلا من فکر ميکنم بيشترين سنگينی اجاره مسکن باشه.بقيه چيزها مناسبه.

Last edited:

pany

Registered User
لایک‌ها
19
من وضعیت اقتصادی چند تا کشور رو که بیشتر ازشون تو این تاپیک صحبت میشه اینجا میزارم, امیدوارم خوشتون بیاد.امارها مربوط به سال 2007 هست.

امریکا

GDP یا تولید ناخالص داخلی 13811.2 میلیارد . رتبه جهانی =1

GDP per capita یا در امد سرانه 45790$ , رتبه جهانی =11

ppp یا در امد سرانه بر اساس قدرت خرید 45790$ . رتبه جهانی =6

انگلیس

GDP =2727.2 ,رتبه جهانی =5

GDP per capita =44693$ , رتبه جهانی =12

$ppp=34105 , رتبه جهانی =16

کانادا

GDP=1362.3 , رتبه جهانی =9

$ GDP per capita=40222 ,رتبه جهانی =15

ppp=35729$ , رتبه جهانی =11

استرالیا
GDP=821.7 , رتبه جهانی =15

GDP per capita=39098$ , رتبه جهانی =17

ppp=34882$ , رتبه جهانی =14

سوئد

GDP=444.4 . رتبه جهانی =19

GDP per capita =48584$ , رتبه جهانی =7

ppp=35622$ , رتبه جهانی =12

مالزی

GDP=180.7 ,رتبه جهانی =36

GDP per capita =6807$ , رتبه جهانی =54

ppp=13379$ , رتبه جهانی =44

بد نیست امار ایران و 2 کشور اسیایی دیگه رو هم در اخر بزارم

1967

ایران
GDP=7.4 , رتبه جهانی =25
GDP per capita=284$ , رتبه جهانی =??

ترکیه
GDP=16.1 , رتبه جهانی =18
GDP per capita =554$ , رتبه جهانی =??

کره جنوبی
GDP=4.7 , رتبه جهانی =38
GDP per capita=157$ , رتبه جهانی =??

1977

ایران
GDP=74.8 , رتبه جهانی =17 ( Good job!)
GDP percapita =2113$ , رتبه جهانی

ترکیه
GDP=61 , رتبه جهانی =20
GDP per capita=1462$ , رتبه جهانی

کره جنوبی
GDP=37.9 , رتبه جهانی =28
GDP per capita =1041$ , رتبه جهانی =??

2007

ایران
GDP=270.9 , رتبه جهانی =29
GDP per capita =3815$ , رتبه جهانی =78

ترکیه
GDP=627 , رتبه جهانی =17
GDP percapita =8893$ , رتبه جهانی =45

کره جنوبی
GDP=969.7 رتبه جهانی =13
GDP percapita =19983$ , رتبه جهانی =28

بهترین رتبه ایی که تا حالا ایران از لحاظ قدرت اقتصادی (GDP) بدست اورده , مقام هفدهم (17) بود در سال 1977 ( 1356 خورشیدی ) .

دریا

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جناب davidmors

مرسی از آگاهی که دادید
با توجه به اطلاعات خوبی که دارید می شه بگید پروسه این کار چقدره؟ چه موقع و از کجا باید اقدام کنیم شما مراکز مطمئنی که این کارو انجام بدن سراغ دارید ؟ یا باید از طریق سفارت و تماس با شرکتهای مستقر در کشور مقصد این کار و انجام داد؟
اصلا پيشنهاد خاصی دارید؟
ممنون

Last edited:

davidmors

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
31
من مخالف پول دادن به این شرکت های کلاه بردار و دو دره باز هستم !
هر زمان که خواستید اقدام کنید ، یک تاپیک بزنید به نام مهاجرت به نیوزیلند ، قدم به قدم تا من قدم به قدم راهنمایی کنم که چه کنید !
ولی لینک تاپیک رو به من بگید تا بیام و کمک کنم !
نیاز به هیچ کس ندارید ، خودتون میتونید اقدام کنید و پول مفت هم به کسی ندید ! ولی خب من هنوز در مورد وضعیت زبان شما و همسرتون اطلاعاتی ندارم !

