برگزیده های پرشین تولز

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
به نقل از als_1360 :
خدمت داشاي عزيزم عرض كنم كه من 1.500.000 تومن بي زبون پول دارم مي خوام يه جا سرمايه گذاري كنم ديدم كجا بهتر از بورس يه راهنمايي مي خواستم ببينم چه جوري كجا كي مي تون سهام بخرم

در ضمن توي سرمايه دات كام هم رفتم ولي اونجا خيلي حرفه اي ما بي سواتا گم گور مي شيم اونجا
براي خريد سهام بايد به يكي از شركتهاي كارگزاري مراجعه كني. شركتهاي كارگزاري چند جا جمعند. من معمولا ميرم به اين آدرس:
تهران، خيابان جمهوري، خيابان نوبهار، ساختمان طوبا
تو اين ساختمون فك كنم 10-15 تا كارگزاري هست.
آدرس و تلفن و مشخصات بقيه كارگزاري ها اينجاست:
http://www.irbourse.com/FForms/Kargozar.aspx

بعد از اينكه يكي از كارگزاري ها رو انتخاب كردي، ميري ميگي من مي خوام فلان سهم ها رو بخرم (نام شركتها رو ميگي)
اگه كارگزاري قبول كرد كه برات بخره، يه شماره حساب بهت ميده كه بري پول واريز كني. بعد از واريز پول، فرم درخواست خريد رو در محل كارگزاري پر مي كني و فيش بانك رو ضميمه اش مي كني. البته نياز به اصل و فتوكپي شناسنامه هم هست. بعد از چند روز(حدود يك هفته) ميري پيش كارگزاري و حساب و كتاب مي كنيو برگه سهامهايي كه خريدي رو تحويل مي گيري و تموم.
بعدش مثل ما، هر روز، روزي 100 بار تابلو قيمتها رو نگاه مي كني و حرص مي خوري. آدرس تابلو اينه:
http://www.irbourse.com/FForms/CurrentPrice.aspx

يك توصيه: با اين پول 3 يا 4 تا سهم بخر. شركتهايي كه مي خري از صنعتهاي مختلف باشه. مثلا تمام سهم هايي كه مي خري خودرويي يا سيماني يا معدني نباشه. بلكه از صنعتهاي مختلف باشه.

متاسفانه در مورد اينكه سهام چه شركتهايي رو بخري كمكي نمي تونم بكنم. چون اوضاع بازار الآن اصلا قابل تحليل و پيش بيني نيست.(يا من نميتونم)
اگه سوالي بود و بلد بودم در خدمتم.

رضا :)

als_1360

Registered User
لایک‌ها
2
خوب كودوم سهامها رو فكر مي كنيد بهترن
ما يه دفعه سهام سيمان سپاهان رو خريديم در عرض 4 5 ماه 4 برابر شد ولي چون اصلش كم بود يه درد نخورد
حالا شما كدوم رو بيشتر توصيه مي كنيد.

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
اينو بعنوان هديه سرمايه دات كام بهت ميگم.
سرمايه گذاري ملي ايران ( ونيكي)
اين رو بخر و پشيمون نميشي.
بعدش سرمايه گذاري پتروشيمي(وپترو) سهم كم ريسكيه و خوبه.
اگر اهل ريسك باشي و از چند نفر هم بپرسي حتما "گازلوله"‌رو هم بهت پيشنهاد ميكنند. من پيشنهاد نميكنم. در ضمن توصيه داش رضا مبني بر تشكيل سبد رو حتما(حتما) جدي بگير.
از دفعات بعد هم مطمئن باش روي تحليل هيچ(!) كس غير از خودت نميتوني تكيه كني. وگرنه در هر صورت پشيمون ميشي.
اين كار پر ريسك و پر اضطرابي هم هست. اگر بيماري قلبي يا اينجور چيزهام داري لطفا خودتو اذيت نكن.
الان بانك سامان 17% ساليانه ( بصورت روزشمار) سود ميده . اينو بدون مخصوصا تو دوران ابتداي سرمايه گذاريت ممكنه ضرر بدي و اگر ميخواي تو اين بازار بياي بايد اين هزينه رو بپردازي و نا اميد نشي.

