برگزیده های پرشین تولز

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
بازگشایی #غزر را چگونه پیش بینی می کنید؟

@s.david.s
و سایر دوستان
غزر.JPG

غزر از نظر ارزشی به قیمته . نه زیر قیمته نه گرونه
ولی تکنیکالی از اون انتظار یک کاهش شبیه همین تصویر دارم و بعدش ادامه روند صعودی ، البته نه به شارپی این چیزی که کشیدم :p
بلکه یک روند ملایم و خسته کننده ترکیبی از موج های صعودی و نزولی ...
ولی به هر دلیلی اگه نتونه سطح مقاومتی 31-32 هزار ریال رو ( نمودار تعدیل شده یا به عبارتی قیمت قبل از افزایش سرمایه ) بشکونه ، خطر ریزش به پایین اون خط قرمز که بعد از عرضه شدن به بازار همیشه اونجا حمایت شده ، وجود داره !

البته شکسته شدن قرمزه از نظر من تقریبا بعیده ( شاید احتمالش زیر 10% باشه ) ولی خوب یک احتمال هست . به این دلایل که :
  1. سهم عرضه اولیه بوده و نمیشه تحلیل تکنیکال دقیق روی اون داشت . باید یکی دو سال جلو بریم و بعدا داده های قدیمی ارزش پیدا بکنه
  2. شرکت کوچیکه و بازیگر محوره
  3. تا مجمع سال بعد تقریبا 10 ماه فرصت کافی دارن که سهم رو پایین ببرن و جمع بکنن تا دوباره بالا ببرن و تامین نقدینگی داشته باشن و برای مجمع قیمت سهم سقف های جدیدی رو بزنه تا ظاهر داستان هم خراب نشه
چون غزر رو روی کف خریدم ، شخصا با غزر میمونم مگه اینکه محدوده قرمز رو بشکونه و بفروشم تا با یک تخفیف 10-20 درصدی بخرم ، در غیر این صورت فعلا دست به معامله نمیزنم

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
مشاهده پیوست 1262209

غزر از نظر ارزشی به قیمته . نه زیر قیمته نه گرونه
ولی تکنیکالی از اون انتظار یک کاهش شبیه همین تصویر دارم و بعدش ادامه روند صعودی ، البته نه به شارپی این چیزی که کشیدم :p
بلکه یک روند ملایم و خسته کننده ترکیبی از موج های صعودی و نزولی ...
ولی به هر دلیلی اگه نتونه سطح مقاومتی 31-32 هزار ریال رو ( نمودار تعدیل شده یا به عبارتی قیمت قبل از افزایش سرمایه ) بشکونه ، خطر ریزش به پایین اون خط قرمز که بعد از عرضه شدن به بازار همیشه اونجا حمایت شده ، وجود داره !

البته شکسته شدن قرمزه از نظر من تقریبا بعیده ( شاید احتمالش زیر 10% باشه ) ولی خوب یک احتمال هست . به این دلایل که :
  1. سهم عرضه اولیه بوده و نمیشه تحلیل تکنیکال دقیق روی اون داشت . باید یکی دو سال جلو بریم و بعدا داده های قدیمی ارزش پیدا بکنه
  2. شرکت کوچیکه و بازیگر محوره
  3. تا مجمع سال بعد تقریبا 10 ماه فرصت کافی دارن که سهم رو پایین ببرن و جمع بکنن تا دوباره بالا ببرن و تامین نقدینگی داشته باشن و برای مجمع قیمت سهم سقف های جدیدی رو بزنه تا ظاهر داستان هم خراب نشه
چون غزر رو روی کف خریدم ، شخصا با غزر میمونم مگه اینکه محدوده قرمز رو بشکونه و بفروشم تا با یک تخفیف 10-20 درصدی بخرم ، در غیر این صورت فعلا دست به معامله نمیزنم
الان کسی با غزر رفته باشه مجمع افزایش سرمایه، یعنی 1.5 برابر تعداد سهامش حق تقدم میگیره؟