davidmors

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
31
من زياد از هزينه مسکن تو برايتون خبر ندارم اما شنيدم نسبتا شهر گرونيه.اما نه به گرونيه لندن.اما شهر خيلی زيباييه و توريستي.جاهايی که من ديدم منچستر ليدز برمينگهام لندن.که خب لندن اختلاف هزينه مخصوصا مسکن خيلی بالاست.
اما کلا بخوام بگم..حدود هفته ای 50 پوند الی 70 پوند برای اجاره يه اتاق توی يه خونه شريکي..معمولا با پول همه چی برق آب گاز..
اگه بخواهي جای يه اتاق مثلا يه فلت يا آپارتمان باشه خب تو لندن حداقل هفته ای 150 پوند شهرهای ديگه با 90 پوند هم ميشه.اما اونجوری پول برق و آب و گاز اينا جدا بايد بديد که گاز کلا گرونه اينجا.آب ارزون و برق هم نسبتا ارزون.هزينه غذا هم حدودا هفته ای 30 پوند..در صورتيکه قناعت کنيد و خودتون غذا بپزيد.
لباس و اين چيزها هم همه قيمته هست مثلا فروشگاه پرايمارک که واقعا ارزونه حتی شايد از ايران ارزونتر..کلا مشکلی برنميخوره يه دانشجو باهزينه لباس و غذا.همه جور مواد غذايی از جنسهای ايرانی تا هرجای ديگه دنيا هم در دسترسه.رستوران ايرانی هم تا بخواهيد هست..مثلا يه چلوکباب بخوريد حدودا درمياد 6 پوند.:)راستی ميتونيد کار هم کنيد با ويزای دانشجويی اما محدوديت داره فکر ميکنم همفه ای 20 ساعت بيشتر نميتونيد.اما اکثرا دانشجوها ميرن و بيشتر (غيرقانوني) کار ميکنن که خب خيلی وضع فرق ميکنه اگه پول اينجا درآريد ديگه فشاری حس نميشه.
اما فکر کنم مهمترين چيز خود هزينه شهريه کالج يا دانشگاه باشه که من اطلاعی ندارم چون برای من رو حساب مقيم اينجا بودن وضع فرق ميکنه و اطلاع ندارم برای دانشجوی (به اصطلاح اينا) خارجی چقدر ميتونه باشهچيزهای ديگه ايکه شايد لازم باشه بدونيد..اشتراک اينترنت برودباند تقريبا مفته..ماهی 5 پوندووخط تلفن هم اگه بخواهيد ارزونه ماهی شايد 10 پوند..هزينه مکالمه با موبايل هم ارزونه همينطور خود گوشی هایموبايل که اينجا مجانی ميدن شرکتها اگه ارزشون سرويس بگيريد..ديگه..آرايشگاه بريد موهاتونو بزنيد مثلا حداقل بايد 8 پوند بديد..
کلا من فکر ميکنم بيشترين سنگينی اجاره مسکن باشه.بقيه چيزها مناسبه.
دانشگاه برایتون و یکی دوتا دانشگاه دیگه میتونم پذیرش بگیرم !
اما از هزینه هاش میترسم !
به هر حال ممنون از لطفتون و اطلاعات خوبی که دادید به من ! متشکرم !

sara__joon

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
5,607
یه سوال داشتم. سایتی هست که میزان شهریه دانشگاه های آمریکا را داشته باشه؟(مثلا برای رشته مهندسی مکانیک)

davidmors

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
31
نه ، سایتی که همرو داشته باشه نیست !
باید برید تو سایت هر دانشگاه و تک تک شهریه هارو پیدا کنید !

-----

پ ن : میشه شرایط امضاتونو با قوانین امضا هماهنگ کنید ؟
http://forum.persiantools.com/showthread.php?t=14237

Last edited:

sara__joon

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
5,607
نه ، سایتی که همرو داشته باشه نیست !
باید برید تو سایت هر دانشگاه و تک تک شهریه هارو پیدا کنید !

-----

پ ن : میشه شرایط امضاتونو با قوانین امضا هماهنگ کنید ؟
http://forum.persiantools.com/showthread.php?t=14237

ممنون. میشه یه نمونه معرفی کنید. باید دنبال Tuition بگردم یا لغت دیگه ای استفاده میشه؟

پ.ن : بابت امضا هم چشم. در چند روز آینده درستش می کنم.

hsmid123

Registered User
لایک‌ها
3
1- کانادا
2- نیوزلند
3- استرالیا
4- هلند
5- آلمان
6- اتریش
7- سوئیس
8- سوئد
9- فنلاند
10- نروژ
11- انگلیس
12- مجارستان
این نظر من بود که 12 کشور مناسب چهت ادامه تحصیل و همچنین زندگی و تمامی جوانب رو به ترتیب گفتم.

