برگزیده های پرشین تولز

بهترین کشور برای زندگی و تحصیل به نظر شماکجاست؟

davidmors

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
31
اقتصاد کاپیتالیستی خیلی از سوسیال دموکراسی پویا تره اما نمیتونه به خوبی اون امنیت روانی برای شهروندها ایجاد کنه. در کل مسلمه که اقتصاد کاپیتالیستی برایپیشرفت کشور بهتره . 44 ملیون امریکایی هیچ بیمه درمانی ندارن و این مسائل باعث افت رتبه کشورهای کاپیتالیستی میشه . البته انگلستان دارای قوانین سوسیالیستی زیادی هست. مورد بعدی جمعیت 8 ملیونی سوئد در مقایسه با جمعیت 60 ملیونی انگلیس یا 302 ملیون نفری امریکاس
من هم منظورم پویایی اقتصاده !
وقتی اقتصادی قدرتمند و پویا باشه لازم نیست تا به مردم کمک های مستقیم بکنه !
ضمن اینکه الان کشورهایی که جزو بریتانیا هستند(و یا بودن) یک شرایط اقتصادی فوق العاده دارند که در حقیقت کاپیتالیستی هست اما با نگاهی به مردم !
جناب pany شما خودت کجا رو انتخاب میکنی ؟
----------
پ ن : واقعا از صحبت کردن با شما لذت میبرم ! خیلی خوب و با فکری باز صحبت میکنید .

pany

Registered User
لایک‌ها
19
مرسی david mors عزیز . ممنون از لطفت .
پرسیده بودی من کدوم رو انتخاب میکنم ? من 6 سال قبل وقتی 18سالم بود به امریکا اومدم . انتخاب نکردم چون حق انتخابی نداشتم , دیدم تنها جایی که می تونم یه تیکت بخرم و سوار شم بیام اینجاست .اگه امکانش هم نبود من ادمی نبودم که اهل مهاجرت باشم .به هر حال گفتم بیام ببینم چی میشه .
من الان یک دانشجو هستم و سوسیال دموکراسی رو بیشتر دوست دارم اما من در 50 سالگی که درامدم بیشتر خواهدبود باز هم  موافق با Tax های بالایی که در سوسیال دموکراسی ها از درامد کم میشه خواهم بود? ایا تئوری "یک نفر برای همه , همه برای یک نفر " برای من جمله ای زیبا و ارمانی خواهدموند.
امریکا و بهتره بگیم امریکایی ها حدود 25 % تولید ناخالصی دنیا رو تولید میکنن و فشار چرخ دنده های این ماشین غول پیکر بر دوش خیلی از امریکایی ها سنگینی می کنه (امریکایی ها به نظر من به خاطر چنین دستاوردی ملتی قابل احترامند ) . ایا با سوسیال دموکراسی میشه این ماشین رو چرخوند ? فکر نمیکنم . بهره وری در سوسیال دموکراسی با میزان بهره وری در کاپیتالیسم قابل قیاس نیست ( به صورت کلی و نه فقط در بخش صنعت)
به هر حال امریکا هم از زمان پرزیدنت روزولت شروع کرده به اضافه کردن چاشنی سوسیالیسم :
حقوق بازنشستگی برای همه ( حتی اگه یک روز هم در امریکا کار نکرده باشی )
کمک هزینه قابل توجه دولت فدرال برای تحصیل
بیمه پزشکی و در صورت نیاز مستخدم رایگان و تخفیف در خدمات عمومی برای senior citizen ها در صورت فقر مالی .و...
تخفیف به خانواده های فقیر در پرداخت هزینه های پزشکی .
برگرداندن tax های پرداختی بر اساس تعداد افرادی که توسط اون فرد support مالی میشن.
و...............
و در اخر بیمه پزشکی عمومی مثل کشورهای اروپای غربی که البته به دلیل نفوذ کمپانی های بیمه با وجود تلاش های هلاری کلینتون هنوز عملی نشده

