برگزیده های پرشین تولز

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
47 درصد شیر خام رو گرون کردن ولی محصولات 70 درصد گرون شده که گرونی محصولات در طی یکسال بیش از 70 درصد هست و راحت به 100 درصد(و احتمالا بیشتر) میرسه.
حالا شما برو یکسال دیگه بیا ببین نماد های مربوط به تولید لبنیات چه تغییری کردن و سهامدارش توی این یکسال چی نصیبش شده.
مطمئن باش در مقایسه با تورم، هیچی!
در حقیقت ج.ا از بورس به عنوان محل درامد خودش استفاده میکنه و تمایلی نداره سهامدار خرد سود انچنانی بکنه.
اگر شخصی بخواد کوتاه مدت فکر کنه واقعا احتمال ضرر تو بورس بیشتر از سودشه، چون خیلی عوامل دست به دست هم میدن تا خریدار خرد نتونه زیاد دستش باز باشه.
منتها حتی اگر شخصی طولانی مدت سهم میخره باز هم به نظر من نباید همه ی پول اضافیش رو فقط وارد بورس بکنه، در حقیقت بهتر هست اگر پول اضافی داریم یک سبدی از داراییهای مختلف داشته باشیم، سهم بورسی، طلا، دلار، ارز دیجیتال، دارایی های دیگه ی فیزیکی مثل ماشین و خونه.

bestmovie

Registered User
لایک‌ها
1,439
اگر شخصی بخواد کوتاه مدت فکر کنه واقعا احتمال ضرر تو بورس بیشتر از سودشه، چون خیلی عوامل دست به دست هم میدن تا خریدار خرد نتونه زیاد دستش باز باشه.
منتها حتی اگر شخصی طولانی مدت سهم میخره باز هم به نظر من نباید همه ی پول اضافیش رو فقط وارد بورس بکنه، در حقیقت بهتر هست اگر پول اضافی داریم یک سبدی از داراییهای مختلف داشته باشیم، سهم بورسی، طلا، دلار، ارز دیجیتال، دارایی های دیگه ی فیزیکی مثل ماشین و خونه.
حیف که نمیشه ماست و شیر رو ذخیره کرد وگرنه تو این مملکت هیچی اندازه ماست سون نمیره بالا :دی
بورس توی 14 ماه گذشته با توجه به تورم کشور فقط ضرر بوده و میزان سودی هم که داده فقط تورم رو پوشش داده مگر در بعضی سهم های خاص

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
فسبزوار خریدنی شده است ، مقداری از حقوق این ماه را خریدم ، پول دستم بیاید باز هم اضافه می کنم . شرکت رو به راه و رو به رشدی است . گزارش ها و صورت ها هم که راضی کننده است . اگر خرج و مخارج مدرسه بچه ها نبود بیشتر هم می خریدم حیف که پول 10 سهم از این شرکت ارزشمند را باید بدهیم یک دفتر نقاشی بخریم و بچه ها خط خطی کنند
:(

پارس فولاد سبزوار :

مشاهده پیوست 1261910
به نظر از فجهان بهتر هست درسته؟ اطلاعات خاصی دارید شما ازش؟
من نگه داشتم نفروختم. اگر نزدیک قیمت عرضه برسه شاید یکم بخرم نظرتون چیه؟

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,068
به نظر از فجهان بهتر هست درسته؟ اطلاعات خاصی دارید شما ازش؟
من نگه داشتم نفروختم. اگر نزدیک قیمت عرضه برسه شاید یکم بخرم نظرتون چیه؟
اطلاعات خاص که نه، من هم همین اطلاعاتی که شرکت از فعالیت های گذشته و فعالیت های کنونی و طرح های توسعه آینده ی خودش منتشر کرده دارم ولی خوب در شرایط فعلی خرید فسبزوار با این قیمت نسبت به فجهان مناسبتر است . شما هم اگر پول دارید می توانید پله ای در همین قیمت ها و احتمالا پایین تر اضافه بکنید . از نظر من که خودم هم امروز اضافه کردم شرکت سرزنده و خوبی است و ارزش خرید دارد .این نکته را هم بگویم که من دیدم برای خرید بلند مدت 5 سال به بالا است ، مگر اینکه شرکت از لحاظ بنیادی افت بکند وگرنه از لحاظ تکنیکالی هر چه افت کند ( در حالی که بنیاد سهم تضعیف نشده باشد ) برای من فرصت خرید و اضافه کردن است ..
هم فجهان و هم فسبزوار هر دو طرح های توسعه خوبی دارند که در آینده سودآوری شرکت را بالا خواهد برد .