اما از لحاظ هزینه زندگی و شهریه بخوام رتبه بندی کنم:

1- فنلاند( تحصیل به زبان انگلیسی شهریه رایگان هزینه زندگی دانشجویی ماهی 800-1200
2- آلمان ( تحصیل آلمانی شهریه ترمی 600 700 یورو هزینه زندگی 900- 1400
3- سوئیس (تحصیل آلمانی ایتالیایی و فرانسوی شهریه ترمی 700 800 یورو هزینه زندگی 1 تا 1.5
4- اتریش( تحصیل به زبان آلمانی شهریه ترمی 700 800 یورو هزینه زندگی 1 تا 1.4
5- مجارستان ( تحصیل انگلیسی سالی 5 6 میلیون شهریه و ماهی 700تا 1 هزینه زندگی
6- هلند( به زبان انگلیسی مقطع کارشناسی شهریه 1.5 تا 3 تومن سالی و مقطع ارشد 8 -12 تومن سالی هزینه زندگی ماهی 800- 1200
7- نروژ ( به زبان نروژی برای ارشد اکثراً انگلیسی شهریه سالی 10 تا 12 تومن برای غیر اروپایی ها و هزینه زندگی 700 تا 1200
8- سوئد( با توجه به شرایط جدید شهریه ای شده سالی 12 تومن به اکثراً به زبان سوئدی در مقطع کارشناسی ااما ارشد انگلیسی هزینه زندگی 700 تا 1300
9- استرالیا (شهریه 7 تا 16 تومن بستگی به مقطع و نوع رشته هزینه زندگی ماهی 1 تا 1.5
10- نیوزلند ( به مانند استرالیا ولی شرایط زندگی به مراتب بهتر
11- کانادا ( در ایالات مختلف هزینه ها متفاوت هستند اما مثلاً در کبک متوسط هزینه اقامت 12000 وشهریه حداقل 9500 دلار کانادا می باشد اطلاعات دقیق تر درباره سایر ایالات و هزینه دقیق تحصیل و زندگی خواستید بگید تا بذارم
12- انگلیس( هزینه تحصیل سالی 6500 تا 10.000 پوند هزینه زندگی ماهی 600 تا 1000 پوند

به شخصه خودم تصمیم دارم برای ارشد برم زوریخ سوئیس واقعاً اگر کسی با آلمانی مشکل نداشته باشه بهترین کشور برای زندگی هست.

Last edited:

دریا

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من مخالف پول دادن به این شرکت های کلاه بردار و دو دره باز هستم !
هر زمان که خواستید اقدام کنید ، یک تاپیک بزنید به نام مهاجرت به نیوزیلند ، قدم به قدم تا من قدم به قدم راهنمایی کنم که چه کنید !
ولی لینک تاپیک رو به من بگید تا بیام و کمک کنم !
نیاز به هیچ کس ندارید ، خودتون میتونید اقدام کنید و پول مفت هم به کسی ندید ! ولی خب من هنوز در مورد وضعیت زبان شما و همسرتون اطلاعاتی ندارم !

باشه این کارو می کنم
در مورد زبان هم ما می خوایم بریم کلاس من تجربه کلاس رفتن عمومی و خصوصی رو داشتم در عمومی چیزای بیشتری یاد می گیری، در خصوصی بیشتر راه می فتی و در زمان خیلی صرفه جویی می شه حالا باز قصد داریم خصوصی بریم البته سطح زبان همسرم از من بهتره و اون جدا می ره به نظرتون کی می تونیم اونجور که باید راه بیفتیم فکر می کنم این واسه اقدام اولیه لازم باشه درسته؟

در ضمن یکی از دوستام یه پیشنهاد داد گفتم اینجا مطرح کنم ببینم درسته یا نه؟
می گفت شما که دارید وقت و هزینه می کنید کشوری برید که زبانشون انگلیسی نباشه! ولی موسسات اموزش زبان انگلیسی خوب داشته باشند و دانشگاههاشون انگلیسی تدریس بشه و پیش دبستانی (مهد مودک) دو زبانه داشته باشن اینجوری یه زبان دیگه هم توی محیط یاد می گیرید.
به نظرم جالب اومد ولی آخه یه مسئله هست ما که قصد کار کردن داریم فکر نمی کنم بدون دونستن زبان رسمی اونجا بتونیم کاری از پیش ببریم...
می شه زحمت بکشید و در این خصوص هم توضیحاتی بدبد

Last edited:
بالا