برگزیده های پرشین تولز

mohsen2223

Registered User
لایک‌ها
155
صد درصد قیمتهای سال 82-83 در بسیاری از سهما تکرار نشده و شاید هم نخواهند شد در این شکی نیست
و اما در مورد بازدهی بگم سهمای مرتبط با دلار تونستن همگام با تور به سهامدار بازدهی بدن
مثل پتروها یا سنگ اهنی ها
در عوض سهمای وارداتی و خودرویی کمرشون شکست
الان کسی که سال 90خودرو یا سایپا خریده از تورم عظیمی که تو این چندسال شکل گرفت عقب موند هیچ هنوز به اصل پولش هم نرسیده

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
سلام ممنونم.منت گذاشتید و جواب دادید.
میشه این ها رو انلاین خریدو فروخت.چرا هخابر زده ممنوع -متوقف. وکی دوباره باز میشن ؟در تاریخ 7-4-93 قیمتش62 ریال است.اما تا تاریخ 29-9-93 قیمتش 304 ریال هست.پس نوسان میکنه؟سلامت باشید
هخابر310 مخابرات 62 1.550.271 96.116.802
این مورد رو امروز دیدم مطالعه اش خالی از لطف نیست
----------------------------------
یکی از سهامداران از وکیل بورس سوالاتی داشته اند که وکیل بورس به آنها پاسخ داده است:
پرسش:
با سلام در سیستم پیغام ناظر حتی یک اطلاع رسانی روشن درخصوص نحوه و زمان ابطال اوراق نشده و حالا می گویند چون اعلام ابطال شما بعد از ساعت 11 هست یعنی اینکه شما انصراف دادید.

این چه استنباطیه که حتی علمای حقوق هم سکوت رو نشانه رضایت ندانسته اند ولی بازار بورس ورای از این استنباطهای قوی چنین استدلال می کند .

علی ایحال با توجه به عدم اطلاع رسانی درست درخصوص عواقب عدم ارسال درخواست و ضرر تعدادی از سرمایه گذاران که احتمالا تعدادشون کم هم نیست چه باید کرد در حالی که بیمه ها بعد از سررسید مبالغ بیمه هایی همچون بیمه عمر را پرداخت می کنند و این اوراق نیز طبیعتا بعد از سررسید شدن خرید از اوراق در سررسیدهای خودشون اتوماتیک باید باطل و به حساب ذینع واریز شود.
پاسخ وکیل بورس:
ناظر بازار معمولاً پیغام های خود را از طریق سایت بورس اعلام و همچنین هنگامی که افراد در سیستم آنلاین خود وارد می شوند پیغام های ناظر در پایین صفحه قابل روئیت می باشد.
اینکه شما اظهار می نمایید ناظر بازار ، بدون اطلاع، اعمال ابطال اوراق را تا پایان ساعت 11 مقرر داشته ، دور از ذهن بوده و به احتمال قریب به یقین چنین پیغامی به شرح فوق اعلام گردیده و شما از آن مطلع نگردیده اید.
اما اگر ثابت شود این اقدام بدون اطلاع قبلی بوده است ، راه اعتراض و شکایت شما از طریق سازمان بورس مفتوح می باشد.از لحاظ حقوقی نیز چنانچه طبق یک قانون یا دستور ، امری منفی (مثل انصراف) موکول به یک اقدام شده باشد و فرد سکوت نماید ، چنین عدم اقدامی آثار خود را بر جای خواهد گذاشت و نمی توان استدلال نمود که سکوت دلیل رضا نیست!!
امیر حسام موسوی - وکیل پایه یک دادگستری

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
اعتراض چی رو درست می کنه ؟ یه پولی تزریق می شه ، 1 ماه بالا می یاد ، دوباره بدتر می خوره زمین

یه اقتصاد بسته با فساد بالا ، تحریم های شدید داخلی و خارجی ، مدیرهای بی سواد و ... ! انتظار دارن بورس ایران رشد کنه ؟

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
اعتراض چی رو درست می کنه ؟ یه پولی تزریق می شه ، 1 ماه بالا می یاد ، دوباره بدتر می خوره زمین

یه اقتصاد بسته با فساد بالا ، تحریم های شدید داخلی و خارجی ، مدیرهای بی سواد و ... ! انتظار دارن بورس ایران رشد کنه ؟
سرمایه گذاران ریز و درشت وقتی میبینند سرمایه هاشون کم کم داره اب میشه به هر ریسمانی چنگ می اندازند
تعدادی از این سهام دارها حقشون هست که سرمایه هاشون صفر بشه و تعدادی نیز در اتش دیگر سهامدارها میسوزند
بحث در این مورد زیاد هست