behi16

Registered User
لایک‌ها
556
گزارش فروش فسبزوار اومده روی کدال
فقط ببینید چه فروشی داشته!!
احساس میکنم در آینده بسیار نزدیک این نماد صف خرید سنگین بشه.
باتوجه به سودسازی خوب و سال مالی نزدیکش(و البته ارزندگی)

mohsen2015

Registered User
لایک‌ها
751
گزارش فسبزوار همچین تعریفی هم نبوده.!!!در کل درامد فروشش نسبت به سال قبل رشدی نداشته.!!!!!

behi16

Registered User
لایک‌ها
556
گزارش فسبزوار همچین تعریفی هم نبوده.!!!در کل درامد فروشش نسبت به سال قبل رشدی نداشته.!!!!!
شما دوتا ستون سمت چپ برای سال 99 و 1400 رو ببین، واقعا تفاوتی نمیبینی؟:D

فایل های ضمیمه

• 22.jpg
    22.jpg
    175 KB · نمایش ها: 20

Nima_20

Registered User
لایک‌ها
1,160
به عنوان مثال لبنیات توی این ۳-۴ ماه اخیر نزدیک ۵۰-۷۰ درصد(شاید هم بیشتر) افزایش قیمت داشته ولی میری ارزش سهم های مرتبط رو بررسی میکنی میبینی علاوه بر اینکه رشد متناسب نداشتن بلکه درجا زدن یا پسرفت کردن.
تغییر قیمت سهام خساپا توی این یکسال: -26 درصد!
تغییر قیمت خودرو توی این یکسال: -36 درصد!
رشد متناسب رو از سهمی میشه انتظار داشت که قبل از افزایش نرخ یا فروش ، بدون حباب باشه
اینکه قبلا قیمت سهم لبنی اینقدر بود الان قیمت ماست اینقدر شده پس سهم باید اونقدر بشه حساب کتاب عامیانه ست تحلیل نیست
لبنیاتی ها حاشیه سود زیر 5 درصد با p/e شونصد دارن . برای دارایی و در و تخته شرکت هم بازار پول نمیده

خودرویی ها هم 1.5 سال بعد از تجدید ارزیابی قبلی کل سرمایه رو با ضرر انباشته به گاج دادن . هرچی تولید و فروش بیشتر = ضرر انباشته بیشتر
تو کانال و گروه ها جار میزنن که خودرویی ها از بازار جا موندن دولت جدید تو بورس نذری میده به سهامداران خودرو چیزی نرسید :cautious:

نماد خودرو 3 ماه قبل :) همون خودرو که مرداد پارسال ، شیفتِ بعد از ظهری ها در 800 تومن صف خرید چیده بودن براش
1632750977313.png

خساپا 3 ماه قبل
1632751028024.png

Nima_20

Registered User
لایک‌ها
1,160
افزایش فروش در شهریور برای جم :

مشاهده پیوست 1261957
فروش 5 ماه اول 14868 میانگین 2973
فروش شهریور 2133
عنوان مناسب برای خبر : کاهش 28 درصد فروش جم نسبت به ابتدای سال
اینا ربات ان . فروش سال قبل رو نتونسته تشخیص بده نوشته بدون تغییر

behi16

Registered User
لایک‌ها
556
رشد متناسب رو از سهمی میشه انتظار داشت که قبل از افزایش نرخ یا فروش ، بدون حباب باشه
اینکه قبلا قیمت سهم لبنی اینقدر بود الان قیمت ماست اینقدر شده پس سهم باید اونقدر بشه حساب کتاب عامیانه ست تحلیل نیست
لبنیاتی ها حاشیه سود زیر 5 درصد با p/e شونصد دارن . برای دارایی و در و تخته شرکت هم بازار پول نمیده

