منتخب بازارچه

برگزیده های پرشین تولز

behi16

Registered User
لایک‌ها
430
حرف شما تا حدی درسته فقط یه نکته
بسیاری از شرکت ها محصولاتی دارن که قیمتش بالا رفته اما رو هر محصول یا ضرر میدادن و دادن و یا اینکه سود کمی میبرن
قیمت گذاری دستوری خیلی از صنایع رو بیچاره کرده و جلوی پیشرفت و بهره وری مناسب اونا گرفته
بورس رو کلی نباید دید بسیاری از شرکت ها غیر منطقی گرون هستن و بر عکس هستن سهامی که هنوز پتانسیل فوق العاده ی دارن
هیچ شرکت یا کارخانه ای توی این چند وقت روی محصولاتش ضرر نکرده..شاید سود نسبتا کمی گیرش بیاد ولی ضرر به هیچ عنوان!
قیمت دستوری برای کدام صنعت انجام شده و ضرر کردن؟
دستوری ترین قیمت گذاری برای خودرو هست که اونا هم هر چند وقت یکبار 10-15-20 درصد میکشن روی قیمتشون.
شما برای اینکه بهتر گفته منو متوجه بشین برین قیمت محصولات دو خودرو ساز برای سال قبل رو با الان مقایسه کنید بعد ببینید توی این مدت یکسال چقدر ارزش سهام هاشون بیشتر شده؟
تغییر قیمت سهام خساپا توی این یکسال: -26 درصد!
تغییر قیمت خودرو توی این یکسال: -36 درصد!
---
این فقط یه نمونه ساده بود
از این مثال ها زیاده...نمادهای گروه زراعت، مسکن و... رو بررسی کنید...تفاوت قیمت بازار اینارو خودمون میدونیم چون توی این چند وقت خرید کردیم...با رشد ارزش سهام ها هم مقایسه کنید.
عملا بجز یه تعداد از سهام های دلاری بقیه نماد ها نه سود سالیانه درست و حسابی به سهامداراش دادن و نه قیمتش انچنان رشد کرده!
پس سهامدار توی این یکسال سودی دریافت نکرده(با توجه به تورم زیادی که بوده)

7star

Registered User
لایک‌ها
260
مفید ایزی تریدر رو آپدیت کرده بود و یه تب عرضه اولیه اضافه کرده بود , ولی الان تب عرضه اولیه نیست !
اون تب بطور موقت نمایش داده میشه، هر وقت که عرضه اولیه داشته باشیم

mohsen2015

Registered User
لایک‌ها
560
کیمیاتک هم صف فروش.خیلی این بازار حال بهم زن شده..

vayu

Registered User
لایک‌ها
644
هیچ شرکت یا کارخانه ای توی این چند وقت روی محصولاتش ضرر نکرده..شاید سود نسبتا کمی گیرش بیاد ولی ضرر به هیچ عنوان!
قیمت دستوری برای کدام صنعت انجام شده و ضرر کردن؟
دستوری ترین قیمت گذاری برای خودرو هست که اونا هم هر چند وقت یکبار 10-15-20 درصد میکشن روی قیمتشون.
شما برای اینکه بهتر گفته منو متوجه بشین برین قیمت محصولات دو خودرو ساز برای سال قبل رو با الان مقایسه کنید بعد ببینید توی این مدت یکسال چقدر ارزش سهام هاشون بیشتر شده؟
تغییر قیمت سهام خساپا توی این یکسال: -26 درصد!
تغییر قیمت خودرو توی این یکسال: -36 درصد!
---
این فقط یه نمونه ساده بود
از این مثال ها زیاده...نمادهای گروه زراعت، مسکن و... رو بررسی کنید...تفاوت قیمت بازار اینارو خودمون میدونیم چون توی این چند وقت خرید کردیم...با رشد ارزش سهام ها هم مقایسه کنید.
عملا بجز یه تعداد از سهام های دلاری بقیه نماد ها نه سود سالیانه درست و حسابی به سهامداراش دادن و نه قیمتش انچنان رشد کرده!
پس سهامدار توی این یکسال سودی دریافت نکرده(با توجه به تورم زیادی که بوده)
بله اما هر محصولی از مواد اولیه ای ساخته شده که گاهی قیمت اونا بیش از محصول اصلی افزایش داشته دیگه معنی این مشخصه