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
سرمایه گذاران ریز و درشت وقتی میبینند سرمایه هاشون کم کم داره اب میشه به هر ریسمانی چنگ می اندازند
تعدادی از این سهام دارها حقشون هست که سرمایه هاشون صفر بشه و تعدادی نیز در اتش دیگر سهامدارها میسوزند
بحث در این مورد زیاد هست
مشکل اینه ، وقتی زمان محمود به طور تصنعی بورس رو بالا بردن ، باید الان منتظر عواقبش هم بود
صورت حساب های الان و سال گذشته رو چک کنند می بینند چقدر دروغ و ... تحویل مردم شد .
تازه بورس داره به سمت واقعی شدن پیش می ره ، بورس نماد اقتصاد یه کشور هست ، چطور یه اقتصاد سراسر فساد و تحریم می تونه بورسش رشد داشته باشه ؟

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
مشکل اینه ، وقتی زمان محمود به طور تصنعی بورس رو بالا بردن ، باید الان منتظر عواقبش هم بود
صورت حساب های الان و سال گذشته رو چک کنند می بینند چقدر دروغ و ... تحویل مردم شد .
تازه بورس داره به سمت واقعی شدن پیش می ره ، بورس نماد اقتصاد یه کشور هست ، چطور یه اقتصاد سراسر فساد و تحریم می تونه بورسش رشد داشته باشه ؟
من با بیشتر صحبت شما کاملا موافقم
بورس ایران رو چنان حباب و دروغ تحویلش دادن که حالا حالاها باید تاوان پس بده
سال های گذشته پتروشیمی ها باز بودن و شاخص رو میساختند اما الان بسته شدن و ضرر اونها رو باید فرد حقیقی و حقوقی بده
اما اما در این میان سهم هایی وجود دارند که به صورت واقعی در حال خرید و فروش هستند و حتی زیر قیمت واقعی خودشان
در این میان برای افراد حقیقی و حقوقی نیز چنین اتفاقاتی افتاده

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
من با بیشتر صحبت شما کاملا موافقم
بورس ایران رو چنان حباب و دروغ تحویلش دادن که حالا حالاها باید تاوان پس بده
سال های گذشته پتروشیمی ها باز بودن و شاخص رو میساختند اما الان بسته شدن و ضرر اونها رو باید فرد حقیقی و حقوقی بده
اما اما در این میان سهم هایی وجود دارند که به صورت واقعی در حال خرید و فروش هستند و حتی زیر قیمت واقعی خودشان
در این میان برای افراد حقیقی و حقوقی نیز چنین اتفاقاتی افتاده
حرف شما کاملا درست هست
متاسفانه شفافیت مالی وجود نداره و الی همان پتروشیمی ها هم سود های مردم رو خیلی کم حساب کردن ، حساب سازی تو شرکت های بزرگ یه امر پیش پا افتاده هست

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
بنظر من بورس ایران با این حجم مالکیت در دست نهادهای دولتی و نیمه دولتی بیشتر شبیه قماره ! وقتی سهام یه شرکت 90 درصدش دست حقوقی های گردن کلفته و 10 درصدش شناوره، سهامدار خرد باید بدونه قیمت این سهم رو عرضه و تقاضا مشخص نمیکنه بلکه حقوقی هاش مشخص میکنن. یه زمانی همین سهامدارهای خرد که الان اعتراض دارن در عرض یک سال سرمایه شون رو تو بورس 2 - 3 برابر کردن. الان موقع باختن تو قمارخونه است.

Cyberlife

Registered User
لایک‌ها
624
عزیزان و اساتید گرامی لطفاً من رو راهنمایی کنید

من پارسال 7 یونیت از صندوق سرمایه گذاری آگاه به قیمت تقریبی هر یونیت 2،150،000 تومان

خریداری کردم، و پس از گذشت یکسال قیمت ابطال هر یونیت به 1،598،000 تومان کاهش پیدا کرده

و عملاً سود که نکردم هیچ، کلی هم ضرر دادم.

