برگزیده های پرشین تولز

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,033
میخوام وارد بورس بشم فقط برای یادگیری و تجربه
ولی چند سال پیش رفتم کنار بورس درش تخته بود گفتن پنجشنبه ها تعطیله روز های عادی هم تا 12 ظهر بازه!
همونجا گفتم ش** به این بورس ، اگه سود داشت همه درش صف کشیده بودن :confused:
خب ولی هذف من یادگیری و تجربه هست
الان چطوری بدون اداره بورس و مراجعه حضوری ، کد بورسی بگیرم و کار کنم؟!

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
اگر با کد خودم براش خرید نمیکردم باورم نمیشد
خیلی عجیبه
فکر نکنم کسی تو این تاپیک هم همچین سودی کرده باشه اونم تو دو ماه
اینجوری یعنی اگه 10 میلیون گذاشته بود الان 100 میلیون داشت !
ولی به نظرم اینجور کامنت ها گذاشته نشه بهتره ! چون بعضیا فکر میکنن واقعا تو بورس از این خبر ها هست بعد میان میبینن ضرر هم کردن

4058423

Registered User
لایک‌ها
1,875
خیلی عجیبه
ولی به نظرم اینجور کامنت ها گذاشته نشه بهتره ! چون بعضیا فکر میکنن واقعا تو بورس از این خبر ها هست بعد میان میبینن ضرر هم کردن
بشنو و باور نکنم ... ;)

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
@Business plan
پ ن : نقل قول کار نمیکنه !

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
خیلی عجیبه
اگر شیراز تشریف دارید میتونید حضوری استیتمنت کار رو مشاهده کنید
ولی در کل حرفت رو قبول دارم تو بورس همیشه چنین خبرهایی نیست ولی خیلی ها دارن سود میکنن اونی که نمیتونه باور کنه چون خودش نمیتونه سود کنه

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
سهامداران نگران اصلاح شاخص بورس نباشند
چهارشنبه ، ۴ دی ۱۳۹۸-۱۲:۴۷

بازار سرمایه امروز روند متفاوتی را نسبت به چند روز اخیر در پیش گرفت، شاخص بورس در ابتدای معاملات با رشد بیش از ۳۰۰ واحدی همراه بود در حالی که بعد از گذشت دقایقی از معاملات در مرحله دیگری قرار گرفت و وارد فاز نزولی شد.
«همایون دارابی» کارشناس بازار سرمایه امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به اصلاح شاخص بورس در بازار امروز اشاره کرد و افزود: قیمت‌ها در هیچ بازاری تا ابد صعودی نیست و در این زمینه باید نکته‌ای را مد نظر قرار داد، در ابتدا اینکه اکنون اقتصاد ایران با یک تورم حدوده ۴۰ درصدی مواجه است ، این تورم باعث می‌شود زمانی که قیمت‌ها افزایش می‌یابد در دوره اصلاح دیگر به سطوح قیمتی گذشته بازنگردد، مانند نرخ ارز که از سه هزار تومان تا ۱۸ هزار تومان رشد کرد و زمانی که در مسیر اصلاح قرار گرفت با نرخ ۱۳ هزار تومان به ثبات رسید و در وضعیت کنونی دیگر کسی توقع اینکه قیمت‌ها به گذشته بازگردد را ندارد.
وی با بیان اینکه بخشی از رشد قیمت‌ها در تمامی بازارها ناشی از تورمی است که باعث می‌شود سطوحی از قیمت‌ها غیر قابل دسترس شود، گفت: اگر امروز صحبت از اصلاح شاخص بورس می‌شود بدین منظور نیست که دوباره شاخص به کانال ۲۰۰ هزار واحد باز می‌گردد اما اصلاحی که شاخص بورس با آن روبرو شده موقتی است.
دارابی با تکید بر گزارش شرکت‌ها و چشمگیر بودن رشد این شرکت‌ها نسبت به سال گذشته گفت: بازارهای رقیب اکنون در دوره اصلاح و استراحت به سر می‌برند؛ بنابراین نمی‌توان در انتظار یک اصلاح بسیار سنگینی برای بازار بود اما ایجاد اصلاح موقتی در بازار منطقی به نظر می‌رسد و نباید نگران کاهش شاخص بورس بود بلکه سهامداران باید خود را با این موضوع آماده کنند.
این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه سهامداران همیشه در یک بازار بسیار خوب اقدام به خرید سهم‌های بد می‌کنند، گفت: زمانی که بازار روند صعودی را در پیش می‌گیرد ریسک پذیری سهامداران به گونه‌ای می‌شود که مسایل بنیادی سهام را کنار می‌گذارند و هر سهمی را با هر قیمتی خریداری می‌کنند؛ بنابراین باید این موضوع را مدنظر قرار دهند که اگر بازار وارد فاز اصلاح شد امکان ریزش سنگین قیمت‌ها هم در اینگونه سهم‌ها وجود دارد .
دارابی ادامه داد: سهامداران باید مراقب باشند که هر سهمی را با هر قیمتی خریداری نکنند و مسایل بنیادی سهم ها را نظر بگیرند.

وی به ریسک های موجود در بازار سرمایه که روند معاملات را مورد تهدید قرار داده تاکید کرد و گفت: تصمیمات ناگهانی و قوانین و مقررات یک شبه و یک طرفه‌ای که دولت برای تمام بخش‌های اقتصاد کشور ایجاد می‌کند بزرگترین ریسک امروز در کشور محسوب می‌شود.
دارابی افزود: تنش‌های سیاسی و منطقه‌ای بازار از دیگر ریسک‌هایی است که در کنار افت قیمت‌های جهانی، بازار را مورد تهدید قرار می‌دهد.
وی به تاثیر انتخابات مجلس بر روند معاملات بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: انتخابات مهم است اما نه به اندازه انتخابات ریاست جمهوری و نمی‌تواند تاثیر قوی را بر بازار داشته باشد مگر اینکه نتیجه آن متضاد با سیاست‌های دولت باشد و شاهد تنش میان دولت و مجلس برای تصمیمات اقتصادی باشیم.