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
835
همانطور که پیشبینی میشد ساروم رکورد زد . صف خرید در راه است

a10.png

Last edited:

behi16

Registered User
لایک‌ها
430
بله اما هر محصولی از مواد اولیه ای ساخته شده که گاهی قیمت اونا بیش از محصول اصلی افزایش داشته دیگه معنی این مشخصه
مثالی بزنید با سند و مدرک که کارخونه ای درصد افزایش قیمت مواد اولیه ش بیشتر از درصد افزایش قیمت محصولاتش شده!
-----------
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم موضوع افزایش قیمت شیر خام و به طبع آن افزایش قیمت لبنیات وارد مراحل و مسائل پیچیده ای شده و از سوی مسئولان مختلف به کرات تایید و تکذیب شده است.

موضوع افزایش قیمت شیر خام برای اولین بار توسط انجمن صنفی گاو داران مطرح و اعلام شد که قیمت مصوب جدید هر کیلوگرم از این محصول 6400 تومان تعیین شده که حدود 47 درصد در مقایسه با قیمت قبلی خود افزایش دارد.

در ابتدا احمد مقدسی رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران ایران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم گفت: تنظیم بازار تصمیم گیری درباره قیمت شیر خام را به وزارت جهاد کشاورزی وا گذار کرده و در جلسه ای در وزارت جهاد کشاورزی قیمت هر کیلوگرم شیر خام 6400 تومان تعیین شد.

پس از آن بنی طبا سخنگوی انجمن صنایع لبنی نیز در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اعلام کرد: با توجه به افزایش قیمت شیرخام به 6400 تومان، احتمال افزایش قیمت 70 درصدی قیمت لبنیات نیز وجود دارد هر چند ممکن است سناریوهای دیگر نظیر آزاد سازی قیمت لبنیات اجرا شود.
--------
47 درصد شیر خام رو گرون کردن ولی محصولات 70 درصد گرون شده که گرونی محصولات در طی یکسال بیش از 70 درصد هست و راحت به 100 درصد(و احتمالا بیشتر) میرسه.
حالا شما برو یکسال دیگه بیا ببین نماد های مربوط به تولید لبنیات چه تغییری کردن و سهامدارش توی این یکسال چی نصیبش شده.
مطمئن باش در مقایسه با تورم، هیچی!
در حقیقت ج.ا از بورس به عنوان محل درامد خودش استفاده میکنه و تمایلی نداره سهامدار خرد سود انچنانی بکنه.

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
835
فسبزوار خریدنی شده است ، مقداری از حقوق این ماه را خریدم ، پول دستم بیاید باز هم اضافه می کنم . شرکت رو به راه و رو به رشدی است . گزارش ها و صورت ها هم که راضی کننده است . اگر خرج و مخارج مدرسه بچه ها نبود بیشتر هم می خریدم حیف که پول 10 سهم از این شرکت ارزشمند را باید بدهیم یک دفتر نقاشی بخریم و بچه ها خط خطی کنند
:(

پارس فولاد سبزوار :

IMG_20201201_095759_397-scaled-e1624357809472.jpg

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
1,989
47 درصد شیر خام رو گرون کردن ولی محصولات 70 درصد گرون شده که گرونی محصولات در طی یکسال بیش از 70 درصد هست و راحت به 100 درصد(و احتمالا بیشتر) میرسه.
حالا شما برو یکسال دیگه بیا ببین نماد های مربوط به تولید لبنیات چه تغییری کردن و سهامدارش توی این یکسال چی نصیبش شده.
مطمئن باش در مقایسه با تورم، هیچی!
در حقیقت ج.ا از بورس به عنوان محل درامد خودش استفاده میکنه و تمایلی نداره سهامدار خرد سود انچنانی بکنه.
اگر شخصی بخواد کوتاه مدت فکر کنه واقعا احتمال ضرر تو بورس بیشتر از سودشه، چون خیلی عوامل دست به دست هم میدن تا خریدار خرد نتونه زیاد دستش باز باشه.
منتها حتی اگر شخصی طولانی مدت سهم میخره باز هم به نظر من نباید همه ی پول اضافیش رو فقط وارد بورس بکنه، در حقیقت بهتر هست اگر پول اضافی داریم یک سبدی از داراییهای مختلف داشته باشیم، سهم بورسی، طلا، دلار، ارز دیجیتال، دارایی های دیگه ی فیزیکی مثل ماشین و خونه.