من فکر میکنم سر انجام باید به یک بالانس بین این دو دست پیدا کرد .

mt33

Registered User
لایک‌ها
0
پرسیده بودی من کدوم رو انتخاب میکنم ? من 6 سال قبل وقتی 18سالم بود به امریکا اومدم . انتخاب نکردم چون حق انتخابی نداشتم , دیدم تنها جایی که می تونم یه تیکت بخرم و سوار شم بیام اینجاست .اگه امکانش هم نبود من ادمی نبودم که اهل مهاجرت باشم .به هر حال گفتم بیام ببینم چی میشه .
من الان یک دانشجو هستم و سوسیال دموکراسی رو بیشتر دوست دارم اما من در 50 سالگی که درامدم بیشتر خواهدبود باز هم  موافق با Tax های بالایی که در سوسیال دموکراسی ها از درامد کم میشه خواهم بود? ایا تئوری "یک نفر برای همه , همه برای یک نفر " برای من جمله ای زیبا و ارمانی خواهدموند.
امریکا و بهتره بگیم امریکایی ها حدود 25 % تولید ناخالصی دنیا رو تولید میکنن و فشار چرخ دنده های این ماشین غول پیکر بر دوش خیلی از امریکایی ها سنگینی می کنه (امریکایی ها به نظر من به خاطر چنین دستاوردی ملتی قابل احترامند ) . ایا با سوسیال دموکراسی میشه این ماشین رو چرخوند ? فکر نمیکنم . بهره وری در سوسیال دموکراسی با میزان بهره وری در کاپیتالیسم قابل قیاس نیست ( به صورت کلی و نه فقط در بخش صنعت)
به هر حال امریکا هم از زمان پرزیدنت روزولت شروع کرده به اضافه کردن چاشنی سوسیالیسم :
بیمه پزشکی و در صورت نیاز مستخدم رایگان و تخفیف در خدمات عمومی برای senior citizen ها در صورت فقر مالی .و...
برگرداندن tax های پرداختی بر اساس تعداد افرادی که توسط اون فرد support مالی میشن.
و...............
و در اخر بیمه پزشکی عمومی مثل کشورهای اروپای غربی که البته به دلیل نفوذ کمپانی های بیمه با وجود تلاش های هلاری کلینتون هنوز عملی نشده

سلام

ممنون از ابن همه توضيحات كامل و دقيقتون

سوالي داشتم درباره كساني كه به سن بازنشستگي مي رسند ايا خرج و مخارج پزشكيشون رايگانه ؟ كلا مزايا رايگان داره براي كساني كه به سن 65 برسند ؟

يه توضيحات كامل مي خواستم ممنون ميشم

دریا

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چون من پست شما رو ندیدم !
خب بفرمایید چقدر میخواهید خرج کنید در ماه ؟
هزینه هاتون از کجا تامین میشه ؟ میخواهید همونجا کار کنید یا پشتوانه مالی دارید !؟
تحصیلات شما و همسرتون ؟
سرمایه شما ؟
یک توضیح اجمالی بدید تا من تا جایی که میتونم راهنمایی کنم !

مرسی از جوابتون
واسه خرج کردن حدودا ماهی 2000 دلار
بله تصمیم داریم کار کنیم حالا هر دو نشد یکیمون
تحصیلات من لیسانس (حقوق)
همسرم فوق لیسانس حسابداری
همونطور که گفنم فعلا هم قصد داریم واسه یکی دو سال بمونیم جایی هم باشه که اذیت نشیم و مدت بودنمون اونجا مفید باشه واسه بچه ام هم از لحاظ آموزشی و تربیتی و رشد ذهنی حسابی باشه
زبانمونم قوی بشه
اصلا فکر می کنید تصمیمم درسته ؟

Duke

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
105
و...............

سلام...

