برگزیده های پرشین تولز

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
اگه روز تعطيل باشه طرفاي 2-3 هم خوبه. چون خلوت تره. اما اگه روز كاري باشه همون حدود 7 خوبه. از سر كار مستقيم ميايم سر قرار. (ببينم قزمر! اين عكسي كه گذاشتي واسه اواتار، عكس خودت نيست كه؟ اگه عكس خودته بگو من نميام سر قرار! ;) )
راستي قزمر شما كجاي كرج ميشيني؟ نزديك كاكو اينا يي؟ (اگه خواستي پي ام بده)
آقا فرد ديگه اي كرجي نبود؟

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
اگه موافقيد چون فكر ميكنم همه مون وسط هفته سرمون شلوغ تره آخر همين هفته ( جمعه ) بد نيست . ساعتش رو هم هماهنگ ميكنيم .
ببينم قزمر! اين عكسي كه گذاشتي واسه اواتار، عكس خودت نيست كه؟ اگه عكس خودته بگو من نميام سر قرار!
نه بابا ! يه چيزي تو مايه هاي خود منه ! عه تو كه منو نديدي ! ولي فك كنم خيلي بيشتر از خيلي رفقا همو بشناسيم ! نه ؟
فك كنم به هم ميخوريم .

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
به نقل از Kako :
اگه موافقيد چون فكر ميكنم همه مون وسط هفته سرمون شلوغ تره آخر همين هفته ( جمعه ) بد نيست . ساعتش رو هم هماهنگ ميكنيم .
من با جمعه موافقم. حدود ساعت 2-3 به نظرم خوبه.

به نقل از Kako :
فك كنم خيلي بيشتر از خيلي رفقا همو بشناسيم ! نه ؟ فك كنم به هم ميخوريم .
آره منم فك كنم به هم بخوريم. تو خيلي زمينه هاي نظراتمون نزديك به همه.
تنها اختلافي كه داشتيم تو قضيه مادر بزرگ مجيد (قصه هاي مجيد) بود كه اونم با گذشت من برطرف شد. يادت مياد كه! ;)

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
راستي رضا اين سايت سرمايه رو خودت آپديت ميكني ؟
تنها اختلافي كه داشتيم تو قضيه مادر بزرگ مجيد (قصه هاي مجيد) بود كه اونم با گذشت من برطرف شد. يادت مياد كه!
آره ديگه ! راستي آخرش مال كي شد ؟

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
به نقل از Kako :
راستي رضا اين سايت سرمايه رو خودت آپديت ميكني ؟
هم خودم هم بازديدكنندگان! ;)
شما هم كمك كني خوشحال ميشم.

به نقل از Kako :
آره ديگه ! راستي آخرش مال كي شد ؟
من گذشت كردم مال تو شد! :lol:

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
منم فكر مي‌كنم جمعه همون ساعتا بد نباشه. بعد از ناهار هم هست، بشينيم گپ بزنيم، چرت بزنيم، ...!!! :d
در مورد ساعتش هم فكر مي‌كنم 2 و 3 خوب باشه. ولي بايد با Pm دقيقش كنيم و محل تعيين كنيم. منم سعي مي‌كنم كارام رو روبراه كنم. آخه الان ساعت خواب من 4 عصر تا 12 شبه! :eek:
راستي من تا حالا سايت رضا نرفتم. برم ببينم چه خبره...
مخلصيم.

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
خوب بچه ها! بالاخره اين قرار فردا همون 2.5 رديفه ديگه؟

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
آقا اينو بخونيد اگه نمرديد از خنده ! حرف "حالا" رو بخونيد !
از سايت آبات بروكر اومده :

نام و نام خانوادگي: سال اولی

صدرا3000 تو مان تا عيد............ نفرو شيد.....7.11.82

--------------------------------------------------------------------------------

نام و نام خانوادگي: حالا

آن چيزي كه به نظر درست غلط ، و آن چيزي كه به نظر درست مي آد غلط است استخاره كنيد.

--------------------------------------------------------------------------------

نام و نام خانوادگي: ف/ص

خريد ايران خودرو + غدير+ صدرا+ تراكتورسازي ايده ال است

با تشكر از مستر "حالا" كه اوقاتمون رو خوش كردن .