خودرویی ها هم 1.5 سال بعد از تجدید ارزیابی قبلی کل سرمایه رو با ضرر انباشته به گاج دادن . هرچی تولید و فروش بیشتر = ضرر انباشته بیشتر
تو کانال و گروه ها جار میزنن که خودرویی ها از بازار جا موندن دولت جدید تو بورس نذری میده به سهامداران خودرو چیزی نرسید :cautious:

نماد خودرو 3 ماه قبل :) همون خودرو که مرداد پارسال ، شیفتِ بعد از ظهری ها در 800 تومن صف خرید چیده بودن براش
مشاهده پیوست 1262133

خساپا 3 ماه قبل
شما تحلیلت از سود چیه؟
از کجا تشخیص میدی قیمت بازار یه محصول حباب داره؟
بازار بورس ایران با همین تحلیل سطحی که شما فرمودی هم همخوانی نداره چه برسه به تکنیکال
نمادهای خودروسازی داخلشون انقدر فساد هست که بجای سودسازی ضرر انباشته میدن...وگرنه همه میدونن که قیمت تمام شده محصولات یک سوم قیمت فروششون هم نیست.
پول فروش خودروها میره داخل جیب یه ارگانی که به هیچ جایی پاسخگو نیست!
کلا بورس ایران(بجز چندتا نماد دلاری) هیچ گونه تحلیلی نداره و باید منتظر بمونی تا بازیگر سهم تصمیم بگیره.

Nima_20

Registered User
لایک‌ها
1,160
نمادهای خودروسازی داخلشون انقدر فساد هست که بجای سودسازی ضرر انباشته میدن...وگرنه همه میدونن که قیمت تمام شده محصولات یک سوم قیمت فروششون هم نیست.
پول فروش خودروها میره داخل جیب یه ارگانی که به هیچ جایی پاسخگو نیست!
هم مرکز فسادن هم در 4 سال گذشته کل سرمایه شون با ضرر رفته. سهمشون رو به امید معجزه میخرید؟ :rolleyes: هر نامهربونه ... هم آفت جونه ... 🙂
بورس ، بانک و اوراق مشارکت نیست که بعد یکسال اصل پول رو با سودش برگردونه . بابت "هیچ" پول دادن ضرر کردن . تموم شد رفت
کلا بورس ایران(بجز چندتا نماد دلاری) هیچ گونه تحلیلی نداره و باید منتظر بمونی تا بازیگر سهم تصمیم بگیره.
اونا دلاری نیستن تولیدی ان
شرکت تولیدی P/E اش 4 تا 8 ـه . شما از سهم P/E بالای 15 انتظار رشد داری بعد که بالا نرفت بورس میشه غیرقابل تحلیل
چرا خریدار باید سهمی که سالی حداقل 12 درصد رشد دلاری (علاوه بر تورم) داره رو ول کنه سهم زیر 7 درصد سود یا ضررده رو بخره ؟ با هزار جور ریسک نسبت به دلار
هیچ گونه تحلیلی نداره و باید منتظر بمونی تا بازیگر سهم تصمیم بگیره.
از 700 تا نماد ، سهام ضررده - بانک - بیمه - سرمایه گذاری رو کم کن 4 تا سهم با P/E زیر 6 که حاصل سود عملیاتی باشه معرفی کن که بازار و حقوقی ها بهشون ظلم کرده

Last edited:

behi16

Registered User
لایک‌ها
556
هم مرکز فسادن هم در 4 سال گذشته کل سرمایه شون با ضرر رفته. سهمشون رو به امید معجزه میخرید؟ :rolleyes: هر نامهربونه ... هم آفت جونه ... 🙂
بورس ، بانک و اوراق مشارکت نیست که بعد یکسال اصل پول رو با سودش برگردونه . بابت "هیچ" پول دادن ضرر کردن . تموم شد رفت

اونا دلاری نیستن تولیدی ان
شرکت تولیدی P/E اش 4 تا 8 ـه . شما از سهم P/E بالای 15 انتظار رشد داری بعد که بالا نرفت بورس میشه غیرقابل تحلیل
چرا خریدار باید سهمی که سالی حداقل 12 درصد رشد دلاری (علاوه بر تورم) داره رو ول کنه سهم زیر 7 درصد سود یا ضررده رو بخره ؟ با هزار جور ریسک نسبت به دلار