بله، درسته... از دهه ی 1930 و وقوع بحران بزرگ و بعد هم به دلیل عقاید جان مینارد کینز که نقش مهمی در رفع بحران داشت، دولتها دخالت بیشتری در اقتصاد پیدا کردن.

این موارد بیمه های اجتماعی و ... هم بر می گرده به مساله ی عدالت در جامعه، متفکرین ادر این مساله دو چیز رو لازم می دونن برای برقراری عدالت: تحصیل رایگان، خدمات بهداشتی - پزشکی رایگان...

به دولتهایی که این خدمات رو می رسونن دولت رفاه گفته می شه. و این از موارد مسلم دخالت دولت در اقتصاده...

البته از دهه ی 70 و 80 میلادی با وقوع اصلاحات تاچری وضع اقتصاد از عقاید کینزین ها دوباره به سمت لیبرالها بازگشت داشت، اما مسلما نه به شدت قبل...

وال... فعلا من خودم قصد مهاجرت ندارم، اگر زمانی بخوام برم احتمالا استرالیا رو انتخاب می کنم، به دلیل آزادی های اجتماعی، آب و هوا و وضعیت اقتصادیش...:)

ممنون پانی عزیز، نوشته هاتون واقعا جذابه...:)

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
بهترين محل زندگي براي هر كس همون محلي كه توش بدنيا مياد
چون به اون محل دلبستگيهاي زيادي داره / افراد مكانها خاطرات كه هيچكدوم پاك نميشن و هميشه در ذهن باقي ميمونن
مگر اينكه تو اون محل نتونه به خاسته ها و ايده ال هاش برسه
كه بازم جوابش مشخصه هر جا كه به اون خاسته ها برسه
---------------
به نظر من هيچ جا ايران نميشه ج . ا نه ايران
---------------
اون زمانيكه رفتنم داشت حتمي ميشد يعني مشكل خدمتم قرار بود دور بزنم كه اقام مخالفت كرد(گفت بچه من مخالف كار خلاف قانونم)همش ته دلم ميگفت نرو يا اينكه اگه برم حتما تو چند سال اينده برميگردم
رفيقم ميگفت همه اولش همين ميگن 2 ماه بگزره عادي ميشه
نميدونم شايدم اون راست ميگفت
همش به اين فكر ميكردم

davidmors

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
31
اگه تا 3 سال میخواهید بمونید ، ویزای کار نیوزیلند رو بهترون پیشنهاد میکنم !
همسرتون این ویزا رو بگیره و وقتی رفتید اونجا شما هم اجازه کار خواهید داشته !
فقط میمونه آیلتس که باید اونم 5.5 به بالا داشته باشید !
نیوزیلند کشوری زیبا ، تمیز ، با کمترین میزان جرم و جنایت ، و بسیار متمدن هست !
دو تا از شهر های این کشور جزو 1 شهر برتر دنیا هستند !
مساحتی در حدود ژاپن داره و جمعیتی حدود 4 میلیون نفر
خلاصه که جای خوبیه و به نسبت هزینه ها از اروپا و آمریکا و حتی استرالیا ارزونتره !

davidmors

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
31
و...............

من خودم به شخصه جایی رو ترجیح میدم که اقتصاد قدر و پویایی داشته باشه !
خودم چیزهایی که نیاز دارم رو بدست میارم !
اما خب نهایت سخن اینه که به دنبال لذت در زندگی هستم ! هر جا به این برسم خوبه !
میگن وطن کجاست ؟ اونجا که دل خوشه !

sabtaab

Registered User
لایک‌ها
1
مرسی از جوابتون
واسه خرج کردن حدودا ماهی 2000 دلار
بله تصمیم داریم کار کنیم حالا هر دو نشد یکیمون
تحصیلات من لیسانس (حقوق)
همسرم فوق لیسانس حسابداری
همونطور که گفنم فعلا هم قصد داریم واسه یکی دو سال بمونیم جایی هم باشه که اذیت نشیم و مدت بودنمون اونجا مفید باشه واسه بچه ام هم از لحاظ آموزشی و تربیتی و رشد ذهنی حسابی باشه
زبانمونم قوی بشه
اصلا فکر می کنید تصمیمم درسته ؟