ايشالله موفق باشي. از مام كمكي ساخته بود بفرما .

فقط اينو بدون كه بدترين كار تو بازار اينه كه بپرسي كه چي بخرم. چون همه جوابي براش دارن (از جمله خود من ) ولي هيچ نوع ( ! ) تضميني براش وجود نداره و حتي با احتمال هم نميشه گفت.....
فقط بايد سواد اقتصادي خودتو بالا ببري.همين . راه ديگه اي نيست.

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
آقا يه چيزي هم كه من متوجه شدم.....
يادتونه يه آقايي بنام شبير يه زماني اومد تو پي تي ؟ زياد تحويل گرفته نشد هر چند خيلي آواتار خفني داشت و مدريتور هم بود....

اين آقا بورس باز ميباشد......
AlbumZoom.aspx

اينم عسكش :eek:

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
چرا عسكش نيومد ؟؟؟ :hmm:

بزور ميارمش......

فایل های ضمیمه

• 329453.jpg
    329453.jpg
    15.6 KB · نمایش ها: 16

milad_sm

Registered User
لایک‌ها
0
عجب جاييه اينجا...
ببينم برا خريد حتما بايد براي محل كارگزارا؟ اين بانك توسعه صادرات كه ميگه اينترينتي ميشه خريد چيه؟ فرقي داره؟

از يكي شنيدم الان وقت خوبي براي خريد نيست...پايه داره اين حرف؟
اين شركت آلومتك شنيدم خيلي با ثباته سودش...چيزي شنيديد شما ازش؟

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام اگر بروش سنتی بخوای خرید و فروش کنی باید کارگزار داشته باشی. البت همیشه هم نیاز به رفتن نیست و هستن کارگزارهایی که حالا اگر نه تلفنی با فکس خرید و فروش میکنن.
اینترنتی هنوز مطمئن نیست از من میشنوی......سنتی فعلا بهتر بید.
درباره آلومتک چیز زیادی نمیدونم میدونم چند وقت پیش +های خوبی خورد.
شمام برای اخبار و اطلاعات بیشتر تشریف بیارید تو سایت ما داش میلاد ارباب حلقه هایی .....;)
اونجا هستیم خدمت شما و همه دوستان
درباره اینکه الان وقت خوبی برای خرید نیست این حرف میتونه چند وجه داشت هباشه
الان بازار خوبه و شاید منظور طرف این بوده که باید تو بازار منفی خرید کرد با این دید درست گفته
.لی وقتی میشه نوسان کوتاه مدت گرفت چرا که نه ؟؟؟

milad_sm

Registered User
لایک‌ها
0
سايت شما رو هم ميرم گهگداري! زنده باشي! حقاً كه دستتون درد نكنه.

والا من هنوز در حال يادگيري ام...هنوز مي ترسم پامو خيس كنم! فعلا دارم مطالعه ميكنم...اما خيلي روي اين بورس حساب باز كردم...كار بدي كه نيست؟! شما راضي هستيد در كل؟ اين بانك سامان كه 17 درصد ميده چي؟ ميانگين سود چنده در سال براي سهام؟

ديشب با دبير كل بورس داشتند مصاحبه مي كردند لعنتي دير رسيدم...در باره اينكه چرا بعضيا اطلاعات بيشتري نسبت به سهام دارند و چجوري ازش جلوگيري كرد يه چيزايي مي گفت...ديديد شما؟