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
از X عزيز كه چند وقته پيداش نيست درخواست ميگردد بيايد و دربحث شركت كند . كوشي بابا ؟ امضا "دات" كام !
كسي ميتونه درباره ميانگين ساده(sax) و ميانگين موزون(wax) توضيحي بده ؟

X ! ما سه تا كه قرارمون از پستهاي بالا معلومه ! قرار گذاشتيم و همديگه رو ديديم . كلي هم خوب بود و مفيد و خوش هم گذشت . جاي شما خالي .
به همكاري بيشتر ( حتي آفلاين) راغب نيستي ؟

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
آره X. منم با کاکو موافقم. خودتو بنما. ضرر که نداره!

majid75

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام عليكم جميعا
درخواست چيه آقا شما امر بفرما :)
همكاري واسه چي؟ پول توش هست؟ ;)

درباره ميانگين ها هم عرض كنم:

1-ميانگين ساده
معلومه ديگه شما n تا عدد رو با هم جمع ميكني بعد حاصل جمع رو تقسيم بر n ميكني.
2- ميانگين موزون
در بررسي روند قيمت سهام بوسيله ميانگينها براي اينكه ميخواستن قيمتهاي نزديكتر به امروز تاثير بيشتري در ميانگين داشته باشد ميانگين موزون رو بكار گرفتن.(بر خلاف ميانگين ساده كه همه قيمتها به اندازه هم در ميانگين موثرند)
مثلا براي محاسبه ميانگين موزون 5 روزه قيمت يك سهم اينكار رو ميكنيم:
1 تا 5 رو جمع ميكنيم كه ميشه 15
قيمت امروز رو ضربدر 5 ميكنيم
قيمت ديروز رو ضربدر 4
قيمت دو روز قبل رو ضربدر 3
قيمت 3 روز قبل رو ضربدر 2
قيمت 4 روز قبل رو ضربدر 1
حالا اين 5 عدد بدست آمده رو جمع ميكنيم بعد حاصل جمع رو تقسيم بر 15 ( حاصل جمع 1 تا 5 )ميكنيم.
جواب ميشه ميانگين موزون 5 روزه قيمتها
3-ميانگين نمايي
يك نوع ميانگين ديگه كه از دو ميانگين بالا كاربرد بيشتري در تحليل سهام دارد ميانگين نمايي است.
روش محاسبه آن به اين صورت است:
اول از اين فرمول EA% را حساب ميكنيم:
2 تقسيم بر n+1
كه n تعداد روزهاست
بعد قيمت امروز را در EA% ضرب ميكنيم
بعد ميانگين نمايي ديروز را در " يك منهاي EA% " ضرب ميكنيم (البته چون در ابتدا ميانگين نمايي روز قبل را نداريم به تقريب از ميانگين ساده استفاده ميكنيم)
دو عدد اخير را جمع ميكنيم نتيجه ميانگين نمايي n روزه منتهي به امروز است.
---------
نكته اي كه بايد عرض كنم اينست كه در تحليل قيمت سهام از ميانگينهاي بالا بصورت متحرك استفاده ميشود.

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
مرسي X عزيز . ممنونم از كمكت .
درباره همكاري هم آره ديگه . كيه كه دنبال پول نباشه ؟
مسلما با سرمايه گذاري جمعي و كار گروهي ريسك سرمايه گذاري پائين مياد . (شما كه خودت استادي ) . ما هم دنبال يه همچين كاري هستيم . اگر پايه اي ندا بده بيشتر درباره اش صحبت كنيم .
امروز به احتمال بالاي 90 درصد بازار شديدا منفي خواهد خورد !! دليلش هم تحريم انتخابات از طرف مشاركتي هاست!!