اگه میتونی ماهی دوهزار تا خرج کنی برو ایرلند
این کشور الان یکی از راههای درآمد ارزیش اینه که تمام کشور رو کرده موسسه آموزش زبان
شما با یکی از این موسسات تماس بگیرین. بهتون هزینه و همه چیزاش رو میگه
در ضمن شما رو تو یه خونه پانسیون میکنه با هزینه بسیار کم با نهار و شام. شما که با خانواده میرین یه سوییت خانوادگی براتون میگیرن
کلا تجربه بی نظیریه.
دوره هاش هم از یک ماه هست تا دو سال و بالاتر
فقط میمونه ویزاش که سال قبل که یکی از دوستانم از این طریق میخواست بره یکم اذیتش کردن اما بالاخره ویزا رو دادن چون هر چی که نباشه این یه روش برای درآمد ساکنان این کشوره

davidmors

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
31
ایرلند ماهی 2000 دلار ؟
غیر ممکنه ! یک سوییت خیلی کوچیک تو دوبلین هفته ای 150 پوند به بالاست !
فقط ماهی 1000 دلار باید پول خونه بدن ! اجازه کار هم ندارند !

pany

Registered User
لایک‌ها
19
سلام

ممنون از ابن همه توضيحات كامل و دقيقتون

سوالي داشتم درباره كساني كه به سن بازنشستگي مي رسند ايا خرج و مخارج پزشكيشون رايگانه ؟ كلا مزايا رايگان داره براي كساني كه به سن 65 برسند ؟

يه توضيحات كامل مي خواستم ممنون ميشم
سلام چطوری ?
دولت فدرال و دولت state کلا به کسانی که دارای شرایط زیر باشن خدمات رایگان و حقوق میدن

- سن بالای 65. در بعضی ایالتها سن بالاتر
- اقامت قانونی , کسانی که resident card ( گرین کارت ) دارن بیشتر از یک ماه نمیتونن به طور پیوسته خارج از کشور باشن, البته سختگیریه زیادی صورت نمیگیره ولی نه تا حدی که طرف 6 ماه بره خارج از کشور
- نداشتن حساب بانکی بیش از 2000 $ برای هر نفر
- سطح زندگی نباید بالا باشه . یه خونه تا 200000$-250000$ و یک یا 2 ماشین فکر نمیکنم مسئله ایی داشته باشه مخصوصا در مورد ماشین که کنترلی صورت نمیگیره
- نداشتن منبع در امد

خدماتی که به این افراد داده توسط دو سازمان well care و medicare داده میشه :