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
من نديدم ولي ميدونم كه دبير كل(آقاي حسين عبدوه تبريزي) دنبال تصويب لايحه منع اخبار پنهاني(محرمانه - درگوشي...) هست.
والا سود بستگي داره. ما يك سبد داريم و ميچرخونيمش بعضي وقتا كه رو دور مي افته مثل همين 4 شنبه گذشته يه روزه 4% سود خورد بيش از 1 تومن اومد روش :blink:
بعضي وقتام اگر چرخ بزنيم و نفهميم چيكار بايد بكنيم خوب ميريم تو ضرر
ولي كلا بيش از اين حرفهايي است كه بانكها ميدن. خيلي هم بستگي به تجربه داره ! اولش ممكنه ضرر بدي ولي بعدش راه و چاه رو ياد ميگيري. (اخبار سايت ما رو بخون) مثلا همين امروز من يك خبر گذاشتم كه اولين سبد سهام تو بورس عرضه ميشه(ايشالله اين هفته. ) براي نمونه خبرو اينجا هم ميزارم :
کم درآمدها از بورس 100 ميليارد دلاري «سبد سهام» مي گيرند

دبير کل بورس اوراق بهادار گفت : نخستين سبد سهام براي عرضه به مردم ، پس فردا از شوراي بورس مجوز گرفته و آماده عرضه خواهد بود.
دکتر حسين عبده تبريزي در گفتگو با خبرنگار ما افزود: اين سبد براي مردم عادي طراحي شده است که خرده سرمايه دارند و يا براي اولين بار است که وارد بورس مي شوند. لذا توصيه ما به آنها اين است که به جاي «تک سهم» ، «سبد سهام» بخرند. وي اظهار کرد: همچنين ظرف 45 روز آينده ، اولين سري اوراق مشارکت خصوصي در بورس عرضه مي شود و از بانک مرکزي نيز خواسته ايم تا عرضه بخشي از اوراق مشارکت دولتي را به بورس بسپارد. به اين ترتيب محصولات قابل عرضه بورس از حالت تک محصولي که همان سهام شرکت ها بود، خارج مي شود. وي تصريح کرد: آيين نامه معاملات در بورس بعد از 25 سال ، اصلاح شده و هم اکنون کليات آن در دستور کار شوراي بورس قرار گرفته است.

براي نخستين بار در اين آيين نامه ، معاملات الکترونيک نيز گنجانده شده است.

عبده تبريزي گفت : طبق برنامه ريزي هاي انجام شده ، بزودي دريافت سفارشات الکترونيکي خريداران از سوي کارگزاران آغاز مي شود و سرعت رايانه ها نيز تا 1000 برابر سرعت کنوني افزايش خواهد يافت.

دبير کل بورس اوراق بهادار درباره ارزش کل بازار سهام ايران تصريح کرد: هم اکنون کل ارزش بازار بالغ بر 380 هزار ميليارد ريال است که اين رقم معادل 100 درصد سپرده ها در سيستم بانکي کشور است.

طبق برنامه ، قرار است تا پايان امسال اين رقم با رسيدن به مرز 500هزار ميليارد ريال از 100 درصد کل سپرده هاي سيستم بانکي عبور کند. وي افزود: همچنين برنامه ريزي شده است که ارزش کل بازار تا پايان سال 84 به 100 ميليارد دلار برسد که موفقيت بسيار چشمگيري براي اقتصاد ايران خواهد بود. وي درباره آخرين تصميم گيري ها براي حضور سرمايه گذاران خارجي در بورس تهران خاطرنشان کرد: هم اکنون ميدان براي سرمايه گذاراني که بخواهند در مديريت شرکتها سهيم باشند و فناوري وارد کنند، باز است ؛ اما سرمايه گذاراني که بخواهند به خريد و فروش سهام در بورس بپردازند با 3 محدوديت مواجه خواهند بود. وي افزود: نخستين محدوديت اين است که آنها تا 10 درصد حجم بازار مي توانند معامله انجام دهند ، دوم اين که تا 3 سال اصل پول خود را نمي توانند خارج کنند و سوم اين که بايد فقط به صورت شخص حقوقي يا صندوق يا شرکت باشند و فعلا شخص نمي تواند به خريد و فروش سهام بپردازد. عبده تبريزي گفت : تا پايان امسال 20 تالار جديد بورس در نقاط مختلف تهران راه اندازي شده و تا خرداد 84 نيز تمام استان هاي کشور حداقل صاحب يک تالار بورس خواهند شد.
جام جم
يه مدتي بچرخ و بگرد و مطلب پيدا كن. اصلا از روي شايعات از روي تحليل ها اصلا از روي شانس سبد بساز مثلا فرض كن الان 20 ميليون پول داري بعد تقسيمش كن و سهم بخر. بعدش مونيتور كن كه هر روز چه بلايي سر پولت مياد. سر ضرر ها بفروش و مثلا با سهم ديگه عوض كن .....
اينجوري راه مي افتي داش ميلاد.
سايت مام جاي خوبيه و ما اصلا براي امثال خودمون ساختيمش.(اين تاپيكو بخوني ميفهمي كه ما از همينجا با هم آشنا شديم.....:) )
شمام بيا و يه آي دي بساز و شروع كن سوالاتو بپرس و جواب بگير.