93n03x

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
82
سلام.من سجام ثبت نام کردم و کد معاملاتی گرفتم.الان باید به کارگزاری مراجعه کنم؟

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,251
کمتر 4 ماهه وارد بورس شدم تحلیل بلد نیستم d: ... کوتاه مدت کار میکنم سعی میکنم نوسان بگیرم تا حالا بد نبوده.
داداش نمیخوام نصیحتت کنم اما اگر بازار بیفته رو دور منفی سرمایه ات به فنا میره
نوسان گیری بعضی وقتا خوبه منتها این که شما کلا اینجوری معامله کنی اصلا خوب نیست. تازه اونایی هم که نوسان گیری میکنند تکنیکال کار میکنند (نمیدونم شما این کارو میکنی یا خیر) درواقع اون ها هم بدون تحلیل خرید نمی کنند.

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
سلام.من سجام ثبت نام کردم و کد معاملاتی گرفتم.الان باید به کارگزاری مراجعه کنم؟

سلام
بله میتونید به کارگزاری مراجعه کنید .
اینم لیست کارگزاریها :
البته توصیه میکنم قبل از خرید سهام حسابی مطالعه کنید و آموزش ببینید یا از طریق صندوقها ، سرمایه گذاری کنید .
اینم تاپیک صندوقهای سرمایه گذاری مشترک :
پ ن : نقل قول درست شد !

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920

danetey

Registered User
لایک‌ها
367
سلام
بله میتونید به کارگزاری مراجعه کنید .
اینم لیست کارگزاریها :
البته توصیه میکنم قبل از خرید سهام حسابی مطالعه کنید و آموزش ببینید یا از طریق صندوقها ، سرمایه گذاری کنید .
اینم تاپیک صندوقهای سرمایه گذاری مشترک :
پ ن : نقل قول درست شد !
اقا منم تو زمینه بورس چیزی نمیدونم و تا جایی که دیدم برای تازه واردا همه توصیه به استفاده از صندوق میکنن و یه عده که کلا وقت و حوصله ارزیابی بازار را ندارن ازش استفاده میکنن.
سوالی که برای من پیش اومده اینه که طبق بررسی من صندوق‌ها اکثرن تو رنج ۲۰درصد سود میدن پس فرق اینا با بانکی که الان هرماه ۲۰درصد به سرمایه مثلن ۱۰۰میلیونی من میده چیه؟

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
اقا منم تو زمینه بورس چیزی نمیدونم و تا جایی که دیدم برای تازه واردا همه توصیه به استفاده از صندوق میکنن و یه عده که کلا وقت و حوصله ارزیابی بازار را ندارن ازش استفاده میکنن.
سوالی که برای من پیش اومده اینه که طبق بررسی من صندوق‌ها اکثرن تو رنج ۲۰درصد سود میدن پس فرق اینا با بانکی که الان هرماه ۲۰درصد به سرمایه مثلن ۱۰۰میلیونی من میده چیه؟

صندوق های درآمد توی رنج 20% سود میدن . سود صندوقهای سهامی و یا مختلط متغییر هست و گاهی توی یک ماه بالای 10% سود میکنند و حتی برخی ماهها منفی هم میشه . توی لینکی گذاشتم توضیحات کاملی هست . ارزش مطالعه و آشنایی با نحوه کار صندوقها رو داره .

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,556
بورس 15520 واحد 4/21 درصد ریزش کرد... فکر کنم بی سابقه باشه.
هفته پیش نقد بودم سهام خریدم

mohsen_

Registered User
لایک‌ها
30
دوستان کد معاملاتی بورس همون سجام هست یا فرق داره ؟
برای انجام کاری باید کد معاملاتی بورس بهشون بدم، سجام قبلا ثبت نام کرده بودم و تایید شده نمیدونم همون هس یا نه ..

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,895
واویلا

Sent from my iPhone using Tapatalk

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,895
دوستان هنوز در شوک هستند

Sent from my iPhone using Tapatalk

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
تو همین تاپیک بارها هشدار داده شده بود که سرمایه گذاری در بورس ایران یک اشتباه بزرگه ، اما متاسفانه خیلی ها توجهی نکردند.
چه بسیار افرادی که طی یکی دو روز گذشته تمام سرمایه خودشون یا حداقل بخشیش رو بر باد رفته دیدند و دچار سکته و افسردگی و ... شدند.
فردا هم بورس تعطیل اعلام شد. برای جلوگیری از ریزش بیشتر باید حالا حالاها تعطیل بمونه!

ali_2021

Registered User
لایک‌ها
800
تو همین تاپیک بارها هشدار داده شده بود که سرمایه گذاری در بورس ایران یک اشتباه بزرگه ، اما متاسفانه خیلی ها توجهی نکردند.
چه بسیار افرادی که طی یکی دو روز گذشته تمام سرمایه خودشون یا حداقل بخشیش رو بر باد رفته دیدند و دچار سکته و افسردگی و ... شدند.
فردا هم بورس تعطیل اعلام شد. برای جلوگیری از ریزش بیشتر باید حالا حالاها تعطیل بمونه!

2 روز نهایت 2 تا 5درصد کاهش داشته سزمایشون چطور کل سرمایشون به باد رفت ؟

بالا