bestmovie

Registered User
لایک‌ها
1,124
اگر شخصی بخواد کوتاه مدت فکر کنه واقعا احتمال ضرر تو بورس بیشتر از سودشه، چون خیلی عوامل دست به دست هم میدن تا خریدار خرد نتونه زیاد دستش باز باشه.
منتها حتی اگر شخصی طولانی مدت سهم میخره باز هم به نظر من نباید همه ی پول اضافیش رو فقط وارد بورس بکنه، در حقیقت بهتر هست اگر پول اضافی داریم یک سبدی از داراییهای مختلف داشته باشیم، سهم بورسی، طلا، دلار، ارز دیجیتال، دارایی های دیگه ی فیزیکی مثل ماشین و خونه.
حیف که نمیشه ماست و شیر رو ذخیره کرد وگرنه تو این مملکت هیچی اندازه ماست سون نمیره بالا :دی
بورس توی 14 ماه گذشته با توجه به تورم کشور فقط ضرر بوده و میزان سودی هم که داده فقط تورم رو پوشش داده مگر در بعضی سهم های خاص

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
8,242
فسبزوار خریدنی شده است ، مقداری از حقوق این ماه را خریدم ، پول دستم بیاید باز هم اضافه می کنم . شرکت رو به راه و رو به رشدی است . گزارش ها و صورت ها هم که راضی کننده است . اگر خرج و مخارج مدرسه بچه ها نبود بیشتر هم می خریدم حیف که پول 10 سهم از این شرکت ارزشمند را باید بدهیم یک دفتر نقاشی بخریم و بچه ها خط خطی کنند
:(

پارس فولاد سبزوار :

مشاهده پیوست 1261910
به نظر از فجهان بهتر هست درسته؟ اطلاعات خاصی دارید شما ازش؟
من نگه داشتم نفروختم. اگر نزدیک قیمت عرضه برسه شاید یکم بخرم نظرتون چیه؟

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
835
به نظر از فجهان بهتر هست درسته؟ اطلاعات خاصی دارید شما ازش؟
من نگه داشتم نفروختم. اگر نزدیک قیمت عرضه برسه شاید یکم بخرم نظرتون چیه؟
اطلاعات خاص که نه، من هم همین اطلاعاتی که شرکت از فعالیت های گذشته و فعالیت های کنونی و طرح های توسعه آینده ی خودش منتشر کرده دارم ولی خوب در شرایط فعلی خرید فسبزوار با این قیمت نسبت به فجهان مناسبتر است . شما هم اگر پول دارید می توانید پله ای در همین قیمت ها و احتمالا پایین تر اضافه بکنید . از نظر من که خودم هم امروز اضافه کردم شرکت سرزنده و خوبی است و ارزش خرید دارد .این نکته را هم بگویم که من دیدم برای خرید بلند مدت 5 سال به بالا است ، مگر اینکه شرکت از لحاظ بنیادی افت بکند وگرنه از لحاظ تکنیکالی هر چه افت کند ( در حالی که بنیاد سهم تضعیف نشده باشد ) برای من فرصت خرید و اضافه کردن است ..
هم فجهان و هم فسبزوار هر دو طرح های توسعه خوبی دارند که در آینده سودآوری شرکت را بالا خواهد برد .

behi16

Registered User
لایک‌ها
430
گزارش فروش فسبزوار اومده روی کدال
فقط ببینید چه فروشی داشته!!
احساس میکنم در آینده بسیار نزدیک این نماد صف خرید سنگین بشه.
باتوجه به سودسازی خوب و سال مالی نزدیکش(و البته ارزندگی)

mohsen2015

Registered User
لایک‌ها
560
گزارش فسبزوار همچین تعریفی هم نبوده.!!!در کل درامد فروشش نسبت به سال قبل رشدی نداشته.!!!!!

behi16

Registered User
لایک‌ها
430
گزارش فسبزوار همچین تعریفی هم نبوده.!!!در کل درامد فروشش نسبت به سال قبل رشدی نداشته.!!!!!
شما دوتا ستون سمت چپ برای سال 99 و 1400 رو ببین، واقعا تفاوتی نمیبینی؟:D

فایل های ضمیمه

• 22.jpg
    22.jpg
    175 KB · نمایش ها: 20
بالا