موفق باشي
;)

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
آها اينو يادم رفت بگم كه .....اممممم يادم رفت چي ميخواستم بگم....هيچي اصلا نديده بگيرين اينو... :blush:

milad_sm

Registered User
لایک‌ها
0
قربون مرام!
به منو بگو...اصلا قسمت فروم سايت رو نديده بودم!! خوراكه!
اينجا رو كه از اول خوندم...2 روز طول كشيد!
ممنون...ميرم ببينم چكار ميشه كرد...هنوز معني سبد رو نفهميدم...بزودي ان شاالله!

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از milad_sm :
قربون مرام!
به منو بگو...اصلا قسمت فروم سايت رو نديده بودم!! خوراكه!
اينجا رو كه از اول خوندم...2 روز طول كشيد!
ممنون...ميرم ببينم چكار ميشه كرد...هنوز معني سبد رو نفهميدم...بزودي ان شاالله!
ايشالله راه مي افتي داداش.....سوالي بود خودم در خدمتت هستم. ما تو بخش آموزش خيلي فعاليت داريمااا ! بيا هم ياد بده هم چيز ياد بگير.
شايد بشه گفت غني ترين ديتابيس آموزشي بورس روي اينترنت رو ما داريم : بخش آموزش صفحه اول + بخش آموزش فروم . كسي اين دو تا رو بخونه كلي جلوئه .

بازم ميگم بروبچ پي تي حساب جدا دارن. شمام سوالي بود بفرما ما در حد سواتمون هستيمت ! :happy:

milad_sm

Registered User
لایک‌ها
0
بابا بگردم صفا رو! اين همه مرام از كجا؟!
ما كوچيكتيم...من فعلا اوقات فراغت رو گذاشتم مقاله هاي مباني اقتصاد از investopedia.com رو مي خونم...چيزاي خوبي داره...يكم كه اومدم تو باغ مزاحم شما ميشم! فعلا راحت باشيد! هه هه هه!

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
آقا اين سياستمدارا بقولي×يدن به بورس رفته. زورم اومد ننويسم !
دو هفته اس شاخص سقوط آزاد ميزنه.
اونوقت اين آقاي محترم(!) شمخاني ميره رجز ميخونه كه سربازاي آمريكا تو عراق حكم گروگان رو براي **** و ارتش ايران دارن.....

آقا ميخواستم بگم من بلد نيستم كسي شيشكي بلده؟؟

behzaad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من تازه با گروهه شما آشنا شدم, تقريباُ تمام پستاتون (از 16 صفحه قبل)خوندم.به خريد سهام علاقه مند شدم ,ولی هنوز اطلاعات کافی ندارم ,پس لطفآ منو راهنمایی کنید.
آها یادم رفت خودم معرفی کنم , من بهزاد 18 ساله از مشهد,امیدوارم منو تو گروهه خودتون قبول کنید.
راستی سرماییه اولییه من 300000 تومنه(سبد سهامی که خودم انتخاب کردم اینه:سرمایه غدیر و سرمایه پتروشیمی وسرمایه بانک ملی و فروسیلیس وپتروشیمی اصفهان.چطوره؟)
مرسی,فعلآ بای بای.