- در اختیار گذاشتن یه خونه با اجاره خیلی پایین ( در صورت نداشتن خونه ) ,این خونه ها معمولا در جاهای متوسط به بالا قرار دارن .
- حقوق ماهیانه 450$ از فدرال و 250$ از state برای هر نفر ( این ارقام در هر ایالتی متفاوته ) .
- کارت کمک هزینه خرید تا سقف 50$ برای هر نفر در ماه فقط برای مواد غذایی .
- بیمه پزشکی رایگان به صورت کامل .
house keeper ( کارگر خونه) در صورت نیاز , تقریبا همه افراد بالای 70 سال .
- لوازم پزشکی رایگان , مثل کفش طبی , دستگاههایی مثل فشار سنج , walker و...
-راننده رایگان فقط برای رفتن به مطب دکتر یا کارهای مربوط به پزشکی , سالمندانی که ماشین شخصی دارن هم میتونن از این امتیاز استفاده کنن.
-معافیت از مالیات خونه بعد از 10 سال اقامت در خانه خریداری شده ( اگه عمری یاقی بمونه!!! ) .
- چکاپ 15 روز یکبار در خونه در صورت تشخیص دکتر  و همچنین اطمینان از سلامت روحی سالمندان سالی یکبار توسط مددکار .
- تخفیف در قیمت اب و برق و گاز تا سقف 80% .
Day care , مراکزی که برای سرگرم ساختن سالمندان ایجادشده و سالمندان رو به صورت گروهی به پیکنیک ,سینما و خریدو..... میبره و یا برنامه هایی مثل ورزش , مسابقه و کلاس رقص و.... داره .سالمندان در صورت علاقه میتونن به day care ملیت خودشون , مثلا day care ایرانی برن .
- ورودی handy-cap برای خونه که توسط شهرداری در صورت نبود ( بیشتر در مورد اپارتمانها ) ساخته میشه .
- پرداخت ماهیانه 280$ به فرزندان یا فامیل درجه یک برای بردن به رستوران یا هر جای تفریحی که( سالمند چه رانندگی بکنه یا نکنه) دوست داره .( در حقیقت دولت فدرال به فرزندان برای وقت گذاشتن با پدر و مادر و بردن به رستوران و.... حقوق پرداخت میکنه !!!!) که البته خیلی از فرزندان این 280$ رو به پدر و مادرشون میدن .
- فرستادن شخصی برای کمک به حمام کردن و ناخن گرفتن !!! در صورت ناتوانی , معمولا بالای 80 سال .
این خدمات بیشترشون به فقیر بودن یا نبودن ربطی نداره و برای همه سالمندان هست و حتما نباید سالمند ناتوان و از کار افتاده باشه .
این موارد که ممکنه کامل هم نباشه در هر ایالتی ممکنه یک سری تفاوتهای جزئی داشته باشه . به هر حال سعی کردم کامل باشه چون تو اینترنت جایی ندیدم که براتون copy paste کنم .
البته تقلب هم زیاد صورت میگیره , مثلا خیلی ها پولهاشون رو تو حساب بچه هاشون میزارن , یا در کشورشون حقوق میگیرن و املاکی دارن , هنگام خریدن خونه ایی گرانتر به دولت فدرال میگن که خونه جدید با کمک فرزندان خریداری شده .

pany

Registered User
لایک‌ها
19
من یه مدت برای well care کار میکردم و ترجمه هم براشون میکردم چون well care حتما باید مترجم به همه زبان ها داشته باشه. یه بارقرار شد با مددکار بریم خونه یه پیر مرد پیر زن ایرانی . مددکار هم خیلی ژست پروفشنالی گرفته بود و میپرسید از دولت امریکا راضی !!! هستین ? روحیتون خوبه ?منم غلط و غلوط مشغول ترجمه بودم , یه هو پیر مرده گفت برین پی کارتون می خوام بخوابم , هی پرچونگی میکنین.... من از خنده نمیدونستم به یارو مددکاره چی بگم .یارو ماتش برده بود.:eek:

mt33

Registered User
لایک‌ها
0
سلام چطوری ?
دولت فدرال و دولت state کلا به کسانی که دارای شرایط زیر باشن خدمات رایگان و حقوق میدن

- سن بالای 65. در بعضی ایالتها سن بالاتر
- اقامت قانونی , کسانی که resident card ( گرین کارت ) دارن بیشتر از یک ماه نمیتونن به طور پیوسته خارج از کشور باشن, البته سختگیریه زیادی صورت نمیگیره ولی نه تا حدی که طرف 6 ماه بره خارج از کشور
- نداشتن حساب بانکی بیش از 2000 $ برای هر نفر
- سطح زندگی نباید بالا باشه . یه خونه تا 200000$-250000$ و یک یا 2 ماشین فکر نمیکنم مسئله ایی داشته باشه مخصوصا در مورد ماشین که کنترلی صورت نمیگیره
- نداشتن منبع در امد