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
به قول خود پرشيا اون اوائل، جاي هم رو كه تنگ نمي‌كنيم. 4-5 نفري با هم اطلاعاتمون رو در اختيار هم مي‌ذاريم و اين‌جوري ريسك كار براي همه‌مون پايين مي‌آد. البته اين وسط ما كه از همه بي‌سوات‌تريم، ولي خب، دوستان حقيرنوازي كنن ديگه... :)

majid75

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Kako :
مرسي X عزيز . ممنونم از كمكت .
درباره همكاري هم آره ديگه . كيه كه دنبال پول نباشه ؟
مسلما با سرمايه گذاري جمعي و كار گروهي ريسك سرمايه گذاري پائين مياد . (شما كه خودت استادي ) . ما هم دنبال يه همچين كاري هستيم . اگر پايه اي ندا بده بيشتر درباره اش صحبت كنيم .
امروز به احتمال بالاي 90 درصد بازار شديدا منفي خواهد خورد !! دليلش هم تحريم انتخابات از طرف مشاركتي هاست!!

آقاي Kako عزيز
ممنون كه وقتي من گاف ميدم و جواب پرت وپلا مينويسم شما به روي خودت نمياري و تازه تشكر هم ميكني.
شما درباره ميانگينهاي ساده و موزون 50 شركت فعال (sax , wax ) پرسيدي و من يه چيزايي نوشتم اگه نگيم كاملا تا حدود زيادي بيربط به سوال شما :blush:
بهر حال از اونجاييكه من عبرت بگير نيستم و روم كم نميشه باز هم افاضات ميكنم.اگه چرت و پرت بود بازم آبروداري كن.

در مورد همكاري هم بايد عرض كنم اولا درست متوجه نشدم سرمايه گذاري جمعي چطور ريسك رو پايين مياره ثانيا به چي قسم بخورم من هيچي حاليم نيست و توي دو هفته اخير با اجازتون 3 ميليون تومن ضرر دادم (بزن به تخته)
ثالثا هيچي ديگه فعلا همين

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
بابا سه ميليون كه چيزي نيس، فداي سرت!
بعدشم 4 نفر آدم جمع بشن، يه بحث‌هايي بكنن، يه تصميماتي بگيرن، لابد يه چيزي از توش در مي‌آد ديگه، نه، غلام؟!!! :)
بعد ترش هم، آقا شكسته‌نفسي رو بذار كنار جون من...
كماكان مخلصيم!

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
X ! چرا بي ربط ؟ تو كه خوب توضيح دادي ؟ خيلي شكسته نفسي ميكني ! در باره ضرر هم كيه كه هيچوقت ضرر نده ؟ پيرهاي بازار هم بعضا پيش بيني اشتباه ميكنن . تازه تو اين بازار پر تلاطم !! كي پيش بيني 500 تومن برا ايران خودرو داشت ؟ خدائيش ؟ يكي ميگفت نخريد ؟ ما رو داغ كردن كه تو 3 ماه 50 درصد سود داده !! نميدونم فروشش 2 برابر شده و ... آخرش هم با اين افزايش سرمايه زدن تو حالمون !!
مسلما ميدوني كه طبق قاعده وقتي 1000 تومن پول داري اگه بري 100 تا سهم 10 تومني (فرضي ديگه ! ) يا 10 تا سهم 100 تومني بخري بلحاظ پول فرقي نداره . ولي اون سرمايه گذاري كه روي قيمت پائين و تعداد بالاست كم ريسك تره !
منم نميخوام بزور بيارمت با هم كار كنيم كه ! فقط ازت ميپرسم چجوري اطلاعات جمع ميكني ؟ تو 4 ساعت بازار ميري ؟ به تحليلهاي دنا سهم بسنده ميكني ؟ تحليلهاي متحدينو ميخوني ؟ وبلاگ ميخوني ؟ گروپ هاي ياهو رو چك ميكني ؟ سايت پارس پرتفوليو رو چك ميكني ؟ روزنامه ابرار اقتصادي و جهان اقتصادو... رو ميخوني ؟ ......
ميبيني كه چقد زياده ! خوب من ميگم عوض اينكه هر كدوم تلاش زيادي بكنيم و آخرش هم يه اطلاعات كمي رو جمع كرده و از روش سرمايه گذاري كنيم بهتره يه كار گروهي درباره اطلاع رساني بكنيم ! نه حتي به ديگران . به خودمون ! و با تقسيم كار نتيجه بهتري بگيريم . اگه به سايت آقا رضا سر بزني ميبيني كه بستر مناسبي براي خوندن اخبار و تحليلها بررسي شايعات و تقسيم كاره ! تازه تو بخش ويژه بياي كه بهتره و هماهنگي كار گروهيمونه .
تازه هيچكس حق انتخاب خودشو از دست نميده ! يعني هر كس سرمايه گذاري خودشو ميكنه ! و اختيار پول خودشو داره ! ما بدنبال بالاتر بردن سود هستيم تا منافع همه مون بهتر رعايت بشه .
خوب اطلاعات و تحليلهامونم به اشتراك گذاشتيم . يعني همون كاري كه تو اين تاپيك كرديم و نشون داديم كه دريغي از اين بابت نداريم . ( هر چند اون هم قيمت خودشو داره ) .
مثلا يكي از كارهايي كه ميشه كرد ترجمه مقالات خوب Stockcharts.com است كه در تحليل نمودارها خيلي كمك ميكنه ! با درست كردن يه ديتابيس خوب اطلاعات پايه اي سهام بدون كه از خيلي ها جلوتريم .
سر چي ضرر اساسي دادي X ? بگو درس عبرت شه ! اينقد سكرت بازي در نيار !