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام آقا بهزاد
خوش اومدی
برای توضیحات بیشتر و کامل تر بهتره بیای تو سایتی که ما الان توش فعالیم. تو امضای من لینک سرمایه دات کام هست
ولی فعلا میگم که سهمهایی که انتخاب کردی سهمهای خوبی ان(غیر از فروسیلیس که چیزی دربارش نمیدونم) ولی پولی که میخوای باهاش شروع کنی نسبتا کمه و به این تعداد سهم نمیرسه. این روزها کم کارگزاری حاضره خرید های کوچیک انجام بده. بد نیست چند وقتی خرید و فروش مجازی بکنی(شایدم کردی؟) و فرض کنی الان خرید کردی اینها رو. بعد وایسی و ببینی چی بسر پولت میاد ! :p
چون تو دنیای واقعی دقیقا همون اتفاق می افته.
سعی کن زیاد عجله نکنی. و با حوصله اصول رو یاد بگیر بعدا وارد شو. بخش مقالات آموزشی سایت ما هم بد نیست....

behzaad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Kako :
سلام آقا بهزاد
خوش اومدی
برای توضیحات بیشتر و کامل تر بهتره بیای تو سایتی که ما الان توش فعالیم. تو امضای من لینک سرمایه دات کام هست
ولی فعلا میگم که سهمهایی که انتخاب کردی سهمهای خوبی ان(غیر از فروسیلیس که چیزی دربارش نمیدونم) ولی پولی که میخوای باهاش شروع کنی نسبتا کمه و به این تعداد سهم نمیرسه. این روزها کم کارگزاری حاضره خرید های کوچیک انجام بده. بد نیست چند وقتی خرید و فروش مجازی بکنی(شایدم کردی؟) و فرض کنی الان خرید کردی اینها رو. بعد وایسی و ببینی چی بسر پولت میاد ! :p
چون تو دنیای واقعی دقیقا همون اتفاق می افته.
سعی کن زیاد عجله نکنی. و با حوصله اصول رو یاد بگیر بعدا وارد شو. بخش مقالات آموزشی سایت ما هم بد نیست....
مرسی.ممنون.

als_1360

Registered User
لایک‌ها
2
كاكو جان من سهام صنايع دريايي ايران رو خريدم چه جوري خوبه يا نه ؟

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
چند خريدي داداش؟
(من بودم نميخريدم. اينقدر سر اين سهم حرف و حديث هست كه نگو! سهامداراشم بدبخت شدن!)
دلداري خوبي بود نه؟
رو چه حسابي صدرا خريدي آخه عزيز؟ صدرا سهم پر سروصداييست. ممكنه مدتها(و براحتي تا آخر سال) همين حوالي نوسان كنه هر چند پيش بيني خود من سقوط هست. سقوط دوباره تا زير1200.
نميدونم. همش يه سهم خريدي؟ اگر كار اولت اشتباه نبوده باشه اين دومي (اگر اينطور باشه) مطمئن باش خيلي اشتباهه.
ريسك سهامي كه بازدهي مطمئني نداره بالاست.
بيا تو سرمايه بپرس من اين روزا كم سر ميزنم اينجا.
;)

als_1360

Registered User
لایک‌ها
2
والا1 سال پيش يه بنده خدايي يه سهام به ما پيشنهاد داد و ما خريديم حدود 2 برابر سود داد
ما دوباره به اون بنده خدا گفتيم سهام مي خوايم اونم صدرا رو به ما پيشنهاد داد گفت من خودم خريدم شما هم از همون بخريد
من هم بعدا كه خريدم متوجه شدم چي بوده كه خريدم.

بالا