با توجه به وقوع رویدادهای غیرقابل پیش بینی شامل افت شدید قیمت نفت و محصولات پتروشیمی

و قیمت جهانی
فلزات، تمدید مجدد مذاکرات سیاسی و ابهام در بودجه دولت و شرایط اقتصادی

بسیار پیچیده و مبهم به نظر شما چکار کنم که بیشتر از این ضرر ندم؟

یونیت ها رو باطل کنم و جلوی ضرر رو همینجا بگیرم یا اینکه صبر کنم تا ببینم بعداً چی میشه ؟

نظر شما در این مورد چیه ؟

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
شاخص ابادی برگرد :general208:
غگل با 18 19 معامله و نزدیک به 80 میلیون پول شاخص رو 33 واحد مثبت کرد :general503: شاخص ابادی برگرد :general208:
شاخص کیلویی چند ؟؟

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430

من پارسال 7 یونیت از صندوق سرمایه گذاری آگاه به قیمت تقریبی هر یونیت 2،150،000 تومان

خریداری کردم، و پس از گذشت یکسال قیمت ابطال هر یونیت به 1،598،000 تومان کاهش پیدا کرده

با توجه به وقوع رویدادهای غیرقابل پیش بینی شامل افت شدید قیمت نفت و محصولات پتروشیمی

و قیمت جهانی

یونیت ها رو باطل کنم و جلوی ضرر رو همینجا بگیرم یا اینکه صبر کنم تا ببینم بعداً چی میشه ؟

متاسفانه تو اوج قیمت شما اقدام به خرید کردید مبلغ کمی هم نیست که بگم بنداز گوشه خونه دستشم نزن

اگر به پولش احتیاج داری یا توانایی داری در یک سرمایه گذاری دیگه این ضرر رو جبران کنی ابطالش کن

اگر نمیخواهی همه رو ابطال کنی میتونی قسمتی از برگه ها رو ابطال کنی

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
خودم رشته حسابداری هستم ولی از بورس خوشم نمیاد. سود سکه از سود بورس و بانک هم بیشتره

Cyberlife

Registered User
لایک‌ها
624
متاسفانه تو اوج قیمت شما اقدام به خرید کردید مبلغ کمی هم نیست که بگم بنداز گوشه خونه دستشم نزن

اگر به پولش احتیاج داری یا توانایی داری در یک سرمایه گذاری دیگه این ضرر رو جبران کنی ابطالش کن

اگر نمیخواهی همه رو ابطال کنی میتونی قسمتی از برگه ها رو ابطال کنی
ممنون از راهنمایی شما، نه به پولش فعلاً نیازی ندارم، اما نمیخوام این پول سوخت بشه

یعنی میخوام ببینم با این وضعیت به نظر شما در 6 ماه یا یک سال آینده به قیمت خرید

خودش میرسه ؟

arashaj74

Registered User
لایک‌ها
1,070
ثمسکن زیره ۱۶۰-شرانل زیره ۱۱۰۰-همراه زیره ۲۷۵۰-شپاس زیره ۱۶۰۰ هیچ ریسکی ندارند و به دید بلند مدت بازدهی مناسبی میدن

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759

و قیمت جهانی

به نظر من 50درصد سرمایه را نقد کنید بگذارید تو بانک یا هرجای دیگه که می دونید سودش مناسبه و 50درصد دیگه را صبر کنید بعد عید بازار را بررسی کنید

البته از یک با تجربه بورسی شنیدم که می گفت بازار 2هفته مانده به عید ایران در اکثر مواقع مثبت بوده .اما حالا تا 2هفته مانده به عید چقدر منفی بخوره یا اصلا 2هفته به عید هم طبق سنت بازار مثبت باشه یا نه الله اعلم .فعلا که وضعیت بورس ایران زیاد جالب نیست

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
ممنون از راهنمایی شما، نه به پولش فعلاً نیازی ندارم، اما نمیخوام این پول سوخت بشه

یعنی میخوام ببینم با این وضعیت به نظر شما در 6 ماه یا یک سال آینده به قیمت خرید

خودش میرسه ؟
تحلیل شخصی من اینکه حداقل تا یک سال اینده حرکت چشم گیری در بورس رخ نخواهد داد ( با وضعیت جاری ، اگر تحریم ها برداشته بشه و توافق صورت بگیرد باید دوباره وضعیت رو بررسی کرد )

پس جواب شما اینکه فعلا رکورد در پیش داریم و امکان دارد از همین قیمتی هم که الان داره پایین تر برود

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
ثمسکن زیره ۱۶۰-شرانل زیره ۱۱۰۰-همراه زیره ۲۷۵۰-شپاس زیره ۱۶۰۰ هیچ ریسکی ندارند و به دید بلند مدت بازدهی مناسبی میدن
خیلی از سهام ها جذاب شده اند اما ترس حاکم بر سهامدار واقعا اجازه نمیده بازار دوباره رونق بگیره
اکثریت به فکر سود بانکی هستند پول رو بدون هیچ گونه استرسی تو بانک بلوکه میکنند

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
تا وقتی اوضاع نفت خوب نشه این سهم ها درجا میزنن
وضع نفت هم معلوم نیست کی خوب بشه

بالا