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
من هم با كاكو موافقم. طبيعتا در كار گروهي حجم اطلاعاتي كه يك نفر (از تلاش خودش و هم تيمي هاش) بدست مياره چند برابر وقتيه كه تنها كار مي كنه. جداي از اون در كار گروهي(به معناي درست كلمه) افراد با تشويق همديگر براي تلاش بيشتر به هم انگيزه مي دهند.
من هم موافقم كه با تقسيم كار و مشخص كردن وظيفه هر شخص، بنشينيم و از طريق تحقيق، ترجمه، جستجو و . . . يك بانك اطلاعاتي كامل (از اطلاعات پايه تا مفاهيم و متدهاي پيشرفته) در زمينه سرمايه گذاري در بورس ايجاد كنيم. چنين كاري مطمئنا در حال و آينده بدرد خودمان (و شايد ديگران) خواهد خورد.

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
ايكسسسسسس! وااااااااااااااي ! .......... كشتي كه مارو داداش ! يكم تحويل بگير ! بابا ما خيلي شما رو دوست ميداريم .
جواب ندادي ؟ چي شد پس ؟ اگر ميبيني اين تاپيك يكم بيحال شده دليلش بي تحركي ما نيست ما تو سرمايه دات كام آقارضا فعاليم . خيلي خوشحال ميشيم كه شمارو اونجا ببينيم . يكم كمكمون كني . باور كن كار جمعي ( كمتر از 7 نفر ) خوب جواب ميده !
نميخواي هم با ما سرمايه گذاري كني نكن . بيا با هم منبع اطلاعات كاملتر قابل استفاده تري بسازيم .ما هم فقط پرتفوي مون يكيه وگرنه هر كس اختيار پول خودشو داره ! اگه تو سايت رضا آيدي ساختي بگو پرميشن گفتگوي ويژه رو برات باز كنه . يكم اونجا غلطهاي ما رو بگير . (من پرتفويمونو كه الان داريم باهاش تو بازار كار ميكنيم رو اونجا نوشتم )
سواي اينا :
ايكس عزيز :
ميدوني چجوري ميشه كه يه پرتفو براي سرمايه 20 ميليون خوبه ولي مبگن اگه 100 تومن داشتي بايد عوضش كني ؟
جايي رو كه تخصصي ( نه شايعه و ديد (!!!! ) و تجربه و .... ) به بورس پرداخته باشه (ترجيحا فارسي ديگه ) سراغ داري ؟
نظرت درباره تحليل هاي پارس پرتفوليو چيه ؟ گروه آتي نگر رو چجوري ميدوني و ميشناسي ؟

ممنون ميشم اگه جواب بدي .

( با ما به ازين باش ! )

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
راستي X ! من كرك ورژن 6.6.3 نرم افزار Fund manager رو پيدا كردم !!! ( بين خودمون بمونه ! از تو يه سايت سكس!!) . خودشو از كجا ميشه گير آورد ؟

بالا