از 700 تا نماد ، سهام ضررده - بانک - بیمه - سرمایه گذاری رو کم کن 4 تا سهم با P/E زیر 6 که حاصل سود عملیاتی باشه معرفی کن که بازار و حقوقی ها بهشون ظلم کرده
اول اینکه من نماد خودرویی نمیخرم
دوم اینکه احساس میکنم علاقه خیلی زیادی به سفسطه دارید و هرچی میگم یه چیز نامربوط پیدا میکنید و جواب میدید و احساس میکنید خیلی میدونید.
شما برو بورس ایران رو تحلیل تکنیکال بکن:ROFLMAO:

Nima_20

Registered User
لایک‌ها
1,160
اول اینکه من نماد خودرویی نمیخرم
دوم اینکه احساس میکنم علاقه خیلی زیادی به سفسطه دارید و هرچی میگم یه چیز نامربوط پیدا میکنید و جواب میدید و احساس میکنید خیلی میدونید.
شما برو بورس ایران رو تحلیل تکنیکال بکن:ROFLMAO:
اینا بحث تکنیکالی بود ؟ ماشالا به تشخیص دقیقت :p
نماد خودرویی نمیخری دیگه دردت چیه ؟ خوب بود میخریدی بقیه هم چون خوب نیست نمیخرن . پراید بشه 20 میلیارد ربطش به سهم ضررده اش چیه ؟ :cautious:
گفتی فلان سهم بالا نمیره منم با دلیل گفتم الان بالاست . ماست و پنیر گرون میشه سریع نسبت میگیرین
به جای حسادت به بالا رفتن سهم های سودده ، دنبال دلیل توجه بازار به این سهم ها باش

مردمان آموزش ناپذیر

Last edited:

behi16

Registered User
لایک‌ها
556
اینا بحث تکنیکالی بود ؟ ماشالا به تشخیص دقیقت :p
نماد خودرویی نمیخری دیگه دردت چیه ؟ خوب بود میخریدی بقیه هم چون خوب نیست نمیخرن . پراید بشه 20 میلیارد ربطش به سهم ضررده اش چیه ؟ :cautious:
گفتی فلان سهم بالا نمیره منم با دلیل گفتم الان بالاست . ماست و پنیر گرون میشه سریع نسبت میگیرین
به جای حسادت به بالا رفتن سهم های سودده ، دنبال دلیل توجه بازار به این سهم ها باش

مردمان آموزش ناپذیر
استاد اومدی به حرفای من ایراد گرفتی به نظر خودت! بعد من سوال پرسیدم و بدون اینکه جوابی بدی دوباره یه چیزای نامربوطی گفتی، به این میگن سفسطه...امثال شما رو توی بازار زیاد میبینم که احساس میکنن خیلی بلد هستن ولی درعمل طبل توخالی!
من هیچ حسادتی نسبت به سهم ها ندارم و خداروشکر نمادهایی که خودم دارم جزو سوده ترین ها هستن.
من حرفم این بود که سهامدار خرد سهمی از بورس نمیبره(مگر توی بعضی از نمادها).
باور نمیکنید؟ داخل همین فروم بپرسید که سهامدارها از وقتی شاخص تقریبا ۳۰۰ هزارتا بالا اومده چقدر سود کردن.
فقط نیاین دوباره بگین اونایی که ضرر کردن آماتور بودن و از این حرفا...
مردم ایران آموزش ناپذیر نیستن بلکه ادای آموزش یافته هارو درمیارن