خدماتی که به این افراد داده توسط دو سازمان well care و medicare داده میشه :

- در اختیار گذاشتن یه خونه با اجاره خیلی پایین ( در صورت نداشتن خونه ) ,این خونه ها معمولا در جاهای متوسط به بالا قرار دارن .
- حقوق ماهیانه 450$ از فدرال و 250$ از state برای هر نفر ( این ارقام در هر ایالتی متفاوته ) .
- کارت کمک هزینه خرید تا سقف 50$ برای هر نفر در ماه فقط برای مواد غذایی .
- بیمه پزشکی رایگان به صورت کامل .
house keeper ( کارگر خونه) در صورت نیاز , تقریبا همه افراد بالای 70 سال .
- لوازم پزشکی رایگان , مثل کفش طبی , دستگاههایی مثل فشار سنج , walker و...
-راننده رایگان فقط برای رفتن به مطب دکتر یا کارهای مربوط به پزشکی , سالمندانی که ماشین شخصی دارن هم میتونن از این امتیاز استفاده کنن.
-معافیت از مالیات خونه بعد از 10 سال اقامت در خانه خریداری شده ( اگه عمری یاقی بمونه!!! ) .
- چکاپ 15 روز یکبار در خونه در صورت تشخیص دکتر  و همچنین اطمینان از سلامت روحی سالمندان سالی یکبار توسط مددکار .
- تخفیف در قیمت اب و برق و گاز تا سقف 80% .
Day care , مراکزی که برای سرگرم ساختن سالمندان ایجادشده و سالمندان رو به صورت گروهی به پیکنیک ,سینما و خریدو..... میبره و یا برنامه هایی مثل ورزش , مسابقه و کلاس رقص و.... داره .سالمندان در صورت علاقه میتونن به day care ملیت خودشون , مثلا day care ایرانی برن .
- ورودی handy-cap برای خونه که توسط شهرداری در صورت نبود ( بیشتر در مورد اپارتمانها ) ساخته میشه .
- پرداخت ماهیانه 280$ به فرزندان یا فامیل درجه یک برای بردن به رستوران یا هر جای تفریحی که( سالمند چه رانندگی بکنه یا نکنه) دوست داره .( در حقیقت دولت فدرال به فرزندان برای وقت گذاشتن با پدر و مادر و بردن به رستوران و.... حقوق پرداخت میکنه !!!!) که البته خیلی از فرزندان این 280$ رو به پدر و مادرشون میدن .
- فرستادن شخصی برای کمک به حمام کردن و ناخن گرفتن !!! در صورت ناتوانی , معمولا بالای 80 سال .
این خدمات بیشترشون به فقیر بودن یا نبودن ربطی نداره و برای همه سالمندان هست و حتما نباید سالمند ناتوان و از کار افتاده باشه .
این موارد که ممکنه کامل هم نباشه در هر ایالتی ممکنه یک سری تفاوتهای جزئی داشته باشه . به هر حال سعی کردم کامل باشه چون تو اینترنت جایی ندیدم که براتون copy paste کنم .
البته تقلب هم زیاد صورت میگیره , مثلا خیلی ها پولهاشون رو تو حساب بچه هاشون میزارن , یا در کشورشون حقوق میگیرن و املاکی دارن , هنگام خریدن خونه ایی گرانتر به دولت فدرال میگن که خونه جدید با کمک فرزندان خریداری شده .