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
الان کسی با غزر رفته باشه مجمع افزایش سرمایه، یعنی 1.5 برابر تعداد سهامش حق تقدم میگیره؟
1.5 برابر درسته
ولی حق تقدم نیست
سهامه
یعنی شما 1000 سهم داشتی ، 1500 تا بهت میدن و لازم نیست مثل حق تقدم به ازای هر سهم 1000 ریال پرداخت بکنی و 10 ماه صبر بکنی . تا 2 ماه دیگه بدون پرداخت وجه قابل معامله میشه

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
1.5 برابر درسته
ولی حق تقدم نیست
سهامه
یعنی شما 1000 سهم داشتی ، 1500 تا بهت میدن و لازم نیست مثل حق تقدم به ازای هر سهم 1000 ریال پرداخت بکنی و 10 ماه صبر بکنی . تا 2 ماه دیگه بدون پرداخت وجه قابل معامله میشه
سهام جایزه اضافه بشه احتمالا فروشنده خیلی زیاده میشه و قیمت میاد پایین دیگه...درسته؟

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
1.5 برابر درسته
ولی حق تقدم نیست
سهامه
از روی نوع افزایش سرمایه متوجه میشی که جایزه هست یا حق تقدم؟

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
این متن تو نت داره پخش میشه و خود من نمیدونم واقعی هستش یا فیک

نامه سرگشاده فعالان بورس به آیت الله رئیسی
ریاست جمهوری ایران

(آقای رئیسی مگر شعار شما مبارزه با فساد در دولت نبود )

آقای رئیسی از روزی که شما رئیس جمهور شدید نه تنها هیچ ضرری از سهامداران مالباخته در بورس جبران نشد بلکه نزدیک به دو ماه است که مدیران فاسد بورس کمر به نابودی سهامداران بسته اند و باعث افزایش زیان مردم شده اند

👈مدیران فاسد بورس بجای سوق دادن هزاران میلیارد تومان پول موجود در صندوق های بورسی به سمت بازار سرمایه این منابع را صرف خرید بیت کوین و سرمایه گذاری در بخش ها غیر مرتبط و خارج از بورس کرده اند

👈مدیران فاسد بورس با شاخص سازی توسط چند نماد امین مربوط به خودشان حاکمیت کشور را فریب می‌دهند و تابلو بورس را خوش و خرم نشان میدهند در حالیکه سهامدار هر روز در حال زیان دیدن در پرتفوی خودشان هستند

👈(کشف نزدیک به ۱۰۰ ماینر بیت کوین در سازمان بورس که مجوز داشتن ماینر را ندارد از شگفتی های این روز های کشور می‌باشد)

در حالی که بعد از پیروزی شما در ریاست‌جمهوری امید به بازار برگشته بود و مردم دوباره به بازار برگشته بودند و شاهد ورود نقدینگی به بورس بودیم مدیران فاسد بورس با اقدامات کاملا عمدی باعث تخریب این اعتماد شدند و بازار سرمایه را نابود کردند

👈مدیران بورس با عرضه های اولیه پیاپی در سه هفته پایانی شهریور ماه و هنگ کردن عمدی سیستم های سپرده مرکزی و کارگزاری مفید جو ترس را به بازار انداخته اند و باعث خروج دوباره پول از بازار سرمایه و سقوط شارپی بازار شدند

👈این مدیران با تهدید حقوقی های بزرگ بازار مبنی بر عدم خرید سهم و حمایت از بازار کلیت بازار را توسط چند نماد بزرگ گروگان گرفته اند و با دستکاری قیمتی و رنج منفی کشیدن در این چند نماد بزرگ باعث ریزش کل بازار شده اند

👈فساد گسترده این مدیران به حدی است که حتی در روز های ریزش بازار سه نماد خود را یعنی (بورس ، فرابورس و کالا) را بدون هیچ دلیلی متوقف میکنند و بعد از ریزش عمدی بازار با رنج های مثبت بالا باز میکنند و گویی تمام نماد های بازار بدرد نخور هستند جز این سه نماد

👈تشکیل بازارگردان برای نماد ها نه تنها برای کمک به بازار نبود بلکه عملا نوسانگیری را برای افرادی خاص مجوز دار کرد بازارگردان ها عملا به جای حمایت از نماد ها با رنج منفی کشیدن قیمت سهام ها را پایین می‌آورند و در کف قیمت به اسم حمایت ، سهام مردم را مفت از چنگشان در می‌آورند

👈معاملات الگوریتمی که باید برای همه آزاد باشد فقط برای افرادی خاص ایجاد شده و این افراد بدون داشتن سهم شروع به خالی فروشی در نماد بزرگ می‌کنند ،همان کاری که در بازار طلا انجام میشود و این کار در دین ما حرام است

در حالی که نقدینگی و تورم در کشور بیداد میکند و قیمت دلار روز به روز بالا میرود و به ۲۸ هزار تومان رسیده و قیمت کالا در کشور روز به روز افزایش میابد چطور میشود نماد های بورسی که هر روز شاهد بالا رفتن قیمت محصولات شان در بازار هستیم ولی نماد هایشان در بورس هر روز در حال ریزش هستند

چرا مدیران فاسد بورس که از دولت فاسد قبلی جامانده اند با وجود اعتراض گسترده فعالان بورس از این سازمان اخراج نمی‌شوند

چرا تغییری در نهاد ناظر بورس که فساد های آن برای همه آشکار شده رخ نمی‌دهد و ناظر بورس به هیچ‌کس پاسخگو نیست

♦️آقای رئیسی خواسته ما فعالان بازار سرمایه اخراج و محاکمه مدیران فاسد بورس
آقایان( دهنوی، خواجه نصیر ، صحرایی ، هامونی و خدابخش ) می‌باشد

خواهشاً فورا به مسأله فساد در بورس رسیدگی کنید

باتشکر

فعالان بازار سرمایه. ۱۴۰۰/۷/۶

🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
از روی نوع افزایش سرمایه متوجه میشی که جایزه هست یا حق تقدم؟
آره
افزایش سرمایه از محل سود انباشته ، اندوخته و یا مازاد تجدید ارزیابی ، سهام جایزه میده
افزایش سرمایه از محل آورده نقدی و مطالبات ، سهام حق تقدم میده

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
چی میشه گفت خریدهای چند روز پیش حقوقی ها خیلی ها را به اشتباه انداخت و الان میبینیم بازم دارن رنج منفی میزنن
البته به استثنا گروه شیمیایی.......... یکی از دوستان بالاتر گفت که اصلاح ادامه داره که ظاهرا حق با ایشون بوده
اما اینطور شاخص دستکاری کردن واقعا عجیبه اونم بدون هیچ برخوردی با عواملش

و اینکه خودم چند روز پیش 60 درصد نقد کردم و مشکلی با اصلاح ندارم میتونم با خرید تعداد بیشتر سهم ضرر اون 40 درصد باقیمونده را با یک مثبت جبران کنم ولی اگه میدونستم اصلاح اینقدر طول میکشه بیشتر نقد میکرم

mahdian57

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
10,751
من هم تعداد سهم هامو کاهش دادم از 24 به 15 تا و این روند رو ادامه خواهم داد.
سهم های بدی که مونده برام همه خودرویی هستند و قابل رد کردن نیستند.
بورسی که قیمت هاییکه میبینی با واقعیت متفاوته و تو خیالات باید ریسک کنی و خرید کنی به درد لای جرز نمیخوره

Last edited:

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,071
سلام،نظرتون در مورد وساپا ،بفجر، کلوند چیه؟
سلام . وساپا و بفجر رو من قبلا داشتم . بفجر سود آنچنانی در سال ندارد به نظر من نخرید . وساپا را اصلا دورش نروید که مفت نمی ارزد .

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
چی میشه گفت خریدهای چند روز پیش حقوقی ها خیلی ها را به اشتباه انداخت و الان میبینیم بازم دارن رنج منفی میزنن
البته به استثنا گروه شیمیایی.......... یکی از دوستان بالاتر گفت که اصلاح ادامه داره که ظاهرا حق با ایشون بوده

و اینکه خودم چند روز پیش 60 درصد نقد کردم و مشکلی با اصلاح ندارم میتونم با خرید تعداد بیشتر سهم ضرر اون 40 درصد باقیمونده را با یک مثبت جبران کنم ولی اگه میدونستم اصلاح اینقدر طول میکشه بیشتر نقد میکرم
اصلاحِ عمده به نظرم تموم شده و دیگه زیر 1400 نمیاد (داره رنج میزنه ولی خیلی بعیده زیر 1400 بیاد) من همچنان پول دستم میاد سهام خوبی را که دارم در منفی اضافه میکنم، امروز معدنی اضافه کردم، این معدنی و پتروشیمی لامصب کارخونه چاپ پوله! گاهی با شاخص منفی میخورن ولی میان مدتی و بلند مدتی‌شون عالیه...

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889

من هم تعداد سهم هامو کاهش دادم از 24 به 15 تا و این روند رو ادامه خواهم داد.
سهم های بدی که مونده برام همه خودرویی هستند و قابل رد کردن نیستند.
بورسی که قیمت هاییکه میبینی با واقعیت متفاوته و تو خیالات باید ریسک کنی و خرید کنی به درد لای جرز نمیخوره
امروز 100 درصد نقد کردم----دیگه به درد نمیخوره این بورس--الان اقایون بازار رو طوری کردند که هرچی بخری ضرر میکنی-امروز هر سهمی بخری از فرداش منفی-وایمیستی سهمی که امروز منفی بود و فردا مثبته میخری فردا اینبار اون منفی میشه و سهم قبلیت یه روز مثبت!باز سهم قبلیتو میخری میبینی اینم 20 روز معاملاتش از صفر تابلو شروع میشه تا تو نتونی رو مثبت 5 بفروشی و پایانیش منفی میمونه تا ماه ها!

تو این بازار بورس فقط سه قشر سود میکنند و افراد عادی کارگران و کارمندان همه ضرر میکنند-----اون 3 قشر عبارتند از:کارگزاری ها از طریق دستمزد خرید و فروش----دولت از طریق حق مالیات----و نورچشمی ها که بازیگران سهم هستاند و تو منفی 5 میخرند و سهم رو میکشند تا مثبت 5 و تو مثبت 5 حالا که افراد عادی بیچاره کارگران و کارمندان به امید از فردا مثبت شدن اون سهم رو میخرند این اقایون شروع میکنند به فروختن سهمشون به این بیچاره ها----بقیه همه تو ضررند.
دستگاه های ماینر در سازمان بورس هم که خود سازمان تایید کرد--به نظر احتمال ریزش دوباره به سبک پارسال نزدیکه----ما که نقد کردیم خلاص

ایتنا - سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: در رسیدگی های نظارتی سازمان بورس و اوراق بهادار، تعدادی ماینر که از سوی شرکت بورس اوراق بهادار تهران مورد بهره برداری قرار گرفته است، در ساختمان شرکت مزبور کشف شد.

وابط عمومی سازمان بورس و اوراق بهادار در اطلاعیه ای اعلام کرد: جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می رساند در رسیدگی های نظارتی سازمان بورس و اوراق بهادار، تعدادی ماینر که از سوی شرکت بورس اوراق بهادار تهران مورد بهره برداری قرار گرفته است در ساختمان شرکت مزبور کشف گردید و در ادامه بررسی نیز مشخص شد که فعالیت مزبور در گزارش ها و حساب های شرکت به طور کامل ثبت و افشا نشده است و با توجه به اینکه بدوا چنین امری با اساسنامه و رسالت شرکت بورس نیز همخوانی نداشته است، موضوع به معاونت حقوقی سازمان ارسال شده است.
آخه مرد حسابی چجوری دستگاه ها رو آوردند اونجا نصب کردند که شما خبردار نشدید؟بچه گول میزنید----دروغ گفتن تو این مملکت مثل گل و بلبل شده!

شایان ذکر است روز گذشته روابط عمومی بورس تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: هیچ فعالیتی در زمینه استخراج رمز ارز در شرکت بورس تهران وجود ندارد و موضوع پنهانی که عده ای مدعی کشف آن شده اند، اساساً تکذیب می شود.

مثل قضیه ........اینم اول تکذیب کردند ولی بعدش که دیدند گندش درومد الان تایید کردند و شروع به ماله کشی و فریب افکار عمومی که ما خبر نداشتیم و اینا شخصیه و مال سازمان نیست و از این دروغ ها

به نظرم این قضیه ماینرها تا مدت مدیدی بورس ایران رو به نابودی کشوند.....منتظر رنج های وحشتناک منفی از شنبه باشید.

باید به فکر حفظ سرمایه و عقب نموندن از تورم از بازارهای دیگه یی باشیم-بورس ایران دیگه به درد افراد عادی نمیخوره

Last edited:

mahdian57

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
10,751
من کمی ارمان گرا فکر میکنم و گرنه با نوسانگیری کلی سود میشه به جیب زد هر چند این خیلی وقت میخواد دوم به شرطیکه عددی که تو خرید و فروش میبینی صحیح باشه و مربوط به چند دقیقه پیش نباشه برای همین گفتم ریسکیه و تیری در تاریکی
و گرنه این بازار سهم خوب رو بشناسی میشه درامد داشت ولی شبیه تیغ زدنه تا درامد سالم بورسی نمیدونم شاید دارم اشتباه میکنم و بیخودی جوش میزنم

Hamed.Madadi

Registered User
لایک‌ها
208
چند میلیون پول دارم میخواستم بزارم بانک 10 درصد سود بگیریم چون هر لحظه ممکنه برداشت کنم نمیتونم بلند مدت بزارم ، الان پول رو بفرستم تو حساب بورس ولی چیزی نخرم فقط تو حسابم باشه ، چقدر سود میده؟

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,071
چند میلیون پول دارم میخواستم بزارم بانک 10 درصد سود بگیریم چون هر لحظه ممکنه برداشت کنم نمیتونم بلند مدت بزارم ، الان پول رو بفرستم تو حساب بورس ولی چیزی نخرم فقط تو حسابم باشه ، چقدر سود میده؟
بگذارید توی کارگزاری مفید و تیک فعال شدن صندوق حامی را بزنید میانگین در سال 17% سود می دهد . هر زمان هم خواستید بردارید . این نکته را هم در نظر داشته باشید که شما با قرار دادن پول در بانک و صندوق با تورم فعلی که حدود 50% است در سال حدود 30 درصد ضرر می کنید ! در واقع از ارزش پولتان کم می شود .

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
حالا شنبه که من میخوام کلی خرید کنم قطعا شاخص مثبت خواهد بودhammer.gif تازه اونم روی 40 هزارتاelectric.gif

افتک بیا بورس را نفرین کن شنبه منفی باشهbudo.gif
@Webmoney-XCH

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
به شخصه این شاخص مثبت تو پرتفوی خودم اصلا احساس نمیکنم
سهم هام با مثبت کم یا صفر تابلو معامله میشن
منتظر یک پخ هستن منفی بشن

mehrshad.aryanfar

Registered User