Nima_20

Registered User
لایک‌ها
1,160
من حرفم این بود که سهامدار خرد سهمی از بورس نمیبره(مگر توی بعضی از نمادها).
نخیر . سریع نزن زیرش . پست های قبلیت موجوده :p
گفتی ماشین گرون شده ولی خودرویی ها پایین اومدن . ماست گرون شده ولی لبنی ها درجا زدن
بدون توجه به اینکه قبل این اتفاقات سهم ها گرون بودن یا ارزون
این (n)
شما برای اینکه بهتر گفته منو متوجه بشین برین قیمت محصولات دو خودرو ساز برای سال قبل رو با الان مقایسه کنید بعد ببینید توی این مدت یکسال چقدر ارزش سهام هاشون بیشتر شده؟
تغییر قیمت سهام خساپا توی این یکسال: -26 درصد!
تغییر قیمت خودرو توی این یکسال: -36 درصد!
---
این فقط یه نمونه ساده بود
از این مثال ها زیاده...نمادهای گروه زراعت، مسکن و... رو بررسی کنید...تفاوت قیمت بازار اینارو خودمون میدونیم چون توی این چند وقت خرید کردیم...با رشد ارزش سهام ها هم مقایسه کنید.
عملا بجز یه تعداد از سهام های دلاری بقیه نماد ها نه سود سالیانه درست و حسابی به سهامداراش دادن و نه قیمتش انچنان رشد کرده!
پس سهامدار توی این یکسال سودی دریافت نکرده(با توجه به تورم زیادی که بوده)

باور نمیکنید؟ داخل همین فروم بپرسید که سهامدارها از وقتی شاخص تقریبا ۳۰۰ هزارتا بالا اومده چقدر سود کردن.
اینا تجربه ست . بلد نیستی باید پولو بزاری تو صندوق سهامی ، بالاتر از شاخص سود کنی کمتر از شاخص ضرر (y)

بعد من سوال پرسیدم و بدون اینکه جوابی بدی دوباره یه چیزای نامربوطی گفتی
جواب سوالتو دادم از حباب و سود پرسیدی منم P/E مناسب و جذاب که بازار خریدارشه رو گفتم بالاترش حبابه
یه سال از ریزش بازار گذشته وقتشه با این مفاهیم ساده آشنا بشی به جای گارد گرفتن

behi16

Registered User
لایک‌ها
556
نخیر . سریع نزن زیرش . پست های قبلیت موجوده :p
گفتی ماشین گرون شده ولی خودرویی ها پایین اومدن . ماست گرون شده ولی لبنی ها درجا زدن
بدون توجه به اینکه قبل این اتفاقات سهم ها گرون بودن یا ارزون
این (n)

اینا تجربه ست . بلد نیستی باید پولو بزاری تو صندوق سهامی ، بالاتر از شاخص سود کنی کمتر از شاخص ضرر (y)

جواب سوالتو دادم از حباب و سود پرسیدی منم P/E مناسب و جذاب که بازار خریدارشه رو گفتم بالاترش حبابه
یه سال از ریزش بازار گذشته وقتشه با این مفاهیم ساده آشنا بشی به جای گارد گرفتن
پست های من موجوده خوب بخونی میبینی گفتم باتوجه به تورم و سودآوری صنایع، سهامدار هیچ سهمی از این سودآوری نمیبره!
نه ارزش سهم درست و حسابی بالا میره و نه بعد یکسال سود درست و حسابی تقسیم میکنن.
اون لبنیات و خودرو هم مثال زدم تا کاملا ملموس باشه که چقدر قیمتا بالا میره و چه سودی از این افزایش نصیب سهامدار میشه...یه مثال دیگه هم اوردم از صنایع لبنی که مواد اولیه شون(شیر خام) ۴۰ درصد گرون شده ولی محصولات تا ۱۰۰ درصد هم بالا میرن(یعنی سود اضافی کسب میکنن).
شما گفتی قیمت توی بازار حبابه، گفتم نحوه محاسبه حباب رو به ما یاد بده، نه اینکه بیای بگی p/e!
اون p/e که شما تازه یاد گرفتی برای بورس کاربرد داره نه داخل بازار!
شما که ادعا داری بورس ایران خیلی روی اصول و تکنیکال هست و ما سهامداران آماتور بلد نیستیم، لطف کن نماد لپارس رو یه تحلیل تکنیکال و بنیادی انجام بده که چطوری توی ۴۰-۴۵ روز قیمتش از تقریبا ۶ تومن رفته ۱۵-۱۶ تومن و الان هم چند روزه قفل صف فروشه!
استاد شما برو توی همون سهامیاب و رهاورد پست بذار چون اینجا ادمایی هستن که چند برابر اون تجربه تون که عنوان کردین رو توی بازار هستن!
پست بعدیت تحلیل تکنیکال و بنیادی لپارس باشه:LOL:

بالا