عجب امكانات تكميلي داره من كه خيلي حز كردم

خيلي خوبه براي همه ايالتها ارزش قايلند به اين مي گند اقتصاد پر پتانسيل و درجه يك

مرسي از راهنماييت موفق باشي

pany

Registered User
لایک‌ها
19
بهترين محل زندگي براي هر كس همون محلي كه توش بدنيا مياد
چون به اون محل دلبستگيهاي زيادي داره / افراد مكانها خاطرات كه هيچكدوم پاك نميشن و هميشه در ذهن باقي ميمونن
مگر اينكه تو اون محل نتونه به خاسته ها و ايده ال هاش برسه
كه بازم جوابش مشخصه هر جا كه به اون خاسته ها برسه
---------------
به نظر من هيچ جا ايران نميشه ج . ا نه ايران
---------------
اون زمانيكه رفتنم داشت حتمي ميشد يعني مشكل خدمتم قرار بود دور بزنم كه اقام مخالفت كرد(گفت بچه من مخالف كار خلاف قانونم)همش ته دلم ميگفت نرو يا اينكه اگه برم حتما تو چند سال اينده برميگردم
رفيقم ميگفت همه اولش همين ميگن 2 ماه بگزره عادي ميشه
نميدونم شايدم اون راست ميگفت
همش به اين فكر ميكردم
ما اینجا راجب شرایط کشور ها حرف می زنیم , واقعا هیج جا کشور خود ادم نمیشه
من هنوز به اینجا عادت نکردم . دوستام , خونه ,......... همه چیمو از دست دادم .
یه روز بالاخره بر می گردم خونه....

sabtaab

Registered User
لایک‌ها
1
ایرلند ماهی 2000 دلار ؟
غیر ممکنه ! یک سوییت خیلی کوچیک تو دوبلین هفته ای 150 پوند به بالاست !
فقط ماهی 1000 دلار باید پول خونه بدن ! اجازه کار هم ندارند !

درسته تو ایرلند اجازه کار ندارند
من حالا یه جور دیگه حساب کرده بودم قیمت سوییت با غذا نزدیک 1400 دلار میشه ( تقریبا تمام خانواده های ایرلندی یه واحد برای اجاره با غذا دارند)
بعد هم باید حدود 1500 دلار در سه ماه هزینه کلاس بدن( پنج روز در هفته روزی سه ساعت) که میشه ماهی 500 دلار
به اینها اضافه کنین هزینه بیمه که سالی 300 دلاره.
همین
بعد هم باید دعا کنن که مریض نشن
لباس هم نخرند( هر چی دارن از همینجا ببرن)
فکر تفریح هم نباشن. هر چی باشه( یا نباشه) زندگی دانشجویی یعنی این دیگه
تازه باید کلاسها رو یه جوری بگیرن که ناچار نشن بیبی سیتر بگیرن یعنی مثلا قبل از ظهر برای آقای خانواده کلاس بگیرند
بعد از ظهر همسر.

mt33

Registered User
لایک‌ها
0
ما اینجا راجب شرایط کشور ها حرف می زنیم , واقعا هیج جا کشور خود ادم نمیشه
من هنوز به اینجا عادت نکردم . دوستام , خونه ,......... همه چیمو از دست دادم .
یه روز بالاخره بر می گردم خونه....

انكه بله هيچ جا ايران نميشه اما تا زمانيكه ايران بي قانون باشه زندگي كردن بيهوده است

ولي به شرايط روحي ادمها بستگي داره يه سري دلشون خوشه اونجا يه سري احساس غربت ميكنند من بالشخصه تو يه كشور خارجي باشم غربت شايد اول داشته باشم اما ديگه هميشگي نيست و عادي ميشه مثل ايران

H A T E U N ! T

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ای بابا !
چقدر بد شد ! چرا نژاد پرستید ؟
تاپیک منحرف نشه شاید بریم پی ام بهتر باشه ولی چرا بد شد؟

به نظره من که Race mixing و multiculturalism بلای جونه همه ی انسان هاست. حتی همون سیاه پوستم حق داره همون ریختی بمونه. واقن جنایته که یهودیا دارن دنیا رو ترغیب به race mixing میکنن و اگه همینطور پیش بره تا 1 قرن دیگه هیچ اسمی رو هیچ کسی نمیشه گذاشت و همه blendی از همه ی نژاد ها میشن. واقن دنیای کثیف و زشتی از آب در